Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemisin ehliyet yok ve250r ile başlayıp 1 sonra r6 ? sonrasını da bil bakalım ?.bi sonraki sezon da sen kenan ve rossi ile de yarışada girersin.sana bi ton şey yazardım ama forumlarda zaten yazılmışı var araştır ;) sana tavsiyem bir önceki mesajımda ki 2 videoyu izlemen...
    ehliyet-eğitim almadan başlayacağımı söylemedim. ağaoğlu olsam 125 lik cbr den başlar kademe kademe giderdim. bana göre en uygun giriş motoru ninja 250r olduğunu düşündüğüm için burdayım. eğitimimi aldıktan sonra ninja ile başlayıp 1 yıl sonra da r6 düşünüyorum. direk 600cc ile başlamak gibi ölümcül bir hata da yapabilirdim. her forumdaki kişi senin gibi doğrusunu önermek yerine acemilerle alay eden çok bilmişler olsaydı emin ol direk 1000cc likten başlayan kişiler bile olurdu. selametle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastilk olayına taktım r6 da .yine mi bin lira vericez lastiğe ....
    kıyaslama yapıyordum bende.zxr 134 ps r6:123 ....tork 1 nm zxr onde ...sele r6 85 zx 81... 250r da 79 du.
    yarın bu konuyu netleştiricem inşallah.zxr çok janjanlı duruyor.kararımı son anda vereceğim gibi...kararsız olmak ne pok iş...artık 2 kişi süreceğim için artçıyıda ya düşünerek bir makine alıcam ya da bildiğimi yapıp yine r6....konuyla ilgili sizlerin fikirleride önemli.

siz ne dersiniz ?
    dreamkiller bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    @ccman artçıyı düşünüyorsan bence hiç racing alma, 2 aylık tecrübeyle bu kadarını söyleyebiliyorum sadece

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    kıyaslama yapıyordum bende.zxr 134 ps r6:123 ....tork 1 nm zxr onde ...sele r6 85 zx 81... 250r da 79 du.
    yarın bu konuyu netleştiricem inşallah.zxr çok janjanlı duruyor.kararımı son anda vereceğim gibi...kararsız olmak ne pok iş...artık 2 kişi süreceğim için artçıyıda ya düşünerek bir makine alıcam ya da bildiğimi yapıp yine r6....konuyla ilgili sizlerin fikirleride önemli.

siz ne dersiniz ?
    @enginar hakli ;) Artci ile SS makina tamamen yalan. Arti onemli degil diyorsan abi gelelim 600cc fikirlerime:

Bildigin gibi ben de 600luge gecme amacli ciktim yola o nedenle hepsini detayli inceledim. Hondayi maddi sikinti varsa ya da fren problemi varsa (ozellikle yagista kullaniyorsan) tercih et ABS icin yoksa gec.

Suzuki'nin kalitesi evet en iyisi denebilir, brembo frenler, guc modu v.s. Ama tipi bana gore cok kotu. Gosterge paneli de aynen kotu. Litrelik motorlarla ayni fiyata sahip olmasi da apayri bir mevzu...

Geriye R6 ve ZX6R kaldi. Eger 2012lerde beyaz olsaydi bir an dusunmeden ZX6R alirdim. Arkadasim 2010 modelini kullaniyor ve cidden 10 uzerinden 10luk bir motor. Neden R6 degil? Yillardir R6da bi degisiklik yok. Gostergelere bir bak 2006 belki de daha da onceki modellerden bir fark yok. Vites gostergesi bile koymamislar, eski casio saatler gibi iki minicik dusuk cozunurluklu ekran... Optik far yok, gidon amortisoru yok, 20bin devir yok, vs vs....

Malzeme ve iscilik kalitesine gelince de ikisini de oldukca detayli inceledim ve yine ZX6R diyorum.

R6da sanirim mat gri dusunuyordun. Onu da cok iyi inceledim. O boya o kadar kolay cizilirki inanamazsin :( Ve mat fume uzerinde beyazimsi o cizikler cok goze batar. Boyatilsa da renk tutmasi da bi sorun. Bi de zimparalanmis plastik gibi duruyor.

Bilemedim abi son karar senin. Ama ben de aylarca R6 diye yatip kalktim taaa ki arkadas ZX6R aldiktan sonra bir kez daha gidip R6ya bakana kadar. O an vazgectim. Beyaz ZX6Rda bulamadigim icin 1000liklere bakmaya basladim, isin ozeti bu...

Ayrica ZX6R'in ikinci eli de iyi. Ortam R6 dolu ama sayili zx6R var ;) Mesela 2 tane beyaz satiliga cikti ertesi gun satildi ben arayana kadar. Karar senin ;) Simdiden hayirli olsun ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r

siz ne dersiniz ?
    Gönlümde kawasaki kle 650 nin de yeri var. incelemeni tawsiye ederim. z motorda bakıma girerken yanıma bitane yanaşmıştı bordo. eleman manitayla antalyaya gidiyordu. hava vurdurmak için tekerlere gelmiş. 2.kişi için son derece konforlu.kasa bmw ile çok çok benzer. sürüş son derece rahat. abs seceneği var. Çanta olayında devrim bir makina.

ejlover sagol
    r6 elendi,zaten 2008 model vardı tekrar denemeye gerek yok.farklı bir şey olsun.kawa yı sevdiren yeşil oldu.daha once yeşile sıcak bakmaz iken 250r da siyah ile uyumunu görünce hoşuma gitti.hele z750r a hasta olmuştum.ama ss tutkusu yüzünden r6 ya takıldım kalmıştım,....ama şu an asıl sorun artık sabit bir artçım var,hatunun motor inadını kırdık (keşke kırmasaydım mı? ) motorda stil değiştirmek zorunda kaldım.asıl sorun bu.gönül hem ss istiyor ama artık ta her yere tek başına gitmekten sıkılan ben var.zaman zaman ben motorla hatun araba ile gittik bir yerlere.hep uğraştım şuna bi bin diye ben biner diye düşünmemiştim bu konu ile ilgili 3 gün öncesine kadar bir B planım yoktu.nasılsa binmez diyordum ama bi baktım artık arkamda biri var ve bu kişiye ben artçı almıyorum da diyemiyorum.mıçtık kısacası )) ...şimdi çık işin içinden çıkabilirsen...yapçaz bi karişiklık.
    bu gün yeşik zx6r istersen var dediler.zaten bende daytona dakilere burdaki r6 olacak diye bir olay yok düşünücem dedim cıktım.

ss olursa sanırım zx6r.ama kesinlikle yeşil ;)

rio_mavi
    kle 650 değişik bir fikir ,ve harbi güzel bir fikir gibi geldi ilk bakışta.sevdim fikrini.duruşu afilli.hemen inceliycem bi kac video özelliklerine bakmak gerek.değerlendireceğim fikrini sağol ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ccman artçıyı düşünüyorsan bence hiç racing alma, 2 aylık tecrübeyle bu kadarını söyleyebiliyorum sadece
    haklısın bu konuda,ama artçıyı düşünmeden de olmuyor .atsan atılmaz satsan satılmaz işin içinde hatun var,napçaz şimdi )
    4 yıl önce şeytanın bacağını kırdığım belkide çelme attığım bir kaza geçirdim r6 ile ,boyun fıtığı kaldı hediye ,o günden sonra söz verdik motor yok diye 2 sezon boş geçtim gecen yıl yıl gilera fuocco 500i ya bindim hani önü çift teker bak bişi olmaz hesabı bu sezon da evdekine... ilk r125 gösterdik hatta videolarını izlettirdim bak 130 u gecmiyor diye son 250r ra da aldık,diğerinin ikinci eli yok diye,tam ss e razı ettim bende artık binicem deyince ben şu an şoktayım burda aşagı tükürsem ss yukarı tükürsem jandarma genel komutanı var,çık cıkabilirsen işin içinden)
    az önce yine istanbul turu yaptık boynum sırtım ağrıdı bu motordan diye şikayetler aldık.hay anneni kesiiim böyle işin.
    ama rio_mavi nin tercihi de fena fikir gibi durmuyor.keşke biraz daha eşşek koysalardı o motora ps az geldi gözüme.yoksa güzel alet.

yarın çok zorda kalırsam yazı tura atıcam zx6r ya da herhangi bir makineye bu rio_mavi nin tavsiyesi bile olabilir.

yorum ve fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..

saygılar

bu gün daytona da aşağıdaki aleti gördüm hemen saldırdım ama 2011 m 1000km 49000 tl deyince iki adım geri durdum,resim çekeyim bari dedim )
    buyrun VMAX.fena.ama daha da fenası nightrod ;)

Uploaded with ImageShack.us

dreamkiller ve ejlover bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yahuı sabah sabah dünyam karardı ccman ben 9 sene motor binmedim hatun yüzünden sonra bosandımda motor alabildim kendime dostum sen yengeye yat kalk dua et beterin beteri var bence al bir z750 yada er6f ha ne dersin aga? bak fıtı fıtı gezersin o motorla iki kişi.. misssss

yada gel sanada bir teklifim var rio ile birlikte alırken sanada bir triportör alalım missss efil efil 30 km sabit hızla bogaz turu hem hafta sonu arkaya esya atar yolumuzu buluruz kacak tasımacılıktan yada si bi ef alalım birer tane tamam işte..

dün aksam hayallerime yön verecek herhangi bir motor kullanmadıgımdan dolayı kafanızı tamam motor budur diye agrıtamıyorum kusuruma bakmayın bu arada bir arkadasım 2005 katana almıs daha kullanmadım ama ne diyorsunuz bu makinalar avrupada cok tutarken bizim ülkede hikaye.. ok dersem benim motorlar kafa kafaya takaslayabileceğim bir cok makina var piyasada ve temiz duruyorlar??? degermi sizce?

ccman hayırlı olsun bu arada dostum.. artık sıra bize geliyor yavas yavas.. bakalım nefsime ne kadar hakim olabilecegim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Motor satilmi$tir.ilgilenen herkeze tesekkur ederim.
    ilandaki by dreamkiller kelimesi satısı hızlandırdı demek

bir fıkra geldi aklıma.. temelle kadir inanır fıkrası bilirsiniz heralde o yüzden yazmıyorum poahahahaha
    ejlover ve rio_mavi bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Motor satilmi$tir.ilgilenen herkeze tesekkur ederim.
    Hayırlı uğurlu olsun CCMAN eski parçaları vermediysen(egzoz koruması elcikler vs) talibim bilgilerinize

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81416009/detay

bu makinalar hakkında bilgisi olan varmı? beni bir aydınlatırmısınız???
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    2012 Kawasaki Ninja 250r
    Hyosung kore menseili sanirim. Bu baslikta sert bir konusma olmustu yanlis hatirlamiosam hyosung ile ilgili.. Sahsi fikrim olarak ben almam ama..

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun CCMAN eski parçaları vermediysen(egzoz koruması elcikler vs) talibim bilgilerinize
    ccman help meee:

ibopaşa
    sana gecen motorun satılma muhabbeti yok iken teklif ettim senden ses cıkmamıştı !motoru verdimmi derseniz henüz hayır.parçalar evde yatıyor.ama "at koşumu ile satılır"hesabı şu an onlar yenji sahibi adına beklemede.elcikleride daytona servis te mustafa usta ya hediye ettim,rizomaları takmama yardım etti diye,kendi motoruna taktı.

dreamkiller
    senin de 750R fikrini düşücem.o zaten aklımda,ilanda senin ismin geçmesi bile yetti.alan arkadaş dedi zaten dreamkiller imzalı o kaldırma takozları olmasa zaten bu motorla işim olmaz diye ))
    triportör muhabbetine koptum sağol.o fıkrayı da özelden yollarmısın,merak şettirdim de :D

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    ibopaşa
    sana gecen motorun satılma muhabbeti yok iken teklif ettim senden ses cıkmamıştı !motoru verdimmi derseniz henüz hayır.parçalar evde yatıyor.ama "at koşumu ile satılır"hesabı şu an onlar yenji sahibi adına beklemede.elcikleride daytona servis te mustafa usta ya hediye ettim,rizomaları takmama yardım etti diye,kendi motoruna taktı.

dreamkiller
    senin de 750R fikrini düşücem.o zaten aklımda,ilanda senin ismin geçmesi bile yetti.alan arkadaş dedi zaten dreamkiller imzalı o kaldırma takozları olmasa zaten bu motorla işim olmaz diye ))
    triportör muhabbetine koptum sağol.o fıkrayı da özelden yollarmısın,merak şettirdim de :D
    Hediye et demedim zaten üstad satmayı düşünürsen diye söledim..eşek semeriyle gider haklısın hayırlısı olsun teşekkürler

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81416009/detay

bu makinalar hakkında bilgisi olan varmı? beni bir aydınlatırmısınız???
    dream killer seni esef ile kınıyorum.bu kadar da iğrençleşme.böööööööö (simdi hoyocular atlar buna )
    şaka bir yana ;ya birader elindeki ile onu kıyaslama bile be.harbiden olmuyor sana yakışmadı.bakmlı 250 lik eli kulağında servis çağıran 6oo lükten iyidir.kaç defa yolda bıraktı seni kawa.? harbi söylesene.inan şu an basssam Van a kadar giderim.yolda servisi ya da o bölgede kawa servisi bakmadan hemde.

ya da forumda 250r ile yolda kalan kim var,lastik patlaması dahil.ve neden kalmıştınız ?

Hediye et demedim zaten üstad satmayı düşünürsen diye söledim..eşek semeriyle gider haklısın hayırlısı olsun teşekkürler
    arkadaşım ben sana bundan öncesinde de "satayım sana " dememiştim ki ?

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bu motorun orjinal fabrika çıkışı egzozları ne kadardır ?
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    ejlover sagol
    r6 elendi,zaten 2008 model vardı tekrar denemeye gerek yok.farklı bir şey olsun.kawa yı sevdiren yeşil oldu.daha once yeşile sıcak bakmaz iken 250r da siyah ile uyumunu görünce hoşuma gitti.hele z750r a hasta olmuştum.ama ss tutkusu yüzünden r6 ya takıldım kalmıştım,....ama şu an asıl sorun artık sabit bir artçım var,hatunun motor inadını kırdık (keşke kırmasaydım mı? ) motorda stil değiştirmek zorunda kaldım.asıl sorun bu.gönül hem ss istiyor ama artık ta her yere tek başına gitmekten sıkılan ben var.zaman zaman ben motorla hatun araba ile gittik bir yerlere.hep uğraştım şuna bi bin diye ben biner diye düşünmemiştim bu konu ile ilgili 3 gün öncesine kadar bir B planım yoktu.nasılsa binmez diyordum ama bi baktım artık arkamda biri var ve bu kişiye ben artçı almıyorum da diyemiyorum.mıçtık kısacası )) ...şimdi çık işin içinden çıkabilirsen...yapçaz bi karişiklık.
    bu gün yeşik zx6r istersen var dediler.zaten bende daytona dakilere burdaki r6 olacak diye bir olay yok düşünücem dedim cıktım.

ss olursa sanırım zx6r.ama kesinlikle yeşil ;)

rio_mavi
    kle 650 değişik bir fikir ,ve harbi güzel bir fikir gibi geldi ilk bakışta.sevdim fikrini.duruşu afilli.hemen inceliycem bi kac video özelliklerine bakmak gerek.değerlendireceğim fikrini sağol ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

haklısın bu konuda,ama artçıyı düşünmeden de olmuyor .atsan atılmaz satsan satılmaz işin içinde hatun var,napçaz şimdi )
    4 yıl önce şeytanın bacağını kırdığım belkide çelme attığım bir kaza geçirdim r6 ile ,boyun fıtığı kaldı hediye ,o günden sonra söz verdik motor yok diye 2 sezon boş geçtim gecen yıl yıl gilera fuocco 500i ya bindim hani önü çift teker bak bişi olmaz hesabı bu sezon da evdekine... ilk r125 gösterdik hatta videolarını izlettirdim bak 130 u gecmiyor diye son 250r ra da aldık,diğerinin ikinci eli yok diye,tam ss e razı ettim bende artık binicem deyince ben şu an şoktayım burda aşagı tükürsem ss yukarı tükürsem jandarma genel komutanı var,çık cıkabilirsen işin içinden)
    az önce yine istanbul turu yaptık boynum sırtım ağrıdı bu motordan diye şikayetler aldık.hay anneni kesiiim böyle işin.
    ama rio_mavi nin tercihi de fena fikir gibi durmuyor.keşke biraz daha eşşek koysalardı o motora ps az geldi gözüme.yoksa güzel alet.

yarın çok zorda kalırsam yazı tura atıcam zx6r ya da herhangi bir makineye bu rio_mavi nin tavsiyesi bile olabilir.

yorum ve fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..

saygılar

bu gün daytona da aşağıdaki aleti gördüm hemen saldırdım ama 2011 m 1000km 49000 tl deyince iki adım geri durdum,resim çekeyim bari dedim )
    buyrun VMAX.fena.ama daha da fenası nightrod ;)
    http://img189.imageshack.us/img189/3...2070300552.jpg

http://img857.imageshack.us/img857/7...2070300551.jpg

Hocam Vmax 200beygir ve 0-100lerde falan hayabusayı s1000rr'ı geride bırakıyor. Yanı başka bir alet o vrod nightrod'la falan pek alakası yok ))

Hocam zx6R'a bindir arkadasını rahat mısın tamam mı de. Olur derse zaten sonradan sikayet etmeye hakkı olmaz Yok hic rahat diil falan derse de bence z1000sx her türlü ihtiyacını karsılayacaktır ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    CCmAN Dostum.Biliyorum zaten çok yardımcı olmuştun geçen ki kazamda Allah senden razı olsun Ama işte şimdi bedavadan verirsen benim gönlüm rahat etmezdi. Bak yeni sahibi istemezse satın alıcam senden ona göre.ha bide ben 4.levent sanayi mah. deyim sen sarıyerin neresindesin?

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Egsoz sacına ben de talibim.

CCMan seni paraya boğarım
    ibopaşa bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen dile benden ne dilersen

CCmAN Dostum.Biliyorum zaten çok yardımcı olmuştun geçen ki kazamda Allah senden razı olsun Ama işte şimdi bedavadan verirsen benim gönlüm rahat etmezdi. Bak yeni sahibi istemezse satın alıcam senden ona göre.ha bide ben 4.levent sanayi mah. deyim sen sarıyerin neresindesin?
    tarabya kireçburnunda ofis.ya birader harbi desen o gün alayım gelip alırdın,şaka değil.

Aynen dile benden ne dilersen
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

senin pp n sağ olsun.arada bırakmayın beni.

neyse ben motoru vermeye gidiyorum...

parçayı sorarım arkadaşa birine lazım mış vereyimmi diye ver derse aranızda kura çekin
    ama ne alıcam halen karar veremedim....
    neyse
    beni izlemeye devam edin,döncem ben size barnaktan sonra

saygılar hepinize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler