Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli newmoto 76;

Öncelikle hayırlı geceler diliyorum. Açık söylemem gerekirse sizin yorum ve değerlendirmelerinizin forum sayfalarının içinde çoğu zaman sektör ile ilgili esaslı değerlendirmeler içerdiğini görüyorum ve bunlardan istifade ediyorum. Eminim birçok arkadaşım da böyledir. Ama konu Bajaj olunca ön yargılarınızın olduğunu görüyorum. Mutlaka bir sebebi vardır ama açıkçası bunlara takılmıyorum. Zira şahsınızda doğruları tüm arkadaşlara anlatmanın bir görev olduğunu biliyorum. Kısa satırbaşları halinde yazmam gerekirse;

1. Eskisi gibi forumu takipte zamanım yok. Elimden geldiğince izliyorum. Bajaj pazarlama müdürlüğü görevi ile beraber satış müdürlüğü görevini de icra ediyorum. Aslında yatmak üzere iken (saat 01.58) sizin yorumunuzu görünce son bir gayret ile yazmak ihtiyacını hissettim. Zira bir saat kadar önce Samsun’dan uçakla geldim ve eve girdim. Bugün bölge bayilerimizin eğitimini samsun’da icra etmiştik,

2. Tüm geri bildirimler hep vurgu yaptığınız kurumsal yapı üzerinden yürütülüyor. Aksi halde benim forumdaki sorulara cevap vererek işlerin yürütülmesi gibi bir uygulamanın imkan dâhilinde olmayacağı açıktır. Bu foruma girdiğim ilk günden itibaren bunu vurguladım ve yeni bir markanın yetkili bir ismi tarafından doğru bilgileri duymanız faydalı olur gayemi de tüm arkadaşlara ilettim. Bunun çok faydasını gördük ve birçok değerli arkadaşım ile özelden de yazışma halinde sıcak ilişkilerimiz devam ediyor.

3. Bugün bajaj servis sayısı 145 olmuştur. Hepsi de yöresinin seçkin tamircileri olup bajaj standartlarında eğitim aldıktan sonra servisimiz olmaya hak kazanmaktadır. Zaman zaman askıya alınan, iptal edilen servisler elbette oluyor ve olacak. Ama serviste alınan mesafe çok önemlidir. Bazı kesit resimleri aşağıda foruma koyuyorum. Bu konuda gizli müşteri gibi servislere girip yaşadıklarınızı, gördüklerinizi açıkça paylaşmanızdan mutlu olurum,

4. Tek tek her arıza ile servislerin vasıtası ile firmamıza geri bildirimler akıyor ve ayrıntılı değerlendirmelere tabi tutuluyor. Her sorun için istisnasız bu durum yaşanıyor. Eğer fabrikaya gelme imkânınız olursa size bu geri bildirimlerin nasıl bir akış halinde yapıldığını izah ederim. Bundan mutlu olurum. BAJAJ servis ordusu gece gündüz çalışıyor. Buna emin olun.

5. Discover 150f reklamı TV’lerde dönüyor. Bunun yerine 3-5 motorun arızası ile uğraşılsaydı gibi bir değerlendirmenizi doğru bulmuyorum. Ayrı konulardır ve hepsi aynı anda yürümek zorundadır. Pulsar 200 NS modelinde segment lideri olduğumuz gibi commuter segmentinde de segment lideri olmak hedefindeyiz. Hem discover 125 ve hem discover 150 ile yıla çok iyi bir giriş yaptık. İnşallah hedefimize ulaşmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz,

6. ‘Gecen sene iyi fiyatla pulsar satildi ama bu sene daha cok ilgi yine japonlara kaydi forumda da oyle gorunuyor’ değerlendirmeniz nereye dayanıyor bilmiyorum. Bu değerlendirmenize iki cevabım var;
    a. Pulsar 200 ns piyasaya ilk girdiğinde 3.380 usd civarında parekende fiyatından satıldı. Şu andaki fiyatı 3.320 usd civarındadır. Yani geçen seneki fiyatından daha ucuza satılıyor. Fark kurdan kaynaklanıyor. İlave olarak artan maliyetleri belirtmeden fiyat net bu şekildedir. Bütün firmalar kurlara dayanmaya çalışıyor, bunu böyle bilin.

b. Pulsar 200 NS satışı hiç durmadı. Açık söyleyeceğim 2015 yılında 3 ncü parti ürünü bu hafta sevk ettik ve stoklarımızda hiç ürün yok. Özellikle bazı yenilemeler ve iyileştirmeler ile beraber bayilerimizin yoğun talebi devam ediyor. Ben fiyat ve kalite performansı ile Pulsar 200 NS modelimizin sınıfında en iyisi olduğunu iddia ediyorum.

Biraz uzun oldu ama verebileceğim cevaplar bunlar. Eğer adresinizi verirseniz sizlere çıkarmış dergiyi göndermek istiyorum. Bajaj’ın bir yıllık Türkiye serüvenini, nereden nereye gelindiğini görmenizi isterim.

Sizlere bazı resimleri de sunuyorum.

Hepinizi seviyorum. Bu vesile ile Regaip Kandilinizi ve 3 aylarınızı tebrik ediyorum.

Saygılarımla…
    http://i.hizliresim.com/zA2gAD.png
    http://i.hizliresim.com/rQmjVM.png
    http://i.hizliresim.com/1y24rD.png
    Hadi ses sorunlarını kel kör hallediyorda millet şu stop etme sorunuyla ilgili neden yokmuş gibi davranılıyor.Bununla ilgili ne yapacaksınız Ekrem Ata bey ? Şu son 40-50 sayfadır bundan bahsedildi ve hala çözüm yok.Bu motorlar enjeksiyonlu.Beyine kimse müdahale edemez, siz çözemeyecekseniz kim çözecek ? Almayı düşünenler için büyük bir soru işareti bu haberiniz olsun.
    tekoklava ve gelebek bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karalama degilki seninki dogru soyluyosun buyuk sehorlerde alirsin honda gibi bi 3 katli bina en iyi servis uzmanlarini koyarsin hem satar hemde arkasinda durursun malinin bajaj alacaklara acik ve net soyluyorum cuma gunu seladan sonra fatiha ile motorunuzu teslim alin cunki tamamen isiniz sansa kalmis eger arizali olan denkgelirse iste ozaman yandiniz servisler klasik servis sadece vida sikmayi biliyolar bajaj alip basinizi yakmayin diger bi gorusum bu olay bende az az cikti sonradan cogaldi yani onumuzdeki sene benim gorusum servisler isyan edecek servise gittigimde adamlar birbirine bakiyo aciyo kitaba bakiyo ne icin suspansiyonun vidasini nasil sokecegini ogrenmek icin verin ben aciyim diyecektim artik
    halen ne konuşuyorsun anlamadım ben.
    sen haklısın. ortada büyük bir problem var.
    ancak burası türkiye , burda insan hakkını bile söke söke alabiliyor ancak.
    o servisi şikayet et , motorun değiştirilmesini veya iadesini talep et en olmadı aldığın yere götürüp bunu geri alacaksın ben sana eksik para vermedim yoksa başka türlü konuşuruz diyeceksin.
    burda forumlarda ağlamakla çözülecek sorunlar değil bunlar.
    yapamıyorsan bir abinle büyüğünle git.

sonuç olarak sonuna kadar haklısın ve hakkını almalısın.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o servisi şikayet et , motorun değiştirilmesini veya iadesini talep et en olmadı aldığın yere götürüp bunu geri alacaksın ben sana eksik para vermedim yoksa başka türlü konuşuruz diyeceksin.

Çok haklısın. Böyle şeyler yazmak ağlamak sayılır. Delikanlı adama yakışmaz. Hem üstelik Hindistan yada Pakistan forumlarına yazacak yerde buraya yazıyo...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Dostlar, Motorunuzun gerek dizliklerden gerekse diz örtüsünden deposunun çizilmesini istemiyorsanız veya çizildi de bundan rahatsız oluyorsanız "Yan depo pedi" alıp yapıştıracaksınız. Başka çaresi çok. Ben önce nerelerin çizileceğini görüp ona göre yapıştırdım.

Bu da uygulanmış hali. Ben feyzioğlundan aldım ama bildiğim kadarı ile bir çok yerde satılıyor.
    tekoklava ve ayzek bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Değerli arkadaşlar;

Bugün binlerce pulsar yollarda. Hepsi de ciddi yol yapıyorlar. Diagnostik cihazlarımız da servislerde. Olmayan bazı noktalara 24 saat içinde cihaz sevk ediliyor. Eğer bir soruna servisimiz tarafından ilgisiz kalındı kanaatinde iseniz lütfen ekrem_ata@kuralkan.com.tr adresine mail yazar mısınız? Stop etme olayında (şu ana kadar 4-5 noktadan geldi) en üst düzeyde detaylı analiz yapılıyor. Sonucu da inşallah paylaşırız. Şuna emin olabilirsiniz, bu kadar göz önünde olan bir ürün için açıkça hiç bir kronik sorunumuz yok diyorum. Fakat her arkadaşımın kendi yaşadığı bir sorun elbette sorundur. Bunların her marka ve üründe olmaması imkânsızdır. Ama belirli kriterlere göre söylüyorum. Zaten 283 sayfa yorumları incelerseniz dediklerimin doğru olduğu anlaşılır.

Zuzuuw rumuzlu arkadaşıma yazmıştım.
    ‘Bajaj servisinde 3 bin liralık motorun garantisi mi olur lan ...... git deniyorsa bana, pazarlama müdürü böyle bir şey olamaz, Yalancısın diyorsa gider başka marka alırım ancak omurgalı duruşumu bozmaM.’ Yazmıştınız ve mail adresimi vermiştim. O pazarlama müdürü ben miyim, nerede ne yaşandı ise lütfen mail yazar mısınız demiştim. Hala bekliyorum.

Ben sizlere ilk günden itibaren şeffaf olmaya çalıştım. Samimi her eleştirinin başımızın üstünde yeri vardır.

Saygılarımla…

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun bakımları servısde yapılmamıs ben ıkıncı el aldım ama bana sunu desınler 500 tl masrafı var sorun sundan kaynaklı onu dıyen bı servısde yok yanı anlayacagın köküne kadar soktu bajaj sag olsun
    dyavol-77 ve _kaan_ bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kanuni servislerinin tabelası döküldü, yerine bajaj yazıldı.

Servislere ilgili şikayetleri duymaktan memnun olurum diyip, yazınca da ben polemiğe girmem demek ayrı bir ironi olsa gerek. Bugün Ankara ulustaki bajaj servisine bir gidin allah aşkına. Çin malı akülü bisikletten mondiale, skygo dan bajaja kadar tam 15 markanın tabelası asılı.

Her servis başvuru formu doldurana bu iş verilmemelidir dedik. 150 tane servis var demekle olmaz. 9000 liralık enjeksyonlu motosiklet satıyorsan eğer hiç değilse Diagnostik cihazların olacak.

Açık yağ ve şampiyon marka buji takip 90 _100 lira bakım parası almakla serviscilik olmaz dedik.

Geçen sene bajaj in yediği hurmalar şimdi başladı işte tirmalamaya. Millet yavaş yavaş dökülüyor. Istanbulda 3 tane seçilmiş bayi resimlerinden kapak yapmakla olmaz. Bu arızalara ivedilikle çözüm bulunması lazım. Biz en başından dedik ki kuralkan zihniyetindeki servislere olmaz bu iş. 15 tane firmanın servisliği nedir arkadaş. Sadece yağ ve buji değişmekle bakım olmaz. Havalı tabanca ile var olan tüm vidalar çatlama kadar sıkmak olmaz.

Son olarak 3230 dolar işine gelelim. Bu konununda şahsi takipçisi olacağım. . Gün gelecek ve dolar 2 liranın altina düşecek. Bakalım o zamanki kura göre bu motor 4250 dolardan mi satılacak yoksa yeniden 3300 dolara göre fiyat ayarlaması yapılacak mi.

Unutmadan, ben sektördeki diğer bir firmanın satış pazarlama sorumluSuyuM, yazdığım her şey her zamanki gibi yalan yanlış ve karalamalar ile doludur. Çünkü Bana bajajı karalama görevi verildi. Ekmeğini peşindeyiz yani. Mazur görün.
    arkadaşım benimde aracımın bakımdan cıkalı 400 km kadar oldu ve sana katılmadığımı belirmek istiyorum serviste hiçde açık yağ koyduklarını görmedim castrol power racing 1lt paket yağ koydular hatta usta yanına çağırarak gözümün önünde açarak değişimini yaptı yağın fiyatıda belli zaten bujilerede gelicek olursak orjinali neyse onu takıyorlar diğer söylediklerin beni bağlamaz ama gördüğümüde söylerim arkadaş..

hadi hayırlı ugurlu olsun motor arıza lambasıda yandı artık 4 bın devırde kesiyo gazı artık servisede gitmez bunu tamir edebilecek kadar elektrikden anlayan bi usta varmı kalıtelı tamırcı ankarada

Motosikleti
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar, Motorunuzun gerek dizliklerden gerekse diz örtüsünden deposunun çizilmesini istemiyorsanız veya çizildi de bundan rahatsız oluyorsanız "Yan depo pedi" alıp yapıştıracaksınız. Başka çaresi çok. Ben önce nerelerin çizileceğini görüp ona göre yapıştırdım.

Bu da uygulanmış hali. Ben feyzioğlundan aldım ama bildiğim kadarı ile bir çok yerde satılıyor.
    http://i.hizliresim.com/PqY6Jb.jpg
    Atilla abi pulsarı baştan yarattın valla ne diyeyim patentini alda atilla X edition olarak üretime geçsin bajaj valla emeğine zevkine sağlık sayende çok farklı pulsar görüyorüz )
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    pist motorları tamir ve bakımlarını yapan bir abim var çok samimim oldugum enjeksiyonlu ve karbüratör motorlar konusunda prof
    arkası dönük motorun sesini dinlemesi yetiyor arıza tespiti için izmirde master of kazıkçı diye anılır kendileri ama ustalık ve işçilik mükemmel ötesi
    benim motorda stop surunu olmadıgı için yorum yapmadı ama rolanti dalgalanma sorunu için
    (ısındıktan sonra) bilmem bilmem neresinde kılcal bir çatlak varmış (yüksek ihtimal)motorun ısınmasıyla birlikte genleşmeden dolayı oluyormuş
    kısa ve net cevap verdi eğer fabrikanın bu olayı çözmesi (zaten çözmüştür)çok ciddi maddi zarara yol açarmış oyüzden bek heveslenmeyin dedi
    hatta silindir blogu komple degişebilir diyor

kurarkan neden böyle enjeksiyonlu motor konusunda uzman olan insanlara servis vermezki anlamıyorum
    adam hayatında enjeksiyonlu motor görmemiş sen 3 5 ay egitim ver al sana usta
    birşey sorarsın boş boş suratına bakar

motorun bakımları servısde yapılmamıs ben ıkıncı el aldım ama bana sunu desınler 500 tl masrafı var sorun sundan kaynaklı onu dıyen bı servısde yok yanı anlayacagın köküne kadar soktu bajaj sag olsun
    Bunu baştan diyecektin o zaman.Sen gidip servis bakımı olmayan ne idüğü belirsiz motoru araştırmadan alırsan ve bozuk çıkarsa kusura bakmada o senin sorunun.Büyük ihtimal götürdüğün servis diagnostiğe falanda bağlamadı motoru baştan savma cevaplarla gönderdi seni. Bir sorunun varsa ve çözemiyorsan satarsın gider başka motor alırsın.Motora vermişsin 7000-8000 lira,devir işlemlerine vereceğin 100-200 lirayı dert ediyorsan evde otur RIDE falan oyna motogp izle kardeşim,bu iş zaten sana göre değil belliki. Ayrıca o son laf nedir öyle, terbiyesizliğin lüzumu yok,hanımefendilerde ya da genç kardeşlerimizde okuyor bunları kahve ortamı değil burası.

Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu baştan diyecektin o zaman.Sen gidip servis bakımı olmayan ne idüğü belirsiz motoru araştırmadan alırsan ve bozuk çıkarsa kusura bakmada o senin sorunun.Büyük ihtimal götürdüğün servis diagnostiğe falanda bağlamadı motoru baştan savma cevaplarla gönderdi seni. Bir sorunun varsa ve çözemiyorsan satarsın gider başka motor alırsın.Motora vermişsin 7000-8000 lira,devir işlemlerine vereceğin 100-200 lirayı dert ediyorsan evde otur RIDE falan oyna motogp izle kardeşim,bu iş zaten sana göre değil belliki. Ayrıca o son laf nedir öyle, terbiyesizliğin lüzumu yok,hanımefendilerde ya da genç kardeşlerimizde okuyor bunları kahve ortamı değil burası.
    kardeşim sen aptalmısın benmı anlatamıyorum motoru paramparca bi sekılde alıp toplatsam bıle bunun sorunun çözmesi gerekn servis dir devir ısı 100 lıraymıs ben aldıgım fıyata satabılecekmıyım sence bunun yerıne aldıgım motora para harcamıyacakmıyım devır sıgorta sana giren cıkan yokdıye bol keseden godoman gıbı konusuyosun bende hanıfendıler ve genc kardeslerımız okusun servıs destegı yok gireni cıkartabılıyolarsa alksınlar dıye fikir verıyorum eger 100-200 sana gereksız cuzı bı mıktarsa verıyım hesapnbumaramı gönder

Motosikleti
    hadi hayırlı ugurlu olsun motor arıza lambasıda yandı artık 4 bın devırde kesiyo gazı artık servisede gitmez bunu tamir edebilecek kadar elektrikden anlayan bi usta varmı kalıtelı tamırcı ankarada
    dostum özelden de yazdım burdan da yazıyorum ateşlemeyle ilgili bir sorunun olabilir videolarda arza yada hata kotu gelmiyor arıza ışığında yanmış git götür servise cihazla baksınlar arza neymiş çıkar ortaya motorun 1200 km cıvarında almıssın adam kendi yapmış diyorsun bakımını rodajı ne şekilde yaptığı bile bilinmez anasını ağlatmış moturun sonra sana kakalamış şimdide diyorsun bajaj attı kazığı bence sana kazığı atan satan kişi ve hala elektrikçi falan diyorsun kurcalayıp daha beter yapacaklar gitsene adam gibi servisine baktır tepeden tırnağa

kardeşim sen aptalmısın benmı anlatamıyorum motoru paramparca bi sekılde alıp toplatsam bıle bunun sorunun çözmesi gerekn servis dir devir ısı 100 lıraymıs ben aldıgım fıyata satabılecekmıyım sence bunun yerıne aldıgım motora para harcamıyacakmıyım devır sıgorta sana giren cıkan yokdıye bol keseden godoman gıbı konusuyosun bende hanıfendıler ve genc kardeslerımız okusun servıs destegı yok gireni cıkartabılıyolarsa alksınlar dıye fikir verıyorum eger 100-200 sana gereksız cuzı bı mıktarsa verıyım hesapnbumaramı gönder
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum özelden de yazdım burdan da yazıyorum ateşlemeyle ilgili bir sorunun olabilir videolarda arza yada hata kotu gelmiyor arıza ışığında yanmış git götür servise cihazla baksınlar arza neymiş çıkar ortaya motorun 1200 km cıvarında almıssın adam kendi yapmış diyorsun bakımını rodajı ne şekilde yaptığı bile bilinmez anasını ağlatmış moturun sonra sana kakalamış şimdide diyorsun bajaj attı kazığı bence sana kazığı atan satan kişi ve hala elektrikçi falan diyorsun kurcalayıp daha beter yapacaklar gitsene adam gibi servisine baktır tepeden tırnağa
    Ne demişler "Ne zaman cahille tartışsam hep yenildim". Sen kendi bildiğini oku birader.

servis bakmıyor sorun burda 3-5 kişinin daha aynı sorundan gelmesini beklememi söyluyor diger arkadasa burdan belirtiyim ne yediği belirsiz motor degıl koskoca kuralkan fırmasının amıral gemısı pulsar 200 ns bu benım ılk motorum degıl sayısını unuttugum yamaha ve hondaya bındım çin malınada bındım ve bı okadar servıse gıttım hondanın farkı adamların derdı honda ben bajaja bı gıdıyorum bajaj harıcı her marka var

servis bakmıyor sorun burda 3-5 kişinin daha aynı sorundan gelmesini beklememi söyluyor diger arkadasa burdan belirtiyim ne yediği belirsiz motor degıl koskoca kuralkan fırmasının amıral gemısı pulsar 200 ns bu benım ılk motorum degıl sayısını unuttugum yamaha ve hondaya bındım çin malınada bındım ve bı okadar servıse gıttım hondanın farkı adamların derdı honda ben bajaja bı gıdıyorum bajaj harıcı her marka var
    Ne idüğü belirsiz diye senin aldığın motora dedim ben , markaya modele değil. Tamam anladık über tecrübe sahibisin madem, gidip honda alaydın. Bajaj servisleriylede derdin olmazdı ?

Ne idüğü belirsiz diye senin aldığın motora dedim ben , markaya modele değil. Tamam anladık über tecrübe sahibisin madem, gidip honda alaydın. Bajaj servisleriylede derdin olmazdı ?
    alaydın yapaydınla olmuyo o işler senınle konusmak istemiyor ne konuyla alakan var nede çözüme yakınsın lütfen yorma beni cevap yazma

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Dam üstünde saksı'ğan...3 gün önce foruma üye olup ''prof'' kesilme lan...yoksa bajaj servisi misin???
    akviran, acemi60 ve gelebek bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    servis nasıl bakmaz elinde cihazımı yok öyle bile olsa sana gün verip o güne cihazı getirirler koskoca ankarada bir tane değilya servis git başka servise arza ışığı yandı dedi stop etme sorununuda soyle yağına baktır belki adam yağ bile değişmedi ilk yağla duruyordur motor bu işlerin şakası yok abuk sabuk bir ustaya gidersin deneme yanılma metoduna girer oturur ağlarsın sonra bu servislerin işi bu bunlara bakıyorlar en iyide onlar bilir neresinde ne olduğunu saksı arkadaşımızda sana kötülüğünden kızmıyor laf anlamamandan kızıyor

servis nasıl bakmaz elinde cihazımı yok öyle bile olsa sana gün verip o güne cihazı getirirler koskoca ankarada bir tane değilya servis git başka servise arza ışığı yandı dedi stop etme sorununuda soyle yağına baktır belki adam yağ bile değişmedi ilk yağla duruyordur motor bu işlerin şakası yok abuk sabuk bir ustaya gidersin deneme yanılma metoduna girer oturur ağlarsın sonra bu servislerin işi bu bunlara bakıyorlar en iyide onlar bilir neresinde ne olduğunu saksı arkadaşımızda sana kötülüğünden kızmıyor laf anlamamandan kızıyor
    p tesı bi başkasına gidiyim ama benim gittiğim bahcelıevlerde en iyisiydi dıgerlerı kanunı ye bakanlar dıye biliyorum p tesi bi başkasına gidiyim bakalım motor giderse

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

alan olursa ben bu sorunu cozerım dıyen olursa 7000 bın tl ye bırakıyorum ön camı arka canta demiri alarmı fln var iste onlarıda yanında verecm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)