Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada telefon tutucu diyip duruyordum sonunda buldum.

Ayna baglantılı ancak tam bir f/p ürünü.

https://urun.n11.com/aksesuar/motosi...IaAkt9EALw_wcBB

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada telefon tutucu diyip duruyordum sonunda buldum.

Ayna baglantılı ancak tam bir f/p ürünü.

https://urun.n11.com/aksesuar/motosi...IaAkt9EALw_wcBB
    Zahmet olmazsa motorda ki duruşu ve bağlantı noktasının bir resmini paylaşabilir misin? ona göre ben de sipariş geçeyim.

Ufak bir ekleme yapmak istiyorum, ayna bağlantılı olarak gayet güzel ancak biliyorsunuz ki ayna bağlantılı olunca bize cok yakın oluyor. bakmak genel olarak ayna baglantılı ürünlerde o acıdan rahatsız edici.

pazar günü tur camı demirine kelepçelemeyi planlıyorum, direk göstergenin üstü ile turcamı arasına bakış acıma yerleştireceğim.

İki halinin de fotosunu yuklerım pazar günü.

Abilerim merhaba sizlerden birkaç konuda yardım almak istiyorum Pulsar 200 ns arıyorum ve Konya'da bir tane buldum 2016 model 15.500km'de motor ile ilgili içime sinmeyen tek şey bakımlarının yetkili servis tarafından değil de sanayide bir motorcu tarafından yapılmış olması.
    Yetkili servisi ile görüştüm 50₺ ücretle bakarız motora dediler ama merak ettiğim şey şu servis bana motorun değişen parçasını yada arıza çıkarma imkanı olan parçalarını listeleyip söyleyebilir mi? Bakımları yetkili servisinde yapılmamış sonuçta adamlarda kaydı yok. Yazılıma bağlanıp arızalarını görme imkanları varmı acaba bu motorlarda? Kusura bakmayın ikinci motosikletim olacak biraz bilgisizim ilki Mondial MCT idi ve pulsar ile uzaktan yakından alakası yoktu. Götüreceğim bir ustam da yok yetkili servise götürdüğümde alabilirsin derlerse içim rahat bir şekilde alabilir miyim sizce.15.000 bakımı ağır bakım diye bir mesaj okudum forumda o bakımda nelerin değişmiş olması gerekir? motora bakarken bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Onurysn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim merhaba sizlerden birkaç konuda yardım almak istiyorum Pulsar 200 ns arıyorum ve Konya'da bir tane buldum 2016 model 15.500km'de motor ile ilgili içime sinmeyen tek şey bakımlarının yetkili servis tarafından değil de sanayide bir motorcu tarafından yapılmış olması.
    Yetkili servisi ile görüştüm 50₺ ücretle bakarız motora dediler ama merak ettiğim şey şu servis bana motorun değişen parçasını yada arıza çıkarma imkanı olan parçalarını listeleyip söyleyebilir mi? Bakımları yetkili servisinde yapılmamış sonuçta adamlarda kaydı yok. Yazılıma bağlanıp arızalarını görme imkanları varmı acaba bu motorlarda? Kusura bakmayın ikinci motosikletim olacak biraz bilgisizim ilki Mondial MCT idi ve pulsar ile uzaktan yakından alakası yoktu. Götüreceğim bir ustam da yok yetkili servise götürdüğümde alabilirsin derlerse içim rahat bir şekilde alabilir miyim sizce.15.000 bakımı ağır bakım diye bir mesaj okudum forumda o bakımda nelerin değişmiş olması gerekir? motora bakarken bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Servis olarak Mustafa Çiftçioğlu var doğru hatırlıyorsam tabi iyi bir servistir, serviste cihaza bağlayarak gerçek km sini öğrenebilirsiniz ama hangi parça değişmiş onu bilemez o kısmı satıcı ile alakalı varsa düşme kalkmadan dolayı sürtme onları söyler çalışmasında gidişinde sorun varsa söyler, götüreceğiniz yer işinde iyi ise sıkıntısı varsa zaten söyler, bakım için Pulsar 200ns kullanma kılavuzu diye arama yapın PDF dosyasını indirip değişmesi gereken parçaları öğrenebilirsiniz.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis olarak Mustafa Çiftçioğlu var doğru hatırlıyorsam tabi iyi bir servistir, serviste cihaza bağlayarak gerçek km sini öğrenebilirsiniz ama hangi parça değişmiş onu bilemez o kısmı satıcı ile alakalı varsa düşme kalkmadan dolayı sürtme onları söyler çalışmasında gidişinde sorun varsa söyler, götüreceğiniz yer işinde iyi ise sıkıntısı varsa zaten söyler, bakım için Pulsar 200ns kullanma kılavuzu diye arama yapın PDF dosyasını indirip değişmesi gereken parçaları öğrenebilirsiniz.
    Hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Mustafa Çiftçioğlu konya bajaj yetkili servisinin yetkilisiymiş az önce ismini aratınca buldum bende zaten bulduğum motoru güzel iş motora götürecektim çok güzel bir tesadüf oldu. Rahatsızlık vermek istemem fakat son bir sorum olacak bakacağım motor 15.500 km de şu an ve 15.000 bakımı yapıldı mı bilmiyorum sahibi baharda yaptırmıştık o zamandan bu yana 2-3 kez binildi sadece dedi net birşey söylemedi yetkili servise götürdüğümde yaptıkları kontrollerde 15.000 bakımının yapılıp yapılmadığını anlayabilirler mi?

bu sekilde montajladım, gayet kullanıslı ve rahat.

tabi yer itibari ile dikey olmuyor ne yazık ki.

Motosikleti
    Hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Mustafa Çiftçioğlu konya bajaj yetkili servisinin yetkilisiymiş az önce ismini aratınca buldum bende zaten bulduğum motoru güzel iş motora götürecektim çok güzel bir tesadüf oldu. Rahatsızlık vermek istemem fakat son bir sorum olacak bakacağım motor 15.500 km de şu an ve 15.000 bakımı yapıldı mı bilmiyorum sahibi baharda yaptırmıştık o zamandan bu yana 2-3 kez binildi sadece dedi net birşey söylemedi yetkili servise götürdüğümde yaptıkları kontrollerde 15.000 bakımının yapılıp yapılmadığını anlayabilirler mi?
    Sisteme işlenmeyen hiçbir bakım görülmez zaten siz dediniz sahibi kendisi bakımlarını yapmış diye burda satıcının size verdiği güven önemli gerçekte yaptı ise yoksa gösterip sıkıntı yoksa bakımını yaptırıp yolunuza devam edeceksiniz.

valla hocam satıcı profilini de merak ettim.

Pulsar bakımları zaten 200 tl, yani 50 tl az olsun diye ustaya yaptırıyor ise muhtemel motorun da anasını ağlatmıştır.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Benim yakışıklıyı sattım arkadşalar :D Alıcı arkadaşımın arkadaşı çıktı. Üstüne birde dönerken kaza yaptık ben artçıydım. Komedi bi gün oldu:D

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yakışıklıyı sattım arkadşalar :D Alıcı arkadaşımın arkadaşı çıktı. Üstüne birde dönerken kaza yaptık ben artçıydım. Komedi bi gün oldu:D
    gecmiş olsun kaca sattın 2014 model kac km de idi

Motosikleti
    gecmiş olsun kaca sattın 2014 model kac km de idi
    39bin km. 11500 TL hocam. Düz yolda 155 yapıyordu makine :D

hiç mi acımıyorsunuz la su motora :D 200 cc tek silindir garibim.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    hiç mi acımıyorsunuz la su motora :D 200 cc tek silindir garibim.
    Hocam benim motor cidden çok iyiydi. Ben zaten debriyaj balatasını değiştikten sonra denedim motoru. Yoksa sürekli 140 150 gitmedim bu motorda motora yazık. 40 120 km arası gazlamayı çok seviyorum ben.:D

en güzel yanı o zaten çok keyifli

İyi günler herkese. Benim makinanın ön fren kolunun oradan hidrolik sızdırdığını ve depoyu boşalttığını farkettim. Araştırmalarım sonucu arızalı parça ön fren hidrolik pistonu olduğu sonucuna ulaştım. VE Mersin'de parça yok. İnternette de yok (n11,hb,gg). Kalyoncu ağustos sonuna gelme ihtimali var dedi. Ne yaparak makinayı bir an önce ayağa kaldırabileceğim konusunda fikirlere açığım. Yardımcı olursanız sevinirim. (ns200 2014 euro3(galiba))

Motosikleti
    Alıntı Diawell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese. Benim makinanın ön fren kolunun oradan hidrolik sızdırdığını ve depoyu boşalttığını farkettim. Araştırmalarım sonucu arızalı parça ön fren hidrolik pistonu olduğu sonucuna ulaştım. VE Mersin'de parça yok. İnternette de yok (n11,hb,gg). Kalyoncu ağustos sonuna gelme ihtimali var dedi. Ne yaparak makinayı bir an önce ayağa kaldırabileceğim konusunda fikirlere açığım. Yardımcı olursanız sevinirim. (ns200 2014 euro3(galiba))
    10mm girişli başka bir motorun fren hidrolik kısmını alıyorsun devam ediyorsun veya onun iç mekanizması satılıyor diye biliyorum bütün değil sadece iç kısmı varmı yok mu onu bilmiyorum.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Diawell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.ekuralkan.com/m-fren-hid...tem-32123?ps=3

Kuralkanın kendi sitesinden bakmanı öneririm

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Dün motorumla Eskişehir'den önce Bozdağ'a sonra, Afyon'a ve oradan Eskişehir'e yol yaptım. 755 km yol yaptım bir günde. Yolda hiç üzmedi motorum. 110-120 bandında gittim. Arada sıkıştırdım 142 de kesiciye giriyor benim motor. 29050 km oldu.

Motor fan açtığında ne yapmak lazım? Boşa alıp öyle çalıştırmak mı? Yoksa direk stop etmek mi?

Motosikleti
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motorumla Eskişehir'den önce Bozdağ'a sonra, Afyon'a ve oradan Eskişehir'e yol yaptım. 755 km yol yaptım bir günde. Yolda hiç üzmedi motorum. 110-120 bandında gittim. Arada sıkıştırdım 142 de kesiciye giriyor benim motor. 29050 km oldu.

Motor fan açtığında ne yapmak lazım? Boşa alıp öyle çalıştırmak mı? Yoksa direk stop etmek mi?
    Fan durduktan sonra stop et veya zaten durmuşsun kapatabilirsinde ama bekle öyle kontak kapat.
    sezarim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)