Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Hepinize oncelikle iyi forumlar. Yaklasik 5 gundur bolca motor hakkinda okudum arastirdim. Yaz sonu gibi almayi planliyorum. B sinifi ehliyetim var 3 haftada da A2 alirim her halde diye dusunuyorum. Bu gune kadar elektirikli motor kullandim (Yuki Moni) ve universteye gecerken en azindan gercek motora sahip bir sey almam gerekiyor once aklimda Honda Shadow 750 Ace vardi ama fiyati yuksek ve motor buyuk geldi gozume, korktum acikcasi. Ilk motorum olarak bu motoru almakta karar kildim gerek goruntu gerekse yapilan yorumlar dogrultusunda. Bu sorularimi da en iyi siz cevaplarsiniz her halde.

Sizin dediginize gore uzerinde gelen lastikler cok kotu. Ilk aldigim gun gidip 0 lastik taktirsam olur mu? Ne onerirsiniz ve fiyati ne kadar olur?
    Sifir almak icin en uygun yer neresi izmirde?
    Boyum 188 ve 60 kiloyum motor altimda elbet kucuk durmaz ama rahat edebilir miyim? Bostanlida 1 tane var arada goruyorum. Belki kendisi buradadir...
    Izmir cevreyolu, Izmir-Cesme ve Izmir-Aydin otobanini bol bol kullaniyorum. Motorla da kullanabilir miyim? Ruzgardan cok savrulur muyum?

Simdiden tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ArdaOzkymkci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize oncelikle iyi forumlar. Yaklasik 5 gundur bolca motor hakkinda okudum arastirdim. Yaz sonu gibi almayi planliyorum. B sinifi ehliyetim var 3 haftada da A2 alirim her halde diye dusunuyorum. Bu gune kadar elektirikli motor kullandim (Yuki Moni) ve universteye gecerken en azindan gercek motora sahip bir sey almam gerekiyor once aklimda Honda Shadow 750 Ace vardi ama fiyati yuksek ve motor buyuk geldi gozume, korktum acikcasi. Ilk motorum olarak bu motoru almakta karar kildim gerek goruntu gerekse yapilan yorumlar dogrultusunda. Bu sorularimi da en iyi siz cevaplarsiniz her halde.

Sizin dediginize gore uzerinde gelen lastikler cok kotu. Ilk aldigim gun gidip 0 lastik taktirsam olur mu? Ne onerirsiniz ve fiyati ne kadar olur?
    Sifir almak icin en uygun yer neresi izmirde?
    Boyum 188 ve 60 kiloyum motor altimda elbet kucuk durmaz ama rahat edebilir miyim? Bostanlida 1 tane var arada goruyorum. Belki kendisi buradadir...
    Izmir cevreyolu, Izmir-Cesme ve Izmir-Aydin otobanini bol bol kullaniyorum. Motorla da kullanabilir miyim? Ruzgardan cok savrulur muyum?

Simdiden tesekkur ederim.
    Hocam bende bostanlidayim eğer ciddi alacaksan beraber berk motordan istanbul dan getirtelim daha uygun olur,

Blackghost eyvallah hocam.berkten alalım o zaman. Kılıt ve kask hediyesi iyi artci kaski almış oluruz

Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bostanlidayim eğer ciddi alacaksan beraber berk motordan istanbul dan getirtelim daha uygun olur,

Blackghost eyvallah hocam.berkten alalım o zaman. Kılıt ve kask hediyesi iyi artci kaski almış oluruz
    hocam oyle diyorsunuz da kargo falan ne olucak? Bir de benim daha kesin degil. Ilk once elimden bu scooter'i cikarticam. Bir de staj isi var yazin belki bir miktar para verirlerse isi kolaylamis olurum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Motoru alır almaz michelin city grip lastik takabilirsiniz, eski lastikleri de saksı yapın takarken sibopları da tubeless L sibop yapmakta fayda var, düzgün bir lastik servisi bulmak gerek janttaki sibop deliği bir miktar genişletilmeli bu işlem sırasında, ilk 300 km lastik rodaj süresini de unutmayın, 20'li sayfalarda bolca lastik bilgisi var facebook grubumuzda da lastikler hakkında bilgi mevcuttur, link benim imzamdadır...

Kargo ücretsizdir muhtemelen , ikimiz aldığımızda fiyatta da güzellik yaparlar sanıyorum geçen seneki fiyatıyla alırız servisten teslim alincakmis telefondan bilgiye göre. 1 haftada teslim. Gerisinde blackghost shadowmaster bilgili üyelere sorulara bogariz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Bende bu sene mezun oldum stajım tamamlancak bir aya. İse girer taksitle öderiz paşa paşa. Tabi bana kredi vermiyorlar öğrenciye doğal olarak babama ödeyeceğim )

Arkadaşlar 2 gündür motoru kullanmıyordum.Bugün bindim marşa basıyorum basıyorum garip bir ses çıkarıyor ama çalısmıyor; 2-3 dk sonra çalıştı.Sizce bu sorun neyden kaynaklı olabilir.. şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çıkan nasıl bir ses ve nereden geliyor ? Çok fazla marşa basıldıysa ya da fabrikasyon arıza varsa marş motoru dişlisi sıyırmış olabilir. Ayakla çalıştırınca rahatsa hemen servise götürün ve marş motorunu kontrol ettirin.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkan nasıl bir ses ve nereden geliyor ? Çok fazla marşa basıldıysa ya da fabrikasyon arıza varsa marş motoru dişlisi sıyırmış olabilir. Ayakla çalıştırınca rahatsa hemen servise götürün ve marş motorunu kontrol ettirin.
    Ses bence şansımanın oradan geliyor hani ilk marşa basınca ufak bi ses cıkarır sonra çalısır ya onu surekli yapıyor işte benim aklıma o an buji ateşlemiyor diye geldi ama dediğiniz doğru marş motoru da olabilir..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı EİNSOF1385 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses bence şansımanın oradan geliyor hani ilk marşa basınca ufak bi ses cıkarır sonra çalısır ya onu surekli yapıyor işte benim aklıma o an buji ateşlemiyor diye geldi ama dediğiniz doğru marş motoru da olabilir..
    Tarif ettiğiniz kadarıyla marş motoru dişlisi sıyırıyor, mümkün olduğunca hızlı gösterin servise, dişlinin motor tarafı da sıyırmaya başlarsa masraf artar çünkü.

Tarif ettiğiniz kadarıyla marş motoru dişlisi sıyırıyor, mümkün olduğunca hızlı gösterin servise, dişlinin motor tarafı da sıyırmaya başlarsa masraf artar çünkü.
    Çok teşekkür ederim en kısa zamanda götürücem

Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo ücretsizdir muhtemelen , ikimiz aldığımızda fiyatta da güzellik yaparlar sanıyorum geçen seneki fiyatıyla alırız servisten teslim alincakmis telefondan bilgiye göre. 1 haftada teslim. Gerisinde blackghost shadowmaster bilgili üyelere sorulara bogariz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Bende bu sene mezun oldum stajım tamamlancak bir aya. İse girer taksitle öderiz paşa paşa. Tabi bana kredi vermiyorlar öğrenciye doğal olarak babama ödeyeceğim )
    Abi dogru diyorsun da kitap degil ki bu alinsin kargoya benim icime sinmedi bir ustune oturmadan 10 km kullanmadan almak... Guzel bir LYS sabahina da uyandim uni'de belki guzel bir yer kazanirsam belki annemleri biraz daha zorlarim. :D

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    önce mağzaya gidin motora bakın anlaşın sonrasıda zaten kargo ederler merak etmeyin.

Motoru alır almaz michelin city grip lastik takabilirsiniz, eski lastikleri de saksı yapın takarken sibopları da tubeless L sibop yapmakta fayda var, düzgün bir lastik servisi bulmak gerek janttaki sibop deliği bir miktar genişletilmeli bu işlem sırasında, ilk 300 km lastik rodaj süresini de unutmayın, 20'li sayfalarda bolca lastik bilgisi var facebook grubumuzda da lastikler hakkında bilgi mevcuttur, link benim imzamdadır...
    city gripte orjinal boyutuna uygun lastik bulamadım hocam siz hangi ölçüleri taktınız
    samsunda olup yakın çevreyi gezmek isteyen varsa haberleşelim.

gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    Arkadaşlar öncelikle merhaba
    inş bu yaz bende ilk motorumu alıcam. Sizlere bir şey danışacağım
    Kuba SL 200 ve falcon freedom 250 arasında kaldım.Aslında bütçem falcona yetiyor 5750tl alıcam.SL 200 ise 6700 e vericekler.Falcon la alakalı forumlarda ve nette çok fazla bilgi yok bir kaç sayfa var ama ordada birkaç sürücü çok yaygın değil yani.Ama SL 200 iyi tutuldu.Sizce 1000 tl fark verip SL 200 mü alınmalı yoksa gerek yok o farkı vermeye falconmu al dersiniz.
    Birde bu ilk motorum olacak ilerde büyütmek veya değiştirmek isteyeceğim SL200 ün bi kullanıcısı ve piyasası olusmus durumda ama falconda bu yok. Yarın tutmadı diyip üretimden bile kalkabilir.Ozamanda alan satan olmaz diye korkuyorum
    Benim gönlüm Falcona kayıyor hem daha ucuz olması hem birazdaha güçlü olması ama terettütlerim var işte servis, yedek parça,2. el gibi.
    Ama SL 200 ve Kuba markası bu konularda birazdaha önde görünüyor. Sizler ne dersiniz teşekkürler

cngzhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    gökhan kardeşim hoş geldin aramıza geçmiş yazışmaları okumanda fayda var olarak görüyorum sadece kuba yı konuşmadık biz burda aynı ayarda hemen hemen tüm modeller konuşuldu geçmiş yazışmaları bi okursan daha iyi olur senin için bunun dışında senin yaşadığın olayı bende yaşadım bi kaç sayfa geride de paylaştım şu şekil de göz geçir bi istersen ;

Alıntı cngzhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın arkadaşlar sabah sabah dayanamadım ve aklımdaki soru işretlerini yanıtmalaya karar verdim en yakın falcon bayisine gittim freedom 250 yi inceledim açıkcası çok fazla motor bilgim olmamasına rağmen tek kelime ile vasat diyebilirim sadece görüntü var oda uzaktan bakınca detaylara inersek sıkıntılar çok örneğin;

Sakarya yağışlı ve nemli bi memkelet servis elemanı motorun yağmur almadığını söylesede birçok yerinde paslanma mevcut doğru söylüyorsa nemden kaynaklı bir durum ve bu hiç hoş bir görüntü vermiyor
    motorun gidon kısmındaki kabloların birçok yerinde ekstra yalıtım koruyucu mevcut değil renkli kablolar adeta çıplak gözle görünüyor buda hem problem yaratıcı hemde hiç hoş bir görüntü vermiyor
    motorun depo kısmındaki yakıt gösterge camı çatlamış sadece o motora özgü sanarken baktığım tüm modellerde aynı sorun mevcut bu da bi eksi (-) puan
    43 numara ayakkabı giyiyorum vites değiştirmek için kullandığımız ayaklıklar (2 adet var tek kontrol sistemli değil) birbirine yakın mesefade açıkcası ayağıı rahat bir şekilde yerleştiremedim bot, sivri burun gibi ayakkabılarda bu sorun teşkil edecektir
    motorun bağzı aksanları açıkta kalıyor ayaklarınızla temas olmamasına rağmen nem veya yağış durumunda muhtemel paslanma kaçınılmaz olacağını sanıyorum bu sebeple motor yalıtımı konusunda da sınıfta kalıyor yani uzun lafın kısası

Küba Süperlight 200 candır diyorum size ben bile bu kadar takıntı yapmışken bunu söylediysem artık gerisini siz düşünün ilk fırsatta da SL 200 ü mü alacağım egzoscusundan sisibar için ustasına kadar birçok değişiklik hazırlandı bile hatta ne yalan söyleyim emniyetteki tanıdıklardan rica ederek plakamı bile ayırttım diyebilirim :D 54 SL (süperlight) 200 alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olması dileğiyle yolunuz açık olsun
    Cengiz Av Marketleri & Han Tekel Bayilikleri

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ben kuba alın derim zira falconlar yeni geldi türkiyeye ve pek rağbette görmedi.
    kuba sl200 stili ve tarzı olarak beğenilen bir makine,servisi ve yedek parçasıda yaygın dolayısı ile piyasasının artmasıda bu sebebden ötürü.

lastiklere gelince orjinal ebat city grip yok ama ön 110-80-16,arka 130-80-16 olarak alıp tubeless tipine jant siboblarını değiştirip kullanabilirsiniz.biz nisan ayında 550 tl ye yaptırmışdık.

http://img181.imagevenue.com/img.php..._122_145lo.jpg

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Alıntı Wolfgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ubim arka çanta bağlantı demiri çantayla mı geldi ?
    Ayrıca aldıysan link verebilir misin ?

Teşekkürler.
    Çanta üzerindeki sisly bar üzerinde geliyor fakat montaj için gerekli olan demir aparatı sanayide demirciye yaptırdım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Cruser_55; 20'li sayfalarda ve facebook sayfamızda tüm bilgiler var, boyuta takılmayın hiçbir problem olmuyor, motorda küçük durmuyor ve teknik dinamikleri olumsuz etkileyen bir şeyle karşılaşmadık hiçbirimiz.
    cruiser_55 bunu beğendi.

gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    Cngzhn kardeşim evet bende forumu ilk sayfasından okumaya basladim ama daha o sayfalara gelmedim biraz daha inceleyeyim .Acikcasi ben falconu canli olarak görmedim dediğim gibi falconda kampanya var 5 750 ye veriyorlar o bana cazip geliyor bugün hem falkon hem de Küba satan bayiye gittim adam pek bilgili gelmedi bana , dediği su ikisi de çin mali hangisini bwgendiysen onu verelim diyor ben hatta 250 olduğu için falconu tavsiye ederim dedi bilemedim yani ama mantigim Küba diyor butcem falcon diyor ah kubada 6000falan olsaydi bari hic dusunmeyecektim.Ama Küba sl 200 alacam herhalde çünkü servis yedek parca piyasada tutulmuslugu ve 2.eli daha agir basiyor
    Yorumlarinizdan dolayı çok tesekkur ederim saygilarimla

Motosikleti
    kuba sl 200
    Selam millet. Yaklaşık 2 aydır sl200 kullanıcısıyım, 3 aydır da forumu takip ediyorum. Gerçekten çok yararı oldu. Ben de hem selam vereyim hem iki kelam edeyim dedim. Motordan genel olarak memnunum, cevap verdiğini düşünüyorum. Bir çok kez bahsedildiği üzere aynalar büyük sıkıntıydı, yükseltme aparatlarıyla o sorunu çözdüm. Ayrıca riderscan sipariş ettim ve taktım ancak olmasa da olurmuş. Belki kritik bir zamanda işe yarar ama şu an bakmıyorum bile ama zararı da yok. Lastikleride kışa doğru değiştirmeyi düşünüyorum. Motor 300 bakımından ve bazı ayarlardan sonra dahada rahatladı.
    İlk motorum ilk bir ay akşamları yakın çevrede boş alanlarda sürüş teknikleri çalışarak geçirdim ve ondan sonra yavaş yavaş yollara ve köprülere vurmaya başladım kendimi. Şimdilik benim eyyorlamam bu kadar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)