Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

ulan alet 7159 TL olmuş sıfır fiyatı, 6900 TL'den nelere çıktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    stoklarda kalanlar 6500 tl civarında alıcı bulabiliyor,araştırmak lazım.

kuba motorlar bu yıl tavan yaptı satışlarda,ciddi bir piyasa oluşturdu ama yıl sonunda bir nebzede olsa fiyatların düşeceğini umuyorum.

aynen hocam, bir bayiyi aradım rastgele izmirden, 6700 Nakit olur dedi.

Dediğin fiyata bulabiliriz inşallah. İzmirde tavsiye edeceğiniz yerler varsa açığım bu arada.

Motosikleti
    aydında uğur motor var,izmirde değil ama izmire aydından geliyor diye biliyorum ben bizim motorların.nette araştırırsanız bulursunuz.izmir bayiye aydından getirilebiliyor nakliye ile.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren ayarını yaptırmanız lazım,belki kampanadaki balatalar bitmişde olabilir.Kontrol ettirmenizde fayda var.
    ins.en kısa zamanda motora alısıp bu tarz sorunları giderirsem ezi programlarınıza da katılmak isterım göruşmek üzere diyelim o zaman

Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza katıldım sonunda.

barisilgas bunu beğendi.

Rhodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950-R
    Merhabalar. Yıllardır içimde tuttuğum, aile ısrarı, istanbul trafiği gibi sebeplerle ertelediğim hayalime bir Kuba 200 Superlight alarak başlayacağım. Siparişi verdim, en geç 1 hafta içinde anahtar teslim gönderecekler. Heyecanla bekliyorum.

Arkadaşlar vites değiştirirken tüm bacağımı kaldırma ihtiyacı duyuyorum o vites pedalını aşağı indirmek mümkün mü ; mümkünse bunu nereden yapabilirim? şimdiden teşekkürler

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @einsof1385, boy kaç ?

@eddie, hayırlı olsun tekrardan

@marvel23, İstanbul Maltepe Motor bu ay sonuna kadar 6.250'ye bırakıyor stoktan, ama nakliye ne olur, ödeme koşulu bilemiyorum, istersen bir ara, Galeri İlyas diye

@Rhodoks, hayırlı olsun şimdiden

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhaba sormak istediğim bikaç şey var. Yaklaşık 10 gündür Superlight kullanıyorum. İlk motorum olduğu için çok tecrubeli olduğumu iddia etmeyeceğim fakat motorda benim acemiliğimden kaynaklanmayan sorunlar olduğunu düşünüyorum. Öncelikle daha önce BlackGhosttan da bu konuda yardım almıştım ancak tekrar sormak istiyorum. Motorum ara ara gaz almıyor özellikle yokuşlarda tıkanıp kalıyor zaman zaman stop ediyor. Bu zamana kadar hep hadi neyse rodajdandır dedim yokuştandır dedim ama bugün yokuş aşağı giderken de gazı köklediğim bi an olmasına rağmen motor hiç tepki vermedi. Bu durum gözümü korkuttu o yüzden bu konunun çözümüne dair fikir almak istedim. Değinmek istediğim ikinci nokta ise motorun en ufak tümsekte gıcırdaması. Normal bişey mi bilmiyorum dediğim gibi acemi olduğum için çok bi fikrim yok. Ama nolursa olsun bu ses beni tedirgin ediyor eğer bi çözümü varsa öğrenmek isterim.Motorum 85km de bu arada. Sadece bu sorunlar ve lastiklerimin kalitesizliği yüzünden motoru hakkını vererek kullanamıyorum bu yüzden fazla yol alamadım. Şimdiden edeceğiniz yardımlar için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    motorun daha yeni ve rodaj süresince çeşitli problemler yaşaman normal,bunu daha önce dile getirmişdim.
    Motorunu ilk 150 km zaten "köklememen" gerekiyorki sen bunu şimdiden yapmaya çalışmışsın.Daha motorun içindeki irili ufaklı parçaların oturma süreci var ve sen "kaç km hız yapıyor " diye bir test olayına girersen rodaj bitmeden motor bloğunu eline alırsın.

ilk 150 km 60-70 km gidilmeli ve sabit devirlerde kullanılmamalı.
    150-500 km için tapa gaz yapmadan hızlanmalar yapılabilir ama yine sabit devirlerde kullanılmayacak uzun süreli.
    500 km de yağ değişimi olur sonrasında ikinci yağ değişimine kadar motorun limitlerini çok kasmadan deneyebilirsin.

motorun durma,aksama,öksürme durumuna gelince bunuda dile getirdim,tamamiyle karbüratör ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak söylediğim üzere daha rodaj vakti motora çok abanıpda maksimum hız,maksimum devir testi yaparsan motor bloğunu bozman olasıdır,dikkatli bir şekilde rodaj zamanını atlatman gerekir.

lastiklere gelince bunuda yine dile getirdim,değiştirmekden başka çare yok ne yazıkki..

@einsof1385, boy kaç ?

Hocam boy 1.78

Motosikleti
    oturuş pozisyonunuz çok önde muhtemelen,geriye biraz gelin öyle denemeler yapın.chopper makineler rahat kullanım için tasarlanmıştır dolayısı ile ayakların çok önde olması rahatsızlık verir.

pedalların ayar durumu maalesef yok dolayısı ile uygun bir oturuş pozisyonu bulmanız lazım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı EİNSOF1385 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @einsof1385, boy kaç ?

Hocam boy 1.78
    1.78'de çok sıkıntı yaşamaman gerekiyor aslında. yine de alışamazsan servise gidip pedalı söktürerek kestirip ayar yapabilirsin, bunun dışında pedalın ya da ayaklıkların ayarı mümkün değil maalesef. Oturma pozisyonun da bir miktar önde olabilir, ben de aslında ayklıklar 2-3 cm aşağıda olsa daha rahat edermişim gibi geldi hep ilk aldığımda ama şimdi alıştım. (1.72 benim boyum)

[QUOTE=BlackGhost;3646969]oturuş pozisyonunuz çok önde muhtemelen,geriye biraz gelin öyle denemeler yapın.chopper makineler rahat kullanım için tasarlanmıştır dolayısı ile ayakların çok önde olması rahatsızlık verir.

pedalların ayar durumu maalesef yok dolayısı ile uygun bir oturuş pozisyonu bulmanız lazım.

Teşekkür ederim.. yarın bi deneyeceğim bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

@shadowmaster ; çok teşekkür ederim denicem bakalım dediğiniz gibi birazda alışmak lazım benim motor daha 5 günlük

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @458-25-243 ; henüz 85 kilometrede yüksek performans beklemek doğru değil, ilk 250-300 km boyunca gazı yarımdan fazla açmayın yazar rodaj süresince kullanım kitabında. Bu arada gaz yememe sorunu rölanti/hava ayarı kaynaklıdır muhtemelen, servise gidip bu ayarları yaptırarak devam edebilirsin rodajına. Rodaj boyunca da değişik vites ve farklı hızlarda ilk 500 km'ye kadar max 70, o da düşük devirde sürmek gerek, biraz sabredin arkadaşlar motor zaman içinde açılıp herşey yerine oturacak

@shadowmaster ; çok teşekkür ederim denicem bakalım dediğiniz gibi birazda alışmak lazım benim motor daha 5 günlük

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kolay gele, bu arada ilk fırsatta servise gidip, debriyaj + fren balatalarını + ayarlarını kontrol ettirin, hava filtresine bakılsın, manifolt çıkışındaki iki vida sıkılsın (gevşer) + arka fren kampanasının şasi bağlantısındaki sağ tarafta egzostun altına doğru olan vidası sıkılsın (gevşer) + yağ kontrol edilsin ve mümkünse yarı sentetik kaliteli yağ koyun, zinciri de mutlaka temizletip bakın ki bir problem var mı çıksın ortaya, bu arada üzerinde orjinal lastikler varsa en kısa sürede değişmenizi öneririm, bu konuda bolca sohbet var ön sayfalarda. Değişme durumunuz yoksa da çooook dikkatli sürün hele ki hafif ıslak zemin ve kaymak asfaltta çok fazla kızaklar fabrika lastikleri...

Rhodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950-R
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @einsof1385, boy kaç ?

@eddie, hayırlı olsun tekrardan

@marvel23, İstanbul Maltepe Motor bu ay sonuna kadar 6.250'ye bırakıyor stoktan, ama nakliye ne olur, ödeme koşulu bilemiyorum, istersen bir ara, Galeri İlyas diye

@Rhodoks, hayırlı olsun şimdiden
    Teşekkür ediyorum +

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    Arkadaşlar vites değiştirirken tüm bacağımı kaldırma ihtiyacı duyuyorum o vites pedalını aşağı indirmek mümkün mü ; mümkünse bunu nereden yapabilirim? şimdiden teşekkürler
    vites pedali yüksekliğini alçatabilir veya yükseltebilirsin.motorun başına geçtiğimde resimli olarak anlatıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)