Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler ve arkadaşlar sonuç olarak ne bulduk hepsini okuyamadım paylaşımların k.bakmayın ben 1,68 boyunda 55 kilo ve 17 yaşındayım hyo almak geçiyor içimden ama ikinde el mi sıfırmı sorun çıkarırmı çıkarmazmı tecrübeli bi abi yardımcı olursa sevinirim yüklenişi yüksek hızlarda performansı ve uzun yol gidişi nasıldır
    saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Buluşmada CBR250 de varmış. Sıktınız mı beraber? Çok büyük bir fark var mı?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buluşmada CBR250 de varmış. Sıktınız mı beraber? Çok büyük bir fark var mı?
    sıkmak ne demek oluyor? tahminen yolda tatlı kapışmak diye düşünüyorum?
    CBR250 bizim motorun sikletinde değil kapışmaya gerek yok

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkmak ne demek oluyor? tahminen yolda tatlı kapışmak diye düşünüyorum?
    CBR250 bizim motorun sikletinde değil kapışmaya gerek yok
    hyonun sikleti nedir 600rr fialnmı ninjaya geçiliyor cbr250r geçiyor ozm sikletinde tek
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyonun sikleti nedir 600rr fialnmı ninjaya geçiliyor cbr250r geçiyor ozm sikletinde tek
    undoya katılıyorum sıkmaya gerek yok ama isteyen olursada kameramla gelirim yer saat verin yeter
    ninja geçiyo diyince yanlış anladın sen heralde alper mesela ninjayı sen sür niye geçemezsin ama ninja teknik olarak daha üstün bi motor iyi pilotajla üstünlüğünü gösterebiliyor ama öyle çok bi fark sanmayın son hızlarda yanımızdan 10km daha fazla hıza ulaşabilcek şekilde geçiyor.ve bunuda gündüz rüzgarsız bi havada denemedik daha
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    undoya katılıyorum sıkmaya gerek yok ama isteyen olursada kameramla gelirim yer saat verin yeter
    ninja geçiyo diyince yanlış anladın sen heralde alper mesela ninjayı sen sür niye geçemezsin ama ninja teknik olarak daha üstün bi motor iyi pilotajla üstünlüğünü gösterebiliyor ama öyle çok bi fark sanmayın son hızlarda yanımızdan 10km daha fazla hıza ulaşabilcek şekilde geçiyor.ve bunuda gündüz rüzgarsız bi havada denemedik daha
    ninjayı ben süriyim hyo yuda sen sür ali aklını bile alırım dert etme bunları 10km-1km geçiyormu geçiyor 1992 yılında üretilmeye başlanmış geliştirilmiş bi aleti hala gündüz rüzgarsız falan denemedik daha diyosun ya ali burdan herkezin malı kendine güzel diyip ayrılıyorum
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ninjayı ben süriyim hyo yuda sen sür ali aklını bile alırım dert etme bunları 10km-1km geçiyormu geçiyor 1992 yılında üretilmeye başlanmış geliştirilmiş bi aleti hala gündüz rüzgarsız falan denemedik daha diyosun ya ali burdan herkezin malı kendine güzel diyip ayrılıyorum
    alper sen bi ninja alda benim hyoya olan aşkım kabarsın hatta cbr al bence

Motosikleti
    alper sen bi ninja alda benim hyoya olan aşkım kabarsın hatta cbr al bence
    ninja alırsam aşkın kabarırmı sonermi bilmem hata anahtarına yapıp birde hyo sahibi olurum ama cbr 250r alırsam zaten yarışmaya yanaşmam yolumda sessizce giderim

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ninja alırsam aşkın kabarırmı sonermi bilmem hata anahtarına yapıp birde hyo sahibi olurum ama cbr 250r alırsam zaten yarışmaya yanaşmam yolumda sessizce giderim
    Bende onu dedim CBR250r alanlar hyo ile yarışmasın yolunda sessizce gitsin

Başka ilden alıp getirttirebilirsin. Ben istanbuldan kredi ile aldım.Araştırma yaparken sahibinden.com üzerinden ankaradaki bir satıcı ile de görüşmüştüm her ile ücretsiz gönderiyoruz demişti. Sen de bu şekilde konuş bayilerle. Sahibinden sitesi üzerinden de msj atabilirsin cevap geliyor.
    Teşekkür ederim aradım bu gün istanbuldan bi yerde bakalım krediye başvurduk cevap bekliyoruz olursa aranıza katılmaktan mutlu olucam ... ama bir türlü rengine karar veremedim kırmızımı dersiniz beyaz mı?

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dediğin gibi..kalkarken debriyaj çok yukarda kavrıyor..nerdeyse bırakmaya yakın motor ilerlemeye başlıyor. Manetin oraları kurcalayım ben..tam olarak nasıl yapıcam ?

bu akşam çekicem büyük ihtimal resim..eklicem buraya..
    Hocam cevap verildi mi bilmiyorum sayfaları tam okuyamadım ama cevap bulamadıysan diye yazıyorum. Bende motoru yeni aldım, aldığım kişi göstermişti debriyaj kavrama ayarının nasıl yapıldığını. Seninki çok yuvarda kavrıyor, benimki de en dipte kavrıyor öyle ayarlamıştı eski sahibi, yukarda kavraması bi yerde iyi trafikte giderken sürekli debriyaj yaptığım için benim bilekler pert oluyor ve sürekli boşa atma ihtiyacı duyuyorum (eh kolay kolay da geçmiyor. ve bu arada motosiklet giderken tam durmadan boşa almaya çalışınca daha kolay geçiyor aklında olsun). Kavrama ayarı içinde manetin bağlı olduğu kısımda plastik bi yer var, orası kolaylıkla sökülüyor. Sökünce orda bi ayar olduğunu göreceksin, alet edevata gerek duymadan kolaylıkla ayar yapabileceğin bi yer.
    Keyifli sürüşler

Motosikleti
    Bende onu dedim CBR250r alanlar hyo ile yarışmasın yolunda sessizce gitsin
    olm cbr 250r kesin cbf 250nin modifiyesi yokss tek silindir yapmazsın hondasın yapsana şöle vtr 250 nin motorunun bi modifiyesini direk japon gerçi ozamanda fiyat ninjs ile aynı olurdu :D

sen cbfle 80 i geçtinmide polemik yapıyosun neyse
    @jonturka
    orjinal debriyaj maneti ayarı için o telin geldiği yerde kablo başında bi vida gibi bişey var onu açıp uzaklaştırdıkca veya tam tersini yapınca kavrama noktası değişir
    ortalarda olması iyidir çok dibe alma tam kavramaz(hep yarım debriyajda kalkmış gibi olursun) debriyajı yersin yada tam tersi çok uçta kalırsada hep debriyaj hafif çekili gibi olur

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Ali bu aralar çok anahtar dağıtıyor, yedekleri bitecek yakında
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    @jonturka
    orjinal debriyaj maneti ayarı için o telin geldiği yerde kablo başında bi vida gibi bişey var onu açıp uzaklaştırdıkca veya tam tersini yapınca kavrama noktası değişir
    ortalarda olması iyidir çok dibe alma tam kavramaz(hep yarım debriyajda kalkmış gibi olursun) debriyajı yersin yada tam tersi çok uçta kalırsada hep debriyaj hafif çekili gibi olur
    en son görkemle ayarladık o şekilde bıraktım..şu an rahatım..Ama aynı durum devam ediyor..mesela vitesteyken motor kendini öne atıyor. bazen debriyaja tamamen basılı olarak ilerlediğim de oluyor..Bu anda gazı açtığım zaman o ileri atma kaybolup motor boştaymış gibi oluyor, ne zaman devir yine 2bine düşüyor motor yine güce geçip kendini ileri atıyor (bu arada debriyaj maneti sürekli tamamen basılı konumda).

bu arada dün de ön tekeri kilitledim panik fren anında..40-50 arası bir hızım vardı..toparladım..herşeyin ilkini yaşıyoruz bakalım
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya göçmen arkadaşlar var çifte vatandaş onların adına bulgaristandan alsak AB de gümrük vergi bi dünya avantaj var yarı yarıya iner fiyatı. GT650 alacağıma 4-5 milyar fazla verip Ducati 848 alsam ne olur ?
    6 ayda bir arkadaşı memleketini görmeye götürürüz işte
    Hem çift silindir çok yakmaz bu
    Valla kardes gel alalım benim adıma ben memlekete BG ye goturur getiririm :D hatta motor acılsın diye ayda bir gider gezerim aletle :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    en son görkemle ayarladık o şekilde bıraktım..şu an rahatım..Ama aynı durum devam ediyor..mesela vitesteyken motor kendini öne atıyor. bazen debriyaja tamamen basılı olarak ilerlediğim de oluyor..Bu anda gazı açtığım zaman o ileri atma kaybolup motor boştaymış gibi oluyor, ne zaman devir yine 2bine düşüyor motor yine güce geçip kendini ileri atıyor (bu arada debriyaj maneti sürekli tamamen basılı konumda).

bu arada dün de ön tekeri kilitledim panik fren anında..40-50 arası bir hızım vardı..toparladım..herşeyin ilkini yaşıyoruz bakalım
    Debriyaj ayarını yaparken 4mm mesafe bırak kılavuz öyle diyor ben o şekilde kullanıyorum gayet iyi.

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardes gel alalım benim adıma ben memlekete BG ye goturur getiririm :D hatta motor acılsın diye ayda bir gider gezerim aletle :D
    2 seneye çıkmış bak:p biz senede 1 uğrasak yağmursuz sezonda yeter

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    2 seneye çıkmış bak:p biz senede 1 uğrasak yağmursuz sezonda yeter
    Bir BMW F800GS de ben alim o zaman yav
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    olm cbr 250r kesin cbf 250nin modifiyesi yokss tek silindir yapmazsın hondasın yapsana şöle vtr 250 nin motorunun bi modifiyesini direk japon gerçi ozamanda fiyat ninjs ile aynı olurdu :D
    aynen öyle ve -se -sa larla hayat yürümüyor şuanki durumda cbr250r dan bi cacık olmaz anca 120 130'a hızlı çıkabilen bir motor o kadar. Aynı para eden iki motora baktığımda 100 defa seçsem 99 unda hyo derim

o dediğini ilk defa duyuyorum bak ilginç bişeymiş dün bende stopie kalktım trafik içinde istek dışı olarak ama bugün akşam yağmur keserse gidip arka fren merkezini değiştiricem 0ıyla
    o değil alışkanlık oldu artık sadece ön fren kullanıyorum görkemin motoru aldığımdada arkayı hiç kullanmadığımı farkettim 2ay sonunda arka frene kavuşunca her yere yanlayarak girerim heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler