Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Gps'in kullanım kitabında bile yazıyor bu ibare! Kaldı ki GPS gecikmesi zaten herkesce bilinen bir şey.

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps'de geçikme yoktur kadran fazla gösterir.
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps'in kullanım kitabında bile yazıyor bu ibare! Kaldı ki GPS gecikmesi zaten herkesce bilinen bir şey.
    tamam kendinizi tatmın edin kadranki doğru bir honda araba bulup yan yana gidin farkı görün.

Motosikleti
    Kimse kendini tatmin etme derdinde değil!

Yine aynı hatayı yapıyorsun.

Honda arabayla da yanyana analog kadranlı arabayı test et. Onun da gecikmeli gösterdiğini göreceksin.

Kimse o yanlış bu doğru davasını savunmuyor. Ama açıp da GPS ve navigasyonların kitapçıklarını dikkatle okursan uyarıda bulunduğum ibare orada da yazıyor. Aynı durum digital kadranlı tüm araçlar için geçerli.

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kendinizi tatmın edin kadranki doğru bir honda araba bulup yan yana gidin farkı görün.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse kendini tatmin etme derdinde değil!

Yine aynı hatayı yapıyorsun.

Honda arabayla da yanyana analog kadranlı arabayı test et. Onun da gecikmeli gösterdiğini göreceksin.

Gecikme olayı 3 en fazla 5 saniye. Ben 2 dakika kadar 95e sabitledim değişme yok

Kimse o yanlış bu doğru davasını savunmuyor. Ama açıp da GPS ve navigasyonların kitapçıklarını dikkatle okursan uyarıda bulunduğum ibare orada da yazıyor. Aynı durum digital kadranlı tüm araçlar için geçerli.
    Citroen C5te hem analog kadran hem yol bilgisayarının dijital kadranı aynı anda çalışabiliyo ve onun gecikmesi 2 saniye falan.
    Gecikme olayı 3 en fazla 5 saniye. Ben 2 dakika kadar 95e sabitledim değişme yok
    ayrıca uydu sinyali de çok iyiydi 8 uydu alıyordu ki 3 - 4 uydu bile doğru tahmin için yetiyo.
    Yani sonuç sandığımız hızdan %10 yavaş gidiyoruz

Motosikleti
    Gecikme olayını açıklığa kavuşturduk. Demek ki gecikme varmış.

Şimdi diğer konudan bahsedelim. Kadranda görünen hızın sapması bir kaç sebepe bağlı olarak değişiyor. Bu sebepler arasında lastik ve jant çapı lastik havası dahi etkili. Yani fabrika çıkışında bir numara dahi değişen lastik numarası hız göstergesini saptırır.

Ama hız sapması firmaların bilinçli olarak yanıltıcı vurgulamaları değil. Yanlış anlaşılmasın! Konunun Hyosungla ya da x bir markayla ilgisi yok. Tüm geneli kapsıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Zincir yağı olarak ne tavsiye edersiniz?

Çünkü zincirin tüm motoru yağlamasına kıl oluyorum. En uygun temiz duran yağ arıyorum.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Gecikme olayını açıklığa kavuşturduk. Demek ki gecikme varmış.

Şimdi diğer konudan bahsedelim. Kadranda görünen hızın sapması bir kaç sebepe bağlı olarak değişiyor. Bu sebepler arasında lastik ve jant çapı lastik havası dahi etkili. Yani fabrika çıkışında bir numara dahi değişen lastik numarası hız göstergesini saptırır.

Ama hız sapması firmaların bilinçli olarak yanıltıcı vurgulamaları değil. Yanlış anlaşılmasın! Konunun Hyosungla ya da x bir markayla ilgisi yok. Tüm geneli kapsıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Zincir yağı olarak ne tavsiye edersiniz?

Çünkü zincirin tüm motoru yağlamasına kıl oluyorum. En uygun temiz duran yağ arıyorum.
    Ben wurth zincir spreyi aldim alman markasi.Ne sicratma ne bisey var,daha kalitelisi varmi bilmiyorum tavsiye ederim.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gps ile ölçtüm motor 95 km gösterirken gps 85 gösteriyo 120 gösterirken gps 107gibi bi rakam gösteriyo. İbredeki sapma çok fazlaymış bu kadar beklemezdim.
    Ben de gps ile ölçtüğümde aynı sonucu almıştım. Yaklaşık 10-12 km hızlandıkça fazla gösteriyor göstergemiz.gps i resetleyip maksimum hız olarak 100 e çıkıp bi süre sabit gittiğimde maksimum 91 falan yapmış olarak gösteriyordu
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    video eklemeyi deniyorumda
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Dün gece 2011 olan motosikletimin grenajlarını söktüm güzel bir düşme takozu yaptırıyorum arkadaşa.Bittikten sonra foruma resimlerini koyarım.
    Arkadaşa rica ettim "Olduktan sonra internete telefonunu ekleyeyim isteyenlere yaparsın" dedim.
    -Uğraşamam onlarla sana yapayım al kullan dedi. Dolayısıyla şimdiden söyleyeyim başkasına yapılamayacak.

Neyse asıl sorum başka. Grenajları söktüğümde 2010 ve öncesinden farklı olan bir sürü değişiklik gördüm motorda. Arkadaş araba motoru konusunda çalışmış birisi aslında. Tahmin et bu nedir dedim.
    Bişey mutlak basınç kaptörü gibi bişey söyledi ama emin değilim. Sonra 2010 cometi olan arkadaşım geldi ona baktık onda da benzer borular vra ama çok değişik küçük bir parçaya giriyor.
    Bir de bujileri bi kontrol etmek istedim iki zımparalarım diye. Sonuç 2011 öncelerinden farklı olarak depoyu sökmek için kuyruk grenajının depoya en yakın alyanlarını sökmek gerekiyor.
    Sürücü selesini açtığımda akünün yanında alternatör olduğunu tahmin ettiğimiz bi cisim gördük ki o da 2010 ve öncekilerde başka bir yerde akü ile mesafesi kısaltılarak voltaj kaybı önlenilmesi istenmiş diye yorum yaptı comet sahibi arkadaşım.

Sonuç olarak 2011ler sadece dış makyajla gelmemiştir haberiniz olsun.

Motosikleti
    Teşekkürler.

Bana da en mantıklısı o geldi şimdilik.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben wurth zincir spreyi aldim alman markasi.Ne sicratma ne bisey var,daha kalitelisi varmi bilmiyorum tavsiye ederim.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece 2011 olan motosikletimin grenajlarını söktüm güzel bir düşme takozu yaptırıyorum arkadaşa.Bittikten sonra foruma resimlerini koyarım.
    Arkadaşa rica ettim "Olduktan sonra internete telefonunu ekleyeyim isteyenlere yaparsın" dedim.
    -Uğraşamam onlarla sana yapayım al kullan dedi. Dolayısıyla şimdiden söyleyeyim başkasına yapılamayacak.

Neyse asıl sorum başka. Grenajları söktüğümde 2010 ve öncesinden farklı olan bir sürü değişiklik gördüm motorda. Arkadaş araba motoru konusunda çalışmış birisi aslında. Tahmin et bu nedir dedim.
    Bişey mutlak basınç kaptörü gibi bişey söyledi ama emin değilim. Sonra 2010 cometi olan arkadaşım geldi ona baktık onda da benzer borular vra ama çok değişik küçük bir parçaya giriyor.
    Bir de bujileri bi kontrol etmek istedim iki zımparalarım diye. Sonuç 2011 öncelerinden farklı olarak depoyu sökmek için kuyruk grenajının depoya en yakın alyanlarını sökmek gerekiyor.
    Sürücü selesini açtığımda akünün yanında alternatör olduğunu tahmin ettiğimiz bi cisim gördük ki o da 2010 ve öncekilerde başka bir yerde akü ile mesafesi kısaltılarak voltaj kaybı önlenilmesi istenmiş diye yorum yaptı comet sahibi arkadaşım.

Sonuç olarak 2011ler sadece dış makyajla gelmemiştir haberiniz olsun.
    Aynı zamanda ağırlık dengeside değişmiş,hissedilebilir derecede fark var.aslında kafa grenajıda değişse çok daha iyi olcaktı ama o japon balığı yüzünü bırakmamışlar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı zamanda ağırlık dengeside değişmiş,hissedilebilir derecede fark var.aslında kafa grenajıda değişse çok daha iyi olcaktı ama o japon balığı yüzünü bırakmamışlar
    Yazı olarak değiştiğini okumuştum fakat eski modelleri hiç kullanmadım ne kadar etkilidir bilmiyorum. 2010 naked kullandım o da zaten normal değildi ki kıyas olarak düşüneyim

3-5 gün önce taksimde 2 tane italyan geldi motora bakıyorlardı malak malak. Ben az ilerideydim. Geldim yanına doğru direk atladılar zaten
    -Bu ducati mi?
    Sen beğenmiyorsun ama elemanlar ducati sandı

Bence motor yandan çok ii görünüyor. Fakat önden kötü çünkü hava delikleri (duck) olan kısım çok geniş. Farın olduğu üçgenimsi alan çok güzel diğer kısımlar da onun genişliğinde olması lazım ama çok geniş. Yandan bu genişlik farkı görülemediği için daha güzel duruyor

Yazı olarak değiştiğini okumuştum fakat eski modelleri hiç kullanmadım ne kadar etkilidir bilmiyorum. 2010 naked kullandım o da zaten normal değildi ki kıyas olarak düşüneyim

3-5 gün önce taksimde 2 tane italyan geldi motora bakıyorlardı malak malak. Ben az ilerideydim. Geldim yanına doğru direk atladılar zaten
    -Bu ducati mi?
    Sen beğenmiyorsun ama elemanlar ducati sandı

Bence motor yandan çok ii görünüyor. Fakat önden kötü çünkü hava delikleri (duck) olan kısım çok geniş. Farın olduğu üçgenimsi alan çok güzel diğer kısımlar da onun genişliğinde olması lazım ama çok geniş. Yandan bu genişlik farkı görülemediği için daha güzel duruyor
    italyanı amerikanı farketmezki motordan anlamayan herkes ducati sanıyor ağırlık dengesi baya hissediliyor

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    normal değildi derken ne demek istedin sen terbiyesiz!!!
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal değildi derken ne demek istedin sen terbiyesiz!!!
    Kötü bişe değil. Motorun sana benziyor demek istedim

Motosikleti
    BMW F800S
    Selamlar, konu hakkında bilgi sahibi olan bir arkadaş yardım ederse sevinirim...
    ön arka dişli ve zinciri değiştirecem. servis 350+işçilik fiyat verdi...
    fazla geldi...

şunu alsam ustama taktırsam sorun olurmu acaba? http://merkezyedekparca.com/detay.as...Di%FEli%20Seti

fiyatı: 160 tl...
    200 tl fark olması şaşırttı beni...

bu ürünü alıp taksam, orjinalinden eksiği veya tehlikesi nedir?
    acil değiştirmem lazım, cevaplarsanız sevinirim...

Alıntı memnunkygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, konu hakkında bilgi sahibi olan bir arkadaş yardım ederse sevinirim...
    fazla geldi...

şunu alsam ustama taktırsam sorun olurmu acaba? http://merkezyedekparca.com/detay.as...Di%FEli%20Seti

bu kit ybn marka sanırım bende bundan alıp taktırdım şuana kadar (3500km) hiçbir sorun yaşamadım ama ömrü orjinaline göre daha az olur diyolar, bakalım nasıl olcak

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı memnunkygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla geldi...

Dişliler uygun 14 ön 46 arka. Farkın olmasında kuralkan büyük pay sahibi. Servis mecbur orjinal parça kullanıyor. Al bu malzemeni git taktır sadece işçilik ver.
    Zaten YBN kullanan bir sürü kişi var.

Motosikleti
    BMW F800S
    bu kit ybn marka sanırım bende bundan alıp taktırdım şuana kadar (3500km) hiçbir sorun yaşamadım ama ömrü orjinaline göre daha az olur diyolar, bakalım nasıl olcak
    şu bilgi paylaşımın ile 200 tl kazandırdın bana, çok sağol ...

Dişliler uygun 14 ön 46 arka. Farkın olmasında kuralkan büyük pay sahibi. Servis mecbur orjinal parça kullanıyor. Al bu malzemeni git taktır sadece işçilik ver.
    Zaten YBN kullanan bir sürü kişi var.
    eyvallah, sağolun...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    az olsa ne olur 2 katı fark olmaz herhalde arada 200tl fark var bi set daha alır takarsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler