Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yani dün oluyo saat itibariyle servise gittim (honda servisi) bi Varadero vardı içim gitti sonra yanına yaklaştım almanya plakalı olduğunu görünce bi iç geçirdim ne zavkli yol gelinir 1000'lerce km diye, sağını solunu incelerken ustaya dedim bi gün bundan alcam ben de, o da dedi ki o türkiye'de yok 125'lik o. ben şok oldum usta yeme beni olur mu benim motorun 2 katı bu falan bakıyorum v twin hayvan gibi boyutlarla bir de ibreye baktım 140 İlk defa 125lik varadero gördüm ve boyutlarına inanamadım ibre 140 olmasa inanmayacaktım o nasıl bi makinedir neden gelmez buralara ya
    Evet güzel motor 250 cc olsaymış tadıdan yenmezmiş yani, Her yere git dağ, taş, tepe demeden
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ön balatalardan aşırı derecede ses geliyor.Düştükten sonra başladı bu ses balata spreyi sıkıyorum bi kaç km ses kesiliyo sonra tekrar başlıyor.
    freni sıktığımda gidiyo bu ses.Sanki bişeler diske sürtüyo gibi? balatanın sert yerine denk gelmiştir dedim ama 3 gün oldu baya yol yaptım hala aynı hala aynı.balatalarımı daha 500-600km önce serviste değiştirmiştim.Serviste öyle bi sıkmışki bendeki alyan anahtarlarla açamıyorum.Açıp balatalara bakmayı düşündüm ama imkanı yok.Ne yapsam şuanda diskten yiyo olabilme ihtimali varmı? Ön sol diskim zaten allaha emanet.off inş disklerde bi sorun çıkmaz çok pahalı meretler ya
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Felon ön tekeri boşa alabilsen, çevirip karşıdan baksan öyle anlaşılır belki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

Az önce sahibinden de bir ilan gördüm. 2007 model kanuni enjeksiyonlu diyor, sonra da karbiratör ayarını yeni yaptırdım diyor. İkisi aynı anda bulunuyormuydu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce sahibinden de bir ilan gördüm. 2007 model kanuni enjeksiyonlu diyor, sonra da karbiratör ayarını yeni yaptırdım diyor. İkisi aynı anda bulunuyormuydu
    Bahsettiğin ilanı merak edip buldum. 2007 değil 2008 model ve enjeksiyonlu. Ya karbüratör ayarı yaptım diye ustası bunu kazıkladı ya da başka bir şeyden bahsediyor

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Mrb arakadaslar epeydır sızlerı takıp edıyorum hıc resım yukleyen yok arkadas bırkac resım ekleyımde neşemız yerıne gelsınSaten ıkı ayımız kaldı gara oğlanla askerlık yolu gozuktu bıze (Daha önce ekledım resımler varsa k.bakmayın.)
    Bızım kapadokya mt den arkadaslar.

Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin ilanı merak edip buldum. 2007 değil 2008 model ve enjeksiyonlu. Ya karbüratör ayarı yaptım diye ustası bunu kazıkladı ya da başka bir şeyden bahsediyor
    Evet 2008, ya o arkadaşı kandırmışlar ya da o birilerini kandırmaya çalışıyor (bakımları yapıldı gibisinden). 2008 den itibaren hepsi enjeksiyonlu mu?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 2008, ya o arkadaşı kandırmışlar ya da o birilerini kandırmaya çalışıyor (bakımları yapıldı gibisinden). 2008 den itibaren hepsi enjeksiyonlu mu?
    2008'ler karışık enjeksiyonlu da var karbüratörlü de. O ilandaki enjeksiyonlu. ST&Kanuni olanlar enjeksiyonlu oluyor yani.

motorola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 152 ZAT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön balatalardan aşırı derecede ses geliyor.Düştükten sonra başladı bu ses balata spreyi sıkıyorum bi kaç km ses kesiliyo sonra tekrar başlıyor.
    freni sıktığımda gidiyo bu ses.Sanki bişeler diske sürtüyo gibi? balatanın sert yerine denk gelmiştir dedim ama 3 gün oldu baya yol yaptım hala aynı hala aynı.balatalarımı daha 500-600km önce serviste değiştirmiştim.Serviste öyle bi sıkmışki bendeki alyan anahtarlarla açamıyorum.Açıp balatalara bakmayı düşündüm ama imkanı yok.Ne yapsam şuanda diskten yiyo olabilme ihtimali varmı? Ön sol diskim zaten allaha emanet.off inş disklerde bi sorun çıkmaz çok pahalı meretler ya
    Ses gelen tarafı bir şekilde dinleyebilirsen, o merkezi sök ve merkeze fren yağı ile baskı yapan 2 yuvarlak bölüm var onları kontrol et, muhtemelen birisi devre dışı kalmıştır. Balataları söktüğünde temiz olduklarını göreceksin, balataları iten o 2 yuvarlaktan bir veya 2 si devre dışı ise ya çalışır konuma getirmeli yada merkezi değiştirmelisin. Kolay gelsin...

Freni sıktığında cız sesinin gitmesi zaten freni sıktığında normal duruma gelmesinden kaynaklanmakta, yani freni sıktığında iticiler zaten devrede oluyor ama freni bıraktığında iticiler geri tam gitmediğinden cızlıyor. Sorun bu değilse şaşırırım

Alıntı motorola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses gelen tarafı bir şekilde dinleyebilirsen, o merkezi sök ve merkeze fren yağı ile baskı yapan 2 yuvarlak bölüm var onları kontrol et, muhtemelen birisi devre dışı kalmıştır. Balataları söktüğünde temiz olduklarını göreceksin, balataları iten o 2 yuvarlaktan bir veya 2 si devre dışı ise ya çalışır konuma getirmeli yada merkezi değiştirmelisin. Kolay gelsin...

Freni sıktığında cız sesinin gitmesi zaten freni sıktığında normal duruma gelmesinden kaynaklanmakta, yani freni sıktığında iticiler zaten devrede oluyor ama freni bıraktığında iticiler geri tam gitmediğinden cızlıyor. Sorun bu değilse şaşırırım
    Düzgün bi anahtar bulup açmaya çalışıcam tekrar bu akşam.Cevabın için teşekkürler.Şuan pek anlamadım ama balataları sökebilsem çözecem olayı

Motosikleti
    gt250R Siyah
    arkadaşlar benim motor çok ısınıyor bir arkadaşında aşırı ısınması vardı sanırım 15-40 yağ kullanmıştı düzüldiğini söylemişti bende aynı yolu izlesem 15-40 yağ koysam olurmu acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:50 ----------

yani benim makina çok ısınıyor ne yapmalıyım neden olur bu ? :S
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

muratcan7 nickli arkadaş kullanıyodu sanırım çok memnum olduğundan bahsetmiş ama burada bahsedilen 15-50 mi 15-40mı belli değil.
    Bende 1100km yapmışım yağ değişimine az kaldı.Daha ruhsat gelmeden 1100km yol yapmışım 2 haftada yahu
    Bide senin motor neye kıyasla çok ısınıyor?
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol Ofisi'nin 15-50 yağını kullanıyorum. Çok memnunum. Şiddetle tavsiye ederim.. Ustalardan alacağınıza benzinlikten, hiper marketlerden yada internetten temin ediniz. Mesela Kipa'da Castrol'ün bu yağı 19 lira litresi. 10-50 yada 15-40 sanırım emin değilim. Bir sonraki bakımda onu koyacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:32 ----------

Bu arada bende düşmeden önceki bir fotomu ekleyeyim bari
    Önünde hyosung varken audi ye kim bakar peh

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Yetişkinler için değil bu :D Sen aldın mı orjinal egsozu

motorola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 152 ZAT
    Düzgün bi anahtar bulup açmaya çalışıcam tekrar bu akşam.Cevabın için teşekkürler.Şuan pek anlamadım ama balataları sökebilsem çözecem olayı

Dediğim bölgeyi anlamadıysan şöyle yazayım, disklere balataları bastıran fren merkezi varya, ona önden baktığından sağlı sollu 2 göz vardır, baktığın yer arkasıdır içinde de ileri geri giden yuvarlak yüksekler vardır. Onalrdan bir veya ikisi, frene bastığında balataları birbirine yaklaştırıyor ve freni bırakınca tam olarak geri gitmiyorsa cızzzzzzzzzzzzzzzz. Kolay gelsin, umarım çözersin....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:28 ----------

Ben izlemeden önce izleyen sayısı 20,982,767'di. Bende izleyince 20,982,768 oldu. Valla diğerleri nasıl hissetti bilmiyorum ama baştan sona bişi çıkacak diye beklediğim için kendimi mal gibi hissettim. Doğruya doğru
    Araba Hastası, Motor Ustası...

Motosikleti
    gt250R Siyah
    [QUOTE=Felon;2393086]muratcan7 nickli arkadaş kullanıyodu sanırım çok memnum olduğundan bahsetmiş ama burada bahsedilen 15-50 mi 15-40mı belli değil.
    Bende 1100km yapmışım yağ değişimine az kaldı.Daha ruhsat gelmeden 1100km yol yapmışım 2 haftada yahu
    [COLOR="Silver"]

15-50 evet arkadaş demiş ben yanlış hatırmalımışım mesela deponun alt kısımları kenarları ısınıyor ve dediğin doğru sanki yılların motorcusuyumuş gibi yazdım bana çok gibi geliyor baldırların motora denk gelen kısmı ısınıyor normal mi bu bana pek normal gelmedi iç güdüsel olarak
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende castrol acteva 20 40 koydurdum istanbudaydım,gelirken yolda hep 160 km 170 km lere çıktıgım oldu ama ısınma problemim olmadı fakat gel gelelim ki motor boşa geçmez oldu
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetişkinler için değil bu :D Sen aldın mı orjinal egsozu
    aldım da daha taktırmadım cuma günü motoru servise bırakıp tatile gitcem bi kaç eksiği var hepsi tamamlanmış olur, o arada egsozu da taktırırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:51 ----------

http://i835.photobucket.com/albums/z...1/DSC_0079.jpg

şu hyonun farları ilginç olmuş güzel mi değil mi bilemedim

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    aldım da daha taktırmadım cuma günü motoru servise bırakıp tatile gitcem bi kaç eksiği var hepsi tamamlanmış olur, o arada egsozu da taktırırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:51 ----------

http://i835.photobucket.com/albums/z...1/DSC_0079.jpg

şu hyonun farları ilginç olmuş güzel mi değil mi bilemedim
    aa türkiyeden bu motor =) bnm pc ekranı ufak anlayamadım sticker mı yoksa far mı ne o =) spor görünümü kaybetmiş ama değişik olmuş =)
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı motorola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim bölgeyi anlamadıysan şöyle yazayım, disklere balataları bastıran fren merkezi varya, ona önden baktığından sağlı sollu 2 göz vardır, baktığın yer arkasıdır içinde de ileri geri giden yuvarlak yüksekler vardır. Onalrdan bir veya ikisi, frene bastığında balataları birbirine yaklaştırıyor ve freni bırakınca tam olarak geri gitmiyorsa cızzzzzzzzzzzzzzzz. Kolay gelsin, umarım çözersin....
    anladım dış tarafta olanlardan bahsediyosun iç kısımdakiler sabit sanırım.
    bi açabilsem balataları silerim hiç yoktan.balata spreyim bitti sıka sıka ses hala devam ediyo.Kulaklıksız binmiyorum motora yoksa takıntı oldu o ses deli ediyo
    [QUOTE=chirkinn;2393154]
    muratcan7 nickli arkadaş kullanıyodu sanırım çok memnum olduğundan bahsetmiş ama burada bahsedilen 15-50 mi 15-40mı belli değil.
    [COLOR="Silver"]

15-50 evet arkadaş demiş ben yanlış hatırmalımışım mesela deponun alt kısımları kenarları ısınıyor ve dediğin doğru sanki yılların motorcusuyumuş gibi yazdım bana çok gibi geliyor baldırların motora denk gelen kısmı ısınıyor normal mi bu bana pek normal gelmedi iç güdüsel olarak
    Yok dostum o manada demedim bende bişeyden anlamıyorum, motoru ilk aldığımda acayip fazla ısınıyo gibime geliyodu.Çünkü öncesinde ayaklarımın arasında değildi motor scooterda Sonrasında baktımki öyle aşırı bi sıcaklık yok kendim abartıyomuşum
    Forumdan bi buluşma ayarlayabilseydik bu tarz şeyleri karşılaştırıcaktım bende ama olmadı
    Mesela benim ön fren disklerinden sol disk,sağ diske oranla 3katı ısınıyor.acaba bu normalmi yoksa değilmi bunun gibi bir sürü şey var aklıma gelmeyen

@Felon benim de sol disk çok daha fazla ısınıyo çünkü hafif bi eğiklik var yani sürekli balatada sürtme oluyo.

@Serk21 foto finike motor festivalinden, Sticker değil galiba cam çünkü içerideki kıvrımlar görülüyo, arkadaki suzukiye benzemiş çizgileri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler