Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 ci arkadaşların davetine istinaden ve ayriyetten rıdvanın topu bana atmasından dolayı onlarla buluşalım dediydim bikaç mesaj yukarıda hooopp?
    Ya aslında o mesajı fark ettim ama cbr250 ve gelmesi muhtemel gt250r topluluğuna onlar gitsin teker yapsın, lastik yaksın deme hakkımı kullanabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    cbr250 ci arkadaşların davetine istinaden ve ayriyetten rıdvanın topu bana atmasından dolayı onlarla buluşalım dediydim bikaç mesaj yukarıda hooopp?
    davet güzele benziyor da bizbize olmak daha güzel olur fikrindeyim.. arkadaşları dışlamak gibi bir anlamda yazmadım bunu.. sadece gv grubu olarak daha iyi tanışma ve muhabbet fırsatını bulmak bana daha iyi geliyor.. yoksa çok ta dert değil benim için
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    arkadaşlar merhaba tekrar..
    geçen mesajımdan bu yana sahibinden de motosiklet araştırıyorum.. Bikaç tane uygun olabileceğini düşündüğüm ilanları listeme aldım.. Şu sıralar çok heyecanlıyım, ilk motosikletimi almama ramak kaldı, hissediyorum
    Size sormak istediğim bişey daha var.. Enjeksiyonlular ile karbüratörlüler arasında bakım açısından daha masraflı ya da daha sıkıntılı olan var mıdır, varsa hangisidir.. Ayrıca enjeksiyonlu modellerden itibaren egzoz değişmiş, ikisinin seslerini kıyaslama fırsatı mutlaka bulan vardır aranızda.. Açık söylemek gerekirse ben bu tarz motosiklet almayı istememdeki yegane sebep motorun sesi.. Dolayısıyla sesi benim için çok önemli.. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen mesajımdan bu yana sahibinden de motosiklet araştırıyorum.. Bikaç tane uygun olabileceğini düşündüğüm ilanları listeme aldım.. Şu sıralar çok heyecanlıyım, ilk motosikletimi almama ramak kaldı, hissediyorum
    Size sormak istediğim bişey daha var.. Enjeksiyonlular ile karbüratörlüler arasında bakım açısından daha masraflı ya da daha sıkıntılı olan var mıdır, varsa hangisidir.. Ayrıca enjeksiyonlu modellerden itibaren egzoz değişmiş, ikisinin seslerini kıyaslama fırsatı mutlaka bulan vardır aranızda.. Açık söylemek gerekirse ben bu tarz motosiklet almayı istememdeki yegane sebep motorun sesi.. Dolayısıyla sesi benim için çok önemli.. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim..
    Bakım olarak hiç bir farkları yok. Sadece enjeksiyonlu olanlarda biraz fazladan (10 adet) elektronik sensör var. Egzoz sesi olarak 2 model arasında çok belirgin bir fark yok. Her ikisi de fazla gürültü yapmadan çalışıyor. Karbüratörlü olan çift egzozlu modellerde egzozların ucundaki kapakları sökerek daha gürültülü hale getirebilirsin ama yine de tavsiye etmem. Şehir içinde belki sesi hoş gelebilir ama bir kaç saat sürecek uzun bir yola çıkarsan sesten rahatsız olabilirsin, her ne kadar olağanüstü bir gürültü yapmasa da. Enjeksiyonlu olan tek egzozlu modellerde egzozun ucunda açabileceğin bir kapak yok ve egzoz üzerinde oksijen sensörü olduğu için fazla kurcalanacak bir şey değil. Ama paraya kıyıp egzoz yaptırabilirsin.

Motosikleti
    Aslında karbüratörlü modeldeki egzoz çok daha çekici görünüyo.. Bu durumda alacak olduğum model yavaş yavaş şekilleniyor.. 2007 model 20bin km civarı bir cihaz için -temiz olmak koşuluyla- 5bin lira nasıl bir fiyat, daha da uygun alınabilir mi, mesela 4,5 gibi.. Ya da 2010 model hiç aksesuarsız bi motor için en fazla ne kadar verilebilir, 6,5 çok olur mu.. Çünkü sisy bar, çanta seti, sis farları ve ayak pedleri benim olmazsa olmazlarım.. Hepsine epey bi masrafım olur diye düşünüyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    gel sana benim motoru satayım ;oD kayınpeder kafamı yedi bitirdi

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar..aramızda yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler
    Üstüme alınaraktan gecikmeli de olsa çok teşekkür ederim, ben de yörüğüm.. Kendim değilsem de sülale yörük.. Yayıkta ayran dövmüşlüğüm, ağılda koyun kırkmışlığım, dağda keçi gütmüşlüğüm var en azından

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yarın olması planlana gezide bir anlaşmazlık yaşadık sanıyorum. Nedir şimdi kararınız? Yalan olacak gibi bir his var içimde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın olması planlana gezide bir anlaşmazlık yaşadık sanıyorum. Nedir şimdi kararınız? Yalan olacak gibi bir his var içimde.
    kimse bişi demedi, ben dedim beğenilmedi... son durum budur benim tarafımda.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    gelmeyen varmıki ? önce onu sorayım.. çünkü rota büyük olasılıkla seninle konuştuğumuz gibi anadolu kavağı , feneri tarafı olacak..eğerki istanbul park olayı da derseniz o da olur.. seçim bize kalmış.. ama bana sorarsanız sıcakta yarış seyretmek ne kadar zevkli olur bilemediğimden, eğer daha önceden giden varsa oraya biraz bilgi verirse daha iyi olur açıkçası ben sıcakta bunalma taraftarı değilim..

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

kimse bişi demedi, ben dedim beğenilmedi... son durum budur benim tarafımda.
    durumu izah ettim.. bugun geceye kadar kararlaşsın bu olayda ona göre ayarlıyalım birbirimizi..

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 17:59 ----------

eee nerelerdesiniz yahu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Neyse arkadaşlar, bu hafta bayram dolayısıyla herhalde biraz karışıklık oldu. Haftaya gezeriz artık. Ben olur da erken kalkabilirsem (pek ihtimal vermesem de kalkabileceğime) yarın İstanbul Park'ta Pist şampiyonası yarışlarını izliyor olacağım. Yarışlar 12.00'de başlıyor.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Neyse arkadaşlar, bu hafta bayram dolayısıyla herhalde biraz karışıklık oldu. Haftaya gezeriz artık. Ben olur da erken kalkabilirsem (pek ihtimal vermesem de kalkabileceğime) yarın İstanbul Park'ta Pist şampiyonası yarışlarını izliyor olacağım. Yarışlar 12.00'de başlıyor.
    yani gezi iptal.. görünen kılavuzda bu zaten maalesef bende yarın bütün gün yatarım o zaman..biraz dinleneyim bari..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Üstüme alınaraktan gecikmeli de olsa çok teşekkür ederim, ben de yörüğüm.. Kendim değilsem de sülale yörük.. Yayıkta ayran dövmüşlüğüm, ağılda koyun kırkmışlığım, dağda keçi gütmüşlüğüm var en azından
    kardeşim tekrar aramıza hoşgeldin ozaman..aynı şeyleri küçükken fazla fazla yapmışlığım var.yalnız bizimkiler keçi değil koyun güderlermiş
    bu arada benim motorum satılık..ses dahil aradığın tüm şeyler var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5439927/detay/ ben egsozu şişlerle küçük delikler açtırıldı.tok ama rahatsız etmeyen fakat tatmin edici bir sesi var.bir ara videosunu da koyarım.motor konusunda ve diğer her türlü konularda herzaman yardımcı oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

ahmet hemen ne zaman aldın da ne zaman satıyorsun? hayırlısı olsun dostum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet hemen ne zaman aldın da ne zaman satıyorsun? hayırlısı olsun dostum..
    teşekkürler

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Arkadaşlar akşamüstü Avcılar,Beylikdüzü yada Büyükçekmecede buluşmak isteyen var mı?

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    selam arkadaslar.. 2 yildir innova kullaniyorum/ enjeksiyonlu, 1.6lt/100km yakit tuketimine sahip duz yolda 70le gidersen.. tas gibi saglam ve honda servislerinden cok memnunum.. lakin uzun yolda cok yoruluyorum ve hayalimde hep bir ege akdeniz turu var.. sizlere sorum gv250 nin enjeksiyonlu modelinden alsam bu hayalimi gerceklestirebilir miyim,sorunsuz problemsiz konforlu ve ekonomik olarak.. ben hatay da yasiyorum burada bayisi ve servisi var mi bilmiyorum.. netten bulamadim.. acaba uzun yolda sabit 70-80 gibi bir hizla gitsen yakit tuketimi ne olur deneyeniniz var mi.. aslinda bir cbf 150 alip 4000 liraya konfor ve uzun yol sorunu cozebilirim ama gonlum de hep bir crusier var iste

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.. 2 yildir innova kullaniyorum/ enjeksiyonlu, 1.6lt/100km yakit tuketimine sahip duz yolda 70le gidersen.. tas gibi saglam ve honda servislerinden cok memnunum.. lakin uzun yolda cok yoruluyorum ve hayalimde hep bir ege akdeniz turu var.. sizlere sorum gv250 nin enjeksiyonlu modelinden alsam bu hayalimi gerceklestirebilir miyim,sorunsuz problemsiz konforlu ve ekonomik olarak.. ben hatay da yasiyorum burada bayisi ve servisi var mi bilmiyorum.. netten bulamadim.. acaba uzun yolda sabit 70-80 gibi bir hizla gitsen yakit tuketimi ne olur deneyeniniz var mi.. aslinda bir cbf 150 alip 4000 liraya konfor ve uzun yol sorunu cozebilirim ama gonlum de hep bir crusier var iste
    selamlar öncelikle hoşgeldin..

gv için uzun yol çok ideal.. forumdaki arkadaşlarım genelde hep uzun yol yapmışlardır ve hiçbirisinden bir sıkıntı duymadım.. servis olarak hatayda bir tane mevcut sitenin söylediğine göre : http://www.stkanuni.com.tr/Servisler.aspx?ilid=HATAY

gerçi elin biraz anahtar tutuyorsa çokta bakıma ihtiyaç duyulan bir motor değil sıkıntı çıkarmıyor çünkü kolay kolay.. yeterki yağını düzenli değiştirmeyi ihmal etme..

cbf 150 alacağına bu paraya 2. el bulabılırsin belki biraz daha katman gerekir maddi olarak ama emin ol cbf ile kıyaslama bile yapılmaz bu makine.. tork desen mevcut hız desen o da yeterli..

slayerr nickli rıdvan arkadaşım en son ölçümünde 3.3 lt civarımı ne yakmıştı..hatta şehir içi olmasına rağmen..bende biraz uzun yola gittiğimden (çok uzun yol sayılmaz 60 km ) sabit 80 km hızda bende 100 km de 3.5 lt yakmıştım..bu makine içinde güzel bir rakam bence.. bu rakam karbüratörlü gv için geçerli onu eklemeyi unutmuşum..

umarım yardımcı olabilmişimdir..kazasız sürüşler dilerim..

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar akşamüstü Avcılar,Beylikdüzü yada Büyükçekmecede buluşmak isteyen var mı?
    selam;
    saat kaç gibi buluşma olur ? ben zaten avcılarda oturuyorum, duruma göre iş çıkmaz ise olabilir aslında..slayerr a da haber veririz o da küçükçekmecede oturuyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü model kullanıyorum. 90-100 km hızla şehir içinde 3,1 Lt tüketime kadar düşmüştüm. Ama 70-80'le gidersen de en fazla 3'e düşer. Zaten 250cc 28 HP bir motor için çok düşük bir tüketim. Enjeksiyonlularda daha az yakıyor gibi bir durum yok yalnız bu motorlarda. Yaklaşık aynı tüketimdeler. Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım, zaten foruma bakarsan ciddi bir sorun yaşayan yok. Sadece enjeksiyonlu model kullanan 2 arkadaşın motorunda ECU (beyin) arızası oldu. Ama kronik bir arıza değil. Bayi ve serivslerine www.stkanuni.com.tr 'den bakabilirsin. İskenderun'da servisi mevcut.

Sonradan fark ettim, Ege, Akdeniz turu demişsin. Ben bu motorla, hem de ilk aldığımda yağını bile değiştirmeden 1250 km yol yaptım. Forumda çok daha fazlasını yapan arkadaşlar da var.

Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam;
    saat kaç gibi buluşma olur ? ben zaten avcılarda oturuyorum, duruma göre iş çıkmaz ise olabilir aslında..slayerr a da haber veririz o da küçükçekmecede oturuyor..
    Bana uyar ama arkadaş akşama kadar foruma girip bu mesajı görür mü bilmem. Eğer olacaksa 15 dk. önceden haber vermeniz yeterli.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hayırdır ahmet anlaşmazlık mı oldu yoksa aileyle

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

Bana uyar ama arkadaş akşama kadar foruma girip bu mesajı görür mü bilmem. Eğer olacaksa 15 dk. önceden haber vermeniz yeterli.
    ben dışarı çıkıcam birazdan abime uğrayacağım..buluşma olursa ve gelirim dersen eğer bana bi haber verirsin kanka sana zahmet..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır ahmet anlaşmazlık mı oldu yoksa aileyle
    gençliğinde ayağını motor kazasında sakatlamış bi kayınpeder denk gelince... ;oD

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler