Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    yoruk nerelerdesın yaa ıskendurun uzak degıl bız neden bı etkınlık yapmıyoz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    elimizden geldigince motorumuzla yasadiklarimi sizlerle paylasiyorum... ihtiyac aninda cok faydali oluyor bu paylasimlar. ilgaz/cankiridayim suan. cok guzel bi video daha cikardim ilgaz daginda 2000mt civari tepeye ciktik hatunla tik demedi gv250im. donunce foruma yapistiracagim videoyu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkes geziyor, sap gibi evde oturan bir ben kaldım herhalde.

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    ***** Büyük Hyosung buluşması! *****

Tarih : 31.08.2011 Bayramın 2. Günü.
    Buluşma saati : 09:00
    Buluşma yeri :Ataköy Galleria / İstanbul. ( Bildiğimiz Galleria Alışveriş Merkezi. Saray Muhallebicisinin önünde. Galleria önü. )
    Mekan ve gezi haritası :
    * Ortaköy SUADİYE MARMARİS CAFE'DE de sınırsız sabah kahvaltısı. ( 7 TL. ve ödeme herkesin kendisine aittir! )
    * Ortaköy gezisi ve Boğaz Gezisi.
    * Belki duruma göre Kadıköy yakasına da geçilebilir. Ya da Canyon Alışveriş merkezine. (Orada motorlara özel garaj var ve ücretsiz!)
    * Sürüs türü : Normal Trafiğin kendi akışında azmadan. Yarı fermuar düzeniyle.

Masraflar herkesin kendisine ait olacaktır! Artçılı ya da artçısız gelinebilir. Kask ve mümkünse mont, eldiven vs. gibi koruma gereçlerinizi mutlaka kullanın. Motorların özellikle temiz ve bakımlı olması tercihimizdir. Onlarca motor olacak bekleriz!

TÜM MOTORCU DOSTLAR DAVETLİDİR!
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes geziyor, sap gibi evde oturan bir ben kaldım herhalde.
    beni de ekle ona.. ama evde oturarak değilde çalışarak
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni de ekle ona.. ama evde oturarak değilde çalışarak
    Çok fena gezi fikirlerim var ama maalesef şimdilik fikir olarak kalmaya devam edecekler. Gerçekleştirmek için yeterli zaman var ama fazladan bir maaş lazım, o yok işte.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fena gezi fikirlerim var ama maalesef şimdilik fikir olarak kalmaya devam edecekler. Gerçekleştirmek için yeterli zaman var ama fazladan bir maaş lazım, o yok işte.
    yuhh kim bilir neler keşfettin
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuhh kim bilir neler keşfettin
    Şimdi yüksek bütçeli fikirlerimi boşver de, hep deniz seviyesi dolaylarında takılmaktan sıkıldım. Gel hafta sonu irtifayı yükseltip 2000 metreye çıkalım. Tabi alkol alıp uçmayacaz motosikletle çıkacaz.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    hyosung tr sitesinde yapım aşamasında diyor sayfalar açılmıyor. Ankarada yetkili servisleri var mı?Sıfır motor fiyatlarını nerden bulabilirim ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung tr sitesinde yapım aşamasında diyor sayfalar açılmıyor. Ankarada yetkili servisleri var mı?Sıfır motor fiyatlarını nerden bulabilirim ?
    Yapım aşamasında değil o, yıllardır öyle. Eski distribütörünün sitesi. 2008'den beri bu motorları Kanuni getiriyor, Stkanuni markasıyla. Fiyatı 8157 TL. Stkanuni'nin sitesinde bayi ve servislerini bulabilirsin. Ama sıfır motor bulabilir misin bilmiyorum. Geçenlerde geldi ve hepsi hemen satıldı. http://www.stkanuni.com.tr/

Motosikleti
    Bugün ki gezimizden fotolar.

Sabah Ortaköy meydanındaki Suadiye Marmaris Cafe'de kahvaltı.

Daha sonra boğaz gezisi.

Çamlıca.

Levent Kanyon AVM Mc Donalds yemek.

Tophane çay faslı.

Dağılış, vedalaşma ve bitap bir şekilde eve dönüş.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    S.A. cümleten hayırlı bayramlar.. Bu motosikleti bikaç gündür internetten araştırıyordum, forumda yazdıklarınızı gördüm, 507 sayfa olmuş, hepsini okumak isterdim ama cep telefonuyla bi hayli zor oluyor, yine de hatırı sayılır bi kısmına göz attım.. Aletin titreşiminden yakıt sarfiyatına, ufak tefek bakımlarına, aksesuarlarının nereden bulunabileceğine kadar pek çok şey paylaşmışsınız.. Teorik olarak oldukça ısındım motora ama bulunduğum yerde hiç yok, yakından görme ve en azından bi test sürüşü yapma fırsatım hiç olmadı.. Neredeyim, izmir ödemiş'teyim.. Aranızdan bana yakın biyerlerde olan ve bu konudaki merakımı giderme açısından bana yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim.. Bir diğer konu da ikinci el alırken nelere dikkat etmeliyim, mesela zincir dişli değişimi gibi ağır sayılabilecek bakımlarını kaç km de yaptınız, km olarak çok farklı değerlerle karşılaşıyorum, zira '06 model 3binkm diyen de var '09 13binkm diyen de.. Ilk yazdığım gibi olan km değerlerine ne kadar güvenebilirim mesela..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Bir de bahsetmeden geçemicem, yeni modellerinde şekil değişikliğine gidilmiş sanırım bi miktar, ilk dikkatimi çeken deponun altındaki kromaj kısım oldu, daha estetik çizgiler kullanmışlar (vl 250 gibi), ama tabi sadece fotoğraflardan kıyas yapmak zor, sizin bildiğiniz daha başka görsel ya da işlevsel farklılıklar var mi son model ile öncekiler arasında.. Forumdaki ilk mesajım için bi hayli uzun bi giriş oldu, şimdiden herkese teşekkürler, tekrar iyi bayramlar diliyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A. cümleten hayırlı bayramlar.. Bu motosikleti bikaç gündür internetten araştırıyordum, forumda yazdıklarınızı gördüm, 507 sayfa olmuş, hepsini okumak isterdim ama cep telefonuyla bi hayli zor oluyor, yine de hatırı sayılır bi kısmına göz attım.. Aletin titreşiminden yakıt sarfiyatına, ufak tefek bakımlarına, aksesuarlarının nereden bulunabileceğine kadar pek çok şey paylaşmışsınız.. Teorik olarak oldukça ısındım motora ama bulunduğum yerde hiç yok, yakından görme ve en azından bi test sürüşü yapma fırsatım hiç olmadı.. Neredeyim, izmir ödemiş'teyim.. Aranızdan bana yakın biyerlerde olan ve bu konudaki merakımı giderme açısından bana yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim.. Bir diğer konu da ikinci el alırken nelere dikkat etmeliyim, mesela zincir dişli değişimi gibi ağır sayılabilecek bakımlarını kaç km de yaptınız, km olarak çok farklı değerlerle karşılaşıyorum, zira '06 model 3binkm diyen de var '09 13binkm diyen de.. Ilk yazdığım gibi olan km değerlerine ne kadar güvenebilirim mesela..

Bir de bahsetmeden geçemicem, yeni modellerinde şekil değişikliğine gidilmiş sanırım bi miktar, ilk dikkatimi çeken deponun altındaki kromaj kısım oldu, daha estetik çizgiler kullanmışlar (vl 250 gibi), ama tabi sadece fotoğraflardan kıyas yapmak zor, sizin bildiğiniz daha başka görsel ya da işlevsel farklılıklar var mi son model ile öncekiler arasında.. Forumdaki ilk mesajım için bi hayli uzun bi giriş oldu, şimdiden herkese teşekkürler, tekrar iyi bayramlar diliyorum..
    Hoşgeldin;

Motorda bakım olarak en pahalı parça zincir. Onu da zaten km'ye göre değil de gözlem yaparak durumunu anlayabilirsin. Zaten motoru almadan anlayan birisine ya da yetkili servisine götürdüğünde zincir durumunu sorarsan söyler. Çünkü belirli bir km'si yok kullanıma göre değişir. 10.000'de değiştiren de olur 25.000'de değiştiren de. Ama genel olarak 20.000'i geçmez diyebiliriz.

Motorlardaki farklılıklara gelirsek, 2008 ve öncesi yani Hyosung olanlar karbüratörlü ve çift egzozlu, 2009 ve sonrası yani StKanuni olanlar enjeksiyonlu ve tek egzozludur. Bunun haricinde son gelen 2011 modellerde senin de fark ettiğin gibi depo altındaki nikelajlı kısımların şekli hafif değiştirilmiş. İşlevsel farklılık olarak bahsettiğim gibi sadece karbüratör ve enjeksiyon sistemi farklılıkları var. Bunlar haricinde herhangi bir değişiklik yok.

Motor seçme konusunda ise beğendiğin ilanların linkini buraya atarsan, uzaktan yapılabilecek en iyi şekilde motorun durumu hakkında yorum yapabiliriz. Ama tabii ki fotoğraflara bakarak her şey anlaşılmaz, karar verdiklerini iyi bir servise göstermen gerekir. Sorunsuz bir motor alırsan, sadece periyodik bakımlarını (yağ, filtre, buji) yaparak uzun süreler kullanabilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    akşam var mı aksiyon? kimler istanbulda kimler müsayit? sosyalleşelim haydeee

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam var mı aksiyon? kimler istanbulda kimler müsayit? sosyalleşelim haydeee
    Ben İstanbul'un bekçisiyim maalesef. Akşam gayet müsaitim yani. Uğur'la az önce görüştüm. İşi varmış. Yani şimdilik ikimizden başka kimse yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    haftasonu güzel bişiler yapalım ozaman?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu güzel bişiler yapalım ozaman?
    Bana uyar. Zaten Uğur da ilk defa Pazar günü izin almış. Aç google earth'ü yer beğen. (sürgün yeri seçecek memur gibi oldu ) Pazar günü müsait olan sayısı daha fazla olur sanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    04/09/2011 Pazar günü [henüz karar verilemeyen bir güzergaha (istanbul içi büyük ihtimalle)] gezimize katılacaklar...

1. Ahmet (Batuizm)
    2. Rıdvan (Slayerrr)
    3. Ugur (StyLeOscaR)
    4. ?

ekleme: ılgaz dağı videosu yayında... bütün gırgır şamatası ve amatörlüğüyle ;oD... http://dai.ly/pLTKKl

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

...bikaç resim de ekleyeyim de şenlensin forumumuz ;oD
    merman bunu beğendi.

merhaba arkadaşlar, ben forumda yeni, motor konusunda daha da yeni bir insanım.
    canayakın bir ortam olduğundan biraz kendimi anlatayım istedim.
    ben yeni odtüyü kazanmış 18ine girecek ankaradan efe. ailem tamamen karşı motora, ne kadar dil döktüysem de anlatamadım düzgün kullanıldığında güvenli olduğunu, ankarada yalnız yaşıyorum o sebepten ailemden gizli bir şekilde para biriktirip alacağım motoru. şu sıralar bir yere 2000 lira borcum var, aylık gelirim 400 lira, halimi siz düşünün. yaşamaya çalışıyorum.
    neden bu konuya yazdığıma gelirse, çok uzun süre araştırmamın ardından (ne kadar becerebildeysem araştırmayı) bunu almayı düşünüyorum 2.el. muhtemelen çok yakın zamanda değil ama, yine de bekliyorum, sabırsızlanıyorum demek daha doğru.
    herkese iyi geceler.

Motosikleti
    Gönlünce olsun inşallah Ecp.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler