Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    teknika cbr250 konusundan mesaj attım özeldende mesaj attım ama sanırım görmedin. pazar günü bi bulusma yapalım diyoruz yine sizinle tanışma amaçlı. özel mesajda msn bilgimi verdim tanışabilirsek seviniriz. iyi akşamlar hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ARKADAŞLAR BİR KONUDA BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR

Bİ TANIDIĞIMIN ARKADAŞI MOTOR SATIYOR FAKAT MOTORUN RUHSATI VE ANAHTARI YOK SAHİBİ ÖLÜ MÜ SAĞ MI YURTDIŞINDA MI BURDA MI BİLİNMİYOR MOTOR 2 YILDIR YATIYORMUŞ

NE DERSİNİZ BU MOTORU ALIRSAM RUHSAT ÇIKARTABİLİRMİYİM? SATIŞI NASIL ALIRIM? PLAKAYI SORDURTTUM ÇALINTI YADA REHİNLİ DEĞİL BİR SIKINTISI YOK. SİZCE NE YAPMALIYIM?

LÜTFEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Ecp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, ben forumda yeni, motor konusunda daha da yeni bir insanım.
    canayakın bir ortam olduğundan biraz kendimi anlatayım istedim.
    ben yeni odtüyü kazanmış 18ine girecek ankaradan efe. ailem tamamen karşı motora, ne kadar dil döktüysem de anlatamadım düzgün kullanıldığında güvenli olduğunu, ankarada yalnız yaşıyorum o sebepten ailemden gizli bir şekilde para biriktirip alacağım motoru. şu sıralar bir yere 2000 lira borcum var, aylık gelirim 400 lira, halimi siz düşünün. yaşamaya çalışıyorum.
    neden bu konuya yazdığıma gelirse, çok uzun süre araştırmamın ardından (ne kadar becerebildeysem araştırmayı) bunu almayı düşünüyorum 2.el. muhtemelen çok yakın zamanda değil ama, yine de bekliyorum, sabırsızlanıyorum demek daha doğru.
    herkese iyi geceler.
    Hoşgeldin,
    Ailenden gizli bir şekilde almanı hiç tavsiye etmem. Sen bence şimdiden siz almasanız bile ben kendim alırım falan demeye başla, ne kadar kararlı olduğunu anlarlarsa belki biraz daha yumuşarlar. Çünkü sen ne kadar gizli alırsan al, onların er ya da geç bir şekilde haberleri olacaktır. Hadi sana motor alalım seviyesine gelmeseler bile sert bir şekilde karşı çıkmamaları daha iyi olur. Yalnız aylık gelirim 400 TL demişsin. Sanıyorum bu para sadece motor alman için ayırdığın kısmı değil. Aynı zamanda bu parayla geçineceksin de anladığım kadarıyla. Motor için min. 4000 TL ve 2000 TL de borcun olduğunu düşünürsek, bilinen matematik hesaplamalarıyla yakın gelecekte motor alman biraz zor. Zaten ehliyetin de yok anladığım kadarıyla. Önce ehliyetini al, kask mont vs. korumalarını al hem bu süreçte belki aileni ikna edip onlardan destek alabilirsin.

Alıntı mehmetgv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BİR KONUDA BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR

Bİ TANIDIĞIMIN ARKADAŞI MOTOR SATIYOR FAKAT MOTORUN RUHSATI VE ANAHTARI YOK SAHİBİ ÖLÜ MÜ SAĞ MI YURTDIŞINDA MI BURDA MI BİLİNMİYOR MOTOR 2 YILDIR YATIYORMUŞ

NE DERSİNİZ BU MOTORU ALIRSAM RUHSAT ÇIKARTABİLİRMİYİM? SATIŞI NASIL ALIRIM? PLAKAYI SORDURTTUM ÇALINTI YADA REHİNLİ DEĞİL BİR SIKINTISI YOK. SİZCE NE YAPMALIYIM?

LÜTFEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
    Motoru satın alabilmen için motorun ruhsatı falan her şeyi tam olsa bile zaten sahibi notere gelmeden ya da vekalet vermeden hiç bir şekilde satın alamazsın. Noter satışı olmadan satın almayı düşünme zaten, motor değil bela almış olursun. Ayrıca ruhsatı olmayan bir aracın satışı yapılmaz. Önce mevcut sahibi kayıp olan ruhsatını çıkarttıracak, sonra noter satışını yapacaksınız. Bu anlattığım şekli haricinde hiç bir şekilde alamazsın o motoru. Yani sahibi ölmüşse bile mirasçısı kimse ondan satın alacaksın. Anahtarı olmaması çok sorun değil kontak değiştirilir. Sadece fazladan biraz masraf olur.

Ama asıl merak ettiğim sahibinin kim olduğu bile bilinmiyorsa bu motoru kim nasıl satıyor?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ben de anlamadım motor satan adamın elinde ama çalıntı da değil yada daha ihbar gelmedi. çok da uygun fiyatlı. ama sakat iş gibime geliyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mehmetgv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de anlamadım motor satan adamın elinde ama çalıntı da değil yada daha ihbar gelmedi. çok da uygun fiyatlı. ama sakat iş gibime geliyo
    Yurtdışında olup da senede bir kere Türkiye'ye gelen birininse ve Türkiye'ye gelme hakkını yeni kullanıp yurtdışına geri döndüyse, sahibinin motorun çalındığını anlaması ve ihbar etmesi seneye bu zamanlarda olur. Anlattığın tam olarak çalıntı bir motor tarifi gibi; ruhsatı yok, anahtarı yok, sahibi belli değil, fiyatı çok uygun. Ayrıca ola ki çalıntı değilse bile sahibi ve ruhsatı olmadan satın alamazsın. Gayri resmi olarak alsan bile sahibiyle muhattap olmadığın için hırsızlıkla suçlanır ve hapis yatarsın. Senin anlattığın şunun gibi olmuş; senin motorun kapının önünde duruyor ben de birisine motorunu uygun bir fiyata satıyorum. Anahtar ruhsat ve noter satışı vermiyorum. Senin bu durumdan haberin bile yok. Sonra sen ihbar ediyorsun ve sattığım kişi yakalanıyor. Yakalanan kişi de "ben bu motoru parasıyla aldım ama bana anahtar ruhsat satışı falan verilmedi" diyor. Ne düşünürsün?

Ayrıca çalıntı gibi olmadığını düşürsek bile, noter satışını almadığım motoru değil ucuza anahtarı ve ruhsatıyla bedava versen almam. Çünkü ilk mesajımda dediğim gibi motor değil bela almış olursun. Sana tavsiyem motoru almak bir yana, motorun plakasını ve durumu polise bildir. Sahibinin adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirler. Eğer çalıntıysa da haberi olmuş olur.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkadaslar yazdıklarınızı takip ediyorum ama malum telefondan buluşmaya gelemeyeceğim pazar gunü öğleden sonra istanbulda olacağım . Ahmet gezin süper izledim bir kısmını yerinde durmuyorsun )
    Bu arada ruhsatsız Arac alınmaz tavsiye etmiyorum hiç gerek yok.
    Bir arkadasım da aileden gizli alacaksan al git önlerine koy aldım da bence ben oyle yapmıştım ise yaradı tapi aileden aileye değişir ) tapi biraz durumu toparla motorla is bitmiyor rıdvan inda dediği gibi ehliyet kask gibi bir sürü giderin olacak ..

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Arkadaşlar pazar günü saat kaçta ve nerede toplanacaksınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    istanbul bekçisi slayerrr söyleyecek yada sürecek bizi haritada bi noktaya du bakalım... kendinden haber bekliyoruz yer ve zaman hususunda...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese selamlar..aramızda yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler..

ahmet bu arada resimler güzel..hele hele terliklere bayıldım dostum bu arada sende de endurocu ruhu var.ılgazda baya toprak yol takılmışsın..

herkese kazasız belasız sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin,
    Ailenden gizli bir şekilde almanı hiç tavsiye etmem. Sen bence şimdiden siz almasanız bile ben kendim alırım falan demeye başla, ne kadar kararlı olduğunu anlarlarsa belki biraz daha yumuşarlar. Çünkü sen ne kadar gizli alırsan al, onların er ya da geç bir şekilde haberleri olacaktır. Hadi sana motor alalım seviyesine gelmeseler bile sert bir şekilde karşı çıkmamaları daha iyi olur. Yalnız aylık gelirim 400 TL demişsin. Sanıyorum bu para sadece motor alman için ayırdığın kısmı değil. Aynı zamanda bu parayla geçineceksin de anladığım kadarıyla. Motor için min. 4000 TL ve 2000 TL de borcun olduğunu düşünürsek, bilinen matematik hesaplamalarıyla yakın gelecekte motor alman biraz zor. Zaten ehliyetin de yok anladığım kadarıyla. Önce ehliyetini al, kask mont vs. korumalarını al hem bu süreçte belki aileni ikna edip onlardan destek alabilirsin.
    hocam öncelikle tavsiyeler için teşekkürler. ama söylediğin şeyleri çok denedim, zaten sonunda aileme kendim alırım o zaman diyip bu halleder düştüm. aslında gizli almak değil de, hani onlar istemiyor, ben alıyorum gibisinden. aylık 400 lira para ailem veriyor, ama bir işim de var eylül 15ten sonra başlayacağım. onun geliriyle falan ocak şubat gibi alırım diye düşünüyorum.

asıl benim bir sorum var, şimdi ben gv 250 ve gt 250 arasında gidip geliyorum. nedeni de, gv 250'e nazi kaskı dışında kask güzel durmaz diye düşünüyorum, ama o ne derece koruyabilir? yani sonuçta şapka gibi bir şey. bu konuda bir çözüm var mı? hem güzel duran, hem koruyan bir şey?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul bekçisi slayerrr söyleyecek yada sürecek bizi haritada bi noktaya du bakalım... kendinden haber bekliyoruz yer ve zaman hususunda...
    Ben kararsızımdır, sen düşün de yaz buraya

Alıntı Ecp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl benim bir sorum var, şimdi ben gv 250 ve gt 250 arasında gidip geliyorum. nedeni de, gv 250'e nazi kaskı dışında kask güzel durmaz diye düşünüyorum, ama o ne derece koruyabilir? yani sonuçta şapka gibi bir şey. bu konuda bir çözüm var mı? hem güzel duran, hem koruyan bir şey?
    Nazi kaskından başka kask güzel durmaz diye bir şey yok. Hatta aramızda (Ahmet'in artçısını saymazsak) nazi kaskı kulanan hiç yok. Hepimiz normal kask kullanıyoruz. Nazi kaskı sadece polisin yazacağı cezadan korur, başka bir şeyden korumaz.

Nazi kaskından başka kask güzel durmaz diye bir şey yok. Hatta aramızda (Ahmet'in artçısını saymazsak) nazi kaskı kulanan hiç yok. Hepimiz normal kask kullanıyoruz. Nazi kaskı sadece polisin yazacağı cezadan korur, başka bir şeyden korumaz.
    ya zaten nazi almam, önce güvenliğimi sağlamam lazım. ama ne bileyim işte, sonuçta racing motordaki adama o kask yakışıyor gibi de, chopper üstünde acayip duruyor gibi.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    slmlar arkadaslar uzun zamandir yazamiyordum dedim bi girip dolasayim yeni arkadaslar cogalmis istanbullularda alip basini gitmis ne guzel slayerrr her zamanki gibi herkezin yardimina kosuo benim motorlarda aram bir dargin bir barisik gecinip gidiyoruzz herkeze ii surusler
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar..aramızda yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler..

ahmet bu arada resimler güzel..hele hele terliklere bayıldım dostum bu arada sende de endurocu ruhu var.ılgazda baya toprak yol takılmışsın..

herkese kazasız belasız sürüşler..
    eyw üstad ;oD enduroculuk mu? töbe töbe ;oD mecbur girdik biraz toprağa ama enduroculuk bana göre değil ;oD

1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    arkadaşlar iyi akşamlar. bir kac cbrr 250'lik kardeşleriniz olarak pazar günü 14:00 da sahilde toplanıcaz.sizleride aramızda gormekten mutluluk duyarız. pazar günü ortaköy meydan civarlarında toplanıyoruz sahilde sürüp bebekte birşeyler içip istinye parkta yemek yicez. sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. sorularınız için özel mesaj gnderebilirsiniz. teşekkürler iyi aksamlar herkese.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı 1sthanbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar. bir kac cbrr 250'lik kardeşleriniz olarak pazar günü 14:00 da sahilde toplanıcaz.sizleride aramızda gormekten mutluluk duyarız. pazar günü ortaköy meydan civarlarında toplanıyoruz sahilde sürüp bebekte birşeyler içip istinye parkta yemek yicez. sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. sorularınız için özel mesaj gnderebilirsiniz. teşekkürler iyi aksamlar herkese.
    tamam iste bizim pazar gunku toplantinin yeri saati belli oldu...

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar beyler nabersiniz
    bugun rıdvanla buluştuk bizim evin önüne geldi kendisi saolsun..arka stop farımda sorun vardı far kontağı açıkken stop lambam yanmıyordu.. kabloların tek tek ölçümüne (voltajına kaçak varmı yokmu diye ) baktık ama hiç sorun yoktu..hatta arka stop farını söktük ki sökene kadar akla karayı seçersiniz o derecede zor ve gıcık edici birşeydi... farı söktük bir baktık stop farı çalışıyor tabi biz rıdvanla birbirimize bakıp içimizden saydık fara birazcık malum o kadar uğraşmıştık..tahminimizce orada kablo sıkışmış ve temassızlık yaptırıyordu.. sonuç olarak rıdvan herzamanki gibi güzel bir iş çıkardı saolsun.. daha sonra sahile inip çay içip muhabbet ettik ..

bu arada şu pazar günkü gezi olayını falanda konuştuk hafiften..anadolu kavağı ve anadolu fenerine gidebiliriz eğer uygunsa size de.. sizden fikir falan çıkmıyor zaten neyse yorum ve öneriler hala açık ama yarın akşama kadar belli olmak kaydıyla.. eğer çıkmazsa rota anadolu kavağı olacak..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur'un yazdığı gezi fikrine alternatif olarak, motor sesleri eşliğinde güneşlenmek isteyen varsa İstanbul Park'a pist şampiyonasını izlemeye gidebiliriz. Ücretsiz.
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...am-ediyor.html

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur'un yazdığı gezi fikrine alternatif olarak, motor sesleri eşliğinde güneşlenmek isteyen varsa İstanbul Park'a pist şampiyonasını izlemeye gidebiliriz. Ücretsiz.
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...am-ediyor.html
    aslında bu da güzel fikir.. ben daha önce hiç gitmemiştim bu tür şeylere..gerekli fikir alışverişine göre olmadı orası da olabilir
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbr250 ci arkadaşların davetine istinaden ve ayriyetten rıdvanın topu bana atmasından dolayı onlarla buluşalım dediydim bikaç mesaj yukarıda hooopp?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler