Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar zincir yağım bitti..ne alayım?castrolün zincir yağı var.zincire çabuk tutunduğu için çok fazla canta sıçrama yapmıyormuş.ne diyorsunuz,tavsiyelerinize ihtiyacım var..teşekkürler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bir ön camımız yok ki görüş bildirelim

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zincir yağım bitti..ne alayım?castrolün zincir yağı var.zincire çabuk tutunduğu için çok fazla canta sıçrama yapmıyormuş.ne diyorsunuz,tavsiyelerinize ihtiyacım var..teşekkürler.
    Castol daha önce kullandım. İyi bir zincir yağı ama az da olsa sıçrıyor. Ama zincir temizliği yapıldıktan hemen sonra değil de gazyağı vs. biraz kuruduktan sonra kullanılır ve yağlandıktan en az 1-2 saat sonra motor kullanılmaya başlanırsa sıçrama neredeyse hiç olmuyor. Yani fiyatına göre (yaklaşık 25 TL) iyi bir zincir spreyi.

egeb seni buralarda daha çok bekleriz. İlla sorunun olması ya da fotoğraf koyman gerekmez.

*

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ön camımız yok ki görüş bildirelim

Castol daha önce kullandım. İyi bir zincir yağı ama az da olsa sıçrıyor. Ama zincir temizliği yapıldıktan hemen sonra değil de gazyağı vs. biraz kuruduktan sonra kullanılır ve yağlandıktan en az 1-2 saat sonra motor kullanılmaya başlanırsa sıçrama neredeyse hiç olmuyor. Yani fiyatına göre (yaklaşık 25 TL) iyi bir zincir spreyi.
    al vereyim anahtarı bin kullan gör kanka ayıpsın

zincir spreyi konusunda da bizim rıdvan acayip bi marka almış..iyi mi kötümü göreceğiz tabi benim gibi titiz birisine anca bu gider

http://www.motosuperstore.net/WURTH-...YI,PR-982.html

bunu kullandım, rıdvanın söylediğinin aksine motoru yağlar yağlamaz kullanmama rağmen bu sprey neredeyse milim sıçratıyor..ama gel görki fiyat uçuk işte
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir spreyi konusunda da bizim rıdvan acayip bi marka almış..iyi mi kötümü göreceğiz tabi benim gibi titiz birisine anca bu gider

http://www.motosuperstore.net/WURTH-...YI,PR-982.html

bunu kullandım, rıdvanın söylediğinin aksine motoru yağlar yağlamaz kullanmama rağmen bu sprey neredeyse milim sıçratıyor..ama gel görki fiyat uçuk işte
    Zincir yağına 40 TL +5 TL(kargo) 45 TL vereceğime 5 TL'ye motosikleti yıkatırım, hem jant hemde diğer kısımlar temizlenir.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Zincir yağına 40 TL +5 TL(kargo) 45 TL vereceğime 5 TL'ye motosikleti yıkatırım, hem jant hemde diğer kısımlar temizlenir.
    neyse bugun kullansaydın biraz motorunu görürdüm o zaman söylerdim sana gerekeni de iyi yırttın eve kaçtın motorun zincirinin yağı da iyicene kurur..ben senin yanından çıktıktan sonra yolda boş olunca 5 dakika sürmedi herhalde avcılara gelmem
    bakalım yarın beni ne süprizler bekliyor olacak

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Egeb güzel gezi olmuş Allah kazasız belasız sürüşler versin.Ön cam bence şart şehir içinde bile camsız gidemiyorum çok faydası oluyor hele uzun yolda çok daha faydalı en son gittiğim izmir gezisinde cama bir sürü sinek yapışmıştı eğer cam olmasaydı hepsi benim monta yapışacaktı.Cam olmayınca da şöyle bir güzellik oluyor sanki motor iki misli daha seriymiş gibi geliyor malum rüzgarın da etkisiyle öyle hissettiriyor yani.
    İlker (yörük) ben Castrol zincir yağı kullanıyorum çok ta memnunum bugüne kadar pek sıçratma problemi yaşamadım tabi rıdvanın dediği gibi yağlama yapıldıktan sonra bir müddet beklenirse daha garanti.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam arkadaslar,

bu aralar isler cok yogun, foruma pek giremiyorum, bulusmalara da gelemedim.

hyosungsource'tan aldigim paket gumruge takilmis, isyerime kagit gondermislerdi gelip alin diye, bugun gittim, sagolsun hyosungsoruce 150euro'dan daha fazla olan ucreti 66euro gostermis, 2tl odeyip paketi aldim.

genis ayaklik, hava filtrresi, yag filtresi falan almistik @gencotr ile beraber. ben bir de benzin kapagi sticketi ve yedek anahtar almistim.

bu haftaki geleneksel gv250 bulusmasina da gelmeye calisacagim is yerinde bir sorun cikmazsa.

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

bir de bulusmalari daha az sosyal bi yerlerde yapsak da yag degisimini falan filan ogrensek.

mesela ben bu hafta yag degisimi yapmayi dusunuyorum, genis ayakligi takmayi dusunuyorum. ilk defa kendi basima olacagi icin bi yonlendirme olsa super olur. ileride biz de yeni nesil gv250cileri yonlendirirz artik =P

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

bu aralar isler cok yogun, foruma pek giremiyorum, bulusmalara da gelemedim.

hyosungsource'tan aldigim paket gumruge takilmis, isyerime kagit gondermislerdi gelip alin diye, bugun gittim, sagolsun hyosungsoruce 150euro'dan daha fazla olan ucreti 66euro gostermis, 2tl odeyip paketi aldim.

genis ayaklik, hava filtrresi, yag filtresi falan almistik @gencotr ile beraber. ben bir de benzin kapagi sticketi ve yedek anahtar almistim.

bu haftaki geleneksel gv250 bulusmasina da gelmeye calisacagim is yerinde bir sorun cikmazsa.

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

bir de bulusmalari daha az sosyal bi yerlerde yapsak da yag degisimini falan filan ogrensek.

mesela ben bu hafta yag degisimi yapmayi dusunuyorum, genis ayakligi takmayi dusunuyorum. ilk defa kendi basima olacagi icin bi yonlendirme olsa super olur. ileride biz de yeni nesil gv250cileri yonlendirirz artik =P

selam kardeşş..

şimdi buluşma sosyal alanın dışında olabilmesi ve bakım olayları yapabilmemiz için havanın gündüz ve alet edevatımızın eksiksiz olması gerek.. alet edevat vardır o sorun değilde, buluşma saat 19.00 dan sonra olduğundan hava kararmasına fazla zaman kalmıyor..karanlıkta da zaten yapılmaz bu tür işler..

hee eğer varsa buradaki arkadaşlarımızın böyle rahat bakım yapabileceğimiz ve aydınlatma sorunu olmayan yer o zaman olur

bu arada paket çok mu büyükte gümrüğe takılmışki ?

Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeşş..

şimdi buluşma sosyal alanın dışında olabilmesi ve bakım olayları yapabilmemiz için havanın gündüz ve alet edevatımızın eksiksiz olması gerek.. alet edevat vardır o sorun değilde, buluşma saat 19.00 dan sonra olduğundan hava kararmasına fazla zaman kalmıyor..karanlıkta da zaten yapılmaz bu tür işler..

hee eğer varsa buradaki arkadaşlarımızın böyle rahat bakım yapabileceğimiz ve aydınlatma sorunu olmayan yer o zaman olur

bu arada paket çok mu büyükte gümrüğe takılmışki ?
    haklisin ugur, o saatten sonra bu tur seyler yapmak zor olur gibi.

paket 7650gr, gumruge takilma kismini da anlamadim aslinda. bana sadece kagit gelmis, kagitta da 7 is gunu icinde gidip almam gerektigi yaziyor. gittigimde de adam ilk basta kutuyu acip tek tek icindekileri cikaracakti, sonra sordu ne var diye, ben de anlattim motosiklet parcalari falan filan var dedim. tamam dedi gerek yok acmaya, alabilirsin.

daha once hyosungsource'tan siparis verenler de belki bu sekilde almistir paketlerini, bilmiyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    haklisin ugur, o saatten sonra bu tur seyler yapmak zor olur gibi.

paket 7650gr, gumruge takilma kismini da anlamadim aslinda. bana sadece kagit gelmis, kagitta da 7 is gunu icinde gidip almam gerektigi yaziyor. gittigimde de adam ilk basta kutuyu acip tek tek icindekileri cikaracakti, sonra sordu ne var diye, ben de anlattim motosiklet parcalari falan filan var dedim. tamam dedi gerek yok acmaya, alabilirsin.

daha once hyosungsource'tan siparis verenler de belki bu sekilde almistir paketlerini, bilmiyorum.
    aladım mesut, bilgilendirme için sağol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Buluşmaların yerini değiştirmemiz bir işe yaramaz saatten dolayı ama Cumartesi ya da Pazar günü bir bakım/temizlik günü yapabiliriz. Ama yer olarak biraz sorun olabilir. Benim evin önünde fazlasıyla yer var ama Can ve Uğur'da biliyor ki çocuk popülasyonu var bizim burada. Daha motoru park ederken 10 tanesi gelip soru sormaya başında dikilmeye başlıyor. Yeri müsait olan varsa, hatta motor yıkama imkanı olursa daha güzel olur yeri belirleyin duruma göre Cumartesi ya da Pazar günü ekstra bir buluşma yapalım.

Motosikleti
    NC 750 X
    Buluşmaların yerini değiştirmemiz bir işe yaramaz saatten dolayı ama Cumartesi ya da Pazar günü bir bakım/temizlik günü yapabiliriz. Ama yer olarak biraz sorun olabilir. Benim evin önünde fazlasıyla yer var ama Can ve Uğur'da biliyor ki çocuk popülasyonu var bizim burada. Daha motoru park ederken 10 tanesi gelip soru sormaya başında dikilmeye başlıyor. Yeri müsait olan varsa, hatta motor yıkama imkanı olursa daha güzel olur yeri belirleyin duruma göre Cumartesi ya da Pazar günü ekstra bir buluşma yapalım.
    yikama icin imkan yok da, bakim, temizlik falan filan icin itu ayazaga kampusu cok musait, baya genis ve yesil alan var. icinde yesil basli ak ordeklerin yuzdugu bi golet bile var. yani tek ozelligi bana cok yakin olmasi degil =P

hatta kampus icinde mangal yapmalik yer bile var.

bu arada genis ayakliklari taktim, baya rahatmis ama biraz kaba gibi durdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    yikama icin imkan yok da, bakim, temizlik falan filan icin itu ayazaga kampusu cok musait, baya genis ve yesil alan var. icinde yesil basli ak ordeklerin yuzdugu bi golet bile var. yani tek ozelligi bana cok yakin olmasi degil =P

Yer için başka öneri gelirse ona göre karar veririz.
    Ayaklık için de linkteki ürünü tavsiye ederim. Vites yükseltmek için ayağı kaldırmak değil de topukla basmak için bir aparat. Rahatlık olayını katlar. Ben ay sonu gibi bir kaç sipariş verirken bunu da ekleyeceğim. http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=353

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Ayaklık için de linkteki ürünü tavsiye ederim. Vites yükseltmek için ayağı kaldırmak değil de topukla basmak için bir aparat. Rahatlık olayını katlar. Ben ay sonu gibi bir kaç sipariş verirken bunu da ekleyeceğim. http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=353
    iyi akşamlar arkadaşlar.rıdvanın bahsettiği topuk aparatı benim motorda var.hyosourcedan sipariş verdim çok kullanışlı.ayrıca ayakkabınızın ucunuda yıpratmıyorsunuz bu sayede.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*
    Zincir yağına benimde ihtiyacım var bu castrol un yağını nereden bulabiliriz.

İmkan varsa her yer olur sorun değil bana uyar hatta cumartesi sabah(9-10) bakım buluşması yapıp oradan cıtır gezide yapabiliriz hazır toplanacağız Senin orada cocuklar canavar ama yer müsait benim garajda müsait ama cok fazla alet edevat yok birde ısık sorunu var bizim ordada buluşa biliriz. Hatta kovalarlar motor yıkarsak bakımdan sonra temizlikde yapabiliriz bizim mahalle uygun olabilir ama hortumla yıkama sansımız pek yok birinci kattan su tasımamız lazım

Kampüste sorun olmaz mı? Bilmiyorum bana fark etmiyor

Bir ara durum düzelince topluca bir sipariş verelim rıdvan benimde ihtiyacım olacak seyler de var kargoyu paylaşırız
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampüste sorun olmaz mı? Bilmiyorum bana fark etmiyor
    kampuste sorun olmaz, baya genis alan var zaten, ama gene de genel talebe gore baska, daha uygun bir yer olabilir.

ama bakimi/temizligi beraber yapabilecegimiz bir organizasyon olursa cok iyi olur. ben simdiden @yoruk abinin gecmiste paylastigi bakim ile ilgili mesajlarina biraz bakayim, hazirlikli gelmis olurum =)

bu arada bu persembe var mi biseyler?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağına benimde ihtiyacım var bu castrol un yağını nereden bulabiliriz.

İmkan varsa her yer olur sorun değil bana uyar hatta cumartesi sabah(9-10) bakım buluşması yapıp oradan cıtır gezide yapabiliriz hazır toplanacağız S
    Zincir yağını yapı marketlerde bulabilirsin. Hatta buluşma yerinin az aşağısındaki Bauhaus'da vardır.
    Gezi olmazsa bakım/temizlik için o saatte kalkmam ben

bu arada bu persembe var mi biseyler?
    Buluşma zaten standart her Perşembe aynı yerdeyiz. Ben işim olmadığı sürece her hafta gelirim. Can zaten oranın önünden geçiyor eve giderken. Yani en kötü ihtimalle biz buluşuurz

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkdaşlar cok foto cekemedim elimde depo tutum bir süre

İşe başlrken rıdvan usta makine inceliyor

Ellerini benzinle temizleyip ameliyatta başalıyor

En zor iki vidamız

Cık işte

Hava kutusuna yağ dolduğunda yağ radyatörün arkasında minik sefaf bir tıpa orayı temiliyoruz (benim motora bir onceki sahibi cok yağ koyduğundan bir ara kutuyuda söküp temizlemek gerekecek)

Üsttekini cekemedim ama öndeki bujiyi cektim daha önce cr7 serisinden takmışlar ben onların yerine cr8e taktım birde motorda hafif bir ses değişimi oldu daha önce cok sesizdi bunu takınca hafif homurtulu calışıyor ama cok az alt devirlerde.

Rıdvan bakıyor uzun uzun neresini söksem diye

Koruma demirini öne dogru cekilmiş hali.

Bu da değişik bir km yakalama anım bir baktım 6666 / 222 denk gelmiş )

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

Zincir yağını yapı marketlerde bulabilirsin. Hatta buluşma yerinin az aşağısındaki Bauhaus'da vardır.
    Gezi olmazsa bakım/temizlik için o saatte kalkmam ben

Buluşma zaten standart her Perşembe aynı yerdeyiz. Ben işim olmadığı sürece her hafta gelirim. Can zaten oranın önünden geçiyor eve giderken. Yani en kötü ihtimalle biz buluşuurz
    evet ben her perşembe aksi bir planım misafirim olmadığı sürece ugraya bilirim
    Bakım ve temizlik sonra cirlop gibi gezi yaparız ondan erken dedim
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    BMW F650GS
    Can deponun yanındaki ezik geçen atlattığın kaza sırasındamı oldu görünce üzüldüm valla neyse cana gelmesin de mala gelsin.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Bu arada 500. sayfaya geçmişiz ilk mesaj da benden olmuş herkeze hayırlı olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler