Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 500. sayfaya geçmişiz ilk mesaj da benden olmuş herkeze hayırlı olsun.
    500. sayfanın son mesajı olacak 10000. mesajı ben yazacam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ohh ne güzel valla birde hafta sonu buluşup bakım yapıp hadi onu da geçtim '' gezi '' den bahsediyorsunuz bak bu olmadı ama ben nabıcam ya
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh ne güzel valla birde hafta sonu buluşup bakım yapıp hadi onu da geçtim '' gezi '' den bahsediyorsunuz bak bu olmadı ama ben nabıcam ya
    Ramazan sonrası olursa bir de mangalı yaktık mı tam olur

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama ramazandan sonra bir aksilik çıkmazsa senelik izine çıkacağımdan istesende beni ksıkandıramazsın kanka

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    bu mubarek ayda 500. sayfaya gelmemizin mutlaka bi anlami vardir, devlet reyiz olsaydi da bi hesap yapip 40i bulsaydi.

neyse, persembe son dakika golu olmazsa geliyorum ben o cileli yola ragmen. bir de sorum olacak; gv250ler kisin kullanilmaya ne kadar musait?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de sorum olacak; gv250ler kisin kullanilmaya ne kadar musait?
    Kışın kullanmaya müsait olmayacak ne var ki anlamadım?
    Eskiden yaz yağmurlarında bile çıkmazken bu kış bizzat test edecem kışın nasıl oluyormuş.

Motosikleti
    NC 750 X
    Kışın kullanmaya müsait olmayacak ne var ki anlamadım?
    Eskiden yaz yağmurlarında bile çıkmazken bu kış bizzat test edecem kışın nasıl oluyormuş.
    ben de kullanabildigim kadar kullanmayi dusunuyorum da, sonucta acik motor, orasina burasina yagmur, kar suyu kacabilir. ben motoru alirken tecrubeli arkadaslarim baya tereddutte birakmisti beni, maxi scooter al, yaz kis kullan, bunlari kisin rahat kullanamazsin diye falan.

sen kullanacaksan hic dusunmeden ben de kullanirim ridvan, vardir senin bi bildigin =)

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ben de kullanabildigim kadar kullanmayi dusunuyorum da, sonucta acik motor, orasina burasina yagmur, kar suyu kacabilir. ben motoru alirken tecrubeli arkadaslarim baya tereddutte birakmisti beni, maxi scooter al, yaz kis kullan, bunlari kisin rahat kullanamazsin diye falan.

sen kullanacaksan hic dusunmeden ben de kullanirim ridvan, vardir senin bi bildigin =)
    gv yi söylemden geçen kış mct ile o akdar yağmurda çamurda kullanmama rağmen tık demedi..motorun su yemeyen yeri kalmamasına rağmen tık demedi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Scooterla kışın kullanım açısından arasındaki tek farkı, scooterda bacakların az ıslanır/çamurlanır diğer tüm motorlarda daha fazla ıslanır/çamurlanır. Motorun da sudan etkilenecek sadece bujileri var. O da bizim motorlarda diğerleri gibi motor bloğunun yanında-açıkta olmadığı ve buji başlıkları lastik kenarlıklarıyla beraber tam kapandığı için su girme ihtimali sıfıra yakın. Zaten ben geçen hafta olabilecek maksimum yağmur deneyimimi yaşadım Hiç bir sorun olmadı. Hatta motor yağmurdan memnundu. Kampana fren yağmur suyuyla soğuduğu için daha iyi tutuyordu.

Kışın yağmur ve soğuktan koruma olarak da iki seçenek arasında gidip geliyorum.
    1. Seçenek: mevcut korumalı montum + yandan fermuarlı korumalı pantolon + (gerektiğinde) yağmurluk takımı
    2. Seçenek: yeni bir kesinlikle su geçirmeyen korumalı mont + su geçirmeyen normal korumalı pantolon

1. seçenekte yağmur yağmadığında ya da az yağdığında (montu zaten her zaman giyiyoruz) pantolon giyip çıkarma derdi olmayacak yandan fermuarlı olduğu için bir kaç saniye içinde sokağın ortasında bile çıkartıp çantama koyabilirim ama biraz fazla bir yağmurda yağmurluk giymeye uğraşmam gerekecek.
    2. seçenekte yağmur yağsın veya yağmasın yağmurluk derdim olmayacak. Ama işe gidip gelmek haricinde giyip çıkarmak (mesela alışveriş merkezinde) sorun olacak ve yağmur/çamurla kirlendiğinde yağmurluk gibi temizlenmeyeceği için genellikle kirli giyilecek.

Her iki seçenekte de mont ve pantolonun içlikleri üzerinde olduğu sürece soğuk sorunu olmaz.Yağmur için alternatifleri zaten yazdım. Yani kışın kullanmamak için bir nedenim yok. Tek sorun kar yağdığında olur. O zaman da artık araba ya da otobüsle falan giderim zaten İstanbul'da trafiği etkileyecek kar en fazla 1 hafta oluyor.

Bu arada yandan fermuarlı pantolon dediğim her iki bacağın dış kısımlarında boydan boya fermuar var. Yani giymek için iki bacağının arasına alıp fermuarları çekmek yeterli oluyor. Bu pantolon yorumlara göre çok yağmurda su alıyormuş. Feyizoğlu'yu arayıp sordum. Hemen su geçirecek bir pantolon değil ama su geçirmezlik özelliği yok yani bir süre sonra geçirmeye başlar dedi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Scooterla kışın kullanım açısından arasındaki tek farkı, scooterda bacakların az ıslanır/çamurlanır diğer tüm motorlarda daha fazla ıslanır/çamurlanır. Motorun da sudan etkilenecek sadece bujileri var. O da bizim motorlarda diğerleri gibi motor bloğunun yanında-açıkta olmadığı ve buji başlıkları lastik kenarlıklarıyla beraber tam kapandığı için su girme ihtimali sıfıra yakın. Zaten ben geçen hafta olabilecek maksimum yağmur deneyimimi yaşadım Hiç bir sorun olmadı. Hatta motor yağmurdan memnundu. Kampana fren yağmur suyuyla soğuduğu için daha iyi tutuyordu.

Kışın yağmur ve soğuktan koruma olarak da iki seçenek arasında gidip geliyorum.
    1. Seçenek: mevcut korumalı montum + yandan fermuarlı korumalı pantolon + (gerektiğinde) yağmurluk takımı
    2. Seçenek: yeni bir kesinlikle su geçirmeyen korumalı mont + su geçirmeyen normal korumalı pantolon

1. seçenekte yağmur yağmadığında ya da az yağdığında (montu zaten her zaman giyiyoruz) pantolon giyip çıkarma derdi olmayacak yandan fermuarlı olduğu için bir kaç saniye içinde sokağın ortasında bile çıkartıp çantama koyabilirim ama biraz fazla bir yağmurda yağmurluk giymeye uğraşmam gerekecek.
    2. seçenekte yağmur yağsın veya yağmasın yağmurluk derdim olmayacak. Ama işe gidip gelmek haricinde giyip çıkarmak (mesela alışveriş merkezinde) sorun olacak ve yağmur/çamurla kirlendiğinde yağmurluk gibi temizlenmeyeceği için genellikle kirli giyilecek.

Her iki seçenekte de mont ve pantolonun içlikleri üzerinde olduğu sürece soğuk sorunu olmaz.Yağmur için alternatifleri zaten yazdım. Yani kışın kullanmamak için bir nedenim yok. Tek sorun kar yağdığında olur. O zaman da artık araba ya da otobüsle falan giderim zaten İstanbul'da trafiği etkileyecek kar en fazla 1 hafta oluyor.

Bu arada yandan fermuarlı pantolon dediğim her iki bacağın dış kısımlarında boydan boya fermuar var. Yani giymek için iki bacağının arasına alıp fermuarları çekmek yeterli oluyor. Bu pantolon yorumlara göre çok yağmurda su alıyormuş. Feyizoğlu'yu arayıp sordum. Hemen su geçirecek bir pantolon değil ama su geçirmezlik özelliği yok yani bir süre sonra geçirmeye başlar dedi.

yazdılarında katılmakla beraber, yağmurluk setini (üst-alt-bot) şiddetle tavsiye ediyiyorum geçen sene bol yağmurlu havada kullanmış birisi olarak..evet biraz vakit alıyor (en az 5 dakika ) fakat motorumuzda yan çantalar mevcut oldugundan içine koyabiliyoruz..zaten yağmurluğu normal kıyafet olarak kullanmayacağımız içinde üstümüz kirli olması gibi bir durumda söz konusu olmuyor sende çıkarınca kirleniyor diyordun kanka ama bende o gün gördün..bir damla kir mevcut değildi

hee bide yağmurluk setimiz olunca korumalı montumuza da yağmurdan gelen ıslak ve çamura karşı da koruması ayrı bir güzel olay..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sende çıkarınca kirleniyor diyordun kanka ama bende o gün gördün..bir damla kir mevcut değildi
    Yağmurluğu çıkartana kadar kuruydum, yağmurluğu çıkartınca bir baktım ıslanmışım. Yetenek işte herkes yapamaz.

Yani diyorsun ki yandan fermuarlı + yağmurluk. Mevcut yağmurluğum kışa kadar idare eder beni zaten. Botlar zaten uzun süre suya dayanabiliyor. Aslında yağmurluk da iyi hiç su geçirmiyor falan ama bana çok büyük. Çuvalın içinde gibi hissediyorum.

L beden yağmurluğumu almak isteyen olursa satabilirim. Sıfır diyebilirim. Sadece geçen hafta Perşembe günü mecbur kaldığım için giydim. Zaten yağmurluğu alırken de mecbur kaldığım için almıştım ama giymeme gerek kalmamıştı. Benim gibi S beden bir insana L beden yağmurluk çok büyük geliyor.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yağmurluğu çıkartana kadar kuruydum, yağmurluğu çıkartınca bir baktım ıslanmışım. Yetenek işte herkes yapamaz.

Yani diyorsun ki yandan fermuarlı + yağmurluk. Mevcut yağmurluğum kışa kadar idare eder beni zaten. Botlar zaten uzun süre suya dayanabiliyor. Aslında yağmurluk da iyi hiç su geçirmiyor falan ama bana çok büyük. Çuvalın içinde gibi hissediyorum.
    valla kanka yağmurlukta da büyük beden almaz isen bu sefer motor oturduğun zaman biryerlerin açıkta kalıyor ve su alıyor..görünüm konusunda haklısın ama maksat ıslanmamak

yandan fermuarlı pantolunda güzel fikir, ama şu an beni aşar biraz..zaten yağmurluğun altına korumalı dizlik kullanıyorum en azından bir süre idare eder beni..sadece tek eksiklik var o da eldiven sıkıntısı..

Motosikleti
    NC 750 X
    ben gecen sen alt + ust + bot yagmurlugu seklinde cakma bi yagmurluk takimi almistim, yagmurdan koruyordu ama giyip cikarmak eziyetti resmen. goruntu olarak da asiri kotuydu.

motorun park edilecegi yer kapali bir yer degilse yagmurlugu giyip cikarmak cok zahmetli is.

yandan fermuarli pantolonlari ben de dusunuyodum ne zamandir, su gecirir demisler gerci sana ama gene de daha pratik yagmurluk pantolonundan.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Can deponun yanındaki ezik geçen atlattığın kaza sırasındamı oldu görünce üzüldüm valla neyse cana gelmesin de mala gelsin.
    Aynen kazada oldu ama cok bir sey yok yaptığım kazaya göre ne bende ne motorda hiç bir sey yok sadece görüdüğün yer var.

Bu arada 500. sayfaya geçmişiz ilk mesaj da benden olmuş herkeze hayırlı olsun.
    Yazalım daha 1000 olur 10000 olur

Yakarız tabe Bu arada iki hafta önce belgart orman yoluna girdim herkes mangalın basında ramazada

---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

Yağmurluk olayına gelince benim terciğim ne olacak bende bilmiyorum ya su gecirmeyen soğuktanda koruyan bir pantolon alacağıım yada altıma yağmurluk alacağım birde su botu ayakkabıyı koyduğumuz yağmurluk zımpırtısı ayaklıktan düşünüyorum cünkü bizim motorda ayaklar bacaklar cok cabuk ıslanıyor bizzat denedim Üstte sorunum yok ama altta ne olacağı konusunda kararsızım ;
    S&T kanuni Gv 250

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-2011-a-4.html

Arkdaşlar akşam mt buluşması varmış katılmayı düşübnen varmı ben gidebilirim yanıma yoldaş arıyorum
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-2011-a-4.html

Arkdaşlar akşam mt buluşması varmış katılmayı düşübnen varmı ben gidebilirim yanıma yoldaş arıyorum
    Tembellik yapma hakkımı kullanıyorum. Bugün benim ofis taşındı. Sadece taşıyan adamları izleyerek yoruldum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar kankalar nabersiniz

yarınki buluşmaya geç gelebilirim , belkide çok geç kalmam ama trafiğe bağlı..yarın abimle anadolu yakasında göztepe kavşağına 3-4 km de bulunan libadiye cad. diye bir yere gideceğim ( üsküdardaydı sanırsam ) tabi ben iş çıkışı gideceğimden motorla gideceğim..saat 15.30 da orada olmam gerek.. 2-3 saatlik bir işim olacak ( tahmini )..dönüşte trafik ne kadar yoğun olsada elimden geldiğince gene buluşmaya katılacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar kankalar nabersiniz

yarınki buluşmaya geç gelebilirim , belkide çok geç kalmam ama trafiğe bağlı..yarın abimle anadolu yakasında göztepe kavşağına 3-4 km de bulunan libadiye cad. diye bir yere gideceğim ( üsküdardaydı sanırsam ) tabi ben iş çıkışı gideceğimden motorla gideceğim..saat 15.30 da orada olmam gerek.. 2-3 saatlik bir işim olacak ( tahmini )..dönüşte trafik ne kadar yoğun olsada elimden geldiğince gene buluşmaya katılacağım.
    1 saatte Üsküdar'dan buraya motorla gelmezsen ayıp sana Neyse gaza gelip de tehlikeli sürme, yerimizi biliyorsun.

Bu arada 10.000 mesajı ben yazacam demiştim. Budur.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    1 saatte Üsküdar'dan buraya motorla gelmezsen ayıp sana Neyse gaza gelip de tehlikeli sürme, yerimizi biliyorsun.

Bu arada 10.000 mesajı ben yazacam demiştim. Budur.
    gelmeye çalışacağım daha önce bir kere karşıya motorla gitmiştim geçen sene ama onda da temden gitmiştim (anadolu kavağına ) şimdi ne güzel olur o boğazı gv ile geçmek

bu arada o civardan gelecek olan varsa beraber gelebilirzi belkide

cep numaram 0 506 753 22 88..oralarda olan arasın ..ama cevap veremezsem bile ben dönerim size

sen 10.000.mesajı yazsan nolcek, en güzelini ben yazmışım 9.999.mesaj heheh tam benlik

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Selam arkadaşlar,

Yeni GV 250'nin gösterge panelini koyacağım demiştim. Gecikti biraz. Gerçi daha önce de verilmişti ama ben akşam çektim fotoğrafı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler