Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ortegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam, aşağıda bahsettiğim konuda bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
    haftasonu biraz gezdikten sonra motoru galatanın oraya bırakıp istiklalde bi tur atıp geldim. motoru çalıştırmak istediğimde motor stop anahtarını açtım ve ses kesildikten sonra marşa bastım çalışır gibi oldu ama çalışmadı. stop anahtarını tekrar açıp kapattım bu sefer marş hiç basmadı. biraz bekledikten sonra bi daha denedim, bu sefer çalıştı. çok önemsemedim. ancak, bu sabah işe gelmek için yeniden çalıştıracak oldum, bu sefer motor stop anahtarını açtıktan sonra hiç ses vs çıkmadı. açıp kapamama rağmen yine bi şey olmadı. bi kaç dakika boyunca uğraştıktan sonra çalışabildi ancak...

motor henüz 1.300 kmde. ne gibi bi sıkıntı olabilir? bu sık karşılaşılan bir durum mu?
    Motor boştayken denediysen ve yine böyle olduysa debriyaj müşüründe sorun olması gayet muhtemel. Hayır sık karşılaşılan bir şey değil.
    ortegus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor boştayken denediysen ve yine böyle olduysa debriyaj müşüründe sorun olması gayet muhtemel. Hayır sık karşılaşılan bir şey değil.
    birinci vitesteydi motor

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam, aşağıda bahsettiğim konuda bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
    haftasonu biraz gezdikten sonra motoru galatanın oraya bırakıp istiklalde bi tur atıp geldim. motoru çalıştırmak istediğimde motor stop anahtarını açtım ve ses kesildikten sonra marşa bastım çalışır gibi oldu ama çalışmadı. stop anahtarını tekrar açıp kapattım bu sefer marş hiç basmadı. biraz bekledikten sonra bi daha denedim, bu sefer çalıştı. çok önemsemedim. ancak, bu sabah işe gelmek için yeniden çalıştıracak oldum, bu sefer motor stop anahtarını açtıktan sonra hiç ses vs çıkmadı. açıp kapamama rağmen yine bi şey olmadı. bi kaç dakika boyunca uğraştıktan sonra çalışabildi ancak...

motor henüz 1.300 kmde. ne gibi bi sıkıntı olabilir? bu sık karşılaşılan bir durum mu?
    Belki bir ihtimal motosiklet boşta değilken denediyseniz ayaklık müşüründe de problem olabilir.Ben de GV250 leri yeni öğrenmeye çalışıyorum çok iyi tanımıyorum motosikleti ama aklıma bu geldi.Bir kaç yerde ayaklık müşürünün ayaklık sürekli sert açılıp kapatıldığında sorun çıkardığını duymuştum.

Bir de bazı 2013 GT 250 R larda görülen kronik bir sorun var.İnşallah bizim motosikletlerde de görülmez.Motosikletinizin rolantide deviri normalin üstünde değişiklikler gösteriyor mu?2500-3000 d/d ye çıkıyor mu?Çalışmamazlık yaptığında gaz vererek marşa bastığınızda çalışıyor mu?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sissy i sattin demek yukluk filan... Olsun ya sen gel hele goruselim en azindan cay icelim, o sirada bakariz sissybar a filan... Maksat tanismak zaten...
    yok hocam satmaktan vazgectim, ilan acmaya usendigim icin :p orijinalini siparis verdim kore'den ayakliklarla birlikte. sanirim sen de bostanci civarindasin guzel olur tanisalim arada gezi yapariz.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250

2012 modelden itibaren boş viteste de debriyajı sıkıp çalıştırmak gerekiyor, müşür o şekilde ayarlanmış. Benim de debriyaj müşüründe arıza vardı, serviste iki dakikada hallederler sorun oradan kaynaklanıyorsa. Ben o müşürü iptal ettim debriyaja gelen kabloları biribirine bağlayıp, çok gerekli bişey değil her türlü basıyorum zaten debriyaja çalıştırırken. Yeni modellerde o debriyaj müşürünün oldukça fazla sıkıntı çıkardığı söylendi bana serviste.
    ortegus bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz yan çantaların amortisöre felan degmemesi için napabilirim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sıkıntı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz yan çantaların amortisöre felan degmemesi için napabilirim
    İyi bir demir ustasına çantaları amortisörden uzak tutacak ve sabitleyip sağlam durmasını sağlayacak şekilde bir çanta demiri yaptırabilirsin.Hazır satılanları da var ama genelde model ve markaya özel ve oldukça pahalı.Ben eski motosikletime kendim sanayide kesip deldiğim şekillendirdiğim L şeklinde demirlerle işimi görmüştüm.Yani tamamen yapcak kişinin hayal gücüne ve ustalığına kalmış birşey.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    merhaba arkadaşlar;

4 ay önce aldığım motorumu bu gün bursa beymoto'ya götürdüm. 2005 model 47.000 km'de. motordan ses geliyordu. ilk başta sesten net olarak anlayamadılar ve açıp bakacaklar. piston veya şimlerden kaynaklı ise çok masraf olmaz ancak alt kısımdan (krank veya eksantrik zincir) sorunları var ise 1000-1500 lira arası bir masraf çıkabilir dediler. parçaların değişip değişmemesine bağlı olacağını söylediler. tam bir fiyat verilmese dahi her iki durumda da ortalama işçilik maliyeti nedir? pistonlardan ise çok tutmaz ama şağıda ise maliyet artar dediler. sizce mantıklı bir fiyat mıdır?
    bursa'da iyi ve insaflı bir motor ustası bulmak oldukça güç. bu yüzden yaklaşık bir buçuk aydır motoru yatırıyorum. beymoto'yu arkadaşlarım önerdi. fiyat sıkıntılı değil ise bakımlar içinde orayı kullanacağım.

fikriniz?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah forum. 1000. Sayfa icin pusuya mi yatti. Hep ilk sayfalari susleyen basligimizi 3. Sayfada buldum..
    Bu aralar iyice deprestim askerde bile safak bu kadar sikistirmadi yaw.
    Antalya ve denizlideki bayileri aradim ellerinde hic full siyah kalmamis. Napcez simci bilmiyom 2014' u de beklemek istemiyom dolar aldi basini gidiyor. Fena zamlanir gibime geliyi.
    Bu arada motorumu satar satmaz ak gok demiyecem hemen aliyorum.. Eeee en son alma kararimi verdikten sonra aradan 16 ay gecti yeterli bi sure degilmi..
    Mondial mh drift motorum satiliktir ilgilenenlere takasa musaittir tertemiz gicir gicir 11000 kmyi gectik beraber tik sorunsuz... Reklamida edelimde belki bir gv takasi yapariz:-):-):-):-)
    ii forumlar
    arkadaşlar hayırlı mı olsun diyeyim şoma ağzımamı edeyim bilmiyorum..
    bugün 5 bin lirayı cebime koyup bayiye gittim siyah bi gv alayım diye..
    neyse var dediği gv siyah-gri modelmiş.. vazgeçtik..
    hani dolar fırladı ya bizim gv ler dururmu.. dispritoru aramıştı siyah gv için ve fiyatı da sordu değişiklik var mı diye...
    aman allahım o da ne yeni gv nin yani sıfırının fiyatı TAM TAMINA 10300 kusur TÜRK LİRASI...
    bende şans olsa zaten...... neyse ağzımı bozmayayım......
    ii forumlar...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    arkadaşlar hayırlı mı olsun diyeyim şoma ağzımamı edeyim bilmiyorum..
    bugün 5 bin lirayı cebime koyup bayiye gittim siyah bi gv alayım diye..
    neyse var dediği gv siyah-gri modelmiş.. vazgeçtik..
    hani dolar fırladı ya bizim gv ler dururmu.. dispritoru aramıştı siyah gv için ve fiyatı da sordu değişiklik var mı diye...
    aman allahım o da ne yeni gv nin yani sıfırının fiyatı TAM TAMINA 10300 kusur TÜRK LİRASI...
    bende şans olsa zaten...... neyse ağzımı bozmayayım......
    ii forumlar...
    ikinci el dusunsen daha iyi olmaz mi arkadasim? hem aksesuarli bi motor alirsan ekstra para da harcamazsin. temiz bir motorun sifirdan farki olacagini sanmiyorum.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el dusunsen daha iyi olmaz mi arkadasim? hem aksesuarli bi motor alirsan ekstra para da harcamazsin. temiz bir motorun sifirdan farki olacagini sanmiyorum.
    bu zammıda gördükten sonra büyük ihtimalle ikinci el olacak..
    aslında sıfır alıp bi 5-6 yıl kullanmak istiyordum kafama göre aksesuar yapardım...
    hepsinim kalitelisinden motorun ilk kocası da ben olurdum ama neyse artık...
    ikinci el için bütçeyi biraz daha nakitle güçlendireceğiz anlaşılan..
    şimdiki motorumu satınca o bütçede üç aşağı beş yukarı hazır oluri biraz daha sabredeceğiz anlaşılan..
    teşekkürler öneri için..
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu zammıda gördükten sonra büyük ihtimalle ikinci el olacak..
    aslında sıfır alıp bi 5-6 yıl kullanmak istiyordum kafama göre aksesuar yapardım...
    hepsinim kalitelisinden motorun ilk kocası da ben olurdum ama neyse artık...
    ikinci el için bütçeyi biraz daha nakitle güçlendireceğiz anlaşılan..
    şimdiki motorumu satınca o bütçede üç aşağı beş yukarı hazır oluri biraz daha sabredeceğiz anlaşılan..
    teşekkürler öneri için..
    bence 6 bin lira paraya kışı beklerseniz çok güzel motorlar bulabilirsiniz zaten sıfır almak her zaman zarar etmek oluyor sıfırıda alınacak gibi değilmiş yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

4 ay önce aldığım motorumu bu gün bursa beymoto'ya götürdüm. 2005 model 47.000 km'de. motordan ses geliyordu. ilk başta sesten net olarak anlayamadılar ve açıp bakacaklar. piston veya şimlerden kaynaklı ise çok masraf olmaz ancak alt kısımdan (krank veya eksantrik zincir) sorunları var ise 1000-1500 lira arası bir masraf çıkabilir dediler. parçaların değişip değişmemesine bağlı olacağını söylediler. tam bir fiyat verilmese dahi her iki durumda da ortalama işçilik maliyeti nedir? pistonlardan ise çok tutmaz ama şağıda ise maliyet artar dediler. sizce mantıklı bir fiyat mıdır?
    bursa'da iyi ve insaflı bir motor ustası bulmak oldukça güç. bu yüzden yaklaşık bir buçuk aydır motoru yatırıyorum. beymoto'yu arkadaşlarım önerdi. fiyat sıkıntılı değil ise bakımlar içinde orayı kullanacağım.

fikriniz?
    bende bursadayım, ali şuklaya gittim ben motor konjektör yaktığına işlerini düzgün yapıyorlar ama işçilik çok aldılar parçayıda 1 hafta bekledim sinirim bozuldu inşallah bir daha oraya yolum düşmez

eğer motoru vurdurarak falan çalıştırdıysanız (yada önceki sahipleri) sübaplarla ilgili sorun oluyor egzantrik zincirinden sorun çıkıcağını zannetmem zaten sorun çıkmasın diye dotc motor yapmışlar..

neyse eğer motoru açarlarsa en az 250-300 lira işçilik alırlar ben öyle biliyorum
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sezon bitiyor bencede sezonsonunu bekleyin.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    sayfa 1000 oldumu

Motosikleti
    Artık Yok...
    olur oda hayırlısı ile..

Bininci sayfayı güzel resimlerle girelim bari

Motosikleti
    hocam fotolar muthis

Motosikleti
    2012 Hyosung GV 250 & 2007 Yamaha Dragstar XVS 650
    Arkadaşlar ilk olarak hepinize merhaba diyorum. Aranıza yeni katıldım.
    Şu an 125'lik bir motosiklet kullanmaktayım, tabii ki tecrübe kazanmak için. Artık gv 250'ye geçiş yapmak istiyorum. Acaba stoklara tekrar ne zaman girecek kesin bilgisi olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sayfa 1000 olsun artık ya...

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    1000. sayfa?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mehyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk olarak hepinize merhaba diyorum. Aranıza yeni katıldım.
    Şu an 125'lik bir motosiklet kullanmaktayım, tabii ki tecrübe kazanmak için. Artık gv 250'ye geçiş yapmak istiyorum. Acaba stoklara tekrar ne zaman girecek kesin bilgisi olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.
    2013'de üretilen motorlar 2013 model olmak zorunda olduğu ve 2013 modelleri bir kaç ay sonra ucuza satmak zorunda kalacakları için 2013 model gelmeyecek. 2014 modeller de Mart gibi gelecek, fuara gelir muhtemelen. Yani elinde sıfır Gv olan bayi yoksa ve sıfır almak istiyorsan 5 ay falan beklemen gerek.

1000. sayfanın ilk mesajını da yazmış bulunuyorum
    m_cbc, mitmuallim, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler