Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nazarım değmez umarım motoruna ;oD çok çok güzel duruyor... yılların hasretini dindirmiş ifadesi var zaten resimlerde yüzünde ;oD kazasız belasız nazarsız günlerde kullanman dileğiyle...
    Yok yok değmez Çok saol.Hakkaten o kadar zaman bekleyip kavusunca yüzde ister istemez öyle bir ifade oluyor

Bir an önce senınde motoruna kavuşmanı temenni ederim Batuiz
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok değmez Çok saol.Hakkaten o kadar zaman bekleyip kavusunca yüzde ister istemez öyle bir ifade oluyor

Bir an önce senınde motoruna kavuşmanı temenni ederim Batuiz
    aminnnn ;oD

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi geceler..

tayfunbora motorun hayırlı uğurlu olsun.walla güzel yakışmış da..ama korumalar için gerekli bütçeyi ayırmışsındır umarım.motorlu hayatın hep şen geçsin inşallah..

mithat hocam iyi dileklerin için Allah razı olsun.en yakın zamanda ön camın resimlerini çekip koyacağım.teşekkürler..

floy ben burada araştırayım olmazsa en son çare sana yollarım.teşekkürler ilgin için..

batuizm az önce motorun hayırlı olsun kısmına tayfunbora yerine seni yazdım sonradan sildim şimdi düzelttim.ama Allah yazdırdı herhalde,yakın zamanda umarım sen de gv lenirsin..bekliyoruz heyecanla..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler..

tayfunbora motorun hayırlı uğurlu olsun.walla güzel yakışmış da..ama korumalar için gerekli bütçeyi ayırmışsındır umarım.motorlu hayatın hep şen geçsin inşallah..

mithat hocam iyi dileklerin için Allah razı olsun.en yakın zamanda ön camın resimlerini çekip koyacağım.teşekkürler..

floy ben burada araştırayım olmazsa en son çare sana yollarım.teşekkürler ilgin için..

batuizm az önce motorun hayırlı olsun kısmına tayfunbora yerine seni yazdım sonradan sildim şimdi düzelttim.ama Allah yazdırdı herhalde,yakın zamanda umarım sen de gv lenirsin..bekliyoruz heyecanla..
    Teşekkürler Yörük.

Korumalar için bütçe ayırdım evet.Kayınbiraderim dün kask almış bana oradan yırttımAyrıca motoruma full kasko da yaptırdım

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kaskoyu ne kadara yaptırdın?

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    kaskoyu ne kadara yaptırdın?
    486,22 TL'ye maloldu.46,22 TK peşin 40 TL 10 eşit taksit ile.Diğer arkdadaşlardan da bilgi edinmek isteyen olur diyerek biraz detaylandırayım.

Tip:Hyosung Gv 250
    Model:2009
    Plaka:41
    Trafiğe Çıkış:2009

Araç Kasko Değeri:7,362 TL(Bugünkü rayiç bedel.Çalınma veya yanma vb. gibi durumlarda ödenen meblağ)

Sel Teminatı(Birçok araba kaskosunda dahi mevcut değil)
    Deprem Teminatı
    Grev Lokavt Halk Hareketleri(Seçimler geliyor kalabalık zarar verebilir)
    Terör Teminatı(Sadece örgütlerin yaptığı değil gece araç yakma olaylarıda dahil)

Standart hayat sigortaları maddi ve bedeni zararlarda tazminat

Asistans Hizmeti(çekici vs)
    Hukuksal Koruma
    Anahtar Kaybı
    Eşya Yangın Bedeli
    Sağlık Teminatı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    herkese iyi geceler..

inş... ne güzel söyledin ;oD

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:51 ----------

486,22 TL'ye maloldu.46,22 TK peşin 40 TL 10 eşit taksit ile.Diğer arkdadaşlardan da bilgi edinmek isteyen olur diyerek biraz detaylandırayım.

Araç Kasko Değeri:7,362 TL(Bugünkü rayiç bedel.Çalınma veya yanma vb. gibi durumlarda ödenen meblağ)

Deprem Teminatı
    Terör Teminatı(Sadece örgütlerin yaptığı değil gece araç yakma olaylarıda dahil)

Hukuksal Koruma
    Anahtar Kaybı
    Eşya Yangın Bedeli
    Sağlık Teminatı
    güzel paylaşım tşk, çok bilgilendirici oldu, motoru alınca bunlardan yapıcaz ;oD

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı

Deprem Teminatı

Hukuksal Koruma
    Anahtar Kaybı
    Eşya Yangın Bedeli
    Sağlık Teminatı
    hangi kasko?

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi kasko?
    Umarım isim vermemin sakıncası yoktur

Allianz...

Ayrıca Axa'dan aldığım fiyat teklifinide paylaşmak istiyorum.4,700 tl gibi birşey di

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Umarım isim vermemin sakıncası yoktur

Allianz...

Ayrıca Axa'dan aldığım fiyat teklifinide paylaşmak istiyorum.4,700 tl gibi birşey di
    nası yani? bi sigorta 480tl ye yapıyor diğeri 4700tl mi teklif ediyor aynı şeye?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:12 ----------

bu arada... gv 250 arayışındayım nezamandır lakin gv250 kullanıcılarının biçoğunun bikaç senede yüksek cc'lere geçtiğini gördüğümden acaba şu aracıda mı değerlendirsem diyorum? fikri olan?

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    nası yani? bi sigorta 480tl ye yapıyor diğeri 4700tl mi teklif ediyor aynı şeye?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:12 ----------

bu arada... gv 250 arayışındayım nezamandır lakin gv250 kullanıcılarının biçoğunun bikaç senede yüksek cc'lere geçtiğini gördüğümden acaba şu aracıda mı değerlendirsem diyorum? fikri olan?
    Evet.Bu şirket politikası ile alakalı.Sigorta şirketleri risk alırlar.Ama bazıları hiç risk almıyor işine gelirse diyor

Kaskoda bir maliyet ama , eğer ihtiyaç duyulacak bir duruma düşülür ise(inşallah olmaz) o zaman işte paha biçilemez

İçimde çok rahat ayrıca

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

GV250'yi ilk motor olarak alanlar genelde bir sene binip sonra yüksek cc'ye geçmek istiyor fakat benim gibi daha önce çin malı kullanıpta bu motora geçenler motorun değerini daha iyi bildiği için kolay kolay değiştirmezler.

Motosikleti
    BMW R1200 GS

bana kalırsa bu işe kalkışma derim.hem bu motoru gv250 kadar rahat elinden çıkaramazsın.o fiyata kadar çıkarsan çok temiz gv250 bulursun.hoş her malın bir alıcısı vardır derler ama bence model eski ve artık maruder'ler biraz tarihte kaldı gibi geliyor bana,intruder lar piyasada şuan.m800'lere bayılıyorum bu arada belirtmeden geçemeyeceğim

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250'yi ilk motor olarak alanlar genelde bir sene binip sonra yüksek cc'ye geçmek istiyor fakat benim gibi daha önce çin malı kullanıpta bu motora geçenler motorun değerini daha iyi bildiği için kolay kolay değiştirmezler.
    ewet çok haklısın arkadaşım ne yazıkki insanlarda bu cc yükseltme merakını anlayamıyorum o çinli aaletlerden sonra ben gerçekten motorumun degerini nlıyoum ve katılıyorum sana hatta gecenlerde başımdan geçen bi olayı anlatayım yıkamacı bi arkadaşım var onun yanına ugradım ondada çinli bi motoru vr bizim kinin tarzında mct 250 benim motoru görünce apışıp kaldı neyse yıkadık kuruladık dayanamadı anahtarı alıp bitur atayım dedi yarım saat gelmedi gelincede bu motor kaç cc diye sordu 250 cc diyince inanamadı bende ruhsatıönüne attım anca öle inandı grçekten benim motorum diye övmüyorum ama sınıfının en iyi diye bilirim arkadaşlar.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    insanların tahminimce cc yükseltmelerinin sebebi ellerinin altında acil durumlarda kullanabileceği güce sahip olmak istemelerinden kaynaklanıyor olabilir.bu insanlar grubuna ben de katılıyorum.ben altımda 1000cc lik makine de olsa cruiser ruhumuz sayesinde 100-120 km/s arasında seyir yapmaya yine devam ederim.yani şuraya getireceğim;bizim motorlar ile 100km/s ile giderken 120 ye çıkmak için yaklaşık olarak 8-10 sn geçmekte.bir de siz bir aracı sollama durumuna girerseniz o zaman sol şeritte biz motorcular ne kadar az süre kalırsak günümüzde ve ülkemizde o kadar sağlıklı ve emniyette oluruz.yani 100 ile giderken sol sinyalinizi yakıp ta sol şeride geçtiğiniz zaman ne kadar az zamanda gazlayıp sollamınızı bitirip sağ şeride geçerseniz o kadar rahat ve emniyetli olursunuz.çünkü bizi sol şeritte barındırmazlar,çünkü biz motorcuları adam yerine koymazlar,çünkü biz motorcular acil durumda kırmızı ışıkta beklerken dahi heran manevra yapmak yada gazlayıp acilen sıvışmak zorunda kaldığımız zaman bu güce ihtiyaç duyacağız.yoksa gücü yükseltip de hız yapmak değil amacım.çoğu motor sahibi arkadaş da bunları düşünüyordur diye değerlendiriyorum.saygılarımla..

ha bizim motorlara cidden laf etmesin kimse.görebileceğiniz 250 lik motorların en güçlüsü en performanslısıdır.bu da böyle biline ;) ha bir de son bişi bizim motorların uzun yol performansı da mükemmel,siz uzun yolda gazladıkça ciğeri açılıyor gvlerimizin.deneyin çıkın şöle 300 km lik parkurlara ve görün.120 ile bile yağ gibi kayıp gidiyor ki yeter de artar bile bu hız.önemli olan o hızdaki konfor.(iice dağıttım attım konuyu,uykum geldi ben yatıyom)

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Arkadaşlar sizile basıma gelen birseyi paylaşmak istiyorum. Motorumun yağını değiştirdim geçenlerde. Yağ boşaltma vidasını sıkarken biraz fazla zorladım ve sanırım diş yedi. Şimdi döndükçe dönüyor. Aklınızda olsun, o vidaya çok güç kullanmayın. Acaba yağ atar mı diye bir deneme yaptım ertesi gün. Yaklaşık 50 km yol yaptım. Herhangi bir sızıntı yoktu. Sonra motoru bir hafta kadar yatırdım. Brandasını açtığımda, hafif bir damlanın aşağıya doğru süzüldüğünü gördüm. yani değiştirmek şart. Ben de hyousungource den Lee yi aradım ve kapak, vida, o ring ve bazı filtre gibi yedek parçaları spariş ettim. Ancak gönderi adresi olarak da Korede bir Hotel ismi verdim. Şu an Hong Kong dayım. Cumartesi bir görüşme için koreye geçeceğim. Parçalarım hotele ulaşmış. Hem de Kore içi gönderiler ücretsiz oluyor. Yani anlayacağınız, yaklaşık 70-80 tl lik gönderi masrafı da cebimde kaldı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:02 ----------

Arkadaşlar, koreden getirttiğim ön camın resmini paylaşırım demiştim. Imageshack tan beceremedim bir türlü. Ben de hızlıresim.com dan yaptım. tabiği 3 ay sonra resim siliniyor ordan. Tabiği bu durumda burdan da silinecek. Bakalım oldu mu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:41 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:43 ----------

Canan, bak senin minik kuş ne hale geldi. Intruderinle yanyana koysak, seninki sönük kalacak artık. :-)))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:46 ----------

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    extactica hocam çok güzel olmuş ben çok beğendim

Bende GV varken bir ara almayı düşünmüştüm ama zaten ön camım olduğu için sonraya ertelemiştim. Ayrı bir hava katmış bence motorunuza. Güle güle kullanın.
    ..::.. GO ..::..

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    insanların tahminimce cc yükseltmelerinin sebebi ellerinin altında acil durumlarda kullanabileceği güce sahip olmak istemelerinden kaynaklanıyor olabilir.bu insanlar grubuna ben de katılıyorum.ben altımda 1000cc lik makine de olsa cruiser ruhumuz sayesinde 100-120 km/s arasında seyir yapmaya yine devam ederim.yani şuraya getireceğim;bizim motorlar ile 100km/s ile giderken 120 ye çıkmak için yaklaşık olarak 8-10 sn geçmekte.bir de siz bir aracı sollama durumuna girerseniz o zaman sol şeritte biz motorcular ne kadar az süre kalırsak günümüzde ve ülkemizde o kadar sağlıklı ve emniyette oluruz.yani 100 ile giderken sol sinyalinizi yakıp ta sol şeride geçtiğiniz zaman ne kadar az zamanda gazlayıp sollamınızı bitirip sağ şeride geçerseniz o kadar rahat ve emniyetli olursunuz.çünkü bizi sol şeritte barındırmazlar,çünkü biz motorcuları adam yerine koymazlar,çünkü biz motorcular acil durumda kırmızı ışıkta beklerken dahi heran manevra yapmak yada gazlayıp acilen sıvışmak zorunda kaldığımız zaman bu güce ihtiyaç duyacağız.yoksa gücü yükseltip de hız yapmak değil amacım.çoğu motor sahibi arkadaş da bunları düşünüyordur diye değerlendiriyorum.saygılarımla..

ha bizim motorlara cidden laf etmesin kimse.görebileceğiniz 250 lik motorların en güçlüsü en performanslısıdır.bu da böyle biline ;) ha bir de son bişi bizim motorların uzun yol performansı da mükemmel,siz uzun yolda gazladıkça ciğeri açılıyor gvlerimizin.deneyin çıkın şöle 300 km lik parkurlara ve görün.120 ile bile yağ gibi kayıp gidiyor ki yeter de artar bile bu hız.önemli olan o hızdaki konfor.(iice dağıttım attım konuyu,uykum geldi ben yatıyom)
    Aynen katılıyorum.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaşlar.

Motosiklet hayatıma GV ile başlayıp Transalp ile devam ettikten sonra, küçük cc.ye geçen bendenizin yeni motoru Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum...

Bayiden eve getirip yeni yerine bıraktım...

..::.. GO ..::..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hayırlı olsun, tekerin düz bassın ;oD çok ekonomik ve sağlam motorlar bunlar değil mi? yakıt konusunda çok iyiymiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler