Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan ses 150
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok buralardayız. dert yok tasa yok dylancılar geziyo napsın.

benimde 14bin bakımı geldi bu hafta içi gidecem bakalım.
    Aynen buralardayız ... Çok şükür dert tasa da yok ev-iş arası mekik dokuyoruz. Günde 12 saat ( 11:00 - 23:30 ) çalışınca insan motorunu çok özlüyormuş ;) Havalar düzelsede doya doya teker çevirsek birlikte ..
    Volkan
    Dylan SES 150
    0 Rh +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    maşallah diyelim o zaman arkadaşlar..dylanlarımız sorunsuz çok şükür..bende 45.000i devirdim çok şükür..eksozdan gelen az şıkırtı ve göstergenin yarı silik olmasından başka sorun yok..yaza hazırlık için parçaları alıyorum ben artık..tahrik kayışı,varyatör burçları,ön-arka fren balatası hazır evde duruyo..bi sonraki partide fren hidroliği,antifreez,platinum buji,hava filtresi,yağ filan alıcam..hepsini birden değişince güzel olucak galiba..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah diyelim o zaman arkadaşlar..dylanlarımız sorunsuz çok şükür..bende 45.000i devirdim çok şükür..eksozdan gelen az şıkırtı ve göstergenin yarı silik olmasından başka sorun yok..yaza hazırlık için parçaları alıyorum ben artık..tahrik kayışı,varyatör burçları,ön-arka fren balatası hazır evde duruyo..bi sonraki partide fren hidroliği,antifreez,platinum buji,hava filtresi,yağ filan alıcam..hepsini birden değişince güzel olucak galiba..
    çokonat kardeş platinium buji nerden bulcaz?daha önce kulandınmı platinium buji fark ediyomu?egzoz işini naptın?leo vince mi alcan?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    konti buji serviste var istersen ordan alabilirsin..kodu : cr9ehvx-9 ngk..bujiyi kullandım gayet iyi gelmişti daha düzenli çalışıyodu ve daha kolay devirleniyodu tavsiye ederim.. eksozu kestirip yaptırcaktım ama anlamadığım bir şekilde ses azaldı dikkatli dinlenince anlaşılıyo ancak..ustaya sordum zararıda yok böyle gezmenin dedi..seste azaldı rahatsız etmiyo şuan için..ama tekrar artarsa önce kestirip kaynattıracam..yine olmazsa son çare leovince olcak artık..

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar dün itibariyle motorumun bakımını yapmış bulunmaktayım..motor soğuduktan sonra lifte alındı ve itinalı bir şekilde bakımı yapıldı..değişenler..

varyatör rulmanı..
    kayış..
    tahrik seti..
    ön-arka fren balatası..
    hava filtresi..
    ngk platinum buji..
    castrol 10-40 scooter yağı..
    castrol dot4 fren hidroliği..

debriyaj balatası ve tası değişime gerek görülmediği için değiştirilmedi..zımparalandı temizlendi ve yerine takıldı..antifriz seviyesi tamamlandı..bunun dışında biçok yer sıkıldı yağlandı,greslendi vs..fiyat olarak herşey dahil 425lira gibi bir ücret tuttu..biraz fazla gelebilir ama motorun 45binde olmasını göz önüne alırsak çokta fazla sayılmaz..4senedir biniyoruz 425 çokta fazla değil bana göre..herkese kazasız belasız sürüşler..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    yetkılı servistemi yaptırdın,birde hangi parcaya nefıyat yazdılar.mesela ben gecenlerde

kayış 100 tl
    arka firen balatası 70tl
    yağ 20tl
    buji 15 tl
    hava filtresi 35 tl yazdılar
    +50 tl işçilik
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    sero35 fiyatlar hemen hemen aynı..parçaları hondadan aldım..özel serviste taktırdım..60lira işçilik işte..gerisi parçalar..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkılı servistemi yaptırdın,birde hangi parcaya nefıyat yazdılar.mesela ben gecenlerde

kayış 100 tl
    arka firen balatası 70tl
    yağ 20tl
    buji 15 tl
    hava filtresi 35 tl yazdılar
    +50 tl işçilik
    bu 100l dedin kayış ispanyol malımı yoksa japonmu

Merhaba ;

Dylan service manual nereden bulabilirim?

Motosikleti
    Honda Dylan ses 150
    arkadaşlar dün itibariyle motorumun bakımını yapmış bulunmaktayım..motor soğuduktan sonra lifte alındı ve itinalı bir şekilde bakımı yapıldı..değişenler..

varyatör rulmanı..
    kayış..
    tahrik seti..
    ön-arka fren balatası..
    hava filtresi..
    ngk platinum buji..
    castrol 10-40 scooter yağı..
    castrol dot4 fren hidroliği..

debriyaj balatası ve tası değişime gerek görülmediği için değiştirilmedi..zımparalandı temizlendi ve yerine takıldı..antifriz seviyesi tamamlandı..bunun dışında biçok yer sıkıldı yağlandı,greslendi vs..fiyat olarak herşey dahil 425lira gibi bir ücret tuttu..biraz fazla gelebilir ama motorun 45binde olmasını göz önüne alırsak çokta fazla sayılmaz..4senedir biniyoruz 425 çokta fazla değil bana göre..herkese kazasız belasız sürüşler..
    Daha nice 45.000_km leri sağlıkla ve sorunsuz görmeni dilerim dostum. Şimdi tadından yenmez o dylan ;) Verdiğin paranın her kuruşuna değdiğine eminim. En kısa sürede buluşmak ve tanışmak üzere rabbim hepimizin tekerini düz bastırsın .
    Volkan
    Dylan SES 150
    0 Rh +

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    volkan bey çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..bakım gerçekten çok etkili oldu..yakıt tüketimi ve performans açısından ilk günkü değerleri yakaladım diyebilirim maşallah.. sizede kazasız belasız uzun kmler dilerim..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    volkan bey çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..bakım gerçekten çok etkili oldu..yakıt tüketimi ve performans açısından ilk günkü değerleri yakaladım diyebilirim maşallah.. sizede kazasız belasız uzun kmler dilerim..
    dostum çoko çok para tutmuş ya dizel araçmı bu.

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı konti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 100l dedin kayış ispanyol malımı yoksa japonmu
    orjınal kayışı(japon bando honda yazıyordu) normalde 120 tl idi 100 yazdılar

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    konti bi ara servise uğrada parça fiyatlarını,işçilik saat ücretlerini filan bi öğren istersen..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjınal kayışı(japon bando honda yazıyordu) normalde 120 tl idi 100 yazdılar
    ben onun ispanyolunu aldım 50 lira

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 ----------

konti bi ara servise uğrada parça fiyatlarını,işçilik saat ücretlerini filan bi öğren istersen..
    vallah ben hava filtresini bile istanbuldan alıyom işim olmaz o kazıkçılarla.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    kaça alıyosun örneğin?? bursada 30lira hava filtresi..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    kaça alıyosun örneğin?? bursada 30lira hava filtresi..
    bize daha ne zaman 35 çekti karı o zamandan beri istanbuldan alıyom ayakta basmıyo o yalancı dolancıların yanına istanbuldan 27 liraya alıyom hava filtresini biz 3 motoruz alıyoz bol bol gidince her parçayı ordan alıyom çünkü hep fiyatları yuvarlıyo o pisler.mesela kayışı 150 lira dedi pezo ben 45 aldım istanbuldan.debriyaj balatası varyatör misketleri hepsini sordum hepsinde kazık hazır sanki biz ot yiyoz.ucuz ucuz alıyom her parçayı istanbuldan sağolsun ordaki bayan yardımcı oluyo.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    valla benim öyle bi şansım olmadığı için burdan aldım..ama türkiye geneli honda bayilerinde fiyat aynıdır..sen istanbulda bayiden mi alıyosun??

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Dylancılar geziyor, yakında Bursa'dayız, yeni gezi planımızı Ulubat Gölüne planlıyoruz. Bursalı Dylan severleri de gezimize bize katılmak üzere bekliyoruz. Gözünüz bizde olsun
    http://www.hayatonda.com/index.php/istanbuldere-gezimiz
    Hayatonda

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    izmir deki dylancı arkadaşlar yapalım bizde dylan gezisi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler