Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    cba..zaten 3tane ihtimal var..ya uzun süre yüksek hızda oluşan titreşim ve ısıdan dolayı bozuluyor..ya sert çukurlarda dağılıyor..yada içine su tutunca iç kısım pas yada oksitlenme sonucu dağılıyor bundan başka bi ihtimal yok..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kont neyle alakası var o zaman eksoz sorununun onuda söyle bilelim bizde.. ;)
    bi bilsem söylicemde.malesef bende anlam veremiyorum sisin egzozlara bizimkilerde tık yok,30000km az deil.

Motosikleti
    honda dylan
    Merhaba dylancı arkadaşlar motor yağı ile ilgili bir sorum olacaktı ,dylan ların motor yağını km ye mi göre değiştirmek daha uygundur yoksa paneldeki change oıl uyarısına göre mi . Teşekkürler.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı dylan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dylancı arkadaşlar motor yağı ile ilgili bir sorum olacaktı ,dylan ların motor yağını km ye mi göre değiştirmek daha uygundur yoksa paneldeki change oıl uyarısına göre mi . Teşekkürler.
    NORMAL SERVİS 4000KM DE YAPILMASINI ÖNERİYOR,BEN ORTALAMA 3000 KM CIVARINDA DEĞİŞTİRİYORUM.GÖSTERGEDEKI CHANGE OIL LAMBASI 4000 KM DE UYARI VERİYOR.[ÖRN.KM 12500KM DE,CHANGE OIL UYARISI 16500KM DE UYARI VERECEKTIR.KULLANICI NEZAMAN KOMTAĞI KAPALIYKEN TRİP DÜĞMESİNE BASILI TUTUP KONTAĞI ACTIĞINDA CHANGE OIL UYARISI YANMAYACAKTIR.SONRA 4000 KM SONRA TEKRARLAYACAKTIR]UMARIM ANLAŞILMIŞTIR
    MOTOR bence bır hastalıktır.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar 2006 model 9500km de bir dylan beyendim gittim gördüm biraz çizikleri var ama makina orjinal kazası belası yok anlaşırsak birkaçgün içinde almayı düşünüyorum kullanırken bişey dikkatimi çekti rölantide çalışırken kafa kısmı baya bi titriyordu tüm dylanlarda varmıdır bu sorun
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 2006 model 9500km de bir dylan beyendim gittim gördüm biraz çizikleri var ama makina orjinal kazası belası yok anlaşırsak birkaçgün içinde almayı düşünüyorum kullanırken bişey dikkatimi çekti rölantide çalışırken kafa kısmı baya bi titriyordu tüm dylanlarda varmıdır bu sorun
    Teşekkürler.
    normaldir,kafa granajları hemenhemen hepsınde zırıltı var

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    Biraz gezindim ama rast gelmedim hız ve yakıt tüketimi nedir bu motorun
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı yavrumalikem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz gezindim ama rast gelmedim hız ve yakıt tüketimi nedir bu motorun
    120 km civarı hızı va 3 ile 4 lt arasıda yakar
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

slm dostlar bugün itibarıyla bende aranıza katılmış durumdayım 2007 model 7000 kmde bordo bir dylan aldım motor çok temiz ve orjinal.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...k-var-mi/detay

İlk motorum bws le kıyaslama bile yapamıyorum hondaya ayıp olur bws küçümsediğimden değil çok severek bindim ama dylan motorsa bws ne merak ettim

Herkese saygılar sevgiler.
    NOT: İlandaki fiyattan düşüğe aldım

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    slm dostlar bugün itibarıyla bende aranıza katılmış durumdayım 2007 model 7000 kmde bordo bir dylan aldım motor çok temiz ve orjinal.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...k-var-mi/detay

İlk motorum bws le kıyaslama bile yapamıyorum hondaya ayıp olur bws küçümsediğimden değil çok severek bindim ama dylan motorsa bws ne merak ettim

Herkese saygılar sevgiler.
    NOT: İlandaki fiyattan düşüğe aldım
    hayırlı uğrlu olsun kardeş,kazasız belasız kullan inşallah.yahu bu adam 5500 yazmış,madem çok temiz bu motor ön çamurluk niye boyalı?

Saol konti teşekkürler.
    Ön çamurluk boya değil karbon kaplamışlar yapıştırma yani zaten çıkarttım onu sadeliğini bozuyor diye

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Saol konti teşekkürler.
    Ön çamurluk boya değil karbon kaplamışlar yapıştırma yani zaten çıkarttım onu sadeliğini bozuyor diye
    güle güle kullan kardeş kaça aldın?

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    hayırlı olsun kazasız belasız ,tekerın hep düz bassın

Saol Şero teşekkürler

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Merhaba Arkadaşlar.
    Ben Sym Gts Evo250 Yada Yamaha Majesty 400(2. el) almayı düşünüyordum. Fakat arabada kullanıyorum ve motoru yazın yazlığa gitmek burada 2-3 arkadaşımda var motor istanbulda gezmek için kullanıyorum. Bu dediğim 2 motorun fiyatı 9-10 milyar biraz gereksiz bir harcama olacağını düşündüm.Biraz daha makul bi fiyata temiz bi Dylan almayı düşünüyorum. Fakat kafamda soru işaretleri var. Ben Yazın İstanbuldan-Balıkesire gideceğim arkamda artçımda olucak motorun çekişi,gücü nasıl ? Uzun yolda kamyon tozları yutmak istemiyorum. Sollamalarda seri mi ? Uzun yolsa şeridin en sağından gitmek istemiyorum yane öyle çok bi hız manyağı değilim ama tatmin edici bi sürati seriliği varmı? Parça servis sıkıntısı nasıl ?
    Yorumlarınız benim için çok önemli Şimdiden Teşekkür ediyorum

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    crayzwolf öncelikle hoşgeldin arkadaşım..sanıyorumki mondial 150 hs kullanıyosun..bildiğim kadarıyla 8hp gücünde bir scooter..dylan ise 16hp yani tam 2 katı..sanırım burdan bi fikir çıkar.. 2 kişi uzun yol yapıcam demişsin?? kaç kilo bu kişiler oda önemli yani benim gördüğüm biri 160kg biri 140kg insanlarda var motora binen 300kilo yapıyo şaka bi yana eğer sürücü ve yolcu 70-80kg civarı iseler dylan düz yolda 110 yapar sabit bi şekilde ama tam gaz gitmek zorunda kalırsın buda yakıtı çok arttırır..2kişi en keyifli ve güvenli hız 80-90kmh civarı dylanda..tek kişi düz yolda dik oturuşla 120 eğer kapanırsan 130 gören bir scooter dylan..parça ve servis sıkıntısı yok..tek sıkıntısı parça fiyatları..eğer düşürsen kaza yaparsan baya pahalıya patlar onun dışında bir sorunu yok..kayışı 100tl hava filtresi 30tl ön arka fren balatası 110tl gibi fiyatları var..zaten bunlardan başka değişen birşey yok..şimdiden hayırlı olsun diyorum ben sana..

kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    free 5500 çok değilmi yani pek ikinci el piyasayı bilmiyorum ama aklımdan çok temiz 2007 modele 4000 falan geçiyo..

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crayzwolf öncelikle hoşgeldin arkadaşım..sanıyorumki mondial 150 hs kullanıyosun..bildiğim kadarıyla 8hp gücünde bir scooter..dylan ise 16hp yani tam 2 katı..sanırım burdan bi fikir çıkar.. 2 kişi uzun yol yapıcam demişsin?? kaç kilo bu kişiler oda önemli yani benim gördüğüm biri 160kg biri 140kg insanlarda var motora binen 300kilo yapıyo şaka bi yana eğer sürücü ve yolcu 70-80kg civarı iseler dylan düz yolda 110 yapar sabit bi şekilde ama tam gaz gitmek zorunda kalırsın buda yakıtı çok arttırır..2kişi en keyifli ve güvenli hız 80-90kmh civarı dylanda..tek kişi düz yolda dik oturuşla 120 eğer kapanırsan 130 gören bir scooter dylan..parça ve servis sıkıntısı yok..tek sıkıntısı parça fiyatları..eğer düşürsen kaza yaparsan baya pahalıya patlar onun dışında bir sorunu yok..kayışı 100tl hava filtresi 30tl ön arka fren balatası 110tl gibi fiyatları var..zaten bunlardan başka değişen birşey yok..şimdiden hayırlı olsun diyorum ben sana..
    Hoşbulduk dostum. Mondialı satalı çok oLdu ya onu hiç karıştırma : ))
    Ya iki kişinin kilosu toplam 170 kilo falan e bide çantada 10 kilo olsa yane toplam 180 kilo eder. Parça servis sıkıntısı yoksa sorun değil. Bakımı parça fiyat sorun değil paradan kaçmam hiç bir zaman. Uzun yolada gideceğim için bana sollamalarda serilik lazım, mesela 2 kişi giderken yokuşta ben bi kamyonu sollarken sıkıntı çekmiyim rahatlıkla 90-100 km hıza çıkabilio mu ivmelenme olarak onu soruorum. Son hızda 120-130 yeter zaten fazlası zaarar

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    crayzwolf dostum 180 kilo yükle sürekli olarak uzun yol yapıcaksan sıkılırsın onu bil..ama yılda 1-2 defa yapacağın uzun yol sorun olmaz..eğer haftada yada 15 günde bir yol yaparım diyosan 250cc bak..dylan anlık olarak 250cc'nin yaptığı hızları yapar ama uzun yolda sürekli tam gaz gidersin buda yakıtı artırır ve motorunda ömründen yer..neticede tavsiye etmem..

Kadir selam;
    Abi bu motorun piyasası hiç düşmüyor baya bi araştırdım almadan özellikle Antalyada neredeyse temiz dylan yok olanlarında fiyatı yüksek sağı solu çizik dolu konsolu ve plastik aksamı soluk dijital göstergesi çalışmayan motorlar 4.200-4.350 arası burda zaten bu motorda manisadan gelmiş aldığım çocuk manisadan bi amcadan almış motor tertemiz güneş bile görmemiş ve sürekli kapalı garajda muhafaza edilmiş plaka-ruhsat-satış felan herşey dahil 4.900'e geldi bana çocuk bakımınıda yeni yaptırmış biraz fazla verdim ama içime sindi kafam rahat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler