Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Güzel olmuş acaba ne kadara mal oldu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    elcikler 40 lira. topuzlara ben para vermedim ama onlarda 40 lira civarı.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Serkan, merhaba kardeşim, iyimisin

Görüşemedik uzun zamandır. Umarım işlerin, yolundadır okul falan işte.
    Elciklerin gayet iyi olmuş, güle güle kullan. Sen her şeyin en iyisine layıksın .....

serkan bomba yaa süper olmuş tam istediğim gibi.montaşı biraz anlatabilirmisin bende bi ara yapayım dedim içinde demir vardı uğraştırcak gibi geldi bıraktıydık nasıl oluyo bi anlatırmısın.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Ahmet abi saolasın iyiyim çok şükür. Bildiğin gibi herşey. Dersler bunaltıyor biraz. Tatil günleri işteyim. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim Ahmet abi. Senin işlerin nasıl? herşey yolundadır inşallah. Cumartesi akşamı bi buluşma planımız var bekleriz abi görüşemiyoruz fazla özlettin kendini Bu arada diğer arkadaşlarıda bekleriz gelebilecek ilk defa geliyor olmanız birşeyi değiştirmez herkez bir sefer ilk defa geldi.

Cem montajı şöyleki dediğin gibi gidonun içi dolu. Hemde öyle böyle değil matkap felan işlemiyor. Bende şöyle bir çözüm buldum. Anlatması biraz zor ama elimden geldiğince anlatayım. Elciğin yan tarafları kapalı. Kalın silikon. topuzun içinden geçen vidayı o silikonu delerek elciğin içine soktum. arkasına tam elciğin içinin çapı kadar kalın bir pul koydum. sonra içeriden somunla sıktım. Yani elciğin silikonu pul ile topuz arasına sıkıştı. topuzlar demire değilde elciklere sabitlendi. İçeride kalan vida uzantısı olmaması için kesebileceğim en kısa şekilde vidaların ucunu demir testeresiyle kestim. içerde onları engellemeyecek kadar boşluk var. içeriden vidayı sıkmak için bizim motorun kendi buji anahtarı tam bu iş için içeriden buji anahtarıyla sabitleyip dışarıdan alyan ile sıkınca arada silikon sıkıştı. böylece topuzlarda elciklere montajlanmış oldu. elcikleride yerine takınca işte böyle oldu.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    BEVERLY 250
    sen bırak şu okulu filan da sana bir atolye açalım Balık ;) İyi para kazanırsın
    Saygı görmek istiyorsan Saygı göster :bounce:

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Elcikler sahane olmus, benim Dylan da ayni renk. Bazi arkadaslarin dusundugunun aksine bence Dylan'i en guzel gosteren renk bu ;)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dylan'cı arkadaşlar
    http://www.hayatonda.com/detay.asp?id=131
    toplantımıza bekleriz.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Serkan pek anlayamadım ama yinede saolasın,peki nasıl oldu sağlam oldumu baya,yakında bende yaptıracam ama ben içini elmas uç denen bişeyle delip yapıcam bakalım inşallah olur

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Sağol Serkancım,

Kısmet bakalım hava durumuna göre, malum soğuk ve yağış olunca ben binmiyorum bu alete. Kısmetse görüşürüz bakalım.

Gilera Nexus 500 konusunda neler biliyorsun, bu cihaz bizi üzermi alacak olursam eğer uzun yola daha rahat gidebilirmiyim. Tipini sevdim aletin ama kullanmadım henüz. Yoksa bizim motoru ararttırırmı, iyi geceler kardeşim

hoşçakal......

abi hayalimdeki makina nexus çok güzel,seri ama oturuş pozisyonu biraz rahatsızmış öyle söyleniyor.Şahsen kullanmadım bilmiyorum ama çok süper makina.Görünüş olsun performans olsun.

Dediklerine bakılırsa uzun yola pek gelmez ama çok seri bizim burda var bi abide biraz hızlı şöför çok denk geliyoruz yanımdan uzayıp gidiyor kahroluyorum valla
    şehir içinde dylanı kesin aratır abi çünkü dylan kadar kıvrak olmazsın

Motosikleti
    HONDA ANF 125 İNNOVA

aranıza katılcam :)) YARDIM PLS..

arkadaşlar herkese slm...innovam vardı kışa girerken sattım.şimdide seçim yapamıyorum...ybr 125 den girdim daha sonra dylana döndüm şimdide ps mi dylanmı (2. elini alcam bu arada) karar veremiyorum..2. elde fazla fiyat farkı yok ama ps nin tipi hoşuma gitmedi fakat enjeksiyonlu..çok yakıt farkı olurmu lütfen yorumlarınızla yardımcı olun.bide innovanın bakımları ve parça fiyatları çok ucuzdu bunların nasıl açıkçası korkutuyo beni mesela 10000 bakımında napıyolar kaça maloluyo..şimdiden teşekkürler yorumlarınıza bekliyommm...
    ....İ N N O V A....

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı doganaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese slm...innovam vardı kışa girerken sattım.şimdide seçim yapamıyorum...ybr 125 den girdim daha sonra dylana döndüm şimdide ps mi dylanmı (2. elini alcam bu arada) karar veremiyorum..2. elde fazla fiyat farkı yok ama ps nin tipi hoşuma gitmedi fakat enjeksiyonlu..çok yakıt farkı olurmu lütfen yorumlarınızla yardımcı olun.bide innovanın bakımları ve parça fiyatları çok ucuzdu bunların nasıl açıkçası korkutuyo beni mesela 10000 bakımında napıyolar kaça maloluyo..şimdiden teşekkürler yorumlarınıza bekliyommm...
    Selamlar arkadaşım Biz Dylan'ı tavsiye ederiz. Hatta ps forumlarına girsen onlarda sana 2.el dylanı tavsiye edeceklerdir. Nedenlerini ise bu iki forumuda iyice okuyarak araştırabilirsin.

Yakıt konusunda çok fark olduğunu duymadık. Zira benim dylan 20 ytl lik benzinle şuan 250km gidiyor. PS'de gitsin gitsin 280km.

Bakımları bu kadar ucuz motor daha görmedim. 20bin km ye kadar sadece 2 kez buji ( 20-30 ytl ) bir kaç kez hava filtresi ( 15-25 ytl ) E tabi 2-3 bin km de birde yağ değişir. 1 lt ( 20 ytl ) Yani her bakım ortalama 60 ytl tuttar benim bugune kadar. 20.bin bakımı geldiğinde kayış değişimi ve lastik değişimi yaptığında biraz daha ödüyorsun tabi ki her motorda ödersin, Yani bakımları senin innova ile aynı bile diyebiliriz.

Grenaj, amartisor, egzos... bunlar ise pahalı parçalar ben hiç birini değiştirmedim ama gün gelirde değiştirmek zorunda kalırsan hakketen pahalı geldi bana... PS'de aynı malzemeyi kullandığından ikiside bir düşme durumunda Allah korusun, aynı masrafı açarlar..

Umarım sorunuzuza yanıt alabilmişsinizdir.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşım Biz Dylan'ı tavsiye ederiz. Hatta ps forumlarına girsen onlarda sana 2.el dylanı tavsiye edeceklerdir. Nedenlerini ise bu iki forumuda iyice okuyarak araştırabilirsin.

Yakıt konusunda çok fark olduğunu duymadık. Zira benim dylan 20 ytl lik benzinle şuan 250km gidiyor. PS'de gitsin gitsin 280km.

Bakımları bu kadar ucuz motor daha görmedim. 20bin km ye kadar sadece 2 kez buji ( 20-30 ytl ) bir kaç kez hava filtresi ( 15-25 ytl ) E tabi 2-3 bin km de birde yağ değişir. 1 lt ( 20 ytl ) Yani her bakım ortalama 60 ytl tuttar benim bugune kadar. 20.bin bakımı geldiğinde kayış değişimi ve lastik değişimi yaptığında biraz daha ödüyorsun tabi ki her motorda ödersin, Yani bakımları senin innova ile aynı bile diyebiliriz.

Grenaj, amartisor, egzos... bunlar ise pahalı parçalar ben hiç birini değiştirmedim ama gün gelirde değiştirmek zorunda kalırsan hakketen pahalı geldi bana... PS'de aynı malzemeyi kullandığından ikiside bir düşme durumunda Allah korusun, aynı masrafı açarlar..

+1

daha söylenecek bişey kalmamış deryali abi herşeyi cevaplaış

DYLAN forever

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı doganaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk ve tercih meselesi ama...

Sanirim yenilik.... iyidir devir teknoloji devri doganlar, sahinler, kartallar motor konusunda tarihte kaldi bu arada yakin zamanda karbüratör denen alet üretimden kalkacak bilgilerinize.

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı nedym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk ve tercih meselesi ama...

Sanirim yenilik.... iyidir devir teknoloji devri doganlar, sahinler, kartallar motor konusunda tarihte kaldi bu arada yakin zamanda karbüratör denen alet üretimden kalkacak bilgilerinize.
    dylana şahin dediiii

şaka şaka aman polemik başlamasın
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sahin dogan ve kartalinda enjeksiyonlu versiyonlari cikmis bu ustun teknoloji ortalama yakit olarak 0.1 litre fark yaratmistir(katalog degeri)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

kardşe öyle diyorsunda bizde bi ara bi fiat brava (2002 model yanlış hatırlamıyorsam vardı) 2. el satmaya kalktık adamlar bize sahin dolan fiyatından daha az fiyata alırız demişlerdi yani anlatabilmişimdir...sahin doğan tarihte kalmadı ayrıca karbüraör üretiminide kalkacağını hiç sanmıyorum.gereksiz yere forumu yormayalım

Motosikleti
    HONDA ANF 125 İNNOVA
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

deryalı çok teşekkür ederim..çok faydalı oldu yazdıkların. ) benimde gönlüm dylandan yuana
    ....İ N N O V A....

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    konuyu dahıtayım barı.dylan sele altına KAPALI KASK sıgıyormu acaba.cevap beklıyorum arkadaslar.Şeref
    MOTOR bence bır hastalıktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler