Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erol abi sana tavsiyem 20000 de rutin bakımını yapman + fren balatalarını kontrol ettirmen. Ben çok titiz kullanan ve gereksiz ani dur kalklardan kaçan biri olarak 20000 kmde ön balatam bitmişti. 24000 kmde de arka balataları değiştirmiştim. senin de bitmiş olması muhtemel. Ağır bakım dediğini 24000 de yaptırmanın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum ancak yinede imkanın varsa kayış + varyatör bilyalarını da 20000 kmde değiştirmeni tavsiye ederim. Kayış değişimi ile bilyaların aynı anda değişmesini kesinlikle tavsiye ediyorum lakin ben değiştirmemiştim ve bilyaların 2. kayış değiştirme zamanıma yaklaşırken aşınmasından dolayı titreşim yapmaya başlamıştı. Bilyalar aynı oranda aşınmadığı için bazı bilyalar ağır bazıları hafif oluyor ve dengesizlik olduğu için de titreşime sebep oluyor. Bunu kesinlikle söyleyebilirim. Kısacası ister 20000de değiştir ister 24000de ama mutlaka bilyalarıda kayışla beraber değiştir. Onun haricinde temizleme dışında debriyaja ve varyatöre bir bakım gerekmiyor. Debriyaj balatası zaten 20000 kmde bitmez. Ben 35000 kmdeyim hala en ufak bir ses yok.
    Serkan teşekkür ederim. Ön ve arka fren balatalarının işaretlerine baktım bitmesine daha var.( fren balataları sanırım daha çok uzun yolda kullandığımdan dolayı fazla aşınmamış ) sadece 1000 km önce otoyolda fazla zorladım motoru şu anda kalkışlarda çok hafif ama çok hafif vibrasyon var. 20 binde yağını değiştirip devam edeceğim. 24 binde ise kayış ve bilyaları, varyatör debriyaj vs. bakımlarını yaptıracağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:44 ----------

yapılan işlemleride ayrıca detaylı bir şekilde yazarım diğer dylan kullananlarda faydalanır
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Arkadaşlar bu forumu 2006 ağustos tan beri okuyorum.motorumu almaya bu site sayesinde tanıdığım murad ın yardımı ile almıştım. Bu yüzden kendimi sizden biri gibi gördüm.Fakat 4000 km deyken satıp xmax 250 aldım.Daha sonra 17000 deyken motorumu tekrar geri aldım. satmadan önce 125 km yi geçen dylanım şimdi 110 u zor geçiyor. geri aldığım arkadaşım şehir içinde ve 60-70 km hızı geçmeden kullandığından mıdır nedir bilmiyorum.hatta ilk hızlanmasıda yok. bu yüzden iyi bir bakım yaptırmak istiyorum.Nerede hangi ustaya yaptırmalıyım.hangi malzemeleri kulanmalıyız. tecrübeli akadaşlar yardım ederlerse sevinirim.şimdiden çok teşekkür ediyorum...
    Merhaba. Bursada oturuyorsunuz herhalde. O yüzden tavsiye edebileceğim biryer malesef yok. İstanbulda olsaydınız tavsiye edeceğim 1-2 yer vardı. Ben motorun bakımları yapılıp belli bir yol kat ettikten sonra eski haline döneceğini tahmin ediyorum. Yavaş sürmüş diye performansı düşeceğini sanmam. Belki bakımlarını aksatmış olabilir. Buji+hava filtresi+yağ değiştikten sonra eski haline döner diye düşünüyorum tabi eğer başka bir teknik sorunu yoksa.

sadece 1000 km önce otoyolda fazla zorladım motoru şu anda kalkışlarda çok hafif ama çok hafif vibrasyon var.
    Erol abi titremenin sebebi bilyalar. Zorlanmadan kaynaklı değil. Değiştikten sonra kesilecektir. 24binde mutlaka değiştirmeni tavsiye ederim.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ

Dylan hakkında

Merhaba arkadaşlar, sizlerin de uzun zamandır Dylan kullanmakta olduğunuzu gördüm. Sizin tavsiyelerinize bakarak, ben de aranıza katılmak istiyorum, almaya karar verdiğim motor da Dylan tabii ki. Bir aksilik olmazsa Dylan' ı uzun vade kullanmayı düşünüyorum. Umarım güvendiğim gibi bir makina çıkar.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı kurnazdağlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, sizlerin de uzun zamandır Dylan kullanmakta olduğunuzu gördüm. Sizin tavsiyelerinize bakarak, ben de aranıza katılmak istiyorum, almaya karar verdiğim motor da Dylan tabii ki. Bir aksilik olmazsa Dylan' ı uzun vade kullanmayı düşünüyorum. Umarım güvendiğim gibi bir makina çıkar.
    temiz bakımlı bir dylan alırsanız problem cıkaracagını zannetmıyorum.şimdiden hayırlısı olsun.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    Çok teşekkürler, ben de öyle umuyorum

Motosikleti
    XCITY 250
    BSI ilgin için öncelikle teşekkür ederim. Ben motorumu istanbul a getirebilirim.Güvendiğin bir ustanın olduğu yeri söyler tarif edersen sevinirim.

Motosikleti
    SH 300
    Alıntı SADİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BSI ilgin için öncelikle teşekkür ederim. Ben motorumu istanbul a getirebilirim.Güvendiğin bir ustanın olduğu yeri söyler tarif edersen sevinirim.
    Honda yetkili servisi D&B Motor. Ümraniyede yerleri. Hondanın sitesinde açık adresi ve telefon numaraları var. Kopyalayıp buraya yapıştıracaktım ama kopyalanmıyor siteden. Gökhan veya Kasım abi var Serkandan öğrendim dersen yardımcı olurlar Ustalıkları da, samimiyetleri de, dürüstlükleri de çok iyidir. Ama bence siz buraya gelmeden önce genel bir bakım yaptırıp biraz kullanın yinede tatmin etmezse getirirsiniz. Ancak şunu hep söylerim bu motorun camsız düz yolda yapacağı hız 100-120 arasıdır. Ben aynı yolda çok rüzgarlı havada 100le bile zor gittiğimi bilirim. Yazın 120yi geçtiğimide bilirim. Son hızı etkileyen okadar çok faktör varki bazen bize düz gelen bir yol bile aslında eğimli olabiliyor. Ya da iki tepe arasında kalıp rüzgar amayan bir yolda çok iyi süratlenebiliyorsunuz ve siz aslında farketmeden vay be motor acayip gitmeye başladı bile diyebilirsiniz.

Kısa bir ön cam, düz ve temiz asfalt, kaliteli benzin, bakımlı motor, havanın soğuk oluşu, motorun ideal çalışma sıcaklığında oluşu bunların hepsi son hızınızı arttırır. Öyleki uzun bir yol yaptıktan sonra motorun karakteri, kalkarken devirlenmesi acayip değişiyor. Ya da ben akdeniz-ege turu yaparken afyon dan aldığım bir benzinle rampaları nerdeyse durarak çıkıyomuş gibi oldum mesela. 70-80 le zor tırmanıyordum. O depo biter bitmez başka bir benzinlikten aldım motor normale döndü. Keçi gibi tırmanmaya devam. Bunlar gibi birçok şeyi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Rüzgarlı bir havada camda yoksa 110 gayet normal bir sürat. Aynı yolda 130 da yapabilir ama o şartlarda değil.

Son olarak ufak bir şeyde olsa gözden kaçabilecek bir konu: arka kampana ayarını bir kontrol edin çok sıkıysa son süratide, hızlanmayıda düşürür.

Motosikleti
    XCITY 250
    BSI -Serkan tavsiyen için teşekkür ederim.Uygun bir zamanda motorumu bakıma getireceğim . ilgin için çok çok teşekkür ederim..

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    dylancılar kış uykusuna yattı anlaşılan!...
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

soğuklar bastı abi yattık valla.
    bu gece 10 dklık mesafeden geldim dondum. bide izmirde.

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dylancılar kış uykusuna yattı anlaşılan!...
    aynen devam dostum,ama dylan cılarda düşüş oldu.kimseden tık yook bu aralar

Motosikleti
    Sym hd2
    3 aydır yurt dışındaydım geldim havalar soğuk akü sökük daha motoru çalıştıramadım bile
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Benimkini satmaya karar verdim.

http://www.sahibinden.com/2008_honda...XQQdisplayitem

Givi Ön cam (çatlakları ilerlemedi,alt kısmı koloroformla yapıştırıldı )
    SHAD 46 lt çanta+sırt desteği
    philips ampül
    Xena alarmlı disk kilidi
    mingtay anahtarlı kilit
    Held branda(dikiş yerinden 6-7 cm yırtığı var)

IXS airmesh II Large beden mont
    1 çift scoyco dizlik
    Harris elcikler(takılmadı)
    Keiti lastik tamir seti

hayırlı olsun alana satana

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Alıntı kurnazdağlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

üstat selam bendede regal var bende dylan lara hastayım satarsam eğer bende alacağım kısmetse
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı cenkerdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat selam bendede regal var bende dylan lara hastayım satarsam eğer bende alacağım kısmetse
    üstad sym hd200 almaya karar vermiş!..

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad sym hd200 almaya karar vermiş!..
    hepimiz kazasız sürelimde neye binersek binelim hayırlısı olsun.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Serkanım merhaba,

Nasılsın güzel kardeşim, uzun zamandır görüşemedik. Biliyorum bu benim kabahatim ama insanın hayatı her zaman sorunsuz gitmiyor işte bizimde bu aralar bazı yalpalarımız oldu sağlıkla ilgili ama çok şükür atlattık. Bir bakayım dedim gençler ne yapıyorlar. İyisiniz demi ,,, görüşürüz güzel kardeşim hoşçakalın arkadaşlara selam...

Motosikleti
    SH 300
    Merhaba Ahmet abi. İyiyim teşekkür ederim. Sen nasılsın? Geçmiş olsun abi yalpa derken önemli birşey yoktur inşallah. Ben burayı eskisi gibi takip edemiyorum. Bizim gezi ekibinin sitesine daha çok bakıyorum artık. Buradan adresi yazmayım şimdi sonra reklam vs oluyor diye fırça yiyoruz sen biliyorsun zaten. Oraya da bekleriz seni ve diğer arkadaşlarıda. Gerçi efsane dylan kadromuz çok zayıfladı ama sürücüler yine hep aynı. Havalar güzelleşsinde inşallah yine eskisi gibi yüksek katılımlı geziler yaparız. Bende bugün uzun bi aradan sonra izmit otobanına çıktım acayip özlemişim yanımda başka motorlar aradım. O otobanda ard arda 10 dylanla çete gibi gittiğimiz zamanlar aklıma geldi.

Hazır yazmışken birde ekleme yapayım bari tam 3.sene doldu ve benzin almak için durdum şans eseri göstergeye baktım ve tam bu km yi gösteriyordu. Dedim madem 3.yaşa girdik, madem 35000 olduk e ozaman ne duruyoruz bu anı ölümsüzleştirelim.

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    daha nice 35000km lere dıyelım kardeşim.ben 11 ay oldu alalı şu an 14900km deyım.hedefım 50.000km. yı devırmek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler