Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    beyler merhaba 2009 model shadow 750 spirit bakıyorumda bu modellerde abs var mı? gerçi arka fren kampana dolayısıyla oldugunu sanmıyorum ama bilen varsa bilgilendirirse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Herkese merhaba;

Geçen hafta, havanın güzel olmasını değerlendirerek, motorun aküsünü takıp güzel de bir yıkadıktan sonra ufak bir gezinti yaptım. Enduro ya geçsem mi diye düşünsem de motoru yıkayıp karşısına geçtiğimde fikrim değişiyor.

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni üye oldum, önce kendimi tanıtayım. İsmim Cemil, bir şirkette ithalat ihracat müdürü olarak çalışıyorum. Yaklaşık bir yıldır 2005 model Karburatorlü Honda Shadow 750 kullanıcısıyım. (yakında fotoğraflarını eklerim )

Başıma gelen bir olayla birlikte bilginize başvurmak isterim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-shadow-750-97-07-filtrex-hava-flitresi-ucretsiz-kargo-148830813/detay/

Bu ürünü satın aldım.(Hava filtresi) Ancak motoruma uymadı. (2005 model karburatorlü VT750 Shadow) Tasarım felan ok ama, üzerindeki filtreye göre yaklaşık 3 cm kadar çapı geniş geliyor. Kapağın içine girmiyor ve girmesi de mümkün değil. Böyle birşey mümkün mü? standart olması lazım değilmi bunların. (ilanda yazana bakılırsa 97 - 07 model arası uyumlu.

Ürünü geri yolladım ve aldığım yer herkese bunu veriyoruz sorun yok dedi. Para iadesini kabul ettiler, bakalım ne zaman gelecek. biraz araştırdım, sanırım 2004 - 2009 model arası motosikletlerde farklı oluyor.

Neyse, sorun şu ki benim bir hava filtresine ihtiyacım var ve bulunduğum şehir itibari ile alabileceğim tek yer honda yetkili servisi. internette de böyle durum. Önerisi olan?

Motosikleti
    KTM duke 390
    selam beyler bende shadow ailesine katıldım daha önce dragstar kullanıordum baya bir fark varmış
    ismim kaan saygılar

Darklore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vt750 Shadow
    Merhaba bende aranıza 2 hafta gibi bir süre önce katıldım fakat 2005 model vt750 için türkce bir kullanım klavuzuna ulaşamadım eğer sizde varsa upload ederseniz cok sevinirim

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;

Geçen hafta, havanın güzel olmasını değerlendirerek, motorun aküsünü takıp güzel de bir yıkadıktan sonra ufak bir gezinti yaptım. Enduro ya geçsem mi diye düşünsem de motoru yıkayıp karşısına geçtiğimde fikrim değişiyor.
    dostum ne yapacaksın enduroyu :D canavar gıbı makınan var. ınan cok begendım ALLAH kaza bela vermesın cok guzel gorunuyor
    timoti bunu beğendi.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    slm 2000 model üzeri temiz shadow750 ya da dragstar650 arıyorum 10,000 +-1000 tl bütçem var

Motosikleti
    Honda Vt750 Shadow
    Beyler bir sorum olacak başına gelmiş yada bilen biri cevap verirse cok sevinirim dün artcımla yolculuk ederken dik bir virajda durmak zorunda kaldık ve kalkış esnasında sanki içerdeki kayış boşa dönmüş gibi ses geldi motor hareket etmedi sonra tekrar denediğimde hareket etti bunun sebebi nedir ne gibi bi işlem yaptırmalıyım

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır shadow topic'inde yazmıyordum. Motorum satılıktır ilgilenen arkadaşlar irtibata geçsinler siteden olanlara kolaylık sağlarım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5392142/detay/

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    yol dik olduğu ve motorun üzerinde iki kişi olduğu için muhtemelen debriyaj balatası sıyırmıştır. motorun kilometresi fazla ise balataları değiştirin. eğer az ise gerek yok. çok zorlamışsanız normaldir.

Motosikleti
    KTM duke 390
    herkez bir şey soruyor kimse cevaplamıyor bu topic geberik...

Motosikleti
    Honda Vt750 Shadow
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol dik olduğu ve motorun üzerinde iki kişi olduğu için muhtemelen debriyaj balatası sıyırmıştır. motorun kilometresi fazla ise balataları değiştirin. eğer az ise gerek yok. çok zorlamışsanız normaldir.
    Ya debriyaj elciğinden biraz boşalttım teli bu biraz çare oldu lakin istanbul trafiğinde motoru nasıl zorlamayabiliriz ki 1 2 saatlik bi sürüşten sonra dik virajda kaldırırken gene debriyaj sıyırdı bu debriyaj sıyırması beni ayar ediyor hele ki iki kişi oldugumda daha cok rastlıyorum. Hani debriyaj balatası ankara honda servisi tarafından yaklaşık 1000 tl gibi bi ücret karşılıgında değişmiş 1 yıl içinde tekrar değişim gerekir mi yada bir ayar fln yapılabilir mi bilgilendirirseniz cok sevinecem. Cunku ustalar anasının gözü gibi şu an durumu anlatıyorum hemen değiştirelim moduna giriyorlar 1 sene önce değiştirmişler diyorum servis forumlarını gösteriyorum abi diyor 2 günde bile biter muhabbeti yapıyorlar. Yok ali sami yen diyesim geliyor

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Debriaj o kadar kolay bitmez,iyi bir servis bulman lazım

Öncelikle merhabalar dostlar,

Bende siteye yeni üye olanlardanım. Acil bir karar vermem gerekiyor daha önce dragstar klasik 650 motosikletim vardı sattım ve arkadaşımın öğrencisinde satılık temiz dedikleri bir VT 750 Shadow ACE olduğunu öğrendim. Yamaha dragstarları baya inceleyip bilgi sahibi olmuştum. ama şimdi shadowlarla ilgili pek bir bilgim yok. Açıkçası forumdada baya bir sayfa okudum ama mesela motosikletin zincirli olduğunu söylediler. Diğer shadowlardan farkları nelerdir. Kronik sıkıntıları var mıdır?

Burada bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabili rmiyim? Şimdiden teşekkürler, herkese kazasız sürüşler.

Merhaba arkadaşlar, herkese iyi akşamlar öncelikle.

Bir yıldır vespa px200 kullanıyorum. Vitesli motor geçmişim bundan ibaret.

Şimdi bir tane honda shadow arıyorum. Satan veya şu motor var bak istersen diyebileceğiniz her motoru alabilirim. Ankara eskişehir konya ve çevresinde olursa daha iyi olur. Bütçe 12-18 bin lira arası. Teşekkürler.

OZGUR SASMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 600CC CHOPPER
    ARKADASLAR MERHABA BENDE AILEYE KATILDIM HALA DAHA 250 CC HYOSUNG GTR VE HONDA SHADOW 650 SAHIBIYIM AMA HYOSUNG TARZIMA VE GONLUMDEKI ASLANA UYMADIGI ICIN IKI SENEDIR KAPALI GARAJDA DURUYOR VE KISMETSE BU SENE SATICAM EVDEKI YOGUN BASKIDAN DOLAYI HONDANIN MOTOSIKLET NET DE 600 CC SHADOW SAYFASI OLMADIGINDAN BENDE ARANIZA KATILDIM MERHABA..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

FORUM ÖLÜ GALİBA KIMSELER YOK

Motosikleti
    KTM duke 390
    hoşgeldin dostum aynen ölü bu arada 650 cc shadow damı var? hiç duymamıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

shadow ace zincirli ve makyajlaması eskidir adam gibi temiz bir shadow alırsan yag değişimi buji vs vs bunlar dışında masraf çıkarmayacak bir makinadır.
    dragstar kullanma bende vardı motorun dengelemesi yol tutuşu iyi ama güç yok malesef kalıbının motorunu taşımıyor...
    yeni kasa shadow al 2005 üzeri 2008 ve üzerleri enjeksiyonlu birde benimkisi gibi sport kasaları var herşeyi aynı şekiller değişik sadece
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

OZGUR SASMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 600CC CHOPPER
    MERHABA HOŞGÖRDÜK IYIKI UYARDIN GOZUMDEN KACMISS 600CC YANLIS YAZMISIM
    waffenSS bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM duke 390

buda benim nefes isimli makinam

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Alıntı ebrehe06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar dostlar,

Bende siteye yeni üye olanlardanım. Acil bir karar vermem gerekiyor daha önce dragstar klasik 650 motosikletim vardı sattım ve arkadaşımın öğrencisinde satılık temiz dedikleri bir VT 750 Shadow ACE olduğunu öğrendim. Yamaha dragstarları baya inceleyip bilgi sahibi olmuştum. ama şimdi shadowlarla ilgili pek bir bilgim yok. Açıkçası forumdada baya bir sayfa okudum ama mesela motosikletin zincirli olduğunu söylediler. Diğer shadowlardan farkları nelerdir. Kronik sıkıntıları var mıdır?

Burada bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabili rmiyim? Şimdiden teşekkürler, herkese kazasız sürüşler.

ebrehe06 ilgilendiğin motor 10 bin TL civarlarındaysa ve temizse alınır, ama fiyat 10 binden yüksekse şaftlı olan C4 al. Diğer taraftan arada zincir / şaft aktarma dışında sadece stil ve görsel farklılıklar var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler