Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    LÜTFEN DİKKAT BEYLER;

FinalCUT ve mutu niçkli üyelerimizden uzun zamandır haber alınamamış olup yaşamlarından endişe edilmektedir..
    Bahsi geçen şahıslar hakında bilgisi olan veya yerini bilenlerin insaniyet namina MT sitesine haber vermeleri çok rica olunur.
    Not: Gerçek ihbarda bulunanlar ZIPPIRMEN tarafından ödüllendirilecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

[QUOTE=chopperrider;2667977]Gürol Bey, Osman Bey, cehaletimi mazur görün ama son yaptığınız eklenti nedir anlayamadım )

Güzel soru...!!!
    o son yaptığımız dediğin speedy2 Özer abimizin Amerika'dan çakmasını getirtmiş olduğu elktrik kumanda siviçleridir. Mesela sis lambaları, Park lambaları, ilave herhangi bir sistem için gereklı anahtar gurubunun süper sexi görüntü saçan ışıkları ile altılı set halinde anahtar gurubunun bir arada olan şeklinin %100 "made in ZİPPİRMEN" imalatıdır. Amerika motosiklet aksesuarı görsun işte...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Herkese Merhaba,
    Uzun bir sessizlikten (mesai, görev, nöbet, söbet, fırtına vs.) sonra yeniden yazıp çizme imkanı buldum.
    İstanbul ekibinin şaheserlerini gördükçe kendi yaptıklarım sönük kalıyor ama yine de bunları sizlerle paylaşmaktan keyif alıyorum.
    Daha önce bahsini ettiğim ilaveleri nihayet tamamladım.
    Önlere bir çift sis farı taktım. Farların ampullerini 15'li Led ampullerler değiştim. Baktım renk uyumu olmuyopr far ampulünü de beyaz taktım. İsediğim gibi olmadı ama ilerde Zenon ile değişebilirim. Bunların yanına sinyallere sesli uyarı taktım. Sağa sola sinyal verince "dit dit" ötüyor. Özellikle şehir trafiğinde unutuyorum bir bakmışım sinyalim yanık kalmış, sürekli işaret verir halde. Bundan kurtulmak için sesli sistem iyi oldu doğrusu. Çakmak şarjını internetden sipariş ile aldım ve takmak için yerini yaptım. Arkadaşımın dükkanında hurda olarak atılacak malzemelerin arasından öyle bir parça bulduk ki resimde göreceksiniz sanki bu maksatla yapmışlar. Ve en önemlisi sürücü sırt dayama yaptım. Üzerindeki orijinalini esas alarak çamurluk üstüne gelen kısmı kendim tasarım yaptım ve laser ile kestirdim. Üzerine de deneme yanılma yaparak sırt dayama yerini elimizle yaptık. Tüm parçalar önce bakır sonra nikelaj kaplandı. Son olarak döşemeci de yastığını yaptık. Sonuç aşağıda

Sırt dayama:

Sis Farları:

Çakmak Şarjı:

Sürücü Sırt Dayama son hali:

TRüm bu işlemler bittikten sonra bunun uzun yol testini yapmak gerekirdi. Tesadüf ki pazartesi Ankara'da bir görev çıktı. Tahmin ettiğiniz gibi ben atladım kimsenin istemediği göreve. Pazar günü motorla Ankara'ya gittim. Ortalama 110-120 gibi hızlarla ve belim hiç yorulmadan
    Değerli arkadaşımız Chopperrider nickli Emir Bey benim geldiğimi öğrenince aradı. Pazar akşamı için sözleştik ama kısmet olmadı. Pazartesi için bir saat belitmemiştik ama görüşecektik. Ben tam yola çıkacaktım ki Ankara'nın fiyakalı caddelerinden biri olan Bahçeliden geç dedi bir ses içimden. Shadow Shadowu çekermiş kanıtlandı. Cadde üzerinde motoru görünce tanıdım ve Emir Bey'le buluştuk. Kendisine teşekkür ederim kısa süreli de olsa birlikte keyifli vakit geçirip sohpet etme imkanı bulduk. İşte resimleri :

İşte birbirini çeken motorlar Emir Bey benim sırt dayamayı ve vites geçişlerini test ediyor

Salı günü yani 1 Mayıs da dönüş yaptım. Yolun yarısında yan rüzgar fazlaydı ama bir kısmında müsaitti. 150 km'ye kadar hız yaptım. Motor zorlanmadı ama bi daha dener miyim bilemiyorum. (Tırstım diyelim)
    Ölçümlerime göre 10 litre benzin ile yaklaşık 240 km gidebiliyorum. Bu da ortalama 180-190 Kuruş ediyor.

19 Mayıs için Emir Bey ile kısa bir planlama yaptık.:
    Önce buluşma, sonra Anıtkabirde ziyaret, sonra kortej hainde (tabi katılıma bağlı) Eskişehir yoluna intikal. Yolda alışveriş için duraklama (Herkes kendi yiyeceği için mesela et çerez vs.) sonra daha önce bahsi geçen piknik alanına intikal. Orda mangal veriyorlarmış. Mangal başında muhabbet kaynaşma piknik. Sonrasında piknik alanından münferit olarak dağılma..

EVET KİMLER KATILIYOR ? (SHADOWSUZ COPPERCİLER DE DAHİL)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    İlker bey herşey çok güzel olmuş ellere kolara sağlık,
    emir bey test e3diyor ediyorda acaba motosikletini cıbıl bırakma fikrinden vazgeçermi bilinmez )
    çakmak şarjının linkini verirseniz seviniriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Gürol teşekkür ederim. Ancak asla senin kadar olamayız bunun farkındayız
    Estağfurullah ne haddimize.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker bey herşey çok güzel olmuş ellere kolara sağlık,
    emir bey test e3diyor ediyorda acaba motosikletini cıbıl bırakma fikrinden vazgeçermi bilinmez )
    çakmak şarjının linkini verirseniz seviniriz.
    Valla İlker Bey'in motoru maşallah cok sık cok guzel aksesuarları da motorla bütünlük sağlamış cok yakışmış güle güle kullansın inşallah.
    Lakin ben motoru halen daha da soymanin derdindeyim )

Bu arada bilgi için teşekkürler, kontrol ünitesi cok sık olmuş, hem işlevsel hem de orjinal görünüyor ellerinize saglik

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bu arada emir abi yeleğin arkasında sons of anarchy yazmıyor değil mi?? resimler çok güzel birde.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada emir abi yeleğin arkasında sons of anarchy yazmıyor değil mi?? resimler çok güzel birde.
    Yok Yunuscum almadılar beni gruba büyü de gel seneye dediler ;)

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar bu arada geçen gün yaptığım gezide fark ettim. benim gidonda egrilik var sanki.
    düz giderken bakıyorum hafif sağa doğru eğimli.
    uzun süre düz gidince fark ettim. neden olabilir nasıl giderilir, gidonu söküp açıyı düzeltip tekrar mı taktıracağız formülü bu mudur ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    19 Mayıs da Ankarada Anıtkabirde kaç kişi toplanacak?
    İsimleri alalım lütfen :

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Yunuscum almadılar beni gruba büyü de gel seneye dediler ;)
    Sen bana sordun mu hiç olm ? Ben size katılmak istiyorum, bende o patchi taşımak istiyorum dedin de biz sana kapıyı mı gösterdik ? Lütfen lütfen lütfen böyle yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım dostlar, kafa göz dalarım şurada Gürol Abi varken beni böyle konuşturmayın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bana sordun mu hiç olm ? Ben size katılmak istiyorum, bende o patchi taşımak istiyorum dedin de biz sana kapıyı mı gösterdik ? Lütfen lütfen lütfen böyle yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım dostlar, kafa göz dalarım şurada Gürol Abi varken beni böyle konuşturmayın
    Ne farkeder dostum
    sen dövecem de
    Armut odunumu bile veririm sana.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne farkeder dostum
    sen dövecem de
    Armut odunumu bile veririm sana.
    Abim yaa Ama olmaz abi adam avukat falan yakışmaz bize hukukçuya el kaldırmak

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bak sen Bi kere ben Ankara'nın en gözde choppercısı olarak tüm gruplardan MC lerden RC lerden teklif alan konumundayım sen bana gelicen gel grubumuzu şereflendir diye )

Abim yaa Ama olmaz abi adam avukat falan yakışmaz bize hukukçuya el kaldırmak
    ohooo ben avukatlığı bırakalı 7 yıl oldu rahat ol meslek konusunu hiç karıştırma
    GaCCaLL bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Merhaba Arkadaşlar Yukarıda Gördüğünüz Gibi Yakın arkadaşımın Motoruna Hakiki Deriden yaptığım Depo üzeri koruma aynı zamanda motora çok hoş oldu Tamamıyla kendi
    imalatımızdır el yapımıdır Çok sağlam deri malzemeden yapılmıştır İsteyen arkadaşlar olursa Sipariş üzerine yapıp gönderebilirim ÖM atabilirsiniz Herkese iyi günler ...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    anormal bir yağmur yağmazsa 19 mayıs'a gelirim.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Dün gece yarısı, sürekli ertelediğim fotoğraf çekimini yaptım. Umarım beğenirsiniz.

ZIPPIRMAN, speedy2, chopperrider ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    burayı da ankaralılar istila etmiş=)

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    novablue ;
    harika olmuş eline sağlık peki başka kare yok mu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    novablue ;
    harika olmuş eline sağlık peki başka kare yok mu ?
    Tek kare ve karanlık
    kopya çekmeyelim diyemi ne )))
    osmanba bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler