Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Kacamadık valla, bu arada forumda böylesine derin bilgilere sahip arkadaşları bir arada görmek beni bu foruma daha da bağlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun arkasındaki portakal kasalarından..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Şakası bir yana;
    ben windows işletim sistemlerini şahsi işlerim olarak kullanmıyorum.
    Mesleğim şuan emekli olsamda sistem yönetimi ve güvenlik olduğundan lınux backtrack 5 kullanıyorum.
    Lınuxun bu backtrack isletim sistemi ileri seviye sistemcilerin olmazsa olmazıdır.. kernelde derleme yapabilen kötü amaçlı kullanıcılar kullanılırsa çok tehlikelidir..

fakat asıl amacı penetrasyon testi yapmak için geliştirilmiş bir lınux sistemdir.
    Dağıtım bilişim güvenliği uzmanlarına sistem ve ağ yöneticilerine yönelik olarak geliştirilmiştir.
    Backtrack bilgi toplama, ağ analizi, zayıflık taraması (vulnerability scan) ve bunların sömürülmesinin yanında adli bilişim (computer forensics) ve raporlama için çeşitli programların bir arada toplandığı bir sistemdir.
    Alanında önde gelen birçok uygulamaya birden ulaşılabildiği için güvenlik uzmanlarının en çok kullandıkları dağıtımlardan bir tanesidir. Dağıtım 300 den fazla araç barındırmaktadır.

Backtrack içerisinde kullanılan araçlardan;
    information gathering bilgi toplama araçlarını
    network mapping ağ haritalama ve analizinde kullanılan araçları
    vulnerability identification zayıflık tarayıcı (vulnerbility scanner) programlarını
    web application analysis web site vulnerability scanner denilen web güvenlik açıklarını tarayan programları
    radio network analysis kablosuz ağ analizi yapan araçları
    penetration, panetration test sonucunda bulunmuş açıkların sömürülmesini sağlayan araçları
    privilege escalation imtiyaz (hak) artırımında kullanılan araçları
    maintaining access ele geçirilen sistemlere kalıcılığı sağlamak için kullanılan araçları,
    digital forensics adli bilişimde kullanılan programları,
    reverse engineering tersine mühendislikte kullanılan araçları barındırmaktadır.

Son çıkan Backtrack sürümleri Backtrack 5 ve Backtrack 5R1 dir.

Örneğin bilgi toplama konusunda örnek verirsek.. sizin motorun fotosundan çıkan bilgiler aşağıdaki gibidir..

Resmin yönlendirilmesi: 1
    Resmin alındığı tarih: 2012:05:07 12:56:42
    Ekipman üreticisi: NIKON CORPORATION
    Kamera modeli: NIKON D300
    Kullanılan yazılım: Adobe Photoshop CS4 Windows
    Poz zamanı: 2.5
    F numarası: 11
    Poz programı: 1
    ISO hız oranı: 200
    Pozlandırma dengelemesi: 0.333333
    Azami lens diyaframı: 3
    Ölçüm kipi: 5
    Işık kaynağı: 14
    Flaş: 0
    Lensin merkez uzaklığı: 35
    Duyarlılık yöntemi: 2
    Özel sunuldu: 0
    Poz kipi: 1
    Beyaz dengesi: 1
    Dijital yakınlaşma oranı: 1
    33mm filmdeki merkez uzunluğu: 52
    Ekran yakalama tipi: 0
    Karşıtlık: 2
    Doyma: 0
    Keskinlik: 0
    Konu mesafe sınırı: 0

vesselam...
    abi bu ne? ne yaptınız siz yahu?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun arkasındaki portakal kasalarından..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Şakası bir yana;
    ben windows işletim sistemlerini şahsi işlerim olarak kullanmıyorum.
    Mesleğim şuan emekli olsamda sistem yönetimi ve güvenlik olduğundan lınux backtrack 5 kullanıyorum.
    Lınuxun bu backtrack isletim sistemi ileri seviye sistemcilerin olmazsa olmazıdır.. kernelde derleme yapabilen kötü amaçlı kullanıcılar kullanılırsa çok tehlikelidir..

fakat asıl amacı penetrasyon testi yapmak için geliştirilmiş bir lınux sistemdir.
    Dağıtım bilişim güvenliği uzmanlarına sistem ve ağ yöneticilerine yönelik olarak geliştirilmiştir.
    Backtrack bilgi toplama, ağ analizi, zayıflık taraması (vulnerability scan) ve bunların sömürülmesinin yanında adli bilişim (computer forensics) ve raporlama için çeşitli programların bir arada toplandığı bir sistemdir.
    Alanında önde gelen birçok uygulamaya birden ulaşılabildiği için güvenlik uzmanlarının en çok kullandıkları dağıtımlardan bir tanesidir. Dağıtım 300 den fazla araç barındırmaktadır.

Backtrack içerisinde kullanılan araçlardan;
    information gathering bilgi toplama araçlarını
    network mapping ağ haritalama ve analizinde kullanılan araçları
    vulnerability identification zayıflık tarayıcı (vulnerbility scanner) programlarını
    web application analysis web site vulnerability scanner denilen web güvenlik açıklarını tarayan programları
    radio network analysis kablosuz ağ analizi yapan araçları
    penetration, panetration test sonucunda bulunmuş açıkların sömürülmesini sağlayan araçları
    privilege escalation imtiyaz (hak) artırımında kullanılan araçları
    maintaining access ele geçirilen sistemlere kalıcılığı sağlamak için kullanılan araçları,
    digital forensics adli bilişimde kullanılan programları,
    reverse engineering tersine mühendislikte kullanılan araçları barındırmaktadır.

Son çıkan Backtrack sürümleri Backtrack 5 ve Backtrack 5R1 dir.

Örneğin bilgi toplama konusunda örnek verirsek.. sizin motorun fotosundan çıkan bilgiler aşağıdaki gibidir..

Resmin yönlendirilmesi: 1
    Resmin alındığı tarih: 2012:05:07 12:56:42
    Ekipman üreticisi: NIKON CORPORATION
    Kamera modeli: NIKON D300
    Kullanılan yazılım: Adobe Photoshop CS4 Windows
    Poz zamanı: 2.5
    F numarası: 11
    Poz programı: 1
    ISO hız oranı: 200
    Pozlandırma dengelemesi: 0.333333
    Azami lens diyaframı: 3
    Ölçüm kipi: 5
    Işık kaynağı: 14
    Flaş: 0
    Lensin merkez uzaklığı: 35
    Duyarlılık yöntemi: 2
    Özel sunuldu: 0
    Poz kipi: 1
    Beyaz dengesi: 1
    Dijital yakınlaşma oranı: 1
    33mm filmdeki merkez uzunluğu: 52
    Ekran yakalama tipi: 0
    Karşıtlık: 2
    Doyma: 0
    Keskinlik: 0
    Konu mesafe sınırı: 0

vesselam...
    af buyurun )
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

FinalCUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Ben bi daha fotoğraf neyin paylaşmam ki..
    Seceresini dökmüş..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

gaccal yunusun burada ne işi var ya plastik plastik?
    Bizde sistemciyiz ya ugur abi gibi takipteyiz

abi bu ne? ne yaptınız siz yahu?

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    af buyurun )
    Bunlar exif bilgileri
    Uğur abi kıyak geçmiş size detaylı bi şekilde bir işletim sistemi ve yapabildiği yapabileceği şeyleri açıklamış ama sizin bilmeniz gereken sadece "exif" hani kafanız fazla karışmasın o bağlamda..

Uğur abi bende uzun zamandır tırtıklamıyordum bu backtrack'i şuan 5 R2sini indiriyorum sanala bi kurayım bakalım sizin kadar uzman değilim bilişim konusunda ama kurdalamak karıştırmak benim asli görevim gibi birşey teşekkürler..
    ANGARAJ

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Honda shadow konusunda yazdıklarımıza bakın
    Günlük rutin web işlerinde dolanırken mustafa hocanın fotosunu bende beğendim.hatta cep telefonuma arka plan olarak koydum hemen.siyah renk olduğu için..
    tabii fotoyu evirip çevirirken nıkkon d300 ile çekilmiş olduğunu gördüm...benim çocuklardada aynı makınadan var..gerisi geldi konunun
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde sistemciyiz ya ugur abi gibi takipteyiz
    Bunlar exif bilgileri
    Uğur abi kıyak geçmiş size detaylı bi şekilde bir işletim sistemi ve yapabildiği yapabileceği şeyleri açıklamış ama sizin bilmeniz gereken sadece "exif" hani kafanız fazla karışmasın o bağlamda..

Uğur abi bende uzun zamandır tırtıklamıyordum bu backtrack'i şuan 5 R2sini indiriyorum sanala bi kurayım bakalım sizin kadar uzman değilim bilişim konusunda ama kurdalamak karıştırmak benim asli görevim gibi birşey teşekkürler..
    evet mart ayı sonunda backtrack 5R2 sürümü çıktı biliyorum.

backtrack konusunda kendinizi geliştirmek için öncelikle bu alana meraklı bir yapınızın olmasın gerekir. Tabii internetin karanlık yüzüne bulaşmadan.. tamamen etik ölçüler içinde olarak..İçinizde bilişim konularına karşı ciddi merak hissi , sistemleri bozmaktan korkmadan kurcalayan bir düşünce yapınız yoksa işiniz biraz zor demektir.
    Zira güvenlikle uğraşıyor olmak özelliklede web security demek başkalarının düşünemediğini düşünmek, yapamadığını yapmak ve farklı olmak demektir.Kısaca üçüncü göz hatta dördüncü göz olacaksınız..
    Bu işin en kolay öğrenimi bireysel çalışmalardır, kendi kendinize deneyerek öğrenmeye çalışmak, yanılmak sonra tekrar yanılmak ve doğrsunu öğrenmek.
    Benim 1999 yılından beri uğraştığım bu konuda akademik eğitimim olmamasına rağmen C.E.H gibi lınux sistem uzmanlığı gibi çeşitli sertifikalarım var.
    Kendi web sayfam www.ugurceylan.blogspot.com da yine konu ile ilgili detaylı yazılarım mevcut.

Vesselam..

fuatahan2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X AD
    Merhaba tekrar,

Dün kavuştum Shadow'uma. 2000 model. Kozmetik olarak oldukça bakıma ihtiyacı var. Üzerinde çantası sissy barı mevcut. Bir iki sayfa önce sizlere sorduğum motoru aldım. Kimseden de yorum gelmedi. Ben de kendi bilgi ve tecrubeme güvenerek aldım.

Bahçelievler veya Avr.Yakasında bakımını yaptırabileceğim iyi bir motor ustasına ihtiyacım var. Karbüratör ayarı, yağ değişimi, ön fren balata değişimi, buji değişimi ve hava filtresi temizliği gerekiyor. Jantlarda paslanma başlamış bakımsızlıktan. Bunun için önerileriniz ne olur? Aynalar yan sanayi olduğu için paslanmış. Onları söküp atacağım. Daha custom aynalar takacağım.

Şu anda fotoları paylaşmıyorum. Öncesi ve sonrası yapacağım sanırım )

Herkese kolay gelsin, ara ara takıldığım noktalar olursa sorarım artık. Katılacaklar varsa; 19 Mayıs kortejine katılacağım, yanınızda yer alacağım.
    Live to Ride & Ride to Live

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı fuatahan2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekrar,

Dün kavuştum Shadow'uma. 2000 model. Kozmetik olarak oldukça bakıma ihtiyacı var. Üzerinde çantası sissy barı mevcut. Bir iki sayfa önce sizlere sorduğum motoru aldım. Kimseden de yorum gelmedi. Ben de kendi bilgi ve tecrubeme güvenerek aldım.

Bahçelievler veya Avr.Yakasında bakımını yaptırabileceğim iyi bir motor ustasına ihtiyacım var. Karbüratör ayarı, yağ değişimi, ön fren balata değişimi, buji değişimi ve hava filtresi temizliği gerekiyor. Jantlarda paslanma başlamış bakımsızlıktan. Bunun için önerileriniz ne olur? Aynalar yan sanayi olduğu için paslanmış. Onları söküp atacağım. Daha custom aynalar takacağım.

Şu anda fotoları paylaşmıyorum. Öncesi ve sonrası yapacağım sanırım )

Herkese kolay gelsin, ara ara takıldığım noktalar olursa sorarım artık. Katılacaklar varsa; 19 Mayıs kortejine katılacağım, yanınızda yer alacağım.
    Hayırlı olsun motorunuz
    ama bence, öncesi ve sonrası yapmayın.
    öncesini görür bilirsek size neyi nasıl nereden alıp yapmak gibi fikirler verebiliriz sizde fazla para dökmemiş olursunuz derim
    tabi isterseniz,tercih sizin..
    Levent E. bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu garajda çekilmiş shadow resminin duvar kağıdı için yüksek çözünürlüklüsünü alabilir miyim?

katalog resmi olur bundan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

jantları wd40 ile owalardım ben herhalde. pası söker, koruyucu tabaka gibi örter.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Hayırlı olsun,

WD 40 pas için çözüm olabilir. Buna ek olarak da metylan metal parlatıcı ile daha parlak bir görünüm sağlarsınız. Özellikle mat aluminyum yüzeylerde (aluminyum peg, manetler, gaz tellerindeki metal borular vs.) çok iyi sonuçlar veriyor. Bunun dışında kurtarılamayacak, tekrar krom kaplanması gereken yerler için de yardımcı olabilirim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda NC750X AD
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,

WD 40 pas için çözüm olabilir. Buna ek olarak da metylan metal parlatıcı ile daha parlak bir görünüm sağlarsınız. Özellikle mat aluminyum yüzeylerde (aluminyum peg, manetler, gaz tellerindeki metal borular vs.) çok iyi sonuçlar veriyor. Bunun dışında kurtarılamayacak, tekrar krom kaplanması gereken yerler için de yardımcı olabilirim.

Sağlıcakla.
    WD 40 aldım dün akşam bu akşam fotoğraflarını hızlıca çekip, ardından WD ile ovalayacağım. Paslar çıkarsa ne ala. Çıkmazsa sizinle irtibata geçerim.

Avrupa yakası motor ustası konusunda bilgi bekliyorum arkadaşlar.

FinalCUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Şişli de Merkez Servis var..
    Ben hep oraya götürürüm ..Gözüm arkada kalmadı ve hızlılardırda...
    istersen bir dene..
    0535 350 0708 de telefon numaram..Bi sorun olursa çekinmeden arayabilirsin ..

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

novablue ...Fotoğrafın yüksek çözünülürlük bir kopyasını paylaşabilirsen dadından yenmez.. :D

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler daha önce bi bilginiz var mı bilmiyorum ama gezerken rastladım...honda f6c valkyrie 6 silindir değişik bi alet...

sol taraftaki motoru merak edebilirsiniz diye onu da koyayım...

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    WD 40 aldım dün akşam bu akşam fotoğraflarını hızlıca çekip, ardından WD ile ovalayacağım. Paslar çıkarsa ne ala. Çıkmazsa sizinle irtibata geçerim.

Avrupa yakası motor ustası konusunda bilgi bekliyorum arkadaşlar.
    Sirkede kroma iyi gelir derler...

Motosikleti
    Honda NC750X AD
    Şişlideki yere bakacağım. Eğer bir sorun olursa sizi ararım. Teşekkür ederim.

Sirkeyi de deneyeceğim. Kromlar için.

MEvcut fotoğrafları ekliyorum.[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Yukarıdaki resimlerde göreceğiniz gibi motorun kirliliği ve pası söz konusu. Sağolsun aldığım arkadaş kuş sütünü eksik etmemiş motordan

Neyse ön jantla detaylı olarak başladım temizliğe. Önümüzdeki Cuma günü biter diye düşünüyorum.

Şu anda yapılacaklar listesinde;

-Yağ, Buji değişimi, filtre temizliği var. (Genel bakım)

- Koltuk deri kaplama var. Varsa bir öneriniz sevinirim.

- Kromajları temizleme var.

- Çanta tamiri var.

- Siyah parlak folyo kaplama var.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    görsel olarak katletmiş motoru adam.

pas işini bitirdikten sonra hareketli bütün parçaları güzelce yağlayın.

işiniz baya zor, ama sonuç verdikçe müthiş keyif verecek.

kolay gelsin, wd40tan ve sirkeden sonrabazı parçalar için "önce/sonra" şeklinde fotoğraflarınızı bekliyoruz.

bizlere de tecrübe olur.

Motosikleti
    Honda NC750X AD
    Ön maşada ve motor bloğunda vernik atmaları oluşmuş. İnce zımpara ile temizleyip üzerine metal verniği atacağım. Ön maşa ile başlayacağım. Daha önce bu ürünü deneyimleyen varsa bilgi verebilir mi?

Isınan yüzeylerde kullanılabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

görsel olarak katletmiş motoru adam.

pas işini bitirdikten sonra hareketli bütün parçaları güzelce yağlayın.

işiniz baya zor, ama sonuç verdikçe müthiş keyif verecek.

kolay gelsin, wd40tan ve sirkeden sonrabazı parçalar için "önce/sonra" şeklinde fotoğraflarınızı bekliyoruz.

bizlere de tecrübe olur.
    En üstteki & en alttaki aslında birazcık öncesi & sonrası oldu. Ama tüm motor için yavaş yavaş yapacağım.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    tüm motor için yavaş yavaş yapacağım.
    Selamlar;
    sakıncası yoksa fiyat olarak ne ödediniz bu motora.?

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Wallpaper'ları farklı çözünürlüklere göre ayarladım ve upload ettim, aşağıdan kendi ekranınıza uygun çözünürlükteki fotoğrafı indirebilirsiniz

1920x1200:

1920x1080:

1600x1200:

1280x1024:

1280x800:

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    cruiser severler için çok hayırlı bir iş oldu. teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler