Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu km konusundaki önyargılar kırılsın yıkılsın artık gönül dostları 30-40.000 nedir ya motorların tam güzel randıman vermeye başladığı km'ler gençlik çağları delikanlılık çağları,otomobilde de böyle yapıyolar adam 2000 model araba bakıyo yok boyası olmasın yok 120.000 km çokmuş 100.000 altında olsun deyip dudak büküyo , vuracan o dudağın üstüne bi tane .Ayrıca şu şartlarda 600 cc civarında motorlarla yılda 15-20 bin km yol yapanın da alnından öperim .
    4 ayda 10.000 km yaptım...

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

Debriyaj balatalarını değiştirirken sacları ve yayları da aynı anda değiştir. Bu şekilde olmazsa performans kaybı oluyor tecrübeyle sabit...
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli bir ömür belirtilemiyor çünkü aynı balatayı birisi 50bin km kullanırken birisi 10bin de bitirebiliyor, direk olarak kullanımla ve zorlamayla alakalı, banada çok anlamlaı gelmedi önce ama durum böyle malesef, fiyatı hiç sorma dostum ama şöyle söyleyeyim sadece değişecek debriyaj parçaları 450Tl nin üzerinde!

Aynen adamım, şemsiye girdi bir kere, açılmasa bari
    (The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. © Soichiro Honda)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi kullanıma çok bağlı da, hani sadece fikir verebilecek bir aralık öğrenmeye çalışın bence. Daha çok kullanıcı forumlarından felan. Durum konusunda fikir edinmek açısından. Bir de ebay den felan baktınız mı balata fiyatlarına ?? Bir de motorun 35.000 km de olduğuna eminmisiniz, malum daha birkaç mesaj önce neler yazıldı
    Tabiki e-bay de çok çok daha ucuz parça fiyatları ama yurt dışından şu ana kadar hiç alışveriş yapmadım açıkçası...
    Motorun km si gerçek olmayabilir, temiz bir motor aslında ama ben 6. sahibiyim, ist motoru, başına ne gelmiştir belli olmaz açıkçası sıfır motor alma konusunu daha fazla düşünmeye başladım zaten masraf yaptıkça!

Alıntı unalx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatalarını değiştirirken sacları ve yayları da aynı anda değiştir. Bu şekilde olmazsa performans kaybı oluyor tecrübeyle sabit...
    Aynen dostum, balatalar, saclar, yaylar ve daha bir sürü parça değişecek, debriyaj komple yenileniyor neredeyse, debriyaj teli bile değişiyor her ihtimale karşı...

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu gün servise götürdüm motoru, durum düşündüğümden daha vahim, debriyaj sacları simsiyah olmuş, tahminden çok daha fazla aktarma organı parçası değişecek, malesef daha 500km önce değiştirdiğim yağ-yağ filtresi de tekrar değişecek, debriyaj teli vs derken astronomik bir rakam çıktı ortaya motorun km si yüksek olabilir diyorsunuz ama benim motorum daha 35bin km de ve açtığı masraflar ortada, gerçi sanırım daha önce kötü kullanılmış, normalde debriyaj balatasının bu kadar çabuk biteceğini zannetmiyorum!!
    Sıkma canını olan olmuş senin yapabileceğin bir şey yok zaten dediğin gibiyse de ömürleri dolmuş parçaların değişmesi gerekliler motoruna kavuşunca sıkıntı felan kalmaz.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı yunem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sensiz bogazımdan gecmedi zaten bülocum yarım sucukla sadece 1ekmek yiyebildim her lokmadada sen aklıma geldin

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

Foto makinesi cebimde idi yanı hazırlıksızdım Elimde olsa kesin cekerdim sizin ekibide neyse bidahaki sefere artık

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

aklıma gelmişken biraz maziyi hatırlayalım istedim :D

http://www.youtube.com/watch?v=BaAzG...feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=us7L9...feature=relmfu
    Yok abi bizim ekip falan Arkada bi 206 içinde 4 arkadaş vardı sadece Biz hababam Kızılcahamam yapınca merak etmişlerdi sözüm vardı; yoksa ben de Suck&Ekmek'teydim sizle

Şu km konusundaki önyargılar kırılsın yıkılsın artık gönül dostları 30-40.000 nedir ya motorların tam güzel randıman vermeye başladığı km'ler gençlik çağları delikanlılık çağları,otomobilde de böyle yapıyolar adam 2000 model araba bakıyo yok boyası olmasın yok 120.000 km çokmuş 100.000 altında olsun deyip dudak büküyo , vuracan o dudağın üstüne bi tane .Ayrıca şu şartlarda 600 cc civarında motorlarla yılda 15-20 bin km yol yapanın da alnından öperim .
    Bizim bi arkadaş benden 2 hafta önce R1 aldı (Haziran başı); 15K'yı geçti ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkma canını olan olmuş senin yapabileceğin bir şey yok zaten dediğin gibiyse de ömürleri dolmuş parçaların değişmesi gerekliler motoruna kavuşunca sıkıntı felan kalmaz.
    Aynen motor gitmiyordu zaten aga son gezide biliyorsun, siz bir ara bastınız, ben arkada kendimi çok kötü hissettim 70km/h le tın-tın
    Muhtemelen aradaki fark oldukça güzel olacaktır ama bir sonraki motorumu sıfır alıp başından geçen iyi-kötü her hatıraya şahit olma konusunu çok ciddi düşünmeye başladım bu olaydan sonra!..
    Wozy ve nezih77 bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tabiki e-bay de çok çok daha ucuz parça fiyatları ama yurt dışından şu ana kadar hiç alışveriş yapmadım açıkçası...
    Motorun km si gerçek olmayabilir, temiz bir motor aslında ama ben 6. sahibiyim, ist motoru, başına ne gelmiştir belli olmaz açıkçası sıfır motor alma konusunu daha fazla düşünmeye başladım zaten masraf yaptıkça!

Aynen dostum, balatalar, saclar, yaylar ve daha bir sürü parça değişecek, debriyaj komple yenileniyor neredeyse, debriyaj teli bile değişiyor her ihtimale karşı...
    Bak parça fiyatları da içine oturmuş(doğal olarak). Bence online alışverişe gir derim. Üstelik ciddi manada fiyat farkı var. Ebay yada benzeri yerlerde set halinde yay ve balata takımı felan da satılıyor. Senin yerinde olsam sadece değişecek parçaları mümkün olduğunca yurt dışından getirtirdim. Bir de değişecek parçalar adamların elinde mevcut muymuş?

Motorun kaç model bilmiyorum da, 6. sahibi olarak 35.000 kmde de demek, her sahibi ortalama 5.000 km yapmış, satmış demek
    makseli bunu beğendi.
    #sürenadam

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Tamam sıraya girin hepinizi öpücem, yalnız hiç yakıt benzin masraf hesabı yapmayan bana da hesap yaptırdınız, evet ben yaşar usta gözümü kırpmadan bir hesap yaptım beyim ;

Ortalama km'de 0,25 kuruş ki artabilir de 15.000 km'de = 3.750 TL eder / 5 ay(sezon) = 750 TL/ ay .
    ejlover ve Bulent78 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tamam sıraya girin hepinizi öpücem, yalnız hiç yakıt benzin masraf hesabı yapmayan bana da hesap yaptırdınız, evet ben yaşar usta gözümü kırpmadan bir hesap yaptım beyim ;

Ortalama km'de 0,25 kuruş ki artabilir de 15.000 km'de = 3.750 TL eder / 5 ay(sezon) = 750 TL/ ay .
    Turgay seni sopayla değil tesisat borusuyla döverim bak... Bir hal olduk TL-kuruş hesabı yapmayın diye. Ve sen yaşar usta, evet sen...Hiç utanmadan sıkılmadan, çocukların gözleri önünde kuruş hesabı yapmışsın... Utan be adam, bir kere litre hesabı yap kurtul yahu...

Hem benim gibi zengin bebeleri ekmeğin kaç kuruş olduğunu bile bilmiyor ki benzinin litresinden haberi olsun, hesap yapabilsin... 750 TL ye kaç litre olur hocam ?)
    karapara bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    HD xl 883
    Turgay seni sopayla değil tesisat borusuyla döverim bak... Bir hal olduk TL-kuruş hesabı yapmayın diye. Ve sen yaşar usta, evet sen...Hiç utanmadan sıkılmadan, çocukların gözleri önünde kuruş hesabı yapmışsın... Utan be adam, bir kere litre hesabı yap kurtul yahu...

Hem benim gibi zengin bebeleri ekmeğin kaç kuruş olduğunu bile bilmiyor ki benzinin litresinden haberi olsun, hesap yapabilsin... 750 TL ye kaç litre olur hocam ?)
    Yakışmadı bana evet kabul ediyorum ama mecburdum bi şekilde bi polemik yaratmalıydım.Önce km sonra yedek parça servisler işçilik ardında da yakıt sarfiyatı tartışması gelmeliydi ben de sırayı bozmadım.
    Bulent78 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 500
    ...Bir de değişecek parçalar adamların elinde mevcut muymuş?

Motorun kaç model bilmiyorum da, 6. sahibi olarak 35.000 kmde de demek, her sahibi ortalama 5.000 km yapmış, satmış demek
    Parçalar ist daki ana depoda mevcut, daha eski bir model olsa bir de parça bekleyecektik belkide, benimkiler yarın gelecek.
    motor 2005 model, ist da 4 kullanıcı değiştirdikten sonra 25bin dolaylarında gebzeden bir mühendis ilk motoru olarak alıyor ama kullanamayınca ondan da ben aldım, eleman motorun yağının değiştirildiğini bile bilmiyordu, bir vida koymamış üzerine, yani temiz fakat bakımsız bir motordu, ben de titiz olduğumdan tüm bakımlarını yaptırdım ama bana bu bakım maliyetleri biraz fazla geliyor açıkçası, artık Honda için mi böyledir yoksa tüm japonlar da mı böyle bilmiyorum ama beni ciddi anlamda zorlamaya başladı, 250cc ye dönmeyi bile düşünüyorum bu maliyetler yüzünden!!

Motosikleti
    CBF 500

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lan şu animasyonlar çıktı mertlik bozuldu valla...
    #sürenadam

koraycım geçmiş olsun kardeşim.ben o gün sana demiştim bi sorun var neden böyle diye.demekki debriyaj balatası nanay...neyse canın sağolsun diyelim.bunu satınca sıfır bi makina yakışır kardeşime.
    Redmoon bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Koray nc700 e kafa göz dalar bence, söylemedi demeyin

Arkadaş bu Turgay denen herif bankacıydı di mi, km de er5 ile 0.25 kuruş yakıyosan, 10 lira veririm o motora temizinden Len mada fakir, yine güldürdün beni heeee
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    Arkadaşlar motorumu sattığımı biçoğunuz biliyosunuz zaten ama bu işi biraz daha hızlandırmam gerekti büyütme işine şu an için ara verdim nakit lazım.. Yabancıya gitsin istemiyorum pırıl pırıl duruyo 2012 model 8000'e en son vericem ilgilenen varsa etrafınızdan haberleşelim.. Bu düğün dernek işleri baya pahalıya mal oluyomuş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5332995/detay/

sahibinden linkinide koydum görmek isteyen olursa diye..

Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray nc700 e kafa göz dalar bence, söylemedi demeyin

Arkadaş bu Turgay denen herif bankacıydı di mi, km de er5 ile 0.25 kuruş yakıyosan, 10 lira veririm o motora temizinden Len mada fakir, yine güldürdün beni heeee
    Başkan 25 kuruştan sonrasını yazmaya elim gitmedi ,sıcaktan bunalıp kıllarını tıraş eden kutup ayılarının olduğu reklam geldi aklıma, biraz az gezelim de ne cebimiz delinsin ne de ozon

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

hacı hafta içi dahi binmediğin motora aylık 750 lira benzin veriyosan git 4 silindir bişey al ya da kendini at bi yerden...mmillet arabasına o kadar benzin koymuyo bi ayda her gün kullanıyo da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı eRRRen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu sattığımı biçoğunuz biliyosunuz zaten ama bu işi biraz daha hızlandırmam gerekti büyütme işine şu an için ara verdim nakit lazım.. Yabancıya gitsin istemiyorum pırıl pırıl duruyo 2012 model 8000'e en son vericem ilgilenen varsa etrafınızdan haberleşelim.. Bu düğün dernek işleri baya pahalıya mal oluyomuş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5332995/detay/

sahibinden linkinide koydum görmek isteyen olursa diye..
    hayırlı olsun..düğün dernek işlerine girdiysen daha çok terlersin...

Motosikleti
    HD xl 883
    Hacı 10-15 bin kullananlar düşünsün ben kim 15 bin kim

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Hacı 10-15 bin kullananlar düşünsün ben kim 15 bin kim
    bi an sen yaptn zannettim müdür..

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    @redmoon Koray son durum nedir değişen parçalar nedir bi bilgi verebilirsen sevinirim
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler