Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Bundan cafe olur mu Ozan bak bakim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...86160581/detay
    RamuthRa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Haci benim makina da satilacak heralde, ondan sonra yeni bisey bulana kadar Mondial mct ile idare edicem, valla tirsiyorum, yanimda bol bol vida somun civata falan tasiycam alet takimiyla beraber
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga çok güzel motor ya, ben çok sevdim vallaha

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R 80 mi bunlar ? Geçen Eskişehir'de de vardı birkaç tane hatta bu ne olm bi düşsen gitti motor tüm motor bloğu yanda diye muhabbeti olmuştu , yakından bakınca cidden bi garip geliyo,arabaların kaporta tampon kapı ne varsa toplaya toplaya gidersin trafikte bununla =) tabi hastasıyız o başka .

http://e1209.hizliresim.com/11/t/dd0xj.png

Beyler peki yukarıda görmüş olduğunuz minik symciğim üzerinde ne gibi değişiklikler yapılabilir sizce ? Sele,gidon ayna v.b
    R80 değil turgaycım bunlar genelde r60 ve r800rt arasında kalan tüm motorlar ile yapabiliyorlar bunları.
    Birgün elim bollaşırsa böyle birşey yaparım kesin hatta dün şöyle yalandan bir sahibinden.com a baktım 3500den başlıyor fiyatlar ve motoru bu hale getirmek için aşırı çaba sarfetmeye gerek yok benim gözümde.Çünki eklemen gereken pek birşey yok sadece soyacaksın ve gidonu değiştirip ardından lastikler ve koltuk olayınıda civcivli Bir koltukla hallettinmiydi olay tamamdır..

Turgay aslında deponun hatları bence tam istenilen gibi değil lakin ellenilmeyecekse yapılabilitesi olan şeyleri kendimce sıralayım..

Evvela o koltuk ve koltuk altındaki plastik sökülüp atılacak
    Artçı ayaklıkları da sökülecek haliyle
    sonra arka amortisöre bağlı ve kuyruğu arkadan tutan tutamaç demiride sökülecek.
    Gidon değişimi yapılması gerekli
    Sinyaller malum değişecek
    Çamurluklar kromaj olmaz depo ile uyumlu bir renge değişmesi gerekmekte,
    Egzoz görüntüsü gayet başarılı kanımca
    Ön lamba daha ufağı ile yahut iki adet ufak mercekli lamba ile de değiştirilebilir.

Koltuk olayına gelince ozanın verdiği bmw'lerdeki koltuk tarzı bir koltuk yapılabilir bence ama uğraştırır mı o koltuk
    tabiki uğraştırır..

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bu ne motor çizgilerden oluşuyo...motor bloğu çizgili, lastik çizgili, amortisör zımbırtısı çizgili...gidon çizgi gibi zaten...

http://img140.imageshack.us/img140/9...8310318467.jpg
    Yukarda yazdım ya la okursun işte..

Çin malı motor alıp sonradan memnun kalmayan bir arkadaş açtığı arızaları yazmış, motorlarımızın kıymetini bilelim
    Korayım polemik yaratmaya çalışma lütfen
    Ayrıca bende hiç kullanmadıysam 6-7 sene kullandım çinli ve kardeşim hala kullanıyor.
    Ve şu yukardaki örnekte arkadaşın saydığı arızalardan hiçbirini yaşamadım kaldıki önceleri böyle motorla ilgilenen söküp takan bi elemanda değildim pek.
    ama şunuda unutmamak gerekiyor çinli motorların işletme maliyetleri çok çok ucuz.
    Misal bir piston sekman= 13,46tl
    http://denizmotortr.com/u-pIston_110..._125-2941.html

Kırsanızda bozsanızda parça ucuz ve bu motorları alan arkadaşların ilk motorları olduğu için hiç canına acımıyorlar motorun ve sonrada vay motorum şöyle dandik vay motorum böyle dandik..
    E Taylan hocamın skuter nasıldı peki??
    tamamiyle kullanıcı ile alakalı bir durum,
    Bilinçsiz kullanıcı herzaman motorunu üzer..

Ozanım sana sadece şu resmi yolluyorum..

Sese gelince bence Ya yarış motoru gibi ses veren cafe racer taraftarı değilim hacı..
    aynı sesi (sıralı silindir olmak kaydı ile) 600+ aletlerin hepsinden almak mümkün zaten neden onları taklit edeyim ki kanısındayım bende,
    Burda fikirlerimiz ayrı düşüyor işte
    makseli, Bulent78, Wozy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çin malı motor alıp sonradan memnun kalmayan bir arkadaş açtığı arızaları yazmış, motorlarımızın kıymetini bilelim
    Ehem ehem, bir çinli olarak,,, pardon çinli kullanıcısı olarak savunmaya geçiyorum hemen

Adamın saydığı şeyleri göz ucuyla okudun sanırım? Adam ön göbek dağıtmış... Bilmiyorum ne desem. Ön göbek nasıl dağılır? Kullanıcı profili nasıldır sizce?

(ahanda) 3160 TL ye 0 km aldığın(hem de 1 dünya taksik imkanı ile) motordan birçok negatif beklentin olmalı. Bunları beklemiyorsan hıyarsın demektir Yoksa oh negüzel dünya, 3000 TL ye motor al, hiç işçilik sorunu çıkarmasın, far patlatmasın, vidası sökülmesin... Kimbilir o motorun üretimi kaça mal oluyordur çinlilere. 1770 TL ye bile motor var anasını satayım... Kullanıcının yazdığı bir çok sorun fiyattan kaynaklanıyor, önlemini alması gerekirdi. Bazı yazdıkları da kullanıcı hırçınlığı artık...

Böylesine 0 üretim - full tüketim toplumu olduktan sonra bir de armut piş ağzıma düş diye bekliyenler var aramızda Bukadar 3.sınıf dünya ülkesi olursan çinlisi de patlatır motoru totonda tayvanlısı da İsyan etmek niye...
    makseli bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bende hiç kullanmadıysam 6-7 sene kullandım çinli ve kardeşim hala kullanıyor.
    Ve şu yukardaki örnekte arkadaşın saydığı arızalardan hiçbirini yaşamadım kaldıki önceleri böyle motorla ilgilenen söküp takan bi elemanda değildim pek....
    Yunus çin malı motordan sonra mı YUNUS USTA oldun
    Bulent78 bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    CBF 500
    Ve şu yukardaki örnekte arkadaşın saydığı arızalardan hiçbirini yaşamadım kaldıki önceleri böyle motorla ilgilenen söküp takan bi elemanda değildim pek.
    ama şunuda unutmamak gerekiyor çinli motorların işletme maliyetleri çok çok ucuz.
    Misal bir piston sekman= 13,46tl
    http://denizmotortr.com/u-pIston_110..._125-2941.html

Kırsanızda bozsanızda parça ucuz ve bu motorları alan arkadaşların ilk motorları olduğu için hiç canına acımıyorlar motorun ve sonrada vay motorum şöyle dandik vay motorum böyle dandik..
    E Taylan hocamın skuter nasıldı peki??
    tamamiyle kullanıcı ile alakalı bir durum,
    Bilinçsiz kullanıcı herzaman motorunu üzer..
    Ben ne polemik yaratıcam, adamın yazısını paylaştım, kim ne kullanıyorsa kullansın bana ne!..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... 3160 TL ye 0 km aldığın(hem de 1 dünya taksik imkanı ile) motordan birçok negatif beklentin olmalı. Bunları beklemiyorsan hıyarsın demektir Yoksa oh negüzel dünya, 3000 TL ye motor al, hiç işçilik sorunu çıkarmasın, far patlatmasın, vidası sökülmesin... ...
    Honda CB125E liste fiyatı 3650 TL bakımlar ve zincir yağı hariç ekstradan 1 TL harcamadım abi...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus çin malı motordan sonra mı YUNUS USTA oldun
    Abi inanmazsın ama ben çinli motoru şimdiki motorum kadar söküp takmadım...
    Çalışıyo ve gidiyosa ellemiyoduk.
    Şimdi söküp takmamın nedeni motora bakım yapmam yahut aksesuar vs takmamdan kaynaklanmakta.
    Ama o haliyle bile çalışıyodu çinli motorum halada çalışır kardeşimde pek bakma ben gittiğimde yağını suyunu hidroliklerini falan değiştiririm hepde söylenirim olm niye bakmıyon motora diye

Dipot:Usta değilim abi estağfirullah...
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ..Böylesine 0 üretim - full tüketim toplumu olduktan sonra bir de armut piş ağzıma düş diye bekliyenler var aramızda Bukadar 3.sınıf dünya ülkesi olursan çinlisi de patlatır motoru totonda tayvanlısı da İsyan etmek niye...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Cafe racer olaylarını da takip etmiyorum sanmayın ha Çok iyi gidiyorsunuz Yunus usta, resimleri çok iyi seçiyor, ışık var bu bebede...
    #sürenadam

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Cafe racer olaylarını da takip etmiyorum sanmayın ha Çok iyi gidiyorsunuz Yunus usta, resimleri çok iyi seçiyor, ışık var bu bebede...
    Is yapar diyosun yani ilerde
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Is yapar diyosun yani ilerde
    Yanıma alcam eğitcem onu... Cafe Usta yapcam
    #sürenadam

Motosikleti
    Ben ne polemik yaratıcam, adamın yazısını paylaştım, kim ne kullanıyorsa kullansın bana ne!..
    hacı sakin ol takıldık ciddi bi olay yok..
    ANGARAJ

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    olmamı hemde en şahanesinden

Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    CBF 500
    hacı sakin ol takıldık ciddi bi olay yok..
    Yok hacı sinirlenmedim de olay çin-japon olayına dönmüş nedense birden, benim motor da yeni arıza çıkardığı için paylaştım aslında o yazıyı, 7 yaşındaki motor arıza açınca kızıyoruz ama 7 aylık motorlar bazen neler yapıyor insana gibisinden! Sahibinin yerine koydum bir an için kendimi de benzin döküp yakasım gelirdi heralde...
    Yoksa bana çin-japon farketmez, ben gördüğümü bilirim sadece
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Yunus'un o günkü gidon bağlantı işini baya sevdim Ustabaşım hazır gibi
    Koltuk olayına gelince çiçekçilerde satılan yeşil süngerimsi bir madde var onu bloklar halinde birbirine yapıştırıp traşlamaya başlıyosunuz ardından zımpara ile ince detayını yapıyorsunuz ve en sonunda da üstünü plastik bantla kaplayın tek tabaka halinde. sonrasında bu bantın üzerini bi vazeline benzer bi madde ile kaplayın sonra üstüne fiberglas yapıştırıcı sürün ve katmanlar halinde fiberglasları hem yapıştırın(küçük boy rulo ve elektronikçilerde kullanılan saç kurutma makinesine benzer bi alet ile) hemde diger katmanları hazırlayın. kurumasını bekleyin en son zımpara işlerini ve macunu da hallettikten sonra koltuk hazır. üstünede gidip herhangi bir koltukçudan en ala en rahat pofidik koltuğu yaptırın iş tamam en fazla 60-100 tl arası kolyuğunuz hazır. Motorun bütün grenajını bu yolla yapabilirsiniz. zaten "cafe racer"ın amacı kendin bi şeyler yapman.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    la bi tutturmuşunuz kafe reyzır gidiyonuz...tamam bi tarzı var ama tamamen abartılmış bişey bence...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Şu ''cafe racer'' meselesinin arkasında yatan mantığı,ruhu,hissi bir türlü kavrayamadım... Tüm resmi görsemde değişmez galiba ben bunları sevemedim hacı... Bırak sevmeyi bana acayip itici geliyor bunlar... Söylemesem içimde kalacaktı ifade edeyim dedim..
    Wozy, erro, Redmoon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Ehem ehem, bir çinli olarak,,,
    Sende bir Songoku hastasısın aynı benim gibin eyt bee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler