Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan hoca dedi ya 70-80 binde çok motor sattım diye..şu anda kullandığı dl650 94 bin gibi bişeydi sanırsam...
    suzuki v-strom DL 1000 miş Okan hocanın makinesi ve 113 K veya 130 K demişti önceki gün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    Haci öyle tabii de, bu 30000 diyen mesela doğru km diyok kesinlikle, bir de ulusan a götürmüş, kayıtları falan var orda diyo, yani yalan olma ihtimali daha az, 36000 fazla değil aslında ama ben ilk seneyi zati kredi ödemekle geçiricem, ondan sonra da 2 ya da 3 sene binerim, o alet 70000 i rahat görür hatta geçer bilem belki eğer her sene iyi gezersem. Satarken zorlanırız diye şeyettiydim. Aslında gözünü karartıp gidip alcan işte de, kararmadı daha o kadar

bülent rica ediyorum bırak şu km saplantısını illa beni kandırın diyorsun. 36,000 ile 26,000, 70,000 ile 60,000km arasında satarken ne fark eder 1000tl mi 2000tl mi yoksa aaa bu motor 70,000km yuh amma yapmış 60,000 olsaydı alırdım bak olmadı şimdi mi?... sen 3 sene de ya da sezon hesabı yılda 4 ay, 3 sene de 12 ay. günde 30km(yaparmısın)x7 gün=210km. haftalıkx4hafta=840km hadi 1000km dedik ayda 1000x12ay(sezon hesabı)=12.000km. 3 yılda hadi 3000 benden olsun ekstra gez tatil felan. hop ne tatili kredi ödüyoruz zaten yakıyo namussuz. ) ee ne oldu 15.000 km de kaldık. 30,000km yaparım diye hesap ediyorsun. 5 yaşında 35,000km yüksek diyorsun ya bülent sen ne istiyorsun. ben böyle hesap yaptım, kusuruma bakma kendi mantıgım doğrultusunda gittim sadece.baklavaları götürürken de konuşuruz nasıl olsa )
    GaCCaLL, Wozy, Bulent78 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Büyüksün Selçuk abi Yürü beee Kim tutar seni

Bu arada Memlekete dönmüş bulunmaktayım
    ANGARAJ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yatsana oğlum o saatte forum mu karıştırıyon...
    karapara bunu beğendi.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Şu km konusundaki önyargılar kırılsın yıkılsın artık gönül dostları 30-40.000 nedir ya motorların tam güzel randıman vermeye başladığı km'ler gençlik çağları delikanlılık çağları,otomobilde de böyle yapıyolar adam 2000 model araba bakıyo yok boyası olmasın yok 120.000 km çokmuş 100.000 altında olsun deyip dudak büküyo , vuracan o dudağın üstüne bi tane .Ayrıca şu şartlarda 600 cc civarında motorlarla yılda 15-20 bin km yol yapanın da alnından öperim .
    SEÇ ve Bulent78 bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ER6 100.000 i devirmiş, 6 yılda(2006 modeldi sanırım o alet). Yıllık ortalama 16.000 km ediyor. Şimdi bu aletin bakımlarını da düzgün ve aksatmadan yaptıklarını sanmıyorum. Bu halde alet hala gidiyor, adam satıyor. Bülent hala diyorsun ki "Vstrom 1000 lik, ona bişey olmaz, 100.000 i rahat devirir ama kawa öyle değil". Daha ne yapsın lan alet, naked motor 100.000 i devirmiş, günahını almayım ama mamak tarafında da büyük ihtimalle apachilere maruz kalmıştır. Daha başka beklentiniz nedir anlamıyorum. Ha bir de bu kmye cidden inanıp alanlar oluyor, ~20.000 km de arıza çıkartıyor, sonra kawalar sıkıntılı, italyanlar hassas...

Altın elbiseli adamı izlemediniz mi? 30~50.000 km lerde motorlarını satanlar "abi motoruna ellenmedi, hiç açılmadı" diyen satıcılardan uzak durun diyor. Çünkü en azından egzantrik gergisi yaptırmak için, subap ayarı çekmek için motorun açılması gerek belirli kmlerde. Kimsenin bundan bile haberi yok. Millet bakım yapmayı bilmiyor, üstüne bir de km düşürüyor... Bu yüzden ister km konusunda önyargılarınızı atın ister atmayın, gerçekler değişmiyor ne yazıkki.

Ben CBF250 kovalarken biliyorum, Ankarada aylarca ~80.000 km de ki motor satılamadı, aynı resimlerle aleti ~25.000 km den ilana koydu eleman.. puffff, 2 hafta bile sürmedi. Forumda birisi anlatmıştı, 90 lı yıllarda aldığı GS motorunu yakın arkadaşına satmış, 10 sene sonra sattığı km nin daha altına satılırken görmüş, ondan sonra satan kişi de daha da aşağıda km ile satışa çıkarmış... İstediğiniz kadar km ye takılın ama gerçekler bunlar. Benim arkadaşın Tiger250 motorunu usta görünce, "ben bunu biliyorum, motorunu toplamıştım, kimbilir kaçıncı 50.000 km'sindedir" demiş. Tiger bile hala yürüyordu... Kawanın hangi modeli 100.000 km yi geçince yorulacak anlamıyorum... Bilmem kaç model Afrika Twinler avrupada 300.000 kmyi devirebiliyor, günümüzün teknolojisiyle üretilen motorları düşünün bir de...

Neyse üstü kapalı olaraktan biraz bülentciğme giydirdik burada sanırım Çarşambaya baklava yiyelim de ağzımız tatlansın yahu bülent
    karapara ve kaantarik bunu beğendiler.
    #sürenadam

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ya tamam arkadas biz de 5 yasinda olsun da 5000 km de olsun demedik ne kiziyonuz ki Sadece eger secme sansim olsaydi, 500 belki 1000 daha fazla verip az km de olani almak isterdim demeye calistim, tabii az km olan diger buldugum motor kadar temiz ve iyiyse, yoksa sadece km az diye gidip de kazali kotu motor alinmaz tabii. Yani ben bu sartlarda alirsam zaten tahminen yilda 10000 bile yapamiycam

Selcuk istirham ediyorum km saplantimi biraktim ben, ama sirf sen rica ettigin icin valla, seni mi kiracam, getirin 38000 deki er6 yi aliyom ulennn Ama once benimkini satmam lazim, ufak bir ayrinti tabii

Bu Yunus bebesi ramazandan sonra ayar tutmadi olm, baksana gecenin korunde hala forumda olduguna gore
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    olm niye bilmiyom da çok pis gaza geldim, akşam bülent'e dalalım derim.
    Bulent78 bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yaw baklava yiyelim de tatlansin azimiz tabii onu iple cekiyoruz zaten

Benim km takintim bu kadar vahim durumda degil yaw, demek istedigim sadece iki motorda ayni olsa, az km de olani biraz daha para verip tercih ederdim demek istedim sadece o kadar, yoksa bu satilan alet gibi, yaklasik 120 000 den 15 000 e dusurulmus bi ton motor vardir disarda, ondan da cekiniyorum zaten, o yuzden hep dusuk km deki aletlere supheyle yaklasirim yani, pek inanasim gelmez. AEA o bolumu ben de izlemistim, 30-40bin deki motorda hala motora el degmediyse iyi degil kotu demisti ki dogru, insan bi subap ayari bi egzantrik gergisi yaptirir yahu, ama bizim millet anlamaz boyle islerden. el degmedi dersin hemen atlar, a ne guzel bak temiz motor diye.

Kawa 100000 de biter demedim ben yaw orda da yanlis anlasilma var, sadece daha kucuk hacimli motor, buyuk hacimliye gore hele de kucuk olan kawaysa daha cabuk biter dedim, ha bunu cok mu iyi biliyorum hayir, motorlari acip da bakmiyorum tabii ki ama genel kani piyasa da Okan Abinin de soyledigi gibi, kawanin motorun suyunu cikardigi, son damlasina kadar guc cikarttigi yonunde, suzuki o konuda daha saglam ama daha az gucte motor uretiyormus. Yani uzun lafin kisasi bizim er6 da 100000 i devirir ve gider bakimli olma durumuna gore tabii ki ama bi africa twinle ya da dl1000 ile de yarisabilecegini sanmiyorum demek istemistim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm niye bilmiyom da çok pis gaza geldim, akşam bülent'e dalalım derim.
    Aksama evinden aldirayim seni adresi ver de, ya da olmadi trafikte yakalamayim dua et de, hemen cekerim saga seni Sonra da Eneeeee pic ismaile mi gidiyon sen, ben de got Osman a gidiyom derim
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    benim motor 5500 km de orjinal servis kayıtlı, satılıktır duyrulur...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bülent senin için kabarmış yine... Dur hele dur, Kuvvet abimiz bijonları getirsin de bir rahatlatalım biz seni

Buarada çinliler 4 silindirli naked getirmişler TR ye, bilmiyorum haberiniz var mı. Bir göz at derim bülent (ciddiyim )

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ziantepte.html

---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 10:00 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 5500 km de orjinal servis kayıtlı, satılıktır duyrulur...
    Gaza geldim, Sana da dalcaz olum, kaçarın yok....
    #sürenadam

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hoş geldin yarın görüşürüz. ne getirdin bize bakalım teee oralardan.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Motosikleti
    tracer 900
    bu arada motoru satalım derken satılık olmayan arabaya talip çıktı..akşam bakmaya gelecek...

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Hep beraber aksam Aysele dalalim derim ben
    Syanur bunu beğendi.
    ANGARAJ

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Bu gün servise götürdüm motoru, durum düşündüğümden daha vahim, debriyaj sacları simsiyah olmuş, tahminden çok daha fazla aktarma organı parçası değişecek, malesef daha 500km önce değiştirdiğim yağ-yağ filtresi de tekrar değişecek, debriyaj teli vs derken astronomik bir rakam çıktı ortaya motorun km si yüksek olabilir diyorsunuz ama benim motorum daha 35bin km de ve açtığı masraflar ortada, gerçi sanırım daha önce kötü kullanılmış, normalde debriyaj balatasının bu kadar çabuk biteceğini zannetmiyorum!!

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Arkadaslar ehliyetin1.asamasi tmam sıra geldi direksiyona .gunler geçmiyor valla,hergun temizlik yapıp durduğu yerde çalıştırıyorum motorumu sürdüğümden cok rolantide çalıştı motor .
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motorun kitapçığında debriyaj balatası için yaklaşık bir ömür belirtilmemiş mi ? Bir de fiyat nekadar çıktı ?
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün servise götürdüm motoru, durum düşündüğümden daha vahim, debriyaj sacları simsiyah olmuş, tahminden çok daha fazla aktarma organı parçası değişecek, malesef daha 500km önce değiştirdiğim yağ-yağ filtresi de tekrar değişecek, debriyaj teli vs derken astronomik bir rakam çıktı ortaya motorun km si yüksek olabilir diyorsunuz ama benim motorum daha 35bin km de ve açtığı masraflar ortada, gerçi sanırım daha önce kötü kullanılmış, normalde debriyaj balatasının bu kadar çabuk biteceğini zannetmiyorum!!
    Gecmis olsun Koray, kaderde varsa duzulmek, neye yarar uzulmek durumu olmus seninki. Km den ziyade nasil kullanildigi daha onemli iste motorun, surekli yogun trafikte ya da acemi birinin elinde olunca debriyajin daha cabuk bitmesi kacinilmaz, bir de hep bu 30-40 bin arasi boyle durumlar daha cok oluyor. Alirken buna da dikkat etmek lazim.

Selcuk a soz verdim artik makina temiz olursa km sine cok takilmiycam, endo da gosteribiliriz di mi Selcuk, yani kawasaki olmasi birsey degistirmez umarim, ordaki usta nasildir, biliyo musun?
    ANGARAJ

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kitapçığında debriyaj balatası için yaklaşık bir ömür belirtilmemiş mi ? Bir de fiyat nekadar çıktı ?
    Belli bir ömür belirtilemiyor çünkü aynı balatayı birisi 50bin km kullanırken birisi 10bin de bitirebiliyor, direk olarak kullanımla ve zorlamayla alakalı, banada çok anlamlaı gelmedi önce ama durum böyle malesef, fiyatı hiç sorma dostum ama şöyle söyleyeyim sadece değişecek debriyaj parçaları 450Tl nin üzerinde!

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun Koray, kaderde varsa duzulmek, neye yarar uzulmek durumu olmus seninki. Km den ziyade nasil kullanildigi daha onemli iste motorun, surekli yogun trafikte ya da acemi birinin elinde olunca debriyajin daha cabuk bitmesi kacinilmaz, bir de hep bu 30-40 bin arasi boyle durumlar daha cok oluyor. Alirken buna da dikkat etmek lazim.
    Aynen adamım, şemsiye girdi bir kere, açılmasa bari

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli bir ömür belirtilemiyor çünkü aynı balatayı birisi 50bin km kullanırken birisi 10bin de bitirebiliyor, direk olarak kullanımla ve zorlamayla alakalı, banada çok anlamlaı gelmedi önce ama durum böyle malesef, fiyatı hiç sorma dostum ama şöyle söyleyeyim sadece değişecek debriyaj parçaları 450Tl nin üzerinde!
    Tabi kullanıma çok bağlı da, hani sadece fikir verebilecek bir aralık öğrenmeye çalışın bence. Daha çok kullanıcı forumlarından felan. Durum konusunda fikir edinmek açısından. Bir de ebay den felan baktınız mı balata fiyatlarına ?? Bir de motorun 35.000 km de olduğuna eminmisiniz, malum daha birkaç mesaj önce neler yazıldı
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler