Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Arka frenin kilitlemesi bence lastikten kaynaklanıyor hemen kayıyor tutunamayıp,
    aydınlatması güzel, şehir içinde ağırlığına rağmen çok seri bir motor, ağırlık sadece durduğu yerde hareket ettirirken hissediliyor, hareket halinde gayet kıvrak bir motor, ben sesini çok seviyorum, çift eksozlu olmasıda çok hoşuma gidiyor.Malzeme kalitesi ve işçilik çok iyi, her seferinde diğer 250likleri gördüğümde inazuma aldığıma çok mutlu oluyorum diğerleri çok basit ve kalitesiz hissi uyandırıyor bende.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Rodaj kurallari geregi artik 8.250 devirleri gorebilmem ve ne yazik ki havalarim yagisli olmasi sebebiyle biraz agresif surdugumde lastik kendini belli etti.orginal lastiker irc made in japon ama asla lastigine guvenmeyin islak zeminde zor topluyorum .
    Evet zemin islaksa orginal lastige guvenipte normal hizinizda gitmeyin buradan motoru alacak arkadaslara duyrulur kuru zeminde bir siknti yok bunun haricinde bugune kadar surerken keyif aldigim en guzel motor .herkeze siddetle tavsiye ederim

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum için tşk.dostum eksik olmayasın, o halde devam edelim;

eksileri;
    - parça fiyatları
    - servis
    - arka fren sorunsalı
    - ağırlık
    - malzeme kalitesi
    - aynalar
    - aydınlatma
    - lastikler
    - zincir

artıları;
    + amortisman
    + stabilite
    + agirlik merkezi
    + yuksek tork
    + on fren performansı
    + yakıt tüketim
    + sürücü ve ardçı konforu (sele)
    + ses

evet başka?
    Bende inazumayı hep masraflı motor olarak okudum almadan önce.Ama 7700 km oldu motorum şuana kadar açtığı masrafları yazıyorum.

1000 bakımı 180
    Ayna 80 (ayna değişimi benim hatam.)
    Arka fren balatası 115 (5000 km civarında arka fren balatasını değiştim yine benim kullanım tarzımdan dolayı olabilir.)
    5000 BAKIMI 95

Yani şuana kadar toplam 470 TL masrafı oldu bana.Tabi bi CBF 150 ile kıyaslanırsa tabiki masraflı görünebilir azıcık.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ben de kendimce artı ve eksileri şöyle sıraladım
    Eksileri;
    - Yakıtı çok ekonomik değil (100 kmde 3.4 litre civarı, emsallerinden %10 fazla yakıyor)
    - parça fiyatları pahalı (kaliteli çünkü)
    - Aynalar uzun boylularda omuzları gösteriyor (uzatılabilir yada değiştirilebilir)
    - lastikler ıslak zeminde kötü deniyor (ıslak zeminde fazla binmediğimden ben sıkıntı yaşamadım)

Artıları;
    - ağırlık, stabilite
    - malzeme kalitesi
    - yuksek tork
    - fren performansı
    - sürücü ve artçı konforu
    - ses, görüntü

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    emsallerinden %10 fazla yakması 2 silindir olmasından ,o %10 fazla tüketim sana sürüş konforu olarak döner...

ben artılarına yapmış olduğum araştırmalardan sonra bikaç bişey daha eklemek istiyorum.tüm yabancı blog ve test videolarından şunu gördüm;

artıları;
    + amortisörleri
    + stabilite
    + agirlik merkezi
    + yuksek tork
    + on fren performansı
    + sürücü ve ardçı konforu (sele)
    + ses+görünüm(göreceli bir kavram ama ben beğeniyorum)
    + yol tutuşu
    + şanzımanı
    + debriyaj
    + malzeme kalitesi
    + kolay kullanım,sürücü hakimiyeti
    + vites aralıkları
    + gaz tepkisi

eksileri;
    - parça fiyatları
    - servis
    - arka fren sorunsalı
    - ağırlık
    - malzeme kalitesi
    - aynalar
    - aydınlatma
    - lastikler
    - zincir

ekleme yapmak isteyen var mı?

Motosikleti
    4. motor Honda
    Normal aralıklarla servis çok uçuk kaçık değil ancak parça fiyatları bana anlamsız geldi örneğin ön maşa:/

Birde bu motor 183 kilo olup bence 250cc için inanılmaz ağır buda performans ve yakıt tüketimi olarak yansıyor birde 183 kiloyu zorlanmadan hareket ettirtebilmek için kısa oranlı vitesler koymuşlar ve hemen 6. vitese geliniyor sonrasında 110-120 km hızlarda motor daha düşük devirde daha rahat iki silindirin avantajıyla zorlanmadan amiyane tabirle fıtı fıtı gidebilicekken tek silindirliler gibi yüksek devirlerde gidiyor.

Ben pulsar, cbr250r ve inazumayı kıyasladım ve bu üçü arasında en mantıklı motorun cbr250r olduğunu görüp ucuz olduğu için pulsar almaya karar verdim gibi..
    E-TEKİN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yani diyorsunki o hizlara cikabilmek onemli neden daha fazla vereyim kalitesizi alirim para cebimde kalir ..
    Hayirlisi olsun ama bajaj sayfasinda son yazilan yorumda bile 2,3 bin kmden sonra cozulemeyen ses sorununu yasarsan uzulme ve daha nice sorunla

Biz motoru alirken kaliteli ,rahat ve sorunsuz olmasina onem verdik o yuzden o motorlari eledik onemli olan cok satmasi ve muadiline gore ayni gazlamasi degildir yoksa ulkemizde en cok satan motosiklet markasi mondialdir.
    Neyse tekrar hayirli ugurlu olsun umarim dediklerimin hic birini yasamazsiniz uzun sure kullanmaniz dilegiyle tekeriniz duz bassin
    arslan26 bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani diyorsunki o hizlara cikabilmek onemli neden daha fazla vereyim kalitesizi alirim para cebimde kalir ..
    Hayirlisi olsun ama bajaj sayfasinda son yazilan yorumda bile 2,3 bin kmden sonra cozulemeyen ses sorununu yasarsan uzulme ve daha nice sorunla

Biz motoru alirken kaliteli ,rahat ve sorunsuz olmasina onem verdik o yuzden o motorlari eledik onemli olan cok satmasi ve muadiline gore ayni gazlamasi degildir yoksa ulkemizde en cok satan motosiklet markasi mondialdir.
    Neyse tekrar hayirli ugurlu olsun umarim dediklerimin hic birini yasamazsiniz uzun sure kullanmaniz dilegiyle tekeriniz duz bassin
    Aslında o fiyata ABS olsa inazuma tadından yenmez. Bir sonraki motorum kesinlikle ABS li olacak.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Benzin ışığı yanıp sönüyordu. 38 tl ye doldu. 40 liraya zorladım taştı eskiden 50 tl ye dolmazdı. yakıttan hiç şikayetim olmadı. Ne kadar bazen çok yakıyor denilsede. Zaten depo az alıyor. Oda 300 kusur km gidiyor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin ışığı yanıp sönüyordu. 38 tl ye doldu. 40 liraya zorladım taştı eskiden 50 tl ye dolmazdı. yakıttan hiç şikayetim olmadı. Ne kadar bazen çok yakıyor denilsede. Zaten depo az alıyor. Oda 300 kusur km gidiyor.
    hakkı kadar düşürseydi benzinin fiyatını hükümet, değil 40lr ya 19,5lr ya doldurman gerekiyordu depoyu. ama yedirirler mi halka. hep bana hep bana makara bakara. 127$ dı petrol düştü 46$a inanmayan kendi hesaplar. onun yerine 40/19,5=2 kattan fazla kazıklıyorlar bizi...
    2move bunu beğendi.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Arkadaşlar merhaba. Dün motorun yağını kontrol etmek için yağ tıpasını açtım fakat tıpanın altında ölçüm yapabileceğim bir çubuk yoktu. Bu durum normal mi?
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkı kadar düşürseydi benzinin fiyatını hükümet, değil 40lr ya 19,5lr ya doldurman gerekiyordu depoyu. ama yedirirler mi halka. hep bana hep bana makara bakara. 127$ dı petrol düştü 46$a inanmayan kendi hesaplar. onun yerine 40/19,5=2 kattan fazla kazıklıyorlar bizi...
    Haklısın. Hükümetinde bişeyler yapması gerekirdi veya gerekiyor.
    Diğer soru soran arkadaşım orta sehpaya al motoru, sağ yanda motor karterinde yağ göstergesi var camdan. Oraya bak max, min işaretleri arasında olacak. Veya yağ eksik olsa yağ ikaz lambası yanar çalışırken. Yapmıyorsa sorun yok. Yağ yakan inazuma duymadım zaten hiç. Bakımlarına zamanında götürülürse yağı kontrol bile etmeye gerek yok bana göre. Yağ ikaz lambası yanmadığı sürece.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Dün motorun yağını kontrol etmek için yağ tıpasını açtım fakat tıpanın altında ölçüm yapabileceğim bir çubuk yoktu. Bu durum normal mi?
    Dostum motorun sag tarafında altta yuvarlak bir cam var orda ölçü çizgileri mevcut, motoru 90 derece dik olarak tutup çizgiye bak, yağ ust çizgide olmalı.. Bu arada hayırlı olsun inazuma
    sozerten bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir üstteki mesajımda cevap yazdım. Başka arkadaştan alıntı yaptığım için belki görmezsin diye belirttim.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@cAgin arkadaş tahminimce kendi kriterlerini belirleyerek pulsar almaya karar vermiş hayırlı olsun, bende pulsarı çok araştırdım gerçektende çok mantıklı geldi, hatta cbf mi pulsar mı almalıyım diye konu açmıştım ve sonunda pulsar almaya karar vermiştim, fakat yakın bir arkadaşım inazuma yı incelememde ısrar etti, sonunda ikisinide kullandıktan sonra kararım kesinlikle inazuma oldu.. Şimdi iki tane pulsar verseler inazuma mı asla değişmem, her insanın motosikletten beklentisi farklı kimisi son hızıyla yargılıyor kimisi konforuyla kimiside ağırlığı ile
    motorcu48, srhtsglm ve yusufbaris bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir üstteki mesajımda cevap yazdım. Başka arkadaştan alıntı yaptığım için belki görmezsin diye belirttim.
    Çok teşekkür ederim keyifli sürüşler

Motosikleti
    Beyler inazumaya cift kornada fena gidiyo demedi demeyin tekeriniz duz bassin

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Youtube'da gezinirken şöyle bi videoyla karşılaştım

https://www.youtube.com/watch?v=j-EIYASPPbE

Inazuma için power commander uygulayan var mıdır aramızda?

Artısı eksisi neler olabilir?

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Herkese Merhaba,

Aşağıdaki link'deki gibi fairing set kullanan birisi varmı yada bu parçaları nerden satın alabiliriz. Bu sene GW250f çıkacak biliyorum ama bütçem yetermi tam bilemiyorum belki 2. el temiz bir inazuma alıp bu set ile beraber be şekile getirebilirim diye düşündüm. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son olarak GW250F için fiyat ne olur tahminlerinizi merak ediyorum çünkü 250 cc rekabet bu sene çok yüksek KW 250L Yamaha R25 gelecek ve fiyatlar Kawasakide ABS li fiyatı 12000 TL galiba.

http://www.suzukigw250.org/forum/gw250-general-discussion/3234-2015-gw250f-fairing.html

Teşekkürler

Motosikleti
    İnazuma
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki satışı durduysa servis işinide mi bitirmişler EndoMoto'da. Ankara'da İnazuma'yı nereye götürebilirim bakım için?
    servis hizmetine devam ediyormuş endo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)