Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://94.138.204.74/~esra/murat/inazuma.jpg

Cumartesi arkadaşın yanına gittim daha görür görmez (beni değil tabiki motoru)
    "in" dedi.
    Kendi bindi 2 tur atıp geldi. Kask elimde bekliyorum.
    "Ne istiyon ?"
    Birader satılık değil.
    Olur mu her şeyin bi fiyatı var. Sen şu kaporanı al deyip 2500 ü soktu cebime.
    Her ne kadar 12 desemde dostum olduğu için onun dediği oldu ve 11 vercem dedi.

Şaka maka derken kız gibi makinamdan oldum.
    Arka çanta ve demiri, ön cam, orta ayak, motor koruma, İnzuma yazılı egsoz koruma, ayna uzatmaları ve 7000 Km..
    Ön dişliyi bi o kadar araştırıp yurt dışından getirip 16T yapmıştım.
    Tork ve devir tam yerine oturmuştu.

İstediğin zaman gel bin dedi, en ufak çizik görürsem kafanı kırarım dedim bende

Hayırlısı bakalım.
    XJ6N - MT07 bakıyorum.
    Hayırlısı olsun.Gözün gibi baktığın motorunu tanıdığın bildiğin birine satman süper olmuş.
    Inazumadan sonra MT07 biraz yorucu olabilir tabi rahatlık bakımından.Ama ikisi de deli makineler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Hayırlı olsun. Inazumadan sonra XJ6 bana daha mantıklı geliyor.

Egzos korumayı nereden kaça temin etmiştiniz?

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300

.....resim denemesidir...inazuma sökük vaziyette...

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/1kzyDb.jpg

.....resim denemesidir...inazuma sökük vaziyette...
    Egzozu teke mi dusurdunuz?

Motosikleti
    Öyle aldım...ama çok güzel sesi var...

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle aldım...ama çok güzel sesi var...
    Bazen bende tek egzoz a dusumek istiyorum bu arada arka amortisor yayida beyaz renk normalde siyah degilmiydi

Motosikleti

Geçmiş zaman olurki...13 sene önce 1953 bmw r 51/3 497 cc boxer, 37 bg...
    ilkadam, yusufbaris ve bounrock bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Inazumadan sonra XJ6 bana daha mantıklı geliyor.

Motor koruma demiri, ayna uzatma, egzos koruması motoru aldığım bayide takılmıştı. Geçmiş zaman topluca ödemiştim.

Orjinal reklamsız diye takılmıştı ama geçen süre içerisinde paslanmalar olmuştu.
    Şimdikilerde üretici firma reklamları mevcut IRF gibi..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.Gözün gibi baktığın motorunu tanıdığın bildiğin birine satman süper olmuş.
    Inazumadan sonra MT07 biraz yorucu olabilir tabi rahatlık bakımından.Ama ikisi de deli makineler.

Hocam yakın zamanda hem mt 07 hem Xj6n i test etme fırsatı buldum.
    Xj6n kesinlikle 4 silindir gibi gitmiyor garip bir makine, ya da haksızlık etmeyim güzel ama mt nin torkundan sonra insanı kesmiyor.
    Rahatlık olarak hemen hemen aynı , ben bakim ilk maliyet vs vs birçok noktadan dolayi 18.000 tl bandında mt 07 (abssiz) düşünüyorum. Saygilar iyi forumlar
    Suzuki İnazuma

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakın zamanda hem mt 07 hem Xj6n i test etme fırsatı buldum.
    Xj6n kesinlikle 4 silindir gibi gitmiyor garip bir makine, ya da haksızlık etmeyim güzel ama mt nin torkundan sonra insanı kesmiyor.
    Rahatlık olarak hemen hemen aynı , ben bakim ilk maliyet vs vs birçok noktadan dolayi 18.000 tl bandında mt 07 (abssiz) düşünüyorum. Saygilar iyi forumlar
    Zaten XJ6 nedense türkiyede tutmadı.Herkesin vardır sebepleri tabiki.MT07 ise tork canavarı olduğu herkesçe aşikar.
    Hiç MT sürmedim ama nedense rahatsız bir oturuşu varmış gibi geliyor uzaktan

Motosikleti
    Me Te Doquz
    XJ6N daha estetik ve cezbedici duruyor.
    Gönlüm bundan yana lakin yeni ve ABS li Model bulamıyorum. 3-5 abs li model var KM fazla. Güvenemiyorsun vs..
    Bu kadar para verdikten sonra ABS olsun istiyorum.

XJ6

Motor Hacmi 600 cc
    Motor Özelliği 4 silindir, 6 vites
    Motor Gücü 76.43 hp @ 10000 rpm.
    Tork 59.70 Nm @ 6100 rpm.
    Maksimum Hız 220 km/h
    Ağırlık 205 kg.
    Yakıt 5,26 lt/100km

MT07

Motor Hacmi 689 cc
    Motor Özelliği 2 silindir, 4-subap, 6 vites
    Motor Gücü 74.8 hp @ 9000 rpm.
    Tork 68 Nm @ 6500 rpm.
    Maksimum Hız 190 km/h
    Ağırlık (Islak) 179 kg / ABS 182 kg
    Yakıt 4,85 lt/100km
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    honda ace 200 ns ınazuma
    Merhaba arkadaslar bende inazuma ile izmirden araniza katiliyorum yamaba r 25 e esimle birlikte rahat binemedigim icin inazuma ya karar verdim foruma inazuma ile ilgili yorum yapan tum arkadaslara tesekkur ederim Allah tum suruculere kazasiz surusler nasip etsin… .. Bu arada motor cok konforlu ve rahat. kalite konusunda bir sey demeye gerek yok zaten

Alıntı recko45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende inazuma ile izmirden araniza katiliyorum yamaba r 25 e esimle birlikte rahat binemedigim icin inazuma ya karar verdim foruma inazuma ile ilgili yorum yapan tum arkadaslara tesekkur ederim Allah tum suruculere kazasiz surusler nasip etsin… .. Bu arada motor cok konforlu ve rahat. kalite konusunda bir sey demeye gerek yok zaten
    İnazuma'nız hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin...
    Nasıl diyorlar sizde, "Tekeriniz düz bassın"

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Irf motor sanırım. Ben ordan almıştım.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    suzuki inazuma 250f
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 20 gün önce inazuma f aldım yaklaşık 800 km yol yaptım çoğu şehir içinde. 10000 km ye yaklaştı yani servis zamanı yaklaştı ama 20 gün sonra götürebileceğim servise. şuan yağ seviyesi min. çizgisinin altında hangi yağı önerirsiniz? fiyat önemli değil motorumun ömrü uzun olsun istiyorum.

bu arada motor hakkında izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. bu ilk 250 cc motorum benim. şuana kadar çok memnunum. biraz ağır. ama hızlanması, son hızı beni tatmin etti. hız denemesi yapmadım bile ama 148 i gördüm ve sanki 160 a kadar çıkacak gibi geliyor gaz bu arada rüzgar durumu gayet başarılı geldi. totoyu az geri alıp depoya göğsü yaklaştırınca rüzgar yok denecek kadar az hissediliyor. vites oranları fazla kısa gibi gelmişti ama geçen şileye gidip geldim ve vites oranlarının değerini orada anladım. 5inci viteste güç zirveye çıktığı yerde 6 ya geçince tam uygun devirden devam ediyor. yani yokşu yukarı bile olsa 5 ten 6 ya geçip ivme kaybetmeden devam ediliyor. 1-2 kere de engebeli araziden gitmek zorunda kaldım artçı da vardı arkamda amortisorler beni şaşırttı çok şahane başa çıktılar üstündeki 180 kg yüke rağmen.
    bir de zincir yağlama için motul c4 uygun mudur? kullandığım devir aralığı 5500-10000
    yağ önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkanda rüzgar, önünde iniş, dişlilerinde modifikasyon yok ise görebileceğin son hızı görmüşsün zaten.
    Zira 152 de kesici fazlasına izin vermiyor.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu forumu okuyarak 29 Mayıs 2015'de aldığım Inazuma F'le 15 günde 5000km Türkiye turu yapmak da olmak üzere gerçekten çok ilginç deneyimler yaşadım. Çok kısa zamanda ve her türlü zeminde motorun üzerinde 5000km geçirince 250cc'lik bir motor'dan fazlası olduğunu hissettiğimi söylemeliyim.

Son aylarda sürekli Tem üzerinden gidip gelmek durumunda olmam nedeniyle oradaki hıza daha rahat uyum sağlayabilmek amacıyla şimdi de Honda NC750x aldığım için Inazumayı üzülerek de olsa satmaya karar verdim.

Tüm bakımları satın aldığım Mototaş Suzuki servisi tarafından yapılmış olup, acemilikten ilk km lerde her iki tarafı da asfalta yatırmış olmamdan dolayı oluşan her iki taraftaki grenaj sorunu dışında motor temiz ve bakımlıdır. Sahibinden.com'a da aşağıdaki ilanı verdim. İlgileneniniz olursa da motor almak için değil, Inazuma almak için motoru alacak arkadaş bulmaktan dolayı sevineceğim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3634014/detay/

TR_96 bunu beğendi.

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba. Orijinal camı taktırmaktan çekinmiştim ilk alırken motorumu, karenajı deliyorlar diye. Şimdi ise aklıma yeniden düştü. Mavi-beyaz inazuma'm var. Kafa karenajının üst kısmında olan mavi kısmı komple kapatıyor gibi geliyor bana ama detaylı ve kaliteli çekilmiş bir tek fotoğrafa rastlamadım. Çekilen tüm fotoğraflarda hep bir kötü çözünürlük, detay kaybı, anlaşılmazlık hakim. Sizden bir ricam var:

Mavi-Beyaz renk üzerinde orijinal cam takılı Inazuma sahipleri, mümkünse bana detaylı ve temiz birkaç tane fotoğraf yollar mısınız? Konuya da olur özel mesajla da, tekrardan bir değerlendirmek istiyorum çünkü bu fikri. Teşekkürler...

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhaba,
    Ankara'da tek yetkili servis mi mevcut? Tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? Motorun garantisi devam etmekte.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı 85mm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Orijinal camı taktırmaktan çekinmiştim ilk alırken motorumu, karenajı deliyorlar diye. Şimdi ise aklıma yeniden düştü. Mavi-beyaz inazuma'm var. Kafa karenajının üst kısmında olan mavi kısmı komple kapatıyor gibi geliyor bana ama detaylı ve kaliteli çekilmiş bir tek fotoğrafa rastlamadım. Çekilen tüm fotoğraflarda hep bir kötü çözünürlük, detay kaybı, anlaşılmazlık hakim. Sizden bir ricam var:

Mavi-Beyaz renk üzerinde orijinal cam takılı Inazuma sahipleri, mümkünse bana detaylı ve temiz birkaç tane fotoğraf yollar mısınız? Konuya da olur özel mesajla da, tekrardan bir değerlendirmek istiyorum çünkü bu fikri. Teşekkürler...

Hocam ben motoru satıyorum ve ustunde var. Bir iki sayfa arkada ilan linki vardır , ilana girip beyaz renkte olan inazuma da nasıl durduğunu bakabilirsin. Resim ekleyemiyorum mobil de kusura bakma.
    Son olarak eğer isterseniz elim de bir adet orjinal on cam mevcut.
    Ben bir tane almıştım ama servis takarken catlatti dert etmedim ama sağ olsun kendileri bir orjinal on cam daha hediye ettiler, isterseniz özelden yazın uygun fiyata verebilirim.
    İyi günler
    Suzuki İnazuma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)