Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Memolale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarı otomatik cup motor süren birisi debriyajlı (mesela inazuma) bir motor'a kolay alışır mı sizce?

yarı otomatik cup tarzı motorlar bana çok ters geliyor debriyaj kullanmaya alışık olduğum için sol taraftaki elcikte ne firen nede debiryaj menetinin olmayışı beni huzursuz ediyor , sanırım aynı durum vitesli debriyajlı motora geçişte, cup kullanıcıları içinde oluşacaktır ama 11000 lira verince insan ister istemez alışır sende alışırsın hiç sıkıntı yapma kendine :D
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 te fuara ön camlısı yarım grenajlısı gelecek ama en az 2 bin gayme fazla olacakmış diye söylemiş avrupa yakasındaki bi bayi... Bakalım görelim

Kailtesi konforu vites geçişleri iyide bu inazuma rüzgar alması, performansı, tipi beni kesmedi.
    bende aynı şekilde duydum bayiden
    onun tipi haribden cok iyi =)
    performans olarak test motoruna binmiştim kalkışı filan beni de kesmedi.
    ama güzel motor..
    # motosikletle.blogspot

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı şekilde duydum bayiden
    onun tipi haribden cok iyi =)
    performans olarak test motoruna binmiştim kalkışı filan beni de kesmedi.
    ama güzel motor..
    Test Motoru hangi bayiide ne zaman verdiler acaba?
    TAN TOKDEMIR

ozgurz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı Naci/Suzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ; Suzuki İnazuma GW250 kullanıcısı olarak ilk 1,000-KM. bakımını 27-07-2013 Cumartesi günü 1,268-KM.' de iken yaptırmış buılunmaktayım.İlk bakım için servise girmeyenlere maliyet detaylarını belirtmek istedim.
    Servis Ücreti = 50-TL.
    Motor Yağ Filtresi = 45-TL.
    Motor Yağı Litre Fiyatı = 20-TL. x 2-LT. = 40-TL. (Neoson Japon)
    Bunların dışında ; gaz ayarı, zincir gergisi ve yağlama, lastik hava basınçları, fren balataları göz kontrolü vs.işlemler yapılmıştır.
    Bilgilerinize sunar, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Bilgi için teşekkürler.
    4 TEKER CAN TAŞIR, 2 TEKER RUH TAŞIR

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum apache olunca normaldir kardeş
    eğer bir inazumam olsaydı sen apaçiliği bende görseydin selamicim :D yapacağım ilk şey özel yapım.... dişli oranları küçültülmüş bir arka dişliydi.... bak gör yakıt nasıl düşüyor ve makine nasıl kendine geliyordu

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer bir inazumam olsaydı sen apaçiliği bende görseydin selamicim :D yapacağım ilk şey özel yapım.... dişli oranları küçültülmüş bir arka dişliydi.... bak gör yakıt nasıl düşüyor ve makine nasıl kendine geliyordu

iyi de irfan ustam yakıtı düşürecem diye performanstan yeme gitmeyen motor ne yapak
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 te fuara ön camlısı yarım grenajlısı gelecek ama en az 2 bin gayme fazla olacakmış diye söylemiş avrupa yakasındaki bi bayi... Bakalım görelim

Kailtesi konforu vites geçişleri iyide bu inazuma rüzgar alması, performansı, tipi beni kesmedi.
    Hangi bayii söyledi belirtir misin? bende seneye 600 hornetin yanına inazuma ''s'' düşünüyorum( uzun yol için......
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    iyi de irfan ustam yakıtı düşürecem diye performanstan yeme gitmeyen motor ne yapak

o inazuma bende gider ama sende gitmez ! sebebimi ? orayı fazla dürtükleme düşünsene devir kesiciye girdiğinde motorun 170 km de ! fenamı olur hız herşey değil elbet ama o makinanın torku aşırı fazla kanaatimce hani 3-5 dişli eksiltsek dahada yumuşayıp softlaşacak gibi durur

tabi ben mühendiz değilim aklıma yatanı konuşuyorum ezbere yinede hocanın dediğini yapın yaptığını yapmayın derim
    selo9115 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o inazuma bende gider ama sende gitmez ! sebebimi ? orayı fazla dürtükleme düşünsene devir kesiciye girdiğinde motorun 170 km de ! fenamı olur hız herşey değil elbet ama o makinanın torku aşırı fazla kanaatimce hani 3-5 dişli eksiltsek dahada yumuşayıp softlaşacak gibi durur

tabi ben mühendiz değilim aklıma yatanı konuşuyorum ezbere yinede hocanın dediğini yapın yaptığını yapmayın derim

o zaman hoca sı...sa cemaat ne yapmaz
    piyanist_irf bunu beğendi.

Hafta sonu ilk defa gidip denedim. Fotoğraflarda çok mu commuter görünüyor bu motor gibi ön yargılara sahiptim. Hatta bazı benzer yorumları da görünce neredeyse vazgeçmiştim. Üstüne binince ne kadar hatalı olduğumu gördüm. Fotoğraflarda göründüğünden kesinlikle daha heybetli ve oturaklı. Başka bir motorla biraz acemiliğimi attıktan sonra geçiş yapabilirim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Yahu bizde alalım bir inaZuma dedik. İstanbul'da tüm bayileri aradım hiçbirinde test motoru yok. Böyle saçma şeymi olur bir de fuarda genel müdürü açıklama yapmıştı tüm bayilerde test motoru olacak diye. Test etmeden motor almayacağım demiştim kendime son regal raptor deneyimimden sonra...

Motosikleti
    Maltepe de tuna otomotiv var orda test motoru var
    Bizzat ben test ettim

drrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Arkadaşlar inazuma'nın bakım km aralıkları ne kadar?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Maltepe de tuna otomotiv var orda test motoru var
    Bizzat ben test ettim
    Maltepe çok uzak diiye bir orayı aramamıştım ama napalım arayalım yarın gidelim.

Ayrıca sormak istediğim diğer şey bu yeni gelecek olan inazuma s te fark sadece grenajlarda mı olacak yoksa mekanik aksam da farklı bişey varmıdır? Sadece grenajsa beklemeye değmeyebilir şimdiden ggidip almak lazım.

Motosikleti
    Piaggio X9 500 ABS & Honda VTX 1300
    Herkese merhaba, bugun inazumam ile ilk depoyu bitirdik, 65 TL 13 lt ile 326 km bu da 65/326=0,19 krş
    bugün ikinci dolumu yaptım 60 TL 12,5 lt aldı, bakalım değerler nasıl değişiklik göstericek (daha rodaj oldugundan 5-6 bin devirin üzerine çıkmamaya özen gösteriyorum,kullanım max hız 100 km ) (bir-iki defa sadece 8 bini gördüm )
    sizce bu değerler nasıl arkadaşlar?

Motosikleti
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maltepe çok uzak diiye bir orayı aramamıştım ama napalım arayalım yarın gidelim.

Ayrıca sormak istediğim diğer şey bu yeni gelecek olan inazuma s te fark sadece grenajlarda mı olacak yoksa mekanik aksam da farklı bişey varmıdır? Sadece grenajsa beklemeye değmeyebilir şimdiden ggidip almak lazım.
    yeni model en az 2014 haziranda gelir diye tahmin ediyorum ve sadece kafa ve yan grenajları var ekstradan motor mekanik aksamı aynı
    birde fiyat farkı var diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam 12,500 tl olacak mış
    ee tabi bizim motorlarında fiyatı otomatik olarak yükselecektir bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı sunset77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, bugun inazumam ile ilk depoyu bitirdik, 65 TL 13 lt ile 326 km bu da 65/326=0,19 krş
    bugün ikinci dolumu yaptım 60 TL 12,5 lt aldı, bakalım değerler nasıl değişiklik göstericek (daha rodaj oldugundan 5-6 bin devirin üzerine çıkmamaya özen gösteriyorum,kullanım max hız 100 km ) (bir-iki defa sadece 8 bini gördüm )
    ben rodajda iken 12,5 krş yakmıştım
    sonra 16 krş yaktım bir kaç depo
    en son depoyu fullediğimde 20 krş yaktı
    neden çıktı anlamadım belki biraz daha km yaparsak düşücek diye tahmin ediyorum
    şuan km 2500 de

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Alıntı drrossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar inazuma'nın bakım km aralıkları ne kadar?
    ilk bakım 1000 kmde
    sonrakiler
    5000
    10000
    15000
    20000
    ........
    ........
    ........
    devam eder ilk bakım 2,400gr yağ yağ filtresi +işçilik 130-140 tl değişyor
    sonrakilerde artık ne eskidi ise o değişir örneğin fren balatası hava filteresi buji v.s v. s

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Bir kaç kelam da ben etmek istiyorum. İnazuma alalı çok olmadı yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. uzun süre dl 650 vstrom kullanmış biri olarak kıyas yapacak bir motor bulamıyorum. (biri enduro 67 hp biti naked 24 hp).
    Maddi açıdan biraz dar boğaza girdiğim için vstromumu sattım fakat motorsuzluk beni deli etti(yaklaşık 1 ay). 250 scooter bakmaya başladım ama ne hikmetse hiç aklımda olmayan inazumayı 1000 km de 2. el olarak aldım.
    motor bana biraz küçük biraz ağır geldi. sonuçta enduro bir motordan sonra küçük hacim ve küçük seleli bir motor insana garip geliyor. gaz tepkisi biraz garip geldi hani bir anda ivmelenmiyor gibi. boy olarak kısa olsa da kalıp olarak geniş olması daha büyük bir motora biniyormuşum gibi hissettirdi bana. bir ara kullandığım monster gibi. ama tek fark onun gibi güçlü değil. sonuçta 250lik ve sanırım o cc de hemen hemen bütün motorlar bu güçte. hani 250lik kullandığının farkında olursan keyf verici. ağır demiştim vstromdan sadece 10 kg daha hafif. yani 250lik bir makinaya göre oldukça ağır. buna anlam verememiştim ta ki güzel bir viraja girinceye kadar. virajın ortasında bana "oha" dedirtecek derece de güzel aldı virajı. ha hayal kırıklığına uğradığım yönleri de oldu. mesela 4lü diye tabir ettiğimiz park olayının olmayışı. bir akşam yol kenarına çektim parkları yakmak istedim ama bulamadım ciddi ciddi aradım nereye koymuşlar acaba diye. hani bu kadar gösterişli bir kadran kaliteli elcik saf malzemeler insan neden park koymamışlar dedirtti bana.

olumlu olumsuz diye ayırsam daha güzel olur sanırım.

Olumlu:
    Çok kıvrak, vites geçişleri çok yumuşak güzel amortisör, yol tutuş(irc marka lastiğe rağmen), aydınlatma, genişlik ve tasarım

Olumsuz:
    gidon turunun az olması, 4lü olmaması, dikiz aynalarının motor cüssesine göre yetersiz kalması, ince sele (artçım pek beğenmedi -gerçi vstromla kıyaslama yaptığı için sanırım-),

Tabi arkadaşlar yazımın başında dediğim gibi henüz 1 haftalık düşüncelerimi yazdım ve uzun süredir büyük hacimli enduro kullanıcısıyım. ister istemez bir önceki motorla mukayese ediyorum. Genel hatlarıyla ben sevdim inazumayı. şehir içi yakın mesefe şehirler arası için bence ideal. yakıtı henüz ölçmedim ama çok yaktığını düşünmüyorum. görünüş parça kalitesi ve dizayn olarak ninja veya cbr ile kıyas bile edilmez. suzuki kalitesini ortaya koyuyor. belki ktm ile kıyaslanabilir kalite olarak. (BENCE!)

herkese kazasız belasız iyi sürüşler..
    -TAN- ve jackonbir bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı sunset77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani hocam 100km'de 3,987 litre benzin mi yaktınız? Doğru muyum ??
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani hocam 100km'de 3,987 litre benzin mi yaktınız? Doğru muyum ??
    Bence yüksek bu değerler, enjeksiyonlu bir motor 3-3.5 arası yakmalı.

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun, GW-250 İnazuma park edilince direksiyon kilitlendikten sonra kontak anahtarını bir kademe daha sola doğru çevirince parklar devreye giriyor, dediğiniz gibi 4 lü flaşör olayı yoktur.Bilgilerinize sunar, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)