Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Alıntı Naci/Suzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun, GW-250 İnazuma park edilince direksiyon kilitlendikten sonra kontak anahtarını bir kademe daha sola doğru çevirince parklar devreye giriyor, dediğiniz gibi 4 lü flaşör olayı yoktur.Bilgilerinize sunar, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

eyvallah kontak park olayını biliyorum. ama bana park ışığı lazım ona bir çözüm bulacağım. detaylı şekilde burada paylaşırım hoşuna giden olursa yaptırır. alışkanlık sanırım çok sık kullandığım bi fonksiyon çünkü..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Su an itibariyle 5 hafta oldu alali ve 2000 km yol gitmis oldum, bugune kadar bu surede bu kadar yol yaptigim tek motorsiklet olma ozelligi gosteren tek motor inazumadir.Benim nacizane gorusum inazuma soyle super veya soyle boyle kotu degil.Inazuma genel ortalamada gercekten rakipsiz bir motor, ancak tek ozellik siralamasi olursa nerdeyse hicbirinde birinci olamaz. Soyle aciklayalim:
    1-Performans ve Hiz:250 cc icin yeterli olsa da Ninja ve Hyosung kullanicilarindan duydugumuz kadariyla (birebir kullanmadigim icin oyle diyorum) onlarin yanina bile yaklasamiyor, hatta ve hatta son hizda cbr 250 r tek silindirli olmasina ragmen inazumayi solluyor.Ama yine de o agir cussesini rahatlikla kaldiran sinifinda en torklu makina.
    2-Yakit tuketimi: Sinifinda yakit cimrisi olma ozelligini kesinlikle koruyor, tek silindirli motorlar da belki inazuma kadar yakar, ancak o rahatligi vermez kanimca.
    3-Fiyat:Cift Silindirli motorlar icerisinde zaten iki tane japon var biri suzuki digeri ninja, ninja ile aralarinda bariz fiyat farki var.Honda tek silindirli ve yalnizca aralarinda 400 lira fiyat farki var, sym wolf taiwan mali ve tek silindirli onunla fiyati ise ayni(!) daelimi hic hesaba katmadim.Hyosung ile de fiyatlari ayni.Inazumadaki malzeme kalitesi gercekten harika diyebilirim oyle amaaan 250 cc baslangic motoru diye yapilmamis.Ozellikle o eksozlar(bazilari sevmese de ben bayiliyorum) bile yeter kanimca.
    polo34 bunu beğendi.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    beyler inazuma almayı düşünüyorum yakın zamanda peşin fiyatına nasıl bir indirim alabilirim bir fikriniz var mı?

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o inazuma bende gider ama sende gitmez ! sebebimi ? orayı fazla dürtükleme düşünsene devir kesiciye girdiğinde motorun 170 km de ! fenamı olur hız herşey değil elbet ama o makinanın torku aşırı fazla kanaatimce hani 3-5 dişli eksiltsek dahada yumuşayıp softlaşacak gibi durur

tabi ben mühendiz değilim aklıma yatanı konuşuyorum ezbere yinede hocanın dediğini yapın yaptığını yapmayın derim

irfan Ustam, Selamiye karşı çıkıyodum ama sende yazdın kanıma girdiniz yapsak mı ufaktan 2-3 dişli , 170 yapmasında 140-150 de rahatlasın ))))))))))
    piyanist_irf bunu beğendi.
    TAN TOKDEMIR

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan Ustam, Selamiye karşı çıkıyodum ama sende yazdın kanıma girdiniz yapsak mı ufaktan 2-3 dişli , 170 yapmasında 140-150 de rahatlasın ))))))))))
    Tan yapip deneyelim kanka baktik olmuyor orjinale ceviririz
    Yanliz gecen hiz denemesi yaptik istanbuk park ta 151 de kesiciye giriyor biraktim tekrar bastim ayni 152 yapmiyor rampa asagi bile olsa motor frenliyor
    İrfan usta madem attin kuyuya bir tas ciksr bakalim
    Ne disli olacak hangi makinaninki uyar kac disli olacak
    Kalkista cok dusme yasatirmi garantide sorun cikartirmi
    Hadi bakalim cevapla sorulari
    -TAN- ve piyanist_irf bunu beğendiler.

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanliz gecen hiz denemesi yaptik istanbuk park ta 151 de kesiciye giriyor biraktim tekrar bastim ayni 152 yapmiyor rampa asagi bile olsa motor frenliyor
    İrfan usta burayaaa,, ustam bence Selamiyle sana gelelim, sen bizim dişlilere bak incele, sonra uydurdum gelin bakalım de tekrar gelelim, hemde dolaşmış oluruz
    TAN TOKDEMIR

KAFKAS35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bugün itibari ile siyah inazuma ma kavuştum.Heyecan dorukta...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    dün arkadaşım zorla inazumasını denettirdi bana daha önce çin mallarını saymıyorum cbf den başka motor kullanmadım ama cbfe göre çok rahat geldi vites geçişlerini hissetmedim bile ve bir anda 110 kmye çıkıverdi ve hiç 110la gidiyor gibi değildi ve anında zınk diye durdu.kıskandım güzel motor herkeze hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Hayırlı sabahlar, Suzuki GW 250 İnazuma motosiklete yeni kavuşan arkadaşlara hayırlı olsun, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    KAFKAS35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bende 2 gün önce gidip test etme şansı buldum inazumayı. Çok uzun süredir cbr250 ile inazuma arasında kalmıştım. cbr ı 3 defa test etmiştim ve beğenmiştim açıkçası. Fakat İnazuma ya binince herşey değişti benim için. 8 yıldır motorsiklet kullanırım ilk defa bu kadar dengeli bir motora bindim. İlk binerken ayaktan dengeye aldığım sırada amma ağır bir makinaymış dedim ama yola çıkınca o ağırlık kayboldu kendi kendine dengede duran bir alete dönüştü. Hatta en çok hoşuma giden yanı durmadığın sürece istersen 1 km ile git ayaklarını yere koyman gerekmiyor. Sonuç olarak kararımı verdim inazuma alacağım. Fakat s modelini bekleyeceğim. İnşallah çok bekletmezler yılbaşındanönce gelir. Ne zaman geleceği konusunda bilgisi olan varsa memnun olurum. Herkese kazasız sürüşler...
    -TAN- bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KAFKAS35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibari ile siyah inazuma ma kavuştum.Heyecan dorukta...
    kardeş hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin iyi tercih yapmışsın

inazumanın frenleri çok sağlam beni çok şaşırttı geçen otoyolda hız testi yapıyorduk 5 arkadaş 143 km hızda giderken
    döneceğimiz sapağı son anda fark ettim çok süratliydim acaba durabilirmiyim yoksa o hızda viraja girebilirmiyim diye
    son anda frene bir asıldım ön ve arka frene 140 km hızda giderken bir durdu ne bir kayma oldu nede bir savrulma maşallah sübhanallah
    vallaha çok şaşırdım hiç böyle beklemiyordum.
    helal olsun....
    -TAN-, KAFKAS35 ve piyanist_irf bunu beğendiler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    apache de asıldı frene, karamürselde zor durdu
    -TAN- bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache de asıldı frene, karamürselde zor durdu

yok kanka yaw apache iyidir

heleki senin ki tam iyidir (maşallah)
    ulen basmasam yetişemicem

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    yok kanka yaw apache iyidir

heleki senin ki tam iyidir (maşallah)
    ulen basmasam yetişemicem
    basmazsan nasıl yetişcen len zaten kanka kafaya koydum 152 yapcam
    selo9115 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu selamiye karşı çıkmaktan ziyade bu işin apaçilikle onla bunla alakası yoktur tancım , ben bilmediğim konu hakkında yorum yada fikir söylemem kesinlikle , ama wolfü de inceleyecek çokça zamanım oluyor hatta her gün kullanıyorum , inazumayıda çokça kez kullandım , wolfün arka dişli çapı ile inazuma arka dişli çapları arasında neredeyse 2 kat fark var , ben biliyorumki inazuma mühendisleri işi garantiye alıp motosiklete uzun ömür sağlıyorlar , ama bir şeyi unutuyorlar ! türkiye yollarında motosiklete saygı yoktur iki iki daha dört bunu ve türkiyedeki benzin fiyatını hesaplamamışlar bahsettiğim mühendisler

devir çeviriyorsun ama motor yürümüyor pekala tork (güç ) çok yerinde ve haddinden fazla tabi (bana göre ) bunu bir oranda düşürüp vites aralıklarını uzatıp bu inazuma pekala hiç gocunmadan 170 km çok çok rahat görebilir , hatta sırtında 100 kg lık bir adam olsa bile , ama bunu yaparken uygun dişli seçimi çok hayati önem taşımaktadır ,dahada hızlı gitsin diye dişli oranlarını dahada küçültmek motorun ömründen yer , o ince hesaplamaları iyi yapmak gerekir , bu aşamada zurnaının zırtladığı yer hangi dişliyi takacağız ve nereden bulacağız sorusudur ?

ben kestirmden çok basit bir şey yazayım wolf te ,inazumada 250 cc dir , yuvarlak hesap wolfün dişlisi inazumaya uyarmı ? uydurursan, doğru adamı bulursan ve biraz üzerinde yoğunlaşırsan pekala da uyar , en azından ben uydururum , olmaz diye bir şey yoktur , ama düşünsene yakıtın düşecek, vites aralıkların uzayacak , devir kesiciye motor 170 te girecek en önemlisi yüksek devir çevirmediğin için yakıtın düşecek zeytinyağlı yaprak sarma ardından kaymaklı ekmek kadayıfı mis gibi gelir adama

inazumada daha öncede söylediğim gibi 8 devirlerde makina 130 gibi hızlarda oluyor bence bu hıza o devirler çok yüksek , inazumaya bahane bulmayın motoru şahane ama elin mühendizi işi garantiye alıp arka dişliyi biraz büyükcene tutmuş ama türkiyede yimez ustaaaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

senin özelden attığın mesajı halen cevaplayacağım selamicim lakin az biraz kafam rahatlasın çok yoğunum kerdeşim bu arada wolfü yakınen takipteyim ve kısa zaman içinde inazumayıda merceğe alacağım , lakin bu işi yapmak biraz fedakarlık ister , arka dişli sökülüp üzerinde çalışma ister, aynı anda 1 adet wolf ve bir adet inazuma tüm kullanıcıları sevindirir diye düşünüyorum sırf bunun için inazumayla wolfü aynı anda satın almak hepimizin boyunu aşar ne dersin sıkıntı burada işte bu iş kışın olacak bir iş motorlar garaja çekildiğinde yazın insanın canı gezmeden yapamaz
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dişlinin büyüklüğünü karşılaştımak tek başına birşey ifade etmez. Sonuçta önemli olan motor ile tekerlek arasındaki çevrim oranıdır ki bunun içinde vites kutusu da vardır. Hatta bir adım daha ileri gidersek tekerlek çapı da işin içine girer.

Yakıt tüketimi konusu da belli olmaz. Devir düşünce belki tork da yetmeyecek ve daha çok gaz vereceksin. Şunu unutmayın, bir motor gazı ne kadar çok açarsanız o kadar çok yakar.

Inazuma için herkes torku yüksek diyor ama diğer 250 cc'ler kadar torku var. Üstelik 180 kiloluk motor. Dişliler ile oynanırsa muhtemelen hızlanması çok kötüleşecektir.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişlinin büyüklüğünü karşılaştımak tek başına birşey ifade etmez. Sonuçta önemli olan motor ile tekerlek arasındaki çevrim oranıdır ki bunun içinde vites kutusu da vardır. Hatta bir adım daha ileri gidersek tekerlek çapı da işin içine girer.

Yakıt tüketimi konusu da belli olmaz. Devir düşünce belki tork da yetmeyecek ve daha çok gaz vereceksin. Şunu unutmayın, bir motor gazı ne kadar çok açarsanız o kadar çok yakar.

Inazuma için herkes torku yüksek diyor ama diğer 250 cc'ler kadar torku var. Üstelik 180 kiloluk motor. Dişliler ile oynanırsa muhtemelen hızlanması çok kötüleşecektir.

sbr nickli arkadaşımda apache var ve o sadece ön dişli ile oynadı
    ve sonuç inazumayı 151 km yaptığım yolda o da hemen arkamda 142 ile geliyordu
    orijinal dişli ile 130 anca görüyor belki 135
    irfan usatnın dediği mantıklı dişli ile oynayıp düşük devirlerde yüksek hızlara çıkmak mümkün
    en azından kesiciye girmeden 145-150 görüceğine inanıyorum

takipteyim irfan usta aynen devam
    piyanist_irf ve sbr bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    serkan arkadaşım doğru söyler , benim kafa kırık bu aralar işlemciler haddinden fazla ısındı , dikkat edin arkadaşlar teoride konuşuyoruz belki söylediklerim geçerlidir ama kanımca arka dişliden 4 diş eksiltmek inazumaya dokunmaz bile tabi suyunu çıkarmamak lazım gelir

bende cbf var arka dişli çapını 43 dişten 40 dişe düşürdüğümde 110 km /h zor gören makina 125-130 km leri çok çok rahat görüyordu hatta bu eylül başlarında cbf ile gürcistana gitmeyi düşünmekteyim (3000 km ) arka dişliyi bulabilirsem 38 dişli ile bile değişirim yanımda yol alan 1 inazuma ve BMW 650 cc makinalar olacak yoksa beni bekleye bekleye uyurlar yolda

dediğim gibi o ince ve hassas ayarı iyi tutturmak gerek
    selo9115 bunu beğendi.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    İrfan'a katılıyorum. Benim cbf'te 42 dişle bağırıyordu, 40 yaptım rahatladı.
    Bu i. müyendisler masus böyle yapıyorlar, motor bağırsın, servise iş çıksın
    çabuk ömrü bitsin diye.

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basmazsan nasıl yetişcen len zaten kanka kafaya koydum 152 yapcam

ulen sen 152 bas sonra gel neyse
    bende motoru satmazsam şerefsizim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)