Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanatc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beşiktaşlı kardeşim bende bu iki motor arasında kalmıştım ve benimde bütçem hondaya yetiyordu, yedek parça fiyatları uygun ve az sorun çıkarır diye hondayı tercih ettim, etmez olaydım, 8500 km de bakımları düzenli yapılmış olan motor 120 km hızlan giderken stop edip kendini kitledi büyük bir kaza tehlikesi geçirdim. neyse sorun motor yağsız kalmışmış ki ben servise tamire bıraktığımda bile içinde gayet güzel bir yağ vardı, sonuç 10 bin liralık motora 2000 tl masraf çıktı. hadi bu olayın benim başıma gelmesi benim bahtsızlığım olsun nazar olsun ama hondanın parçaları öyle ucuz falan değil. şimdiki aklım olsa tereddütsüz r25 i seçerdim. benim için honda bitmiştir.
    Öncelikle geçmiş olsun. Büyük bir talihsizlik yaşamışsınız. Neyse ki sorunsuz atlatmışsınız.
    Ben geçen gün 2sini de kullandım. Honda 2011 modeldi ki sahibi hiç kaza yapmadı falan dedi. Ama kullanım açısından sanki kütüğe binmişsim gibi hisstettim. Sağa sola yatarken motor yatmıyordu nedense. Yamaha kontrol olarak daha stabil sanki. Ama 2km denedim 2sinide hava yağmurlu ve yol ıslak olduğundan yüksek hızlarada çıkamadım. Tek sıkıntım bütçe. Bana 2bin tl fazla ödetmemek için bahane lazım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Arkadaşlar ıpone r4000rs 10W-40 4T esterli sentetik kullanan varmı performans yağı diyor.Nasıl ıpone kullanıyorum saten memnunun bu modeli nasıl merak ettim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ıpone r4000rs 10W-40 4T esterli sentetik kullanan varmı performans yağı diyor.Nasıl ıpone kullanıyorum saten memnunun bu modeli nasıl merak ettim.
    Ben r4000rs 10w-30 kullanmistim memnundum sonra serviste farkli bi ipone 10-30 koyduk o biraz fazla titresim yapiyo 2000km oldu tekrardan deistiricem 10w-40 jaso ma2 / api sl bu aldigim yag da bakalim nasil olucak

Motosikleti
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben r4000rs 10w-30 kullanmistim memnundum sonra serviste farkli bi ipone 10-30 koyduk o biraz fazla titresim yapiyo 2000km oldu tekrardan deistiricem 10w-40 jaso ma2 / api sl bu aldigim yag da bakalim nasil olucak
    Öncekinden alıyım en iyisi memnun dum saten teşekkürler hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Arkadaşlar yakın zamanda egzos koruma alan varmı internette 90 TL sipariş vermeyi düşünüyorum honda da ki fiyatını bilen var mı?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncekinden alıyım en iyisi memnun dum saten teşekkürler hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Arkadaşlar yakın zamanda egzos koruma alan varmı internette 90 TL sipariş vermeyi düşünüyorum honda da ki fiyatını bilen var mı?
    110 tl ye almistim bende ocak ayinda

Motosikleti
    Teşekkürler hocam internetten veriyim siparişi o zaman

Motosikleti
    CBR 250R
    Ipone 10-40ı İnternetten sipariş veriyosanız linkini burda paylaşırmısınız ya bulamıyorum ben?? Hep sentetik var burada yarı sentetik olanı tavsiye ediyosunuz da ondan ötürü

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Bilinmedik yerlerden parça almayin. Motorları calip parça olarak satiyorlar malum onu düşünerek hareket edelim

kanalceyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumun üst mesnet demiri kırık, yetkili servis kontağım sağlam olmasına rağmen kontak ile birlikte satmaya çalışıyor ve dolayısıyla fiyatı da bir hayli tuzlu geliyor. Orijinal olarak temin edebileceğim başka bir yer var mı acaba?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar geçen zincir temizliğinde zincirden bu oring lastiği mi oluyor kopmuş halde çıktı. Sıkıntı olur mu ? Bunun çözümü nedir??https://www.dropbox.com/s/jp6oll9ary...11901.jpg?dl=0
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    CBR250R 2014
    Bugün 12bin bakımına götürdüm motoru
    hava filtresi ve motor yagi değişti fiyat 160TL

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi servise götürdünüz. Bu arada arkadaşlar geçen Honda Konşuk'ta lastik değiştirdim. Zincir yağı sıktılar jantın yarısı yağ oldu. Orada çalışan
    usta da vitesle alakalı sıkıntı var mı diye teste çıktı. Geçen hafta temizlerken motoru baktım heryer yağ. Bir daha oraya götürmeyeceğim hiç memnun kalmadım açıkcası. Zinciri yağlarken araya birşey koy di mi yağ olmasın etraf.Artı yağlama bittiği gibi teste koyuldu bekleme yok.Sürdükleri yağ da heryere saçıldı.Servislerde zinciri yağlatmam bundan sonra.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Selamun Aleyküm beyler cümleten uzun zamandır forumu takipteydim 3 hafta kadar oldu motorumuzu aldık sonunda da bu 1000 bakım sonrası 5.500 rpm de gelmeye başlayan bu sesin çözümü var mı ? Yabancı forumlar dahil aradım taradım net birşey bulamadım ?

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Arkadaşlar şu linkteki egzozu almaya karar verdim.
    http://www.amazon.com/gp/product/B00...&ref_=pd_ybh_1
    Amazon'dan sorduğum soruda uyumludur diye bir cevap aldım. Her mağazada normalde Türkiye'ye göndermiyor ama şu anda indirimdeki mağaza gönderim yapıyor.
    Şimdi bu büyük ihtimalle gümrüğe takılacaktır. Gümrükte ödemem gereken miktar %19 du sanırım değilmi? Birde gümrükte bir ihtimal atlatabilmek için fatura miktarını az göstertiyorduk, öyle birşey denesemmi?

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Merhaba arkadaşlar iki önemli zincir yağı arasında kaldım çok tartışılan bir konu fakat tekrardan sormak istiyorum.

- Würth Zincir Kuru Yağlama Spreyi SaBesto Hhs Drylube
    - Motul Zincir Yağı - C4 Chain Lube Factory Line

CBR 250R için hangisi daha uygun olur ?
    Tavsiyeleriniz benim için çok önemli, tavsiyeleriniz üzerine tercihimi yapıcam.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi servise götürdünüz. Bu arada arkadaşlar geçen Honda Konşuk'ta lastik değiştirdim. Zincir yağı sıktılar jantın yarısı yağ oldu. Orada çalışan
    usta da vitesle alakalı sıkıntı var mı diye teste çıktı. Geçen hafta temizlerken motoru baktım heryer yağ. Bir daha oraya götürmeyeceğim hiç memnun kalmadım açıkcası. Zinciri yağlarken araya birşey koy di mi yağ olmasın etraf.Artı yağlama bittiği gibi teste koyuldu bekleme yok.Sürdükleri yağ da heryere saçıldı.Servislerde zinciri yağlatmam bundan sonra.
    Bende Konşuk motora birkaç defa gittim fazla ilgili değiller, Pendikte honda güngör'e gittim çok daha ilgili ve iyiler serviste.
    Selamlar

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 bakımına gidecektım servise. Servis 110 km en yakını. Herşeyi bnden olack dedım. 75 tl sadece işçilik alırız dediler. İşçilik ve malzemeler dahil onlardan olursa 200 tl tutuyordu. Bide git gel yol masrafım 50 de öle de . 250 tl.

Ben ne yaptım ?
    Yağ İpone 10/40 (1,5 litre) :40,50 tl
    Hava ve Yağ Filtresi(Orijinal):40 tl
    Toplam Maliyet : 80,50 .
    He Makine 8000 bakımında servise girmesi gerekiyordu ama sokmadım. Çıktı ise garantiden cıktı.
    2013 model motoruma 2 sene bindim 20.000 km boyunca ben bakım yaptım ve tık demedi ve sattığım elemanda çok memnun motordan.
    Zincir Yağı olarak SOn bakımımda Motul C4 kullandım. Güzel yağ.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Beyler 2014 ile 2015 arasında bir fark var mı görsel ya da mekanik olarak?

Motosikleti
    R125
    Şehir içi ve şehir dışında ne kadar yaktığını paylaşabilir misiniz.ilk motor olacağı için fazla km yapmak gerekecek tecrübe için o sebeple az yakması önemli..
    Tşkkürler

Motosikleti
    CBR250R 2014
    Ümraniye DB motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler