Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorda son 10 gunde aynalar ikiser kere oynamaya basladi iki vidasi birden gevsiyo... sanirim benim makine acayip titremeye basladi yag deiseli 2000 km oldu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr250r
    herkese merhabalar, yaklaşık bir aydır cbr 250 kullanıcı olarak burada güzel anılarımı paylaşmak isterdim ama honda bu sefer güldürmedi maalesef; baya büyük bir sıkıntı içerisindeyim ve tavsiyelere açığım ilgili konu;
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/148230-honda-cbr-250-ve-hayal-kirikligi.html
    ardacik bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı mmn26kslr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuduruklaşacak derken çekişi mi kudurcak yakışı mı ?
    Gidişi, kalkışı , sesi. Yakıt bende hiç değişmedi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    merhaba arkadaşlar,
    gazı kestiğimde şangur şungur garç diye bir ses geliyor ön taraftan nedeni ne olabilir acaba ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    gazı kestiğimde şangur şungur garç diye bir ses geliyor ön taraftan nedeni ne olabilir acaba ?
    Servise götür kardeşim bence.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Arkadaşlar 16 bin km bakımında ne yapılıyor?Fiyat olarak ne tutar?Ankara da yaşayanlar sizce efe mi? Bora mı?

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise götür kardeşim bence.
    Goturdum normal dendi ama bana hic normalmis gibi gelmiyor

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün dudullu gişelerin az ilerisinde artışıyla birlikte bana silme geçen repsolcu burada mi ? Saat 1630 civari
    ardacik bunu beğendi.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 16 bin km bakımında ne yapılıyor?Fiyat olarak ne tutar?Ankara da yaşayanlar sizce efe mi? Bora mı?
    boradan şaşma bence benim tercihim hep bora olmuştur
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Arkadaşlar aşağıdaki linkteki ürünü yurtdışından satın almak istiyorum ama sanırım 2014 kasaya uymuyor. En azından listelemiyor.

http://www.revzilla.com/motorcycle/t...250r-2011-2013
    Two Brothers'ta 2014 kasaya takabileceğim bir egzoz varmıdır?

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    İlk defa bakıma gideceğim hocam ama bir kaç defa gitmişliğim var.Daha ciddi calışıyorlarmış gibi geldi o yüzden benimde aklımda bora var.Ama ufak tefek sıkıntılarda hep efe ye gidiyorum o yüzden sordum hangisine gidiyim diye.Teşekkürler ederim galiba randevu alınıyor gidilmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:13 ----------

İlk defa bakıma gideceğim hocam ama bir kaç defa gitmişliğim var.Daha ciddi calışıyorlarmış gibi geldi o yüzden benimde aklımda bora var.Ama ufak tefek sıkıntılarda hep efe ye gidiyorum o yüzden sordum hangisine gidiyim diye.Teşekkürler ederim galiba randevu alınıyor gidilmeden

Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aşağıdaki linkteki ürünü yurtdışından satın almak istiyorum ama sanırım 2014 kasaya uymuyor. En azından listelemiyor.

http://www.revzilla.com/motorcycle/t...250r-2011-2013
    Two Brothers'ta 2014 kasaya takabileceğim bir egzoz varmıdır?
    Avrupa ve amerikadan parça aksesuar vs. alacaksanız cbr300r için aratın.
    m_arslan bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 konusunda da yazdım buraya da sorayım.
    Motor alma arifesindeyim. Bütçe cbr a yetiyor ama r25 biraz aşacak. 3-5 kredi çekip r25 almak mantıklımı sizce? Yada buna değermi?
    Parça fiyatları konusunda cbr ucuz diye biliyordumki geçen gün bir arkadaş ön farın 600 yada 900 tl olduğunu yazınca cbr a da şüphe ile bakmaya başladım. İkisinide kullanmış olan arkadaşlar aradaki farkı özetleyebilirmi? Daha önce kullandığım ybrde bile titreşim yok denecek kadar azdı. O kadarını kabul edebilirim. Son hız takıntım yok o önemli değil. Titreşim ve rahatlık ön planda.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa ve amerikadan parça aksesuar vs. alacaksanız cbr300r için aratın.
    Emir hocam teşekkür ederim cevap için. Şimdi Twobros.com'dan egzozlara baktığımda örneğin şu egzoz 2014 içinde uyumlu gözüküyor
    http://www.twobros.com/sku/005-3020406V-S
    Fiyatı tuzlu ama burada baya.
    Bu Modelin ebay'de amazon gibi yerlerde satışı var ama filtrelemede 2014 cbr250 hiç çıkmadığı için uyumlu olup olmadığını hiç anlayamadım.
    Benim için asıl önemli olansa bu egzozu verdiğim linkteki fiyat civarında Almanya sınırları içinde (Alman sitesi yada mağazasında) bulmam mümkünmüdür? Ay sonunda abla araçla Türkiyeye geleceği için vergiydi kargoydu masraf yapmayacağım. Amazon.de' de egzozlar var ama o sitenin filtrelemesindede motorsikletler hiç yok. 2015 CBR300 olarakta arama yapamıyorum...

Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Modelin ebay'de amazon gibi yerlerde satışı var ama filtrelemede 2014 cbr250 hiç çıkmadığı için uyumlu olup olmadığını hiç anlayamadım.
    2014 modeller dediğim gibi avrupa amerikada cbr300 diye geçer. filtrelemede çıkmaması normal. Sanırım amerikan firması olduğundan almanya distiribütörlerini bulup onlardan fiyat almak lazım. ya da direkt amerikadan getirteceksiniz.
    m_arslan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modeller dediğim gibi avrupa amerikada cbr300 diye geçer. filtrelemede çıkmaması normal. Sanırım amerikan firması olduğundan almanya distiribütörlerini bulup onlardan fiyat almak lazım. ya da direkt amerikadan getirteceksiniz.
    Teşekkür ederim hocam, Amerikadan baktığımda kargo vergi felan diyince hiç uyguna gelmiyor bana. Zaten abla geliyor olmasa girmezdim böyle bir aksiyonada. Neyse ablayı salayım motorsiklet magazalarına biraz gezsin bakalım oralarda
    Teşekkür ederim tekrar.
    Mesela Türkiyede Mototaş'mış sanırım distribütörü,
    http://www.mototas.com.tr/two-brothe...4-egzoz-pmu382
    Direk 2014 yazıyor bundada o nasıl bir fiyat öyle...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5213141/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...39855500/detay

ixil ya da leo vince gibi daha uygun fiyatlılara da bakabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5213141/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...39855500/detay

ixil ya da leo vince gibi daha uygun fiyatlılara da bakabilirsiniz.
    m_arslan bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr250r
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 konusunda da yazdım buraya da sorayım.
    Motor alma arifesindeyim. Bütçe cbr a yetiyor ama r25 biraz aşacak. 3-5 kredi çekip r25 almak mantıklımı sizce? Yada buna değermi?
    Parça fiyatları konusunda cbr ucuz diye biliyordumki geçen gün bir arkadaş ön farın 600 yada 900 tl olduğunu yazınca cbr a da şüphe ile bakmaya başladım. İkisinide kullanmış olan arkadaşlar aradaki farkı özetleyebilirmi? Daha önce kullandığım ybrde bile titreşim yok denecek kadar azdı. O kadarını kabul edebilirim. Son hız takıntım yok o önemli değil. Titreşim ve rahatlık ön planda.
    Beşiktaşlı kardeşim bende bu iki motor arasında kalmıştım ve benimde bütçem hondaya yetiyordu, yedek parça fiyatları uygun ve az sorun çıkarır diye hondayı tercih ettim, etmez olaydım, 8500 km de bakımları düzenli yapılmış olan motor 120 km hızlan giderken stop edip kendini kitledi büyük bir kaza tehlikesi geçirdim. neyse sorun motor yağsız kalmışmış ki ben servise tamire bıraktığımda bile içinde gayet güzel bir yağ vardı, sonuç 10 bin liralık motora 2000 tl masraf çıktı. hadi bu olayın benim başıma gelmesi benim bahtsızlığım olsun nazar olsun ama hondanın parçaları öyle ucuz falan değil. şimdiki aklım olsa tereddütsüz r25 i seçerdim. benim için honda bitmiştir.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı serkanatc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beşiktaşlı kardeşim bende bu iki motor arasında kalmıştım ve benimde bütçem hondaya yetiyordu, yedek parça fiyatları uygun ve az sorun çıkarır diye hondayı tercih ettim, etmez olaydım, 8500 km de bakımları düzenli yapılmış olan motor 120 km hızlan giderken stop edip kendini kitledi büyük bir kaza tehlikesi geçirdim. neyse sorun motor yağsız kalmışmış ki ben servise tamire bıraktığımda bile içinde gayet güzel bir yağ vardı, sonuç 10 bin liralık motora 2000 tl masraf çıktı. hadi bu olayın benim başıma gelmesi benim bahtsızlığım olsun nazar olsun ama hondanın parçaları öyle ucuz falan değil. şimdiki aklım olsa tereddütsüz r25 i seçerdim. benim için honda bitmiştir.
    Şuan şok oldum stop etme problemi Honda'da da mı var!
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    honda cbr250r
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan şok oldum stop etme problemi Honda'da da mı var!
    yok doğruya doğru bu arızanın haricinde hiç stop ettiği olmadı bende, hatta arıza yapıp tufaf sesler çıkararak çalışmasına rağmen hep ilk marşta çalıştı, siyah yada beyaz herhangi bir duman atmadı, servise kadar gitti ve orada öldü :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler