Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Arkadaşlar bugün farkettim debriyaj bollaşmış bunu sıkmayı kendim nasıl yaparım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Benim de yarılmıştı yarığın büyüklüğüne bağlı bi lastikçiye gitmiştim 2 dakikada halletmişlerdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde ehliyeti alınca almak istediğim motordu lakin fiyatı yüzünden megelli almayı düşünüyorum

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün farkettim debriyaj bollaşmış bunu sıkmayı kendim nasıl yaparım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Benim de yarılmıştı yarığın büyüklüğüne bağlı bi lastikçiye gitmiştim 2 dakikada halletmişlerdi
    Debriyaj manetin oradaki plastiği çek orda yuvarlak ayarlama yeri var rahatlıkla yaparsın hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı orcunberkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ehliyeti alınca almak istediğim motordu lakin fiyatı yüzünden megelli almayı düşünüyorum
    Kardeşim ikinci elini almaya calış en azından megelli yi boşver titreşim manyağı gördüm inceledim ama yine de kendi kararın dediğim gibi imkanın varsa ikinci el al derim
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 km. sonra yağ değiştireceğim. Castrol mu alsam, İpone mu, Motul mu Şu an 10/30 ipone var, viteslerde bir sorun yok ama gereksiz bir ses fazlalığı var. Arada yağ seviyesine baktığım oluyor azaldı mı yoksa diye

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km. sonra yağ değiştireceğim. Castrol mu alsam, İpone mu, Motul mu Şu an 10/30 ipone var, viteslerde bir sorun yok ama gereksiz bir ses fazlalığı var. Arada yağ seviyesine baktığım oluyor azaldı mı yoksa diye
    Motulün sitesine gir motorunun marka modelini yaz motosikletine en uygununu göreceksin
    Sokollu bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yarık halin fotoğrafı var mı?
    ne gibi bi işlem yaptılar?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetin oradaki plastiği çek orda yuvarlak ayarlama yeri var rahatlıkla yaparsın hocam

oda yeterli gelmez ise motorun sağ tarafında debriyaj telini tutan 2 tane vida var aşağıdaki yani sol taraftaki vidayı gevşetip üsttekini sıkarsan gerdirmiş olursun.. aman dikkat et ne çok önde, nede çok geride kavrasın..

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Elimde bir tane Pirelli Diablo Rosso 2 140/70/17 arka lastik var çok az kullanıldı halen sıfır gibi ama yanağının en kenarında küçük kesik var. ilgilenen olursa whatsapptan fotoğrafını yollayabilirim. normal kullanımda kesik olan kısmı kullanmanız mümkün değil. lastiğin içinde herhangi bir yama vs yoktur lastik tamir görmemiştir. düşünen arkadaşlar pm atabilir.

Arkadaslar aranıza yenı katılmıs sayılır 2 aylık 0 cbr 250 kullanıcısım 1000 bakımını yaptırdım ılk vıteslı motrum tamamen ogrendım dıyebılırım bır kac kısıye sordum hondada normal dedıler vıtes gecıslerınde caaaat dıye bır ses cıkıyor her zaman degıl ama takır tukur ses cıkması ıcımı bır cız edıyo acıkcası bende mı sorun var yoksa gercekten tum hondalarda vıtes gecıslerınde ses cıkıyor mu

Motosikleti
    Alıntı melihbebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aranıza yenı katılmıs sayılır 2 aylık 0 cbr 250 kullanıcısım 1000 bakımını yaptırdım ılk vıteslı motrum tamamen ogrendım dıyebılırım bır kac kısıye sordum hondada normal dedıler vıtes gecıslerınde caaaat dıye bır ses cıkıyor her zaman degıl ama takır tukur ses cıkması ıcımı bır cız edıyo acıkcası bende mı sorun var yoksa gercekten tum hondalarda vıtes gecıslerınde ses cıkıyor mu
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Honda servisinin kattigi yağ haricinde başka bir yağ kullanırsan ses geçer motül ipone gibi

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde bir tane Pirelli Diablo Rosso 2 140/70/17 arka lastik var çok az kullanıldı halen sıfır gibi ama yanağının en kenarında küçük kesik var. ilgilenen olursa whatsapptan fotoğrafını yollayabilirim. normal kullanımda kesik olan kısmı kullanmanız mümkün değil. lastiğin içinde herhangi bir yama vs yoktur lastik tamir görmemiştir. düşünen arkadaşlar pm atabilir.
    hocam benimde ön lastik ufak bi yarık var ve kimle görüştüysem değiştir dediler, o şekliyle satın alacak biri olacağını sanmıyorum.
    bu arada fotoğrafları var mı?

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benimde ön lastik ufak bi yarık var ve kimle görüştüysem değiştir dediler, o şekliyle satın alacak biri olacağını sanmıyorum.
    bu arada fotoğrafları var mı?
    hocam benimkisinde büyük bir sıkıntı yok satılmazsada sağlık olsun lastiğim bitince takar kullanırım ama boş durmaktansa değerlendireyim diye düşündüm. evet fotoğrafı var. cep numaranızı veya mail adresinizi pm atarsanız foto yollayabilirim.

Kıs ayındayız sureklı yagmur motor cabbuk kırlenıyor nasıl yıkamalıyım ve ne sıklıkta paslanır dıye ccekınıyorum acıkcası kı daha 2 aylık motrun zıncırınde paslanma var onu nasıl ne sekılde cıkartabılırım bır de motorum sıyah kılcal cızıkler olusmaya basladı onları nasıl gıderebılırım

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    motrun zıncırınde paslanma var onu nasıl ne sekılde cıkartabılırım
    WD40 + diş fırçası

Akdeniz, Ege gibi nemli bölgelerde yaz kış farketmeden 500 km'de bir zinciri yağlamak, 1.000 km'de bir de temizlemek lazım zinciri.

motorum sıyah kılcal cızıkler olusmaya basladı onları nasıl gıderebılırım
    Kılcal çizikleri gidermenin en iyi yöntemi, kılcal çizikleri kafaya takmamak
    Taktım bir kere kafaya diyorsan, Turtle wax pasta cila ve sprey cila ile halledebilirsin.
    mustafaaytar bunu beğendi.

Her zincir temizlemede kullanmadığım bir diş fırçası veya bulaşık süngeri feda ediyorum. Wd40 ile yağlama yapılmaz evet ama pas için yağlamadan önce uygulamak çok mantıklı geldi. İlk fırsatta deneyeceğim. Sağolasın Mücahit

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Millet bizim motorun lastik hava basinci kac? Gecen honda satis temsilcisine sordum 36 42 dedi ???
    Birde performans icin hangi yagi onerirsiniz? Repsol dusunuyorum ne dersiniz ?

Motosikleti
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet bizim motorun lastik hava basinci kac? Gecen honda satis temsilcisine sordum 36 42 dedi ???
    Birde performans icin hangi yagi onerirsiniz? Repsol dusunuyorum ne dersiniz ?
    Ön arka 29 basman lazım kitapçık da ve arka maşa da yazar arkanda artçı olursa arka teker 32 olması lazım yanlış hatirlamiyosam.
    Yağ da ipone veya motül kullan bunlar iyidir

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ben en son on 28 arka 32 bastim, performans olarak baska yaglari deneyenler yokmu ?

Motosikleti
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son on 28 arka 32 bastim, performans olarak baska yaglari deneyenler yokmu ?
    İlk olarak castrol denedim performansı iyidi ama titreşimi de çok fazlaydı

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak castrol denedim performansı iyidi ama titreşimi de çok fazlaydı
    Castrol 10/40 power olan tam sentetik mi , yoksa kısmi sentetik yazan enduro resimli olan yağı mı denedin ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler