Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Hava 40 dereceye yakın ee bizde arkadaşlarla bi yere gidelim derken internet kafe de bulduk kendimizi ve gene motor sürmek den vaz geçemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0zZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://yildirimmotosiklet.com/

Yoshimura USA TRC (CBR 250 ye özel olanı ) susturucu aparatı üzerinde geliyor
    Eyv hocam teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava 40 dereceye yakın ee bizde arkadaşlarla bi yere gidelim derken internet kafe de bulduk kendimizi ve gene motor sürmek den vaz geçemedim

http://www.upmatik.com/m/2014/08/16/...815-WA0002.jpg
    Hakan ne adamsın kardeşim.. :D

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 250 mi satıyorum. bagajsızlık beni yıldırdı, çanta takınca kelebek durmayacak bir motora geçicem. henüz ilana koymadım, önden varsa arayan çevrenizde haberleşelim.

2011 model, 15 bin km de. 11 bindeyken almış, alırken hondadan expertiz yaptırmıştım. orası çizik, burası çizikten başka bi sıkıntı çıkmadı. 4 bin km dir de ben kullanıyorum bana da herhangi bir sorun yaşatmadı. ilana 9500 den koyucam ama eşe dosta ikramım olur. sonuçta ciyerli makine.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Arkadaşlar merhaba, biraz bilgi isteyeceğim..motorum 15 bine yakın 18 binde bakıma gitmeyi düşünüyorum

1- bu tekerlekteki milin orada rulmanlar var oraları yağlatan yada değiştiren varsa fiyatı ne kadar?

2-Gidon kafası rulmanları için birşey yaptıran?

3-Ebc debriyaj balata ile honda debriyaj balata arasında fiyat ve kalite olarak ne gibi farklar vardır ?

4- Fren balatası yine ebc hakkında ne düşünüyorsunuz?

5-zincir ve dişli seti için bilgi lütfen...

Not: Motoru agresif kullanmıyorum fakat 18 binde ilk balata değişimi yapacağım "kma" dan alıp servise götürmek gibi bir niyetim var.. Ömrü bitmemesine rağmen did dişli seti ve debriyaj balatası da alayım diyorum gitmişken.. Yoksa herşeyi servise mi bırakmak mı daha iyi olur? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Bu arada anes,pazarbaşı servis tecrübesinden sonra esengülün ilgi alakası gayet memnun etti servis olarak esengüle gideceğim...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, biraz bilgi isteyeceğim..motorum 15 bine yakın 18 binde bakıma gitmeyi düşünüyorum

1- bu tekerlekteki milin orada rulmanlar var oraları yağlatan yada değiştiren varsa fiyatı ne kadar?

2-Gidon kafası rulmanları için birşey yaptıran?

3-Ebc debriyaj balata ile honda debriyaj balata arasında fiyat ve kalite olarak ne gibi farklar vardır ?

4- Fren balatası yine ebc hakkında ne düşünüyorsunuz?

5-zincir ve dişli seti için bilgi lütfen...

Not: Motoru agresif kullanmıyorum fakat 18 binde ilk balata değişimi yapacağım "kma" dan alıp servise götürmek gibi bir niyetim var.. Ömrü bitmemesine rağmen did dişli seti ve debriyaj balatası da alayım diyorum gitmişken.. Yoksa herşeyi servise mi bırakmak mı daha iyi olur? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Bu arada anes,pazarbaşı servis tecrübesinden sonra esengülün ilgi alakası gayet memnun etti servis olarak esengüle gideceğim...
    Ufak tefek seylerı servise bırakmanızı tavsiye etmem. elinizden gelen birşeyler varsa yapın . ama bilgi yoksa parayı servise basacaksınız. Servis adamın ağzına ediyor vallaha.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Kırmızı motor alanlara gelsin.

Benimki de kırmızı
    Mitoqondri ve ardacik bunu beğendiler.

Arkadaşlar geçende de yazmıştım.. Motorun zincir gerginliği tekeri çevirince değişiyor diye..
    Uzun zamandır bakmıyordum.. Bugün öylesine bir kontrol edeyim dedim aynı sorun devam ediyor..
    Boşta çeviriyorum bi sıkışıyor bi gevşiyor.. Birde tekerin tam arkasından baktım.. tekeri çevirince hafif sağ sol yaparak geziyor zincir koruma lastiğinin üzerinde.. Sorun nedir ? Nasıl giderebilirim ? Bu arada maşanın iki tarafındada çizgiler eşit..

1- Biraz araştırdım.. Zincir bitmiş dişli ve zincir değişimi diyenler var..
    2- Teker rulmanından yapar diyenler var.. Teker sağ sol yapıyorsa diye.. Ama tekeri salladım oynamıyor bile rulman sağlam görünüyor..
    3- Zincir dişli merkezinden kaçık diyenler var.. (bu nasıl oluyor anlamadım ama vardı bi açıklaması)
    4- Ayrıca arka dişlide yamukluk olabileceğini söyleyenler var..

Yani sorunu birtek ben yaşamıyorum diğer forumlarda ve diğer başka markalardada bu durumlar oluyor..

Açıkcası garanti kapsamına girer mi servisle konuşmayı düşünüyorum.. Servisim 70 km uzaklıkta manavgatta.. O yüzden tam anlayıp öyle gitmek istiyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar..

Motor daha 1500 km'de ayrıca arkadaşlar dişli ve zincir değiştirsem ortalama fiyat ne kadar tutar.. ? Değişim yapınca sorun giderilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Arkadaşlar servis ile görüştüm şimdi..
    Zincirin hareket ederken koruma lastiğinde sağa sola hafif hareket etmesinin normal olduğundan bahsetti..
    Ayrıca zincirin normal olduğundan bahsetti.. O şekilde kullanmamdan sıkıntı çıkmayacağını söyledi..
    Bir daha ki bakıma geldiğim de kontrol edeceğinden bahsetti..
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Abi bilen bilmeyen her kez konuşuyor senin muhabbet de öyle olmuş.. en güzelini yapmışsın servisi arayıp birinci kişiden bilgi almak daha iyi hem motorun daha yeni abi sıkıntı olmaz tabii devamlı teker yapmıyosan

Eyv. Hakan kardeşim.. Bakalım bir video çektim yükleyince daha açıklayıcı olur düşüncesindeyim.. ;)

Motosikleti
    CBR 250R
    Bugün motoru aldığımdan bu yana ilk defa Ayetel Kürsi'yi okumadan yola çıktım ve düştüm. Komedi gibi kazaydı. Gideceğim yere varmak için vakit var diyerek yavaş yavaş, sakin şekilde sürüyordum. Bu durum biraz da rehavete sürükledi beni. Alibeyköy'den Eyüp istikametine doğru giderken trafik ışığı sarı yandı hızımı azalttım tam durmak üzereyken arkadan araba geldiğini farkettim ve hâlâ sarı ışık yanarken geçtim. Kendimi durmaya programladığım için de ileriyi pek hesap etmedim. Bu sırada önümdeki kamyon sola girmek için durdu ve ben arkadan çarpmamak için frenleri biraz fazla sıktım veee bingo.

Yalnız çok güzel düştüm. Motorda en ufak bir çizik bile oluşmadı. Bu nasıl olur diye birkaç defa daha baktım gerçekten çizik yok. Vites değiştirirken farkettim vites pedalı biraz yamulmuş. Belli belirsiz bir yamukluk da yan ayak demirinin açma kapama çubuğunda var.

Kendime çıkardığım birkaç ders oldu; Hangi süratle gidersen git depoyu sıkı kavra! Kolları rahat bırak! Trafiği okumayı asla bırakma! Ve en önemlisi yola çıkmadan önce Ayetel Kürsi okumayı ihmal etme. İnanıyorsanız Ayetel Kürsi'yi öğrenmenizi tavsiye ederim arkadaşlar.
    OnurTr ve qezgin bunu beğendiler.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru aldığımdan bu yana ilk defa Ayetel Kürsi'yi okumadan yola çıktım ve düştüm. Komedi gibi kazaydı. Gideceğim yere varmak için vakit var diyerek yavaş yavaş, sakin şekilde sürüyordum. Bu durum biraz da rehavete sürükledi beni. Alibeyköy'den Eyüp istikametine doğru giderken trafik ışığı sarı yandı hızımı azalttım tam durmak üzereyken arkadan araba geldiğini farkettim ve hâlâ sarı ışık yanarken geçtim. Kendimi durmaya programladığım için de ileriyi pek hesap etmedim. Bu sırada önümdeki kamyon sola girmek için durdu ve ben arkadan çarpmamak için frenleri biraz fazla sıktım veee bingo.

Yalnız çok güzel düştüm. Motorda en ufak bir çizik bile oluşmadı. Bu nasıl olur diye birkaç defa daha baktım gerçekten çizik yok. Vites değiştirirken farkettim vites pedalı biraz yamulmuş. Belli belirsiz bir yamukluk da yan ayak demirinin açma kapama çubuğunda var.

Kendime çıkardığım birkaç ders oldu; Hangi süratle gidersen git depoyu sıkı kavra! Kolları rahat bırak! Trafiği okumayı asla bırakma! Ve en önemlisi yola çıkmadan önce Ayetel Kürsi okumayı ihmal etme. İnanıyorsanız Ayetel Kürsi'yi öğrenmenizi tavsiye ederim arkadaşlar.
    Hocam büyük geçmiş olsun. Gidon yamuklugunu kontrol etmeni tavsiye ederim. Gidonu tam sağa kır ve depoyla olan uzaklığını parmakla ölçüp aynısını sola kırıp da kontrol edebilirsin...
    mucoist bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam büyük geçmiş olsun. Gidon yamuklugunu kontrol etmeni tavsiye ederim. Gidonu tam sağa kır ve depoyla olan uzaklığını parmakla ölçüp aynısını sola kırıp da kontrol edebilirsin...
    Teşekkürler. Kalkar kalkmaz yaptığım ilk şey gidon kontrolü oldu. Grenajı bile sonradan kontrol ettim. Bir miktar benzin dökülmüştü. Onun dışında akan kokan bir şey yok çok şükür. En kötü kazamız bu olsun.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cok gecmis olsun... iyiki sanada bisey olmamis...
    mucoist bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun... iyiki sanada bisey olmamis...
    Sağolasın dostum. Motor devrildiğinde ben ayaktaydım zaten. Ne bana ne motora zarar geldi. Allah herkesi küçük büyük tüm kazalardan korusun.

Motosikleti

Çok geçmiş olsun hocam.. Ufak ufak kazalarla çıksın kem gözler
    mucoist bunu beğendi.

http://youtu.be/-PRDWVK9pRY

Arkadaşlar zincir ile ilgili sorunu videoya çektim izleyip fikir sahibi olmanız adına..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Hocam çok büyük geçmiş olsun.. Allah daha kötüsünden ve beterinden korusun sizi ve tüm motor kullanan herkesi..
    mucoist bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Allah korumuş çok geçmiş olsun
    mucoist bunu beğendi.

Motosikleti
    Zeki abi motoru kullanması için birisine ver o binsin sende zinciri görebilecek şekilde takip etmeye çalış. Bi bak bakalım acaba hızlı giderken zincirin hareketi nasıl ? bence farklı olma olasılığı var gibi
    Mitoqondri bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    2-3 gündür gezelim, toplanalım dedik kimseden ses soluk çıkmadı. Bir Alper abi okey dedi. Hep beraber bizde gazlamaya çıktık. Gece saat 10'da yola çıktık, ben eve girdiğimde saat sabahın 6'sıydı. Çok güzel bir gece oldu ama ben çok zevk aldım. Bunlarda gecenin özeti. Gezmekten, muhabbetten fazla fotoğraf çekmek aklımıza gelmedi

_

_

_
    Mitoqondri bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- Biraz araştırdım.. Zincir bitmiş dişli ve zincir değişimi diyenler var..
    2- Teker rulmanından yapar diyenler var.. Teker sağ sol yapıyorsa diye.. Ama tekeri salladım oynamıyor bile rulman sağlam görünüyor..
    3- Zincir dişli merkezinden kaçık diyenler var.. (bu nasıl oluyor anlamadım ama vardı bi açıklaması)
    4- Ayrıca arka dişlide yamukluk olabileceğini söyleyenler var..

Yani sorunu birtek ben yaşamıyorum diğer forumlarda ve diğer başka markalardada bu durumlar oluyor...

merhaba kardeş

aynı sorun 2 ay önce bende de vardı. zinciri yağsız bırakmıştım bu yüzden zincir bozulmuş. bir tarafı bol diğer tarafı gergin. giderken motoru titretiyordu. zincir dişliyi bi değiştirdi titreme 0a indi nerede ise. dişliyi keyfe keder değiştirdim çünkü 0 zincir aldım 0 da dişli olsun diye
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler