Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    cbr 250 ye nekadar yag koyuluyor..
    motorum şuan toplanıyor bi kaç güne aranızda olucam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, geçenlerde Uçmakdere'ye gitmiştim. Yol denizi görene kadar berbat, ama sonrasındaki manzara görmeye değer gerçekten.

http://www.youtube.com/watch?v=KfOqeepBvYA

http://www.youtube.com/watch?v=Vg9LyAhvtLw
    kamera da çok iyi..

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Branda alırken motorun tam boyutlarına göre al honda nın sitesinden bak ona göre al derim .Birde alacağın brandanın ön ve alt kısımlarında lastik olmasına çok dikkat et hayati önem taşıyo yoksa brandayı bir daha motorun üstünde göremezsin rüzgar alıp götürüyo. Ben ybr ye göre bi branda almıştım ona tam oluyodu bizim motor ona göre biraz kısa ve rüzgar alttan giriyo ve havalandırıyo. Kesinlikle boyutuna bak ve alt tarafı lastikli bişey al tavsiyem.Kullandım ordan biliyorum.Kalite olarak pek fark etmez ben dandik bişey almıştım memnunum bi sorun yaşatmadı.Diğerlerinin içinde ayriyetten bi kat astar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera da çok iyi..

o yollardan bir ay önce geçtim ve berbattı hala da öyle dünyayıo verseler o yola bir daha motorumu sokmam. diğer yolu dene bence ;D

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, geçenlerde Uçmakdere'ye gitmiştim. Yol denizi görene kadar berbat, ama sonrasındaki manzara görmeye değer gerçekten.

http://www.youtube.com/watch?v=KfOqeepBvYA

http://www.youtube.com/watch?v=Vg9LyAhvtLw
    Tek başınıza yapmayın böyle şeyleri toplaşıp gidelim
    ormankebabi bunu beğendi.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Merhaba Arkadaşlar, bende CBR250 ile aranıza yeni katıldım , uzun zamandır forumu takip ediyorum , bir çok şey öğrendim , takip etmeye devam...

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Gelibolu , Gökçeada haftasonu gezim

DALGIC_800, zenon, ormankebabi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar direksiyon sinavina girdikten kac gun sonra ehliyet elimde olur ? Ne kadar surer islemler
    1 hafta sonra alırsın ben şahsen sınavdan 1 hafta sonra aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorumun arka jantına ypışan yağ lekelerini temizledim.Bunu yaparken tiner kullandım ve çok kolay bi işlem oldu.Acaba zinciri yağlamadanda tinerle temizleyip mi zincir yağını sıksam yoksa gazyağı mı kullanayım.Tinerin o-ringlere bi zararı var mıdır acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar.Birde eyüp civarında gazyağı satan bi yer bilen var mı gerçi mekan farketmez cbr altımızda gider alırız :D
    gaz yağı satan yer var bizim semtte ama karışık ara sokakta bulman çok zor.zeytinburnuna gel yardımcı oluruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 kutu motul koyuyorlar .
    Bugraaa bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarı yarıya koyman gerekiyor
    enis çekilen resmı koysana şans kaza karsılaşmamız bide arkadasımın kardeşi cıkman benı cok şaşırttı ya
    prohonda bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    temizleme yaparken tiner kullanmayın zarar veriyor
    gaz yağı en güzeli

bende motorun 1000km bakımını yaptırdım 69 tl tuttu çok uygun fiyat geldi bana

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ayhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizleme yaparken tiner kullanmayın zarar veriyor
    gaz yağı en güzeli

bende motorun 1000km bakımını yaptırdım 69 tl tuttu çok uygun fiyat geldi bana
    yağ ne kullandınız? bende 1000 bakımda 90 tl tuttu yaw :D + Ankarada Ben Efeye Yaptırmıstım siz kime yaptırdınız?

atizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ ne kullandınız? bende 1000 bakımda 90 tl tuttu yaw :D + Ankarada Ben Efeye Yaptırmıstım siz kime yaptırdınız?
    bende 60 liraya yaptırdım
    dostlar, benimde motora bişeyler yapasım var,
    ilkten egsoz değiştireyim diyorum, ama burda bi eleman var tvs 150 ye enduro egsoz takmış sesi farklı olmuş (akarpoviç küçük olanlardan) yada direk race egsozu takayım tire de bi usta var avcrom diye aratırsanız, adam sadece motor egsozu yapıyo, halil usta, tireye gazlıycam aslında burdan bi kaç arkadaş hep beraber gitsek, onlarda hem fikir sahibi olur belki onlarda değiştirirler orda karar verip? izmirdeki arkadaşlar özellikle size soruyorum hem bahane olur bize yol yaparız, şöyle 4-5 cbr olsak gitsek orda gezeriz filan haftasonu cumartesi filan öğleden sonra gibi
    en güzel yer gidilmemiş olandır...

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    bora honda ya gittim motul 5100 10-40 koydular bu bile fazla bu tip motorlara dedi arkadaş 7100 olunca 85tl olur dedi bende tamam dedim
    efe hondaya gelince onunla baya bir sorun yaşadık dahada yaşayacağız gibi duruyor.ilk aldığımda arka dişlide sorun vardı değiştirdik dediler ama bugun diğer servis ekranda değişimin yazmadığını sölediler bakalım konuyu honda türkiyeye anlattım ne diyecekler

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ben honda borada yaptırdım motul 7100 koydular yağ 80 küsür tl aldırlar efe biraz pahalı yapıyor sanırım

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w30 1.6lt koymuşlardı 6000 bakımında.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Her iki yağı da kullanan arkadaşlar 10-30 yağ ile 10-40 yağ arasında fark hissettiniz mi?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Kullanma ve bakım el kitabının 2. Sayfasında "Kullanım ömrü 10 yıldır" diye bir yazıyı daha önce gören ve şaşıran oldu mu? Ben ilk miyim

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Valla Efede sorun yaşamadım ama Fiyatta sorun yaşadım. Bi dahaksıne Boraya qiderim artık napalım.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki yağı da kullanan arkadaşlar 10-30 yağ ile 10-40 yağ arasında fark hissettiniz mi?
    Acikcasi cok da fark hissetmedim ben. Servis ne koyarsa onu kullaniyorum. Ayrica Honda'nin yagi daha ucuz. 1.6lt'sine 30 tl aldilar.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    enis çekilen resmı koysana şans kaza karsılaşmamız bide arkadasımın kardeşi cıkman benı cok şaşırttı ya
    fotoğrafı koyamadım nerden koyacağımı bulamadım :/ bugün karabükte yana yakıla gaz yağı aradım haber saldım 4 bir yana bakkalda buldum :D aldım hemen temizledim zincirimi mazot daha iyi temizliyor ama gaz yağı sıktıktan sonra süngerle de silince tertemiz oluyor çamurluğu vidalarından çıkardım daha rahat oldu. Bu sayede çamurluk ve onun kapattığı yerdeki pislikleri de temizleme imkanım oldu gaz yağının kurumasını bekliyorum yağlamayı yarın yaparım artık.
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğrafı koyamadım nerden koyacağımı bulamadım :/ bugün karabükte yana yakıla gaz yağı aradım haber saldım 4 bir yana bakkalda buldum :D aldım hemen temizledim zincirimi mazot daha iyi temizliyor ama gaz yağı sıktıktan sonra süngerle de silince tertemiz oluyor çamurluğu vidalarından çıkardım daha rahat oldu. Bu sayede çamurluk ve onun kapattığı yerdeki pislikleri de temizleme imkanım oldu gaz yağının kurumasını bekliyorum yağlamayı yarın yaparım artık.
    Dün erken haber verseydın bende gelirdim yanına. evet Bakkallarda satılıyo gaz yağı genelde itfaiyenın ordakı bakkalda buluyo 1 lt 5 tl mi ne idi en son bende pazar sabahtan temizlerim zinciri. öğleden sonrada yağlarım. bu arada shellden benzın alma. motor mallaşıyo. ben aldım bin pişman oldum. motorun sesi de bi garip çıkmaya basladı benzıni alana kadar bişi yoktu. depoyu bitirmeye çalsııyo yapıstırıyom bitsin hemen diye. eski yerden almaya devam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler