Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Fakültemizin motorize ekibi :D
    avcagatay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Arkadaşlar uzun yolda cbr250'nin gidon ve oturuş pozisyonu yoruyor beni, hele artçıyla daha çok. Sırtımda rahatsızlık oluşuyor.
    Araştırırken şöyle bir şey buldum: https://www.helibars.com/product/hon...ent-handlebars
    Böyle bir şey yaptıran ya da bilen var mı?

Bir de 1 seneyi geçkin kullanıcılara sorum; oturuş pozisyonundan oluşan rahatsızlığa vücut zamanla adapte oluyor mu ? Yani biraz sabret alışacaksın zaten gibi bir durum var mı ?
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    arkadaşlar bizim motosikletin uzunluğu kaç cm. hangi ölçülerdeki brandalar uygun olur. branda önerebilecek biri var mı ?

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun yolda cbr250'nin gidon ve oturuş pozisyonu yoruyor beni, hele artçıyla daha çok. Sırtımda rahatsızlık oluşuyor.
    Araştırırken şöyle bir şey buldum: https://www.helibars.com/product/hon...ent-handlebars
    Böyle bir şey yaptıran ya da bilen var mı?

Bir de 1 seneyi geçkin kullanıcılara sorum; oturuş pozisyonundan oluşan rahatsızlığa vücut zamanla adapte oluyor mu ? Yani biraz sabret alışacaksın zaten gibi bir durum var mı ?
    Eğer belden aşağınız değilde belirttiğiniz gibi sırtınızda rahatsızlık ağrılar oluyorsa kesinlikle oturuş pozisyonundandır. Motoru dizleriniz ile kavrayın (dizlerinizi sıkıp tutun) omuzlarınız düşük bir şekilde dirsekler yere paralel gelecek şekilde gidonu hafifce tutun (gidon sadece frenajda sıkıca tutulur motor düz giderken) bu şekilde kullanımda fizyolojik olarak bir rahatsızlığınız yoksa ağrı sızı olmaması gerekir. Tabi uzun yoldan kastınız binip 5 saat kımıldamadan gitmekse doğrudur. tavsiyem 1-1.30 saatte bir motordan inip ufakta olsa yürümek

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı ayhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın su koyabilirsin ama kışın antifreze koyman şart kaç litre olduğunu servisine sorman lazım
    yarı yarıya koyman gerekiyor
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Fiyat olarak 300-400 aralığından başlattığım kask arayışlarımı shark s900c ile birlikte 600 e çıkarmıştım.Sizin söylediğiniz speed r ve vision r modelleri ise 890-910 civarında.He 600 ü veren 900 ü de verir ama nasıl olsa 1-2 sene içerisinde değiştiririm mantığıyla daha fazla vermeyi de düşünmemiştim açıkçası.Yine de değerlendireceğim önerilerinizi.

Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende kaskı değiştiricem yakın zamanda bende shark düşünüyorum eğer kafama tam olursa... Ancak s900c ne kadar agresif ve güzel gözüksede thermoplastic olması dezavantaj... o kadar para vereceğine benim gibi vision R veya speed R bakmanı önderirim özel dokuma fiber kasklar olduğu ve aralarındaki fiyat farkının çok az olması çok önemli bir olay...

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motosikletin uzunluğu kaç cm. hangi ölçülerdeki brandalar uygun olur. branda önerebilecek biri var mı ?
    Branda işi sıkıntı, bazılarının medium, bazıların small bedeni uyuyor. Etrafta kedi varsa sadece güneşten koruyacak ucuz birşey alsan yeter...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Euro düşünce motora double bubble cam alayım diyorum, rüzgardan yana bir faydası olur mu? Özellikle otobanda göğsüme çok rüzgar vuruyor, çok yoruyor...

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Bugün motorumun arka jantına ypışan yağ lekelerini temizledim.Bunu yaparken tiner kullandım ve çok kolay bi işlem oldu.Acaba zinciri yağlamadanda tinerle temizleyip mi zincir yağını sıksam yoksa gazyağı mı kullanayım.Tinerin o-ringlere bi zararı var mıdır acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar.Birde eyüp civarında gazyağı satan bi yer bilen var mı gerçi mekan farketmez cbr altımızda gider alırız :D

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda işi sıkıntı, bazılarının medium, bazıların small bedeni uyuyor. Etrafta kedi varsa sadece güneşten koruyacak ucuz birşey alsan yeter...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Euro düşünce motora double bubble cam alayım diyorum, rüzgardan yana bir faydası olur mu? Özellikle otobanda göğsüme çok rüzgar vuruyor, çok yoruyor...
    ben de kuş pisliği ve kediden uzak tutmak için istiyorum ucuz birşey bulamadım ölçü olarak da hepsiburada sitesinde brandalarda açıklama yok
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    MTS ya da TEX benim kullandığım small, 30TL'ye almıştım... Kuşlara, kedilere gönül rahatlığı ile siper ediyorum, çantası da var içine tepip depo üstü çantanın içine atıyorum... Her yere götürüyorum
    prohonda bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MTS ya da TEX benim kullandığım small, 30TL'ye almıştım... Kuşlara, kedilere gönül rahatlığı ile siper ediyorum, çantası da var içine tepip depo üstü çantanın içine atıyorum... Her yere götürüyorum

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=ottex260&categoryId= 20029256&sku=OTTEX260-L&gclid=CPTH4-GqtLgCFcpb3godbxwAKA seninki bundan mı ? link atabilir misin nerden aldıysan

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    held marka brandayı tek gecerım
    su gecırmez sert plastık yırtılmaz
    L beden cbr125'e tam uyuyordu

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Selamlar, geçenlerde Uçmakdere'ye gitmiştim. Yol denizi görene kadar berbat, ama sonrasındaki manzara görmeye değer gerçekten.

Bugraaa, avcagatay, ormankebabi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar direksiyon sinavina girdikten kac gun sonra ehliyet elimde olur ? Ne kadar surer islemler

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Arkadaşlar bu motoru İstanbul'da test edebileceğim bir yer varmıdır?

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    motomaxtan büyük boy almıştım ilk , aşırı dandik bişeydi, kediler yırttı, hudson deriden tam bizim motor boyutlarında başka bir branda aldım yaklaşık 9-10 ay önce , hala taş gibi duruyor, ayrıca alt tarafı komple lastikli motoru iyi sarıyor, motomaxınki tam işkenceymiş, dürüm gibi sarmam gerekiyordu motoru, hudson dan aldığımın markasını hatırlamıyorum şimdi ama buna benziyor http://www.hudsonderi.com/?urun-2071-Prohell-Branda.html
    zaten şirinevler hudson daki arkadaşa motor markanı söyleyince direkt çıkarıp tam motoruna göre brandayı veriyor, sen İstanbul da değilsin anladığım kadarıyla ama şirinevler hudson deriyi arayıp bir sor istersen, benim motor bütün kışı bahsettiğim brandayla geçirdi, sorun yok.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Castrol 10 40 yağ aldım 500 km oldu yarın değiştirceğim bakalım castrol fark ettirecekmi . Kullanan varmı ?

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorumun arka jantına ypışan yağ lekelerini temizledim.Bunu yaparken tiner kullandım ve çok kolay bi işlem oldu.Acaba zinciri yağlamadanda tinerle temizleyip mi zincir yağını sıksam yoksa gazyağı mı kullanayım.Tinerin o-ringlere bi zararı var mıdır acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar.Birde eyüp civarında gazyağı satan bi yer bilen var mı gerçi mekan farketmez cbr altımızda gider alırız :D
    Tiner, benzin gibi uçucu solventleri kesinlikle kullanmayın diyorlar her yerde, oringleri haşat ediyormuş. Gaz yağı ya da zincir temizleme spreyleriyle temizlenebilir.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bu branda nasil arkadaslar ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-racing-motosiklet-brandasi-1-sinif-kargo-bizden-79-tl-131321839/detay/

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=ottex260&categoryId= 20029256&sku=OTTEX260-L&gclid=CPTH4-GqtLgCFcpb3godbxwAKA seninki bundan mı ? link atabilir misin nerden aldıysan
    Bu olabilir çok benziyor, ben feyizoğlundan ya da hudson deriden almıştım. Bu 4. Brandam çok net hatırlamıyorum o yüzden :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler