Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Motorun daha açılmamış bence yada rodajı düzgün yapamadın.
    Bende 82 kiloyum gazı açınca zaten direk 160' 170 görmen lazım. Ben 2 kez 180 gördüm.
    İlerleyen zamanlarda açılacaktır biraz yüksek devirli kullan.

Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dün bi azami hız denemesi yapiyim dedim motor 150 kmde takıldı. burda okuyorumda 165 görenler var. sizce sorun bendemi motordami? 1.85m 80 kg . motor 1500 kmde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

bende bi cbr 250r sahibiyim. sorusu olan arkadaşlara yardım etmek isterim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Hiz gostergesinin sapma payi %10 diye mutlak bir bilgi dogru degildir.
    Araclarin hizi arttikca bu sapma artar,ve yine araciniz(otomobille ornekliyorum) ne kadar standart bir piyasa otomobili ise (binek arac-hepimizin kullandigi)sapmanizin derecesi dogru orantida artacaktir.
    Spor otomobillerde de sapma yok demek yanlistir ancak minimum duzeydedir(porsche,ferrari)
    Ama dedigim gibi %10 mutlak bir dogru degildir!

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar selam, bugün itibariyle CBR'ımı satmış bulunuyorum :(
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun can, ne gelecek peki yerine..

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun can, ne gelecek peki yerine..
    Çok sağol Koray'ım, vallahi henüz bilmiyorum. Kafam karışık çok, ilk tercihim GSR600.
    Sonrakilere henüz karar vermedim.. Sen inazumayı alıyorsun sanırım değil mi?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Çok sağol Koray'ım, vallahi henüz bilmiyorum. Kafam karışık çok, ilk tercihim GSR600.
    Sonrakilere henüz karar vermedim.. Sen inazumayı alıyorsun sanırım değil mi?
    hayırlı olsun.guzel alet.en guzel yerı entegre sınyaller ve egzoz cıkısları ;)

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam motorunuzu takipteydim satmanız beni şaşırttı. Bence daha fazla yapılabilecek bir şey kalmadı motorunuzda. İnşallah değerini kıymetini bilen birine gider. Fiyat olarakta makul boş motora okadar para vereceğine bu motoru almak daha avantajlı ve güzel. Tek kötü yanı izmirde olmanız istanbulda olsaydınız anında giderdi. Durumum musait olsaydı ben almak isterdim zaten rizoma elcik rizoma elcik topuzu redline manet egzoz puig cam daha ne olsun bunlar bile yeter tekrar hayırlı satışlar
    tesekkurler

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende bugün bakıma girdim yağı değişti yağ filtresi değişti zinciri felan ayarladılar (1000 bakımı)
    otobana çıktım hemen bastım 150'yi geçmedi alla alla derken bir baktım kafam dışarda hemen deponun üstüne yapıştırdım :D 157 gördü alla alla derken 164'e kadar çıktı sonra geri döndüm bastım motor 167-168 arasında kaldı kamyonlar felan gidiyor rüzgarın etkisini felan değiştiriyorlar o bayağı etkiliyor motoru.sonra bugün saat 18.40 civarında bir daha girdim otobana hemen tünel vardı çok kısa orda da tam basamadım önümde araba vardı ama tam bastırayım derken hemen 170'e çıktı tünel bitti geri düştü 165'e.157 yapabildiğim yerde motor yine 157 de kaldı sonra geri 164'e çıktı.şehirler arası yolda bazı yerde 140 a çıkabilirken bazı yerlerde 160'ı felan görebildi inişte basarsanız dahada etkili tabi 174 dedi bir anda sonra iniş bitti hafif rampa vardı hızını iyi aldığı için 165-166 ile rampayı yedi inişte ne kadar iyi yaparsanız hızı rampada da pek kaybetmiyor hızını.türkiyenin yolları malum heryeri aynı değil onun için yol aşırı derecede etkiliyor motorun hızını.
    150 yapan abi sende bu konuda dikkat et bakalım bir lastiğin havalarınıda tabi

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.guzel alet.en guzel yerı entegre sınyaller ve egzoz cıkısları ;)
    Çok sağol Barış, seviyorum GSR'ı. dediğin gibi kuyruk kısmı çok şık duruyor.
    Ama temizini bulmak gerçekten zor. Bakalım hayırlısı, sanada hayırlı satışlar dilerim.

İnşallah kıymetini bilecek birine gider.
    wolrath bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hadi hayırlı olsun...uzun zamandır satma niyetin vardı sanırım, bi çok model başlığında araştırma yaparken görüyodum seni...ben de kısmetse değiştircem...artık er6n mi olur fazer mı olur başka bişey mi olur belli değil...

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun...uzun zamandır satma niyetin vardı sanırım, bi çok model başlığında araştırma yaparken görüyodum seni...ben de kısmetse değiştircem...artık er6n mi olur fazer mı olur başka bişey mi olur belli değil...
    Sağolasın, bayadır satmak istiyordum. Tam vazgeçmek üzereyken biri aradı bayramda. Bugünde geldi beğendi motoru.
    Yarın satışını yapacağız inşallah.

Benimde aklımda GSR600 ve Er6 var. Ama temiz motor bulmak çok zor. Yeni kasa sarı er6'yı çok beğeniyorum.
    Ama işte zmoto'dan kimse memnun değil. Bilemiyorum ne yapacağız. Durup dururken kaşındık resmen.

Motosikleti
    tracer 900
    Sağolasın, bayadır satmak istiyordum. Tam vazgeçmek üzereyken biri aradı bayramda. Bugünde geldi beğendi motoru.
    Yarın satışını yapacağız inşallah.

Benimde aklımda GSR600 ve Er6 var. Ama temiz motor bulmak çok zor. Yeni kasa sarı er6'yı çok beğeniyorum.
    Ama işte zmoto'dan kimse memnun değil. Bilemiyorum ne yapacağız. Durup dururken kaşındık resmen.
    dediğin gibi kaşındık ama adamın biti kanlanınca bi kere duramıyo..
    valla benim de tek bildiğim sattığım motor kadar temiz bir motor alamayacağım
    stepfunk bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin gibi kaşındık ama adamın biti kanlanınca bi kere duramıyo..
    valla benim de tek bildiğim sattığım motor kadar temiz bir motor alamayacağım
    Bile bile lades diyeceğiz resmen
    Bizimkilerden temiz olması için sıfır almamız lazım ama o da çoook zor.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    zenon bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Herkese selamlar,

Benim motorda vites düşürürken nadir de olsa problem yaşıyorum. Örneğin lambalara doğru yaklaşırken yavaşlıyorum ve vitesi 1'e kadar indirmek için vites pegine basmaya başlıyorum. Fakat vites atmıyor, boşa basıyorum. Birkaç kere boşa basıktan sonra (bu süre bazen daha uzun oluyor) vites atmaya başlıyor.

Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Benim motorda vites düşürürken nadir de olsa problem yaşıyorum. Örneğin lambalara doğru yaklaşırken yavaşlıyorum ve vitesi 1'e kadar indirmek için vites pegine basmaya başlıyorum. Fakat vites atmıyor, boşa basıyorum. Birkaç kere boşa basıktan sonra (bu süre bazen daha uzun oluyor) vites atmaya başlıyor.

sebebini bilmiyorum ama debriyajı hafifçe bırakıp tekrar sıkarsan rahatlıkla geçiyo bu olay sonrasında...
    Nathan bunu beğendi.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

CBR şu an bende yok fakat eskiden 125 lik vardı. Onda da aynen çok nadir olurdu. Dediğiniz olay neredeyse her motorda gözlemlenebiliyor. Hatta küçük bir örnek ; Motor çalışmazken durmuş vaziyette bazen boşa almak bile sıkıntı yaratır. Bunun için tekerler biraz döndürülünce atmak daha kolaylaşır. Arkadaşın dediğin gibi debriyajı bırakıp tekrar sıkarsan sıkıntı falan kalmaz ;)
    Nathan bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Evet değerli cbr 250 r kullanıcıları bende motorumu satanlar kervanına girmiş bulunuyorum. Buda linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03812158/detay

Forumdan yada başka motor kulubünden olan arkadaş telefonda belirtsin ona göre fiyatda güzellik yapıcam.Değerini bilen kişilere gitmesini istiyorum çünkü.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    pazar bakmaya*h.ıcı almaya gelıyorlar son sanıye surprız olmazsa h.ıcı gıdıo makına
    RuzgarSA bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Fiyatı indirdim aradığım motoru buldum kaporasınıda verdim.Satılmazsada cıbırımla mutluyum aslında kaporam tanıdıkda olduğu için geri alırım :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler CBR 250 fiyat performansını, kalitesini yakıt sarfiyatını... beğendiğim bir motosiklet fakat SS sınıfına hiç ilgim olmadığı için bir sorum olacak;

Biraz allı pullu örnekler bulabildim malesef :/ Benim merak ettiğim grenajlarını söktüğümüzde bu temizlikte bir çıplak görüntüye ulaşabiliyormuyuz. Yoksa bağlantı kulakçıkları v.s gibi birsürü pürüzle karşılaşırmıyız ???
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler