Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modelini yanlış hatırlıyor olabilirim doğru söylüyorsunuz sonuçta çok küçük bir ayrıntı. Kendisine mesaj atıp tekrardan sordum. Duruma göre onun yazdığını direk buraya kopyalıyacağım.
    tüm foruma ve size duyarlılığınızdan teşekkür ederim
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm foruma ve size duyarlılığınızdan teşekkür ederim

Rica ederim ne demek. Henüz birşey yapamadım inşallah işinize yarayacak bilgiler edinebilirim.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Arkadaşlar ben motorumda 1. vitese geçmeme problemini tekrar yaşadım bugün birkaç defa Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu daha önce? Sebebi ne olabilir? Servise götürsem mi? Işıklar neyse de yokuş çıkarken insanın yüreğini hop ettiriyor.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorumda 1. vitese geçmeme problemini tekrar yaşadım bugün birkaç defa Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu daha önce? Sebebi ne olabilir? Servise götürsem mi? Işıklar neyse de yokuş çıkarken insanın yüreğini hop ettiriyor.
    Bazen bende de oluyo, ama panik yapmaya gerek yok
    debriyajı sal tekrar bas hemen duzeliyor

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motor boştayken vites atmak isterseniz çoğu zaman geçmez biraz ileriye veya geriye doğru hareket ettirmek gerekiyor.Eğer hareket halindeyken zaten tek vites değiştirirsiniz böyle bir sorunda olmaz.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    ilk aldığımda motora 50 tl lik benzin aldım ve dün itibarıyla 200 km olduğunda tek dişe düştü.biraz fazla yakıyor gibi geldi.Rodaj dönemiyle alakalıdır diye düşünüyorum ama bu kadar farkettirmesi normal mi sizce?yani bi 50 km daha gitse yedeğe geçmeden önce 50 tl lik benzinle 250 km falan gtmiş olcak buda km de 20 krş eder? ben mi çık kıllatıyorum acaba sizde değerler nasıl? özellikle hala rodajda olan arkdaşlar yakıt durumunu hiç kontrol ettiniz mi acaba?
    2 Teker bir başka !

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler normal o durum, sorun yok Debriyaj bırakılıp sıkılırsa veya motosiklet bikaç cm hareket ettirilirse dururken 1. vitese geçer. İşin dorusu motosiklet durmadan zatn 1. vitese geçmiş olmanız lazım.

He herşeye rağmen rodaj yağı değişiminden sonra bu sorun çok çok nadir yaşanacak. Bunun sebebi parçaların alışması v.s gibi etkenlerden çok sizin motosikletinize alışmış olmanız olacak

Ayrıca bu bir sorun değil, sağlıklı çalışan her aktarma motosiklet durduğunda karşılık gelmeyen dişlilere kaçırmaz zaten. Dururken geçiyor olmasındansa, geçmemesi daha normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldığımda motora 50 tl lik benzin aldım ve dün itibarıyla 200 km olduğunda tek dişe düştü.biraz fazla yakıyor gibi geldi.Rodaj dönemiyle alakalıdır diye düşünüyorum ama bu kadar farkettirmesi normal mi sizce?yani bi 50 km daha gitse yedeğe geçmeden önce 50 tl lik benzinle 250 km falan gtmiş olcak buda km de 20 krş eder? ben mi çık kıllatıyorum acaba sizde değerler nasıl? özellikle hala rodajda olan arkdaşlar yakıt durumunu hiç kontrol ettiniz mi acaba?
    Göstergeye aldanmayıp bir kez yedeğe düştüğün ana kadar kullanmayı dene ki kullanım tarzınla yapabildiğin yolu aşağa yukarı kestirebiliyor ol. En güzel ölçüm şekli bu

Sonra göstergeyi okuma şeklinde kendine göre şekillenecek zaten. Bu şekilde hata payı çok çok düşük olur
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    @siegen ya açıkçası yine shoei almış ama neotec bunun modeli. aksilik olmazsa 2014 yazında enduroya geçmeyi planlıyorumda. hem onun için daha ideal geldi bana. Shoei kenan sofuoğlunun da markası arkadaşlar sırf ona destek için bile alınır kaldıki kaskların kalitesi de baya iyi.

bu arada fuarda schubert satan bir yer görmedim ben. var mıydı?

1. vites problemini ilk benim superlight 150 de yaşamıştım. hatta bi süre yolda kaldım zannetmiştim bu yüzden. bari motoru güvenli bi yere çekiyim diye elimde götürdüm. yorulduğum bir noktada dur la bi daha deniyim dedim ve vitese geçti. öyle saf bi şekilde öğrenmiştim bu sorunu. yani dişlileri biraz hareket ettirdin mi geçiyor vitese.

motorun trafiğe çıkışının 1. yıl dönümünde 13bin kmyi geride bıraktık geçen hafta. yaz kış binmeme rağmen çok şükür herhangi bir arıza çıkarmadı şimdiye kadar.

istatistiklere geçmesi açısından bir de yakıt kullanımı bilgisi veriyim: 3,3 -3,5 lt/100km

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler normal o durum, sorun yok Debriyaj bırakılıp sıkılırsa veya motosiklet bikaç cm hareket ettirilirse dururken 1. vitese geçer. İşin dorusu motosiklet durmadan zatn 1. vitese geçmiş olmanız lazım.

He herşeye rağmen rodaj yağı değişiminden sonra bu sorun çok çok nadir yaşanacak. Bunun sebebi parçaların alışması v.s gibi etkenlerden çok sizin motosikletinize alışmış olmanız olacak

Ayrıca bu bir sorun değil, sağlıklı çalışan her aktarma motosiklet durduğunda karşılık gelmeyen dişlilere kaçırmaz zaten. Dururken geçiyor olmasındansa, geçmemesi daha normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Göstergeye aldanmayıp bir kez yedeğe düştüğün ana kadar kullanmayı dene ki kullanım tarzınla yapabildiğin yolu aşağa yukarı kestirebiliyor ol. En güzel ölçüm şekli bu

Sonra göstergeyi okuma şeklinde kendine göre şekillenecek zaten. Bu şekilde hata payı çok çok düşük olur
    yok ondan hata payım bile olsa 4 litrelere yakın bi değer çıkacak olması şaşırtıyor beni.çok sert kullanmıyorum normal 4-5 devirlerde yumuşak seyrediyorum genelde.arada sırada yüklendiğim oluyor tabi ama sürekli öyle kullanmıyorum.bide bu 200 km nin 60-70 km si 2 kişiyleydi hep.oda farkettirirmi baya?
    2 Teker bir başka !

Motosikleti
    Honda NC S
    yok ondan hata payım bile olsa 4 litrelere yakın bi değer çıkacak olması şaşırtıyor beni.çok sert kullanmıyorum normal 4-5 devirlerde yumuşak seyrediyorum genelde.arada sırada yüklendiğim oluyor tabi ama sürekli öyle kullanmıyorum.bide bu 200 km nin 60-70 km si 2 kişiyleydi hep.oda farkettirirmi baya?
    Abi rodajdayken artçı alma mümkünse hatta mümkün değilse bile alma Tabi o da etkiler ama yakıtın artmasından önce daha büyük kalıcı sonuçlar doğurabilir, dikkat et özellikle o konuya ve dik yokuşlara ( bunlar kılavuzda yazıyor olması lazım zaten )

Bu aletle 2.7lt/100km görülebiliyor, yani sanmıyorum rodajda bile olsa 4-5k devirlerde kullanımla 4lt ulaşabileceğini. Zaten canını alarak kullananlar bile ulaşamıyor o sarfiyata

Eyv başka bi motosiklet kullanıyorum ama gösterge mevzusu hepsinde yanıltıcıdır zaten. Ben tek dişe düştüğümde İstanbul içi artçılı 80 km yapıp + üstüne birde artçılı Bursa' ya gitmiştim ve hala yedeğe düşmemişti

Gösterge düşündüğünden daha yanıltıcı olabiliyor, duruma biraz böyle bak, stop edip yedeğe düşmedikçe hesap yapmamaya çalış ki yok yere çok yakıyor diye kendini üzüyor olma
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    bu artçı olayına özellikle dikkat edeceğim kardeş saolasın bilgilendirme için =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

yaş 28 miş yeni gördüm teşekkürler abi diyim daha doğru olur
    2 Teker bir başka !

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Evet arkadaşlar, düşününce söyledikleriniz çok mantıklı. Ufacık hareket etmesi yetiyor gerçekkten, tık diye geçiyor vites. Acemilik kötü şey, adrenalin ziyanı. Her birinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
    wolrath bunu beğendi.

Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @siegen ya açıkçası yine shoei almış ama neotec bunun modeli. aksilik olmazsa 2014 yazında enduroya geçmeyi planlıyorumda. hem onun için daha ideal geldi bana. Shoei kenan sofuoğlunun da markası arkadaşlar sırf ona destek için bile alınır kaldıki kaskların kalitesi de baya iyi.

bu arada fuarda schubert satan bir yer görmedim ben. var mıydı?
    Enduro düşünüyorsan dediğin doğru, dik oturuşa sahip olduğu için neotec daha uygun olacak. Ben de aynı şekilde shoei qwest aldım ve kullanıyorum, sonrasında naked veya er-6f gibi dik oturuşa sahip bir motora geçeceğim için.

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama şu var Shark'in tüm kaskları shoei gibi değil,Bu motogp serisi var onlar gerçekten harika kask bende yolda denedim benim shoei'e taş çıkartar başka bir arkadaşımda normal standart bi shark var o tırt

Fiyatda shoei gibi tabi birde kask alırken iç pegleri tamamen çıkanını almaya dikkat edin 3-4 senedir XR1000 kullanıyorum ve sadece yanak pedleri cıkıyor iç kısımlarını zorlukla temizliyorum.1100'de sanırım full çıkıyor
    Shoei qwest'in içliği çıkmıyor ama iç malzemesi koku yapmıyor + balaklava ile taktığım için, gerektikçe makinede balaklavayı yıkamam yetiyor. 1 seneyi geçti, görsen hala içi tertemiz , 1-2 aylık gibi duruyor. Ondan önce nitro aikido vardı, standart bir iç kısmı var, balaklavasız 3-4 kere binince berbat kokmaya başlıyordu. Çıkarıp yıka da nereye kadar , daha zahmetliydi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    motosikletimi cuma dediler ama süpriz oldu bugün aldım işlemler bitmiş ve yeni kaskım yeni mont eldivenim ve yeni motosikletimden işyerinin otoparkında çektirmiş olduğum bir kaç resim

Uploaded with ImageShack.us

tuc, wolrath, m1t0 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beyaz iyiymiş gerçekten, daha spor duruyor nedense :O
    barodi bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim motorda şehiriçinde 213 km de tek dişteyim şu anda yedek ışığı yanıp sönünceye kadar 230 görür galiba arada bende yükleniyorum tabii ki takmıyorum artık benzini şehiriçinde biraz yakıyor velet ama uzun yolda çok çok az

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimi cuma dediler ama süpriz oldu bugün aldım işlemler bitmiş ve yeni kaskım yeni mont eldivenim ve yeni motosikletimden işyerinin otoparkında çektirmiş olduğum bir kaç resim
    http://img405.imageshack.us/img405/2...0314165224.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8144/20130314165235.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/9...0314165250.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/4...0314165431.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/466...0314165407.jpg

Abi hayırlı olsun motor erken almana çok çok sevindim tekerin düz bassın
    barodi bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    barodi hayırlı olsun,kazasız-belasız.
    benım boya ıslemlerını senın motora yaptımı dusunemıyorum tam ıstedıgım gıbı sek beyaz tam HRC olurdu valla

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, düşününce söyledikleriniz çok mantıklı. Ufacık hareket etmesi yetiyor gerçekkten, tık diye geçiyor vites. Acemilik kötü şey, adrenalin ziyanı. Her birinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
    motorda hergun bısey ogrenıyoruz.hepımız acemıyız anlayacagın.yalnız degılsın

bu arada bugun 3.depoyu bıtırdım 5.29 yaktı bu sefer de ogrenıp-hızlandıkca az yakmaya basladı utanmasa 4. kusurler gorcek kı pazar gunu allah ızın verırse ıstanbula gelıyorum. 4.kusur gorurum buyuk ıhtımal,tem de sapıtmassam

1.depo 6,2
    2. " " 5.8
    3. " " 5.3 yakıtlarım (ızmır > s.ıcı&dısı karısık)

bu arada kaskın cıkmayan kısımlarını temızleyebılecegımız sıvı bısey var mıdır? kopuk gıbı ; sık,sıl tarzında hıjyen ıcın? ben de balaklava kullanıyorum yaz dahıl ama ust kısmını sılmek ıstıyorum baskasından aldıgım ıcın
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın cıkmayan kısımlarını temızleyebılecegımız sıvı bısey var mıdır, hıjyen ıcın?

wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    arkadaşlar
    daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum
    cbr250 ler için 300cclik kit yapmışlar
    adam 31.6hp demiş, tabi egsoz falan da değişmiş
    şu an test aşamasındaymış

kaynak link:
    http://www.cbr250.net/forum/cbr250-p...-cbr300cc.html

linkten resimler:

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img405.imageshack.us/img405/2...0314165224.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8144/20130314165235.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/9...0314165250.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/4...0314165431.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/466...0314165407.jpg

Minik VFR'nin bu renkleri de fena olmamış. Gayette yakışmış. Motorunuz hayırlı olun. Kazasız, belasız kullanın...
    wolrath ve barodi bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler