Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda bunca insanın güzelim bahar ayını bekleterek harcarsa büyük ayıp eder. tutamayacakları sözleri vermeseler iyi olur!!!
    Harbiden Hondadan bunu bende beklemiyodum umarım nisan ayında yeterince motosiklet gelirde milletin baharı heba olmaz
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbiden Hondadan bunu bende beklemiyodum umarım nisan ayında yeterince motosiklet gelirde milletin baharı heba olmaz
    Valla nisan ayındada motorlar gelirse gelirse çok iyi ..! İzmirdeki Honda bayii ile yüz yüze ,Ankara Istanbul, Antalya honda bayiileriyle telefonla görüştükten sonra anladığım kadarıyla ' Bizim CBR 250 R ler hağla maden olarak toprağın altında yatıyormu ?,yoksa cevher eritilip işlenmek için fabrikalara gönderildimi ?acaba imalata başlandımı ? yada gemiye yüklendi de geliyormu ? yoksa gümrüktemi bekliyor ? hiç bir bayiinin net bir bilgiye sahip olmadıklarını ve Türkiye hondaya telefon açıp bu konu hakkında bilgi edinmeye cesaret edemekleri kanaati bende uyandı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:30 ----------

Valla nisan ayındada motorlar gelirse çok iyi ..! İzmirdeki Honda bayii ile yüz yüze ,Ankara Istanbul, Antalya honda bayiileriyle telefonla görüştükten sonra anladığım kadarıyla ' Bizim CBR 250 R ler hağla maden olarak toprağın altında yatıyormu ?,yoksa cevher eritilip işlenmek için fabrikalara gönderildimi ?acaba imalata başlandımı ? yada gemiye yüklendi de geliyormu ? yoksa gümrüktemi bekliyor ? hiç bir bayiinin net bir bilgiye sahip olmadıklarını ve Türkiye hondaya telefon açıp bu konu hakkında bilgi edinmeye cesaret edemekleri kanaati bende uyandı...

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla nisan ayındada motorlar gelirse gelirse çok iyi ..! İzmirdeki Honda bayii ile yüz yüze ,Ankara Istanbul, Antalya honda bayiileriyle telefonla görüştükten sonra anladığım kadarıyla ' Bizim CBR 250 R ler hağla maden olarak toprağın altında yatıyormu ?,yoksa cevher eritilip işlenmek için fabrikalara gönderildimi ?acaba imalata başlandımı ? yada gemiye yüklendi de geliyormu ? yoksa gümrüktemi bekliyor ? hiç bir bayiinin net bir bilgiye sahip olmadıklarını ve Türkiye hondaya telefon açıp bu konu hakkında bilgi edinmeye cesaret edemekleri kanaati bende uyandı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:30 ----------

Valla nisan ayındada motorlar gelirse çok iyi ..! İzmirdeki Honda bayii ile yüz yüze ,Ankara Istanbul, Antalya honda bayiileriyle telefonla görüştükten sonra anladığım kadarıyla ' Bizim CBR 250 R ler hağla maden olarak toprağın altında yatıyormu ?,yoksa cevher eritilip işlenmek için fabrikalara gönderildimi ?acaba imalata başlandımı ? yada gemiye yüklendi de geliyormu ? yoksa gümrüktemi bekliyor ? hiç bir bayiinin net bir bilgiye sahip olmadıklarını ve Türkiye hondaya telefon açıp bu konu hakkında bilgi edinmeye cesaret edemekleri kanaati bende uyandı...
    motokurt abi kaporonuzu geri aldınız,şimdi bu motor yerine hangi motoru almayı düşünüyorsun?

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Biz iki arkadaş Nisan 15'e kadar bekliyecez bakalım. Gelirse alırız gelmezse Nisan 15te Ninja 250R lerimiz bize hayırlı olsun

Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz iki arkadaş Nisan 15'e kadar bekliyecez bakalım. Gelirse alırız gelmezse Nisan 15te Ninja 250R lerimiz bize hayırlı olsun
    bende öle yapayım ninja yabana atılmayacak bir motor,dijital gösterge paneli tercihimdi ama olmasada olur.fotolara baka baka gözümde alıştı zaten cbr 250ye artık ilk günkü kadar heyecanlı değilim.aynaları falan çok uzun kaba gelmeye başladı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

şimdi baktım kawasakinin web sayfasına renk seçeneklerinde yeşil renk yok iyi mi kaldırmışlar yeşilini beyaz ve siyah var hey Allah'ın yaw nasip olmayacak şöyle ağız tadıyla bir motor almak.

honda cbr 250 r ıcın 0216 441 29 29(konsuk motor) bı sorun ben 125 r burdan aldım ben aldıgım da 250 de vardı galba emın olmamakla beraber bır sansınızı deneyın

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja hem pahalı, hem göstergeleri demode hemde fazla yakıyor :( Cbr 250 güzel motor hemen vazgeçmeyelim arkadaşlar. Sorunun ne olduğunu anlamak için yarın Türkiye Hondayı kendim arıycam.

Ninja hem pahalı, hem göstergeleri demode hemde fazla yakıyor :( Cbr 250 güzel motor hemen vazgeçmeyelim arkadaşlar. Sorunun ne olduğunu anlamak için yarın Türkiye Hondayı kendim arıycam.
    bizide bilgilendirirsen seviniriz.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motokurt abi kaporonuzu geri aldınız,şimdi bu motor yerine hangi motoru almayı düşünüyorsun?
    sevgili movibiker , Ben peşin olarak tüm parayı yatırdıydım 7500 tl sini geri aldım 1100 tl kabora olarak kaldı bende Nisanın onbeşine kadar bekleyeceğim şahet bu seferde zamanında gelmezse yine DL 650 Vstroma döneceğim

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Dün artık efe hondadan aldığım cevaplardan sıkılıp istanbul mototalı aradım ve mayısa kaldığını söylediler.. Çıldırmamak içten değil.. ne yapacağımı şaşırdım zaten 1 aydır bekliyoruz yaaa yaz gelecek bu gidişle!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ninjaya beyaz çok yakışıyo ama artık kasayı değiştirmesi lazım sanki ninjanın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence sabredin bekleyin. Bu gecikmeyi onlar da isteyerek yapmıyorlar. Sonra yollarda yanınızdan geçerken gördüğünüzde keşke bekleseydim diyeceksiniz.

Motosikleti
    Yamaha R25

Honda CBR 250 R öyle kolay vazgeçilecek Motosiklet değil

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sabredin bekleyin. Bu gecikmeyi onlar da isteyerek yapmıyorlar. Sonra yollarda yanınızdan geçerken gördüğünüzde keşke bekleseydim diyeceksiniz.
    Bencede öyle, Az daha sabredelim arkadaşlar sizleri az daha motive etmek için CBR 250 nin özelliklerini yazıyorum

HONDA CBR250R
    TASARIM içgüdüsel Sürüş Pozisyonu
    Motosiklet tutkunları hafif ve küçük hacimli motosikletlerin düşük maliyet, yakıt verimliliği ve yol tutuşundan taviz vermeden, çekici stiliyle sürüş heyecanını doyasıya yaşamak isterler. CBR250R tüm bu istekleri karşılamak için hem görünüşü hem de sunduğu sürüş heyecanıyla büyük hacimli motosikletlerle rekabet edebilir.

Tasarımında açık bir şekilde hissedilen Supersports (Aslında daha çok Touring) esintisi ile keskin hatlı grenaj, motosikletin ön bölümünden arka bölüme kadar devam eder.

CBR250R'ın daha kısa boydaki sürücülerin bile rahatlıkla ayaklarını yere koyabilmesine olanak sağlayan 784mm düşük sele yüksekliği ile sürücülerin kendini her an rahat hissetmesini sağlayarak sürücünün güveninin artırır, trafik sıkışıklığından ve diğer çevresel koşullardan kolayca sıyrılabilmesini sağlar.

CBR250R'nin çok yönlü ergonomisi sürücünün ilk bakışta ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri gösteren çok fonksiyonlu dijital göstergeler ile vurgulanmıştır. Hız, motor devri, motor harareti, yakıt seviyesi, zaman ve kilometre ölçer rahatlıkla görülebilmektedir.
    PERFORMANS
    Güçlü ve etkili yeni motor tasarımı
    Yeni CBR250R'nin kalbi tümüyle yeni olan tek silindirli sıvı soğutmalı motorudur. 4 subaplı SOHC özellikleri ile bu yeni motor, tork üzerinde sürekli bir odak oluşturarak geliştirilmiştir. İç sürtünmeyi en aza indirgeyerek, hem performansı hem de hareketli parçaların sayısı en az sayıda tutulduğu için sıra dışı yakıt ekonomisini arttırmaktadır. 8500 devirde 26.4PS maksimum gücü, düşük devirlerde ürettiği yüksek tork ile sürüş performansını belirgin şekilde iyileştirmektedir.

CBR ailesindeki tüm modellerde olduğu gibi, CBR250R da esnek güç üretimi ve mükemmel yakıt ekonomisi için Honda'nın geliştirmiş olduğu PGM-FI yakıt enjeksiyon sistemini kullanır. Silindire sürekli ideal yakıt-hava karışımının sağlanması için Elektronik Kontrol Ünitesi motosikletin elektronik ateşlemesi ile birlikte çalışır. Sonuç ise her şeye sahip bir motor. Bakımı kolaylaştırmak amacıyla, CBR250R, bakım masraflarını daha da azaltan harici bir filtre ile donatılmıştır.

Motosikleti
    Takashi Pioneer
    Zam olmayacak ise beklenebilir, yeni teknoloji olmasi ve goruntusu beklemeye deger bir motor.
    Ninjada cok guzel motor ama eski teknoloji ve goruntusude eski, 5 yildir ayni kasa ve hondadan sonra kasasini onumuzdeki seneye makyajlayacak gibi geliyor bana...
    A.Cenk Tuzun
    Karsiyaka / Izmir

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    F650GS alıyor olmasam bu motoru alacaktım %100 (Motosiklete başlangıç olarak :D )

Dizayn harika,göstergelere bayıldım,tek silindir her zaman iyidir :D,yenilikçi bir kasası var ve çok çekici :D (egzostu biraz abest kaçmış ama idare eder :D:D )

ufuk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha R25
    Alıntı mehmet onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbr 250 r ıcın 0216 441 29 29(konsuk motor) bı sorun ben 125 r burdan aldım ben aldıgım da 250 de vardı galba emın olmamakla beraber bır sansınızı deneyın
    cbr 250 gördüğüne eminmisin, çünkü bende oraya kapora verdim fakat halen gelmedi diyorlar.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650GS alıyor olmasam bu motoru alacaktım %100 (Motosiklete başlangıç olarak :D )

Dizayn harika,göstergelere bayıldım,tek silindir her zaman iyidir :D,yenilikçi bir kasası var ve çok çekici :D (egzostu biraz abest kaçmış ama idare eder :D:D )
    Motor her yanıyla çok güzel egzost olayına gelince 400-500 liraya oda hal olur. Göstergeleri adamı bitiriyor zaten 25 binliralık 2011 Cbr 600 F e özenilmiş farlarıda aynı, Resmen Kalite ve Touring kokuyor. Tek silindir olması hareketli parça sayısını azaltıyor bu sayede bakım ve onarım masrafları minimuma çekilmiş oluyor, Öte yandan Bir çok tek silindirli motor akranları olan çift silindirli motorlardan daha tok ses çıkartıyor bilginize

peki son hızdaki 30km fark için 3375tl fark verilirmi 120km sabit hızda 250cc daha az yorulur belki ama yinede 125likle 120km sabit hızda kullanıldığında problem yaratırmı?
    kasa olarak tıpatıp aynılar aralarında 5-10cm kadar farklar oynuyor.birde arka lastik biraz daha kalın.ayrıca 125r ın selesi daha yüksek.uzun boylular için 125r dahamı iyi olur?

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki son hızdaki 30km fark için 3375tl fark verilirmi 120km sabit hızda 250cc daha az yorulur belki ama yinede 125likle 120km sabit hızda kullanıldığında problem yaratırmı?
    kasa olarak tıpatıp aynılar aralarında 5-10cm kadar farklar oynuyor.birde arka lastik biraz daha kalın.ayrıca 125r ın selesi daha yüksek.uzun boylular için 125r dahamı iyi olur?
    benim aklımdanda geçti 125liğini almak,aralarında 6 cm uzunluk farkı var,ben ikisinide göremedim canlı olarak ama tahminim ikisi arasında görüntü olarak fark vardır 250lik olanın deposuda 3 litre büyük.hem hız olarak 125lik zorlanarak 120 ile giderken 250likle 120 yaparken ses bile gelmeyecektir.kullanmaya ihtiyaç olmasada bir motorun son hızının 165 olması her zaman iyidir.

Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aklımdanda geçti 125liğini almak,aralarında 6 cm uzunluk farkı var,ben ikisinide göremedim canlı olarak ama tahminim ikisi arasında görüntü olarak fark vardır 250lik olanın deposuda 3 litre büyük.hem hız olarak 125lik zorlanarak 120 ile giderken 250likle 120 yaparken ses bile gelmeyecektir.kullanmaya ihtiyaç olmasada bir motorun son hızının 165 olması her zaman iyidir.
    125likle 250lik yanyanaydı fuarda ilk önce 125liğin yanına gittim 250diye.karttaki 125r yazısını görünce şok oldum aradaki fiyat farkı azımsancak bir fark değil bence sonuçta genel ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılabilcek motorlar ikiside.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler