Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Çanta için motoplus ta hein gericke çantaya da bakın.Ben kullanıyorum arada.Daha geniş hem kuyruğa takılıyor hem depo üstü(mıknatıslı)
    Önceki mesajlarımdan birinde foto koydum diye hatırlıyorum ama link ölmüş olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. Her ne kadar dik bir oturuş olduğu düşünülsede az bir eğimli şekilde oturduğumuz aşikar. Bundan dolayı şöyle 250 - 300 km yol yaptıktan sonra bel - bacak ve oradan aldığımız güç kalmayıncada kollara doğru yük binmeye başlamasıyla bileklerde ağrıyor. Haliyle deneme yanılma yoluyla kendi tecrübemle her 100 km de bir mola vermek (ortalama saatte 100 km hızla) yani 1 saatte bir durup molalarda esnemelerle gayet rahat yol alınabiliyor...

Uzun yolda benim hayvan :D (kaçakçı katırı gibi)

http://i.imgur.com/nPtEHg5.jpg
    inmek binmek zor değilmi ya ayaklığa basıp mı binmeye çalışıyorsunuz?
    Ben file içine çanta ve kask koydum ayağımı kaldırıcam diye bacaklarım koptu
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inmek binmek zor değilmi ya ayaklığa basıp mı binmeye çalışıyorsunuz?
    Ben file içine çanta ve kask koydum ayağımı kaldırıcam diye bacaklarım koptu
    Valla hiç zorlandığım olmadı. Dizimi biraz çekip öyle geçiriyorum. Hem cantalarada değmiyor hemde rahat biniliyor

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 çift renk motoruma siyah cam takmak istiyorum nasıl durur merak ediyrum ama varmı aranızda deneyen
    hocam tam adamına sordun forumda bılırler bende daha önce almıstım hatta daha cuma gunu yenıden geldı renklı öncam ve kısa spor renklı maneti.faceden ekle ordan detaylı hatta montaj aşamasının remsınıde yolayayım.
    fearlesboyy@msn.com
    samet10 bunu beğendi.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Bugün uzun yolda 80 110 km aralıginda giderek ara sıra gectigimde oldu 130 150 aralığına kadar yaparak 50 tl ile 330 km yol yaptım(ilk 140 km si daha çok sehir ici) burdan hesapla 100 km de 3.07 litre 15.15 kuruş yaktı km de. 80 100 aralığını bozmazsaniz daha da gecebilirsiniz sadece uzun yol esnasında

Motosikleti
    HONDA CBR250R

Hayırlı olsun. Bi kac sayfa önceki resmini koyduğum repsol senindi ozaman dostum. Otoseverde çektim o fotoyu :D

bende simetri hastalığı var. O yüzden çift fara kılım kısada tek ,uzunda çift yanmasından dolayı. ..
    Aynen kardeşim

Arkadaşlar, herkese merhaba, F650 GS motosikletim çalındı , boyum 1.88, kilon 80, F650 bana çok hoş geliyordu ama şimdi o motoru almam bütçeden dolayı mümkün değil. F650'yi ikinci el almıştım ve artık 2. el almak istemiyorum.
    Bir motosiklete ihtiyacım var ve Pulsar'ı bekliyordum ama çift farlı CBR 250'yi görünce çok beğendim.
    Sizlere iki sorum olacak.(yarın gidip ikisine de bakacağım eğer bayiler de var iseler)
    1- 1.88 boy ile bu motosikletlerde görüntü ve kullanım olarak sıkıntı yaşar mıyım?
    2- Aradaki 5.500 TL.fark benim için önemli ama bütçemi zorlayıp halledebileceğim bir rakam ama CBR 500'e çıkamam.

Ben, Motosiklet biraz da zevk işi, git kırmızı CBR 250 al diyorum ama 5.500 TL. de az değil.
    %90 Şehir içi kullanacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız veya tavsiyeleriniz neler lütfen, yazar mısınız?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu son doldurduğumda km.'yi sıfırlamıştım.
    Tam 275. Km de son çizgi yanıp sönmeye başladı...
    Şansıma 100 m.ilerde benzin istasyonu vardı.
    Tekrar fulledim, 9.73 lt (her seferinde motor dik,ağzına kadar) / 48 ₺ aldı.
    Son çizgi yandığında kaç lt. kalıyor?
    Kafam karıştı...
    1,4 litre kalıyo yanıp sonduğunde yanı kullanıma bağlı olarak 25/30 km daha gidebilirsin

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    depo göstergesine güvenim iyice azaldı geçen fulledim ve 180km gittikten sonra tek çubuğa düştü. Uzun süre ve dümdüz yolda dikkat ettim tek çubuk kalmıştı.
    Sonuç olarak bugün depoyu fulledim ve 8lt aldı depo. 13lt deponun 5lt'si içinde kaldığı halde bu gösterge ne diye tek çubuğa düşer? şuanda 2.400kmdeyim ve 4.000de servise söylesem mi acaba?

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,4 litre kalıyo yanıp sonduğunde yanı kullanıma bağlı olarak 25/30 km daha gidebilirsin
    valla ben yanıp sönerken 72 km yol gittim daha da gidermiydi bilemem ama gittim.

Motosikleti
    Cbr250r
    Taktım ben valla :D Egsozuda sevmedim. Bizim ki yeni kasadan daha güzel bi kere
    Haha hepimiz kardeşiz egzoz tip olarak benimde hosuma gitmedi ama ses olarak bi degisik gibi mi ne ? :p ;)

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkese merhaba, F650 GS motosikletim çalındı , boyum 1.88, kilon 80, F650 bana çok hoş geliyordu ama şimdi o motoru almam bütçeden dolayı mümkün değil. F650'yi ikinci el almıştım ve artık 2. el almak istemiyorum.
    Bir motosiklete ihtiyacım var ve Pulsar'ı bekliyordum ama çift farlı CBR 250'yi görünce çok beğendim.
    Sizlere iki sorum olacak.(yarın gidip ikisine de bakacağım eğer bayiler de var iseler)
    1- 1.88 boy ile bu motosikletlerde görüntü ve kullanım olarak sıkıntı yaşar mıyım?
    2- Aradaki 5.500 TL.fark benim için önemli ama bütçemi zorlayıp halledebileceğim bir rakam ama CBR 500'e çıkamam.

Ben, Motosiklet biraz da zevk işi, git kırmızı CBR 250 al diyorum ama 5.500 TL. de az değil.
    %90 Şehir içi kullanacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız veya tavsiyeleriniz neler lütfen, yazar mısınız?

bende 1100 xx vardı. cbr 250ye geçtim. şehir içi acayip rahat. çok kıvrak şikayetim yok hiç

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Doğrudur. Her ne kadar dik bir oturuş olduğu düşünülsede az bir eğimli şekilde oturduğumuz aşikar. Bundan dolayı şöyle 250 - 300 km yol yaptıktan sonra bel - bacak ve oradan aldığımız güç kalmayıncada kollara doğru yük binmeye başlamasıyla bileklerde ağrıyor. Haliyle deneme yanılma yoluyla kendi tecrübemle her 100 km de bir mola vermek (ortalama saatte 100 km hızla) yani 1 saatte bir durup molalarda esnemelerle gayet rahat yol alınabiliyor...

Uzun yolda benim hayvan :D (kaçakçı katırı gibi)

http://i.imgur.com/nPtEHg5.jpg
    Kardeşine Bende burda Bak
    agrasiwe, prohonda, Flash_9 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 100km de 4 litrenin altına inmedim doğru düzgün
    ama genelde 2 kişi oluyorum hep tek gezerkende ortalama hızım genelde 120-130larda oluyo ekonomik sürmüyorum ondan sanırım ama 4 litrenin altına birgün inmek için deneme sürüşü yapıcam
    14 günde bir depoyu fullüyorum.
    248,80 trip
    9,91 lt aldı 49.45 tl ortalama 100/3,98 lt
    havalar ısındıkça ortalama yakıt düştü. Arada 8 devir üstüne çıkmama rağmen gittikçe ortalama tüketim düşüyor.
    Hava filtresini değiştireceğim bir sonraki depoyu fullediğim de o zaman dahada düşüceğini umuyorum. Bu arada seyir halinde iken stop etmeler oluyor haftada 1 kez denk geliyor neredeyse.
    herkese kazasız sürüşler
    samet10 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ben 8bin devir üzerinde çok gidiyorum demek çıkmasam 4 litrenin altına rahat inerim o manaya geliyo
    black-man bunu beğendi.

Pulsar ile 5.500 tl. fiyat farkına değer mi sizce?
    Boyum 1.88 görünüşü nasıl olur acaba?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Abi piyasaya yeni girmiş bi motor bn olsam temkinli olurdum ama sizi bilemem eğer ki naked tarzı bişi arıyorsan wolf iyi gözüküyor istatistikleri cbr ile eşit sayılır

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo göstergesine güvenim iyice azaldı geçen fulledim ve 180km gittikten sonra tek çubuğa düştü. Uzun süre ve dümdüz yolda dikkat ettim tek çubuk kalmıştı.
    Sonuç olarak bugün depoyu fulledim ve 8lt aldı depo. 13lt deponun 5lt'si içinde kaldığı halde bu gösterge ne diye tek çubuğa düşer? şuanda 2.400kmdeyim ve 4.000de servise söylesem mi acaba?
    arkadasım benzinlikteki pompacı arkadaslar depoyu tam doldurmuyor. depo doldu gibi gözüktükten sonra yavaş yavaş almaya başlıyor artık, muhtemelen sen o sırada depo doldu diye bırakıyorsun.
    bu arada motora fazla binmiyorsun sanırım cbrleri senle yakın tarihlerde almıştık 2.400 km fazla kullanmıyorsun sanırım
    kakare bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım benzinlikteki pompacı arkadaslar depoyu tam doldurmuyor. depo doldu gibi gözüktükten sonra yavaş yavaş almaya başlıyor artık, muhtemelen sen o sırada depo doldu diye bırakıyorsun.
    bu arada motora fazla binmiyorsun sanırım cbrleri senle yakın tarihlerde almıştık 2.400 km fazla kullanmıyorsun sanırım
    yavas yavas pompacı basacak benzını bastıkca alıyor bastıkca alıyor. Direk doldu diye durdurdum kapadım bi sefer. 18 km sonra 6dan 5e düştü çubuk Bi sefer 10 dakka pompacıyı esir aldım :D 60 kmde düştü 6dan 5inci çubuğa :D
    Flash_9 bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 2012 eylülde almıştım
    Babam aldıktan sonra bile pek binmemi desteklemiyo gibi, nisanda motoru Bursa'ya getirdim üniversiteme o zaman 1.700kmdeydi , şimdi rahat rahat sürüyorum 2.400 oldu 1 ayda

sanki çok tüketiyo gibi geldi genelde 6.000devirde sürüyorum. Çevre yoluna çıkınca 130larda 6. viteste gidince çok tüketiyosa normaldir
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler