Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı ogaakkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim dostum. Yarın ön-arka lastiklerimi değiştireceğim. Kış aylarında Bdüzü-Şişli işe gitmek için kullanacağım ve gerekli önlemleri sırayla alıyorum. İnşallah lastikleri değiştirince motorun yol tutuşu ve sürüşü daha güvenli bir hal alacak
    Nacizane belki fikrim ama kendinede yatirim yap..

Hata belki biliyorum ama mevcut lastikler ile devam edicam bir süre daha..
    Temkinli olmaya devam..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nacizane belki fikrim ama kendinede yatirim yap..

Hata belki biliyorum ama mevcut lastikler ile devam edicam bir süre daha..
    Temkinli olmaya devam..
    Haklısın dostum. Moturumu almadan Marushin marka kaskımı, Hudson Robocop montumu ve eldivenlerimi almıştım. Geçenlerde botumu ve pantolonumuda aldım. Motoru aldık ama ekstra masrafı çok oldu vessellem

Motosikleti
    KZGN
    Haklısın dostum. Moturumu almadan Marushin marka kaskımı, Hudson Robocop montumu ve eldivenlerimi almıştım. Geçenlerde botumu ve pantolonumuda aldım. Motoru aldık ama ekstra masrafı çok oldu vessellem
    Evet donanim demişken.
    Gecen bende bot bakmaya gittim sinirlenip ciktim marka diye bir sacmaliklar getirmisler insan azcik sattigi mala bakar.
    İc dosemesinin fazlaligi falcata ile kesilmis rafta duruyor.garipsedim.

Eksikler var ama zaman ile diyorum ben.
    Ben simdilik kaskima ve montuma yatirim yaptim.

Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet donanim demişken.
    Gecen bende bot bakmaya gittim sinirlenip ciktim marka diye bir sacmaliklar getirmisler insan azcik sattigi mala bakar.
    İc dosemesinin fazlaligi falcata ile kesilmis rafta duruyor.garipsedim.

Eksikler var ama zaman ile diyorum ben.
    Ben simdilik kaskima ve montuma yatirim yaptim.
    ben bot olarak Yds Diablo 7.2 GTX aldım 320tl kadar bir fiyatı var pahalı markalara alternatif oldu benim için. Bottan çok memnunum. Hem sürüş rahatlığı sunuyor hem günlük yaşamda kullanışlı. YDS markası ayrıca Türk olup askeriye bot yapmaktalar. Tavsiye edebilirim.
    Tardigrat, kahve ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    KZGN
    ben bot olarak Yds Diablo 7.2 GTX aldım 320tl kadar bir fiyatı var pahalı markalara alternatif oldu benim için. Bottan çok memnunum. Hem sürüş rahatlığı sunuyor hem günlük yaşamda kullanışlı. YDS markası ayrıca Türk olup askeriye bot yapmaktalar. Tavsiye edebilirim.
    Fikir verdiğin için teşekkür ederim.
    Gidip bir bakarim. İnternetten bulup.
    ogaakkaya bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bende aynısını kullanyorum. Gün içinde kullanımda da rahatsızlık vermiyor.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumlu geri bildirim için sağol Tardigrat
    скиталец

Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Tabani ozel olarak hazirlanmis.ayrica tabanligi degistirilebiliyor. Pahali markalara para kaptirmayin derim bence. Ayrica yagmur ve kis sartlarinda iyi bir koruyucu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Tabani ozel olarak hazirlanmis.ayrica tabanligi degistirilebiliyor. Pahali markalara para kaptirmayin derim bence. Ayrica yagmur ve kis sartlarinda iyi bir koruyucu
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Sizlerin bu konudaki tavsiyelerinizi mutlaka dikkate alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:38 ----------

Motosohbet/hangi botu tercih etmeliyim: altinda da olumlu yorumlari yakaldim.
    Daha sonra araştıracak insanlara fikir verebilir belki diye buradan paylaşmak istedim...
    ogaakkaya bunu beğendi.
    скиталец

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Bi pazar temizliğinden sonra...

ogaakkaya, ENİGMA, kahve ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün güzel bi etkinlik yaptık..
    3 arkadaş viraj çalışması yaptık.. Resimleri yüklüyorum.. Bu arada Ninja300'ün peglerdeki vidaları söktük yinede pegleri traşlamaktan kurutulamadık..
    Bajaj ve cbr250'de aynı şekilde pegler sürte sürte bi gün geçirdik..

Nin300 SE Sürtmezse sıkıntı var dediler sürte sürte döndü kardeşim..

Ninja'da Diablo Rosso II var.. Bende gariban IRC tekrar söylüyorum zemin iyi olmasa bu şekilde zor.. Hala arkasındayım IRC'ler çöptür gözümde.. Yinede zemin koşullarında iyi iş çıkarttı.. Peglere sürtecek kadar yattı..

Bu arada eksoz sürter mi ? Sürtmez mi ? diye bir konuşma yaptık ve sonunda denemeye karar verdim.. Sağa yatıyorum..

Arkadaşlar Bajaj'ı yatarken resimleyemedik ancak videosu mevcut.. Bir ara müsait zamanda yüklersem izlersiniz.. Zart zart zart peg sesinden başka birşey duyamadık..

Bu da cumartesi günü aldığım dizliklerin hali.. Her ne kadar pert olsalarda aldığım keyife değişmem..

Diablo Rosso II sıfırlandı..

Irc'lerde sıfırlandı..

Evet arkadaşlar pazar günümüzü böyle geçirdik.. Keyifli bir gündü.. Bu arada IRC'ler ÇÖPTÜR bilginize.. Ben güvenmiyorum ne kadar yatıp kalksakta bunu herkes biliyor.. Bir Diablo Rosso II değil.. Bilginize..
    Mr.[T], amat_007, apisto ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 arkadaş viraj çalışması yaptık.. Resimleri yüklüyorum.. Bu arada Ninja300'ün peglerdeki vidaları söktük yinede pegleri traşlamaktan kurutulamadık..

Evet arkadaşlar pazar günümüzü böyle geçirdik.. Keyifli bir gündü.. Bu arada IRC'ler ÇÖPTÜR bilginize.. Ben güvenmiyorum ne kadar yatıp kalksakta bunu herkes biliyor.. Bir Diablo Rosso II değil.. Bilginize..
    Valla süper bir gün geçirmişsiniz... Tebrik ederim.

Ben dün ön arka Michelen lastik aldım. Direk fark etti. IRC lastikler sertleşmiş silgi nasıl kağıdın üstünde kayar biraz bastırınca kağıdı yırtar ben ona benzetiyorum. Honda güvenli sürüş eğitimi falan vermeden önce motorsikletin en önemli bileşeni lastikleri düzgün kullanıp kullanıcılarına inandırıcı ve samimi olmalı!!
    Mitoqondri ve maydin02 bunu beğendiler.

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/VyzPpP.jpg

güzel çalışmışsınız faydalı olur mutlaka.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Valla süper bir gün geçirmişsiniz... Tebrik ederim.

Ben dün ön arka Michelen lastik aldım. Direk fark etti. IRC lastikler sertleşmiş silgi nasıl kağıdın üstünde kayar biraz bastırınca kağıdı yırtar ben ona benzetiyorum. Honda güvenli sürüş eğitimi falan vermeden önce motorsikletin en önemli bileşeni lastikleri düzgün kullanıp kullanıcılarına inandırıcı ve samimi olmalı!!
    aynen katılıyorum hocam. 13500 tl ye motor alıyoz,ilk iş lastik değiştirmek oluyor malesef. honda adam gibi bi lastik firmasıyla anlaşsa motorun maliyetine en fazla 200 TL etkiler.biz almaya kalkınca 700-800 TL yi buluyor. ama para hırsı bürümüş gözlerini.motor kaysın kaza yapsın yedek parça satalım mantığı mı var nedir anlamadım

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şarjı ne kadar gidiyor bu cihazın. Birde fiyatı nedir zahmet olmazsa bilgilendirir misin?
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum hocam. 13500 tl ye motor alıyoz,ilk iş lastik değiştirmek oluyor malesef. honda adam gibi bi lastik firmasıyla anlaşsa motorun maliyetine en fazla 200 TL etkiler.biz almaya kalkınca 700-800 TL yi buluyor. ama para hırsı bürümüş gözlerini.motor kaysın kaza yapsın yedek parça satalım mantığı mı var nedir anlamadım
    Cok dogru bir maliyet yaklasiminda bulunmussun! 200tl icin canimizla oynuyorlar. Honda'dan michelen pilot street icin fiyat aldim 1000tl ye takariz dediler. Hem suclu hem gucluler. 700tlye takma icinde hallettim. Herkexin bilgisi olsun. Daha fazla vermeyin sakin!!!

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar bi sorum olucak
    Geçenlerde motoru 6000 km bakımına götürdüm ve ipone 10-40 yağ koydurdum daha önceki yağım Castrol dü ve baya bi performans düşüklüğü meydana geldi sizlere sorum acaba aynı şey sizlerin de başına geldi mi ?

Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi sorum olucak
    Geçenlerde motoru 6000 km bakımına götürdüm ve ipone 10-40 yağ koydurdum daha önceki yağım Castrol dü ve baya bi performans düşüklüğü meydana geldi sizlere sorum acaba aynı şey sizlerin de başına geldi mi ?
    Ahmet ben daha önce Motul kullanıyordum titreşim ve sesli vites geçişleri yüzünden Ipone 10/40 koydum.. O zamanda yazmıştım.. Motul varken motor daha bi atak daha bir seriydi, Ipone koyunca o serilik kalmadı diye.. Normal bir durum.. Ancak benim için titreşimden ve sesli vites geçişinden önemli değil biraz performanstan çalması.. ;)
    amat_007 bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Ben de motorumu 1000 bakıma götürdüğümde Ipone kullanmak istediğimi söyledim ama serviste hondanın orjinal yağını koyacaklarını söylediler ve öyle de yaptılar.Keşke başka bir yere götürseydim motorumu dedim.Çünkü ilk aldığım zamana göre hem ses hem de titreşim yapıyor.İlk aldığımdan çok farkı var.Şuanda da 4000km'e yaklaştı.Bir servis 4000 de getirin dedi diğeri 6000km de dedi.Kaç km srvise götürüyorsunuz?

Çoğu servis aynı şeyi söylüyor.. Kendileri Honda'nın yağını satabilmek için ve fazla para alabilmek için bu yola başvuruyor.. Amaç yağ satıp fazla para kazanmak.. Motul'da önermiyorum, Honda'nın kendi yağınıda.. Bu motorda en uygun en iyi yağ IPONE 10/40 bana göre..

Servis olarak size kalmış.. 1000-6000-12000 de yapabilirsiniz 1000-4000-8000 binde.. Bu tamamen motorunuza nasıl bakmak istiyorsanız..

Bana sorsanız her 2000'de yağ ve filitre değişimi yapın derim.. ;) elinizden geliyorsa kendiniz yapmanızda fayda var..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler