Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wing go
    Twin cevabın için teşekkür ederim duke biraz konforsuz geldi bana ilk fırsatta cbr 250 ve pulsar 200 ü test etmek istiyorum sonra birinden birini alıcam insallah
    Twin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı g1m71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa motoru kullanmaya baslayan arkadaslar lastiklerin durumu nasıl eski kasadakiler gibi lastik değişimine gerek varmı ? yada ekstra alınacak malzemeler neler. haziranın sonu gibi insallah alacagım motorumu. bildiklerinizi paylasırsanz sevnrm
    Bugün motorumu teslim aldım. Kadıköy'de Küçükçekmece ye kadar E5 üzerinden geldim. Zaman zaman arkaya kaydırdım ama acemiliğimden olduğunu düşünüyorum

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı g1m71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa motoru kullanmaya baslayan arkadaslar lastiklerin durumu nasıl eski kasadakiler gibi lastik değişimine gerek varmı ? yada ekstra alınacak malzemeler neler. haziranın sonu gibi insallah alacagım motorumu. bildiklerinizi paylasırsanz sevnrm
    Lastikler eski kasa ile aynı. IRC Road Winner.

Ben de lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Diablo Rosso II almayı planlıyorum. İstanbul'da taze lastiği ucuza satan, tavsiye edebileceğiniz lastikçi var mı?

diablonun iyi oldgnu duymustum bide lastiklere para vercez anlasılan inşallah baska bir şeyi cıkmaz ekstra olarak

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı zafer26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twin cevabın için teşekkür ederim duke biraz konforsuz geldi bana ilk fırsatta cbr 250 ve pulsar 200 ü test etmek istiyorum sonra birinden birini alıcam insallah
    Cbr250-Duke200 ve pulsar kullandım. Bunların arasında tork olarak;

Duke200>Cbr250>Pulsar Ns200 diye sıralanır.

Duke çok kıvrak ve atik bir makinedir. Cbr biraz daha uzun şasiye sahip ve duke yanında hantal kalır, pulsar kıvrak ama tork olarak bu 2 motorunda gerisinde. Duke200 masraflı bir motosiklet. Bakımları 300 lira diye DUYDUM (Duke sahibi olmadım, kullanıcı yorumlarına nazaran konuşuyorum) Bir arkadaş vardı Duke200 kullanan amortisör keçeleri sıkıntılıymış ve patıyormuş bir zaman sonra. Yani motor atlama zıplama motoru ama o baskıya gelemiyormuş bunu kullanıcısı söyledi. Hatta kendisi bu foruma da katılıyordu Çanakkale'den bir arkadaş. Görürse yorumları yardımcı olur mutlaka.
    zafer26 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    2012 çift renk motoruma siyah cam takmak istiyorum nasıl durur merak ediyrum ama varmı aranızda deneyen
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Bu kadar makyajlanan yeni kasadan gosterge rengine taktiniz ya siz cok yasayin

zafer26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wing go
    Test ettikten sonra bayi sahibiyle görüştüm söylediği cross motorlardan esinlenmiştir çok sağlam bir motor kolay kolay öldüremezsin dedi sonra parça fiyatlarından ve tedariğinden tereddütlü olduğumu söyledim tedarik konusunda kesinlikle sıkıntı yaşatmayacaklarını söyledi parça konusundada mesela bi honda gibi uygunmu parça fiyatları dediğim için aslında hondanında parçasının çok ucuz olmadığını söyledi her motorun bazı parçaları pahalı bazı parçaları ucuzmuş bayi sahibinin söylediklerinden anladığım kadarıyla

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı zafer26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test ettikten sonra bayi sahibiyle görüştüm söylediği cross motorlardan esinlenmiştir çok sağlam bir motor kolay kolay öldüremezsin dedi sonra parça fiyatlarından ve tedariğinden tereddütlü olduğumu söyledim tedarik konusunda kesinlikle sıkıntı yaşatmayacaklarını söyledi parça konusundada mesela bi honda gibi uygunmu parça fiyatları dediğim için aslında hondanında parçasının çok ucuz olmadığını söyledi her motorun bazı parçaları pahalı bazı parçaları ucuzmuş bayi sahibinin söylediklerinden anladığım kadarıyla
    Hondanın en Pahalı Yedek Parçası Amörtösörleri. Çifti 1050 tl. Grenajları cok ucuz. Yandaki KOcaman tek parça grenaj 100 gayme.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Riva'ya doğru yola çıkıyorum.
    Var mı gelen?

Motosikleti
    Xmax 400
    güzel olurdu da başka haftalara diyelim

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar makyajlanan yeni kasadan gosterge rengine taktiniz ya siz cok yasayin
    Taktım ben valla :D Egsozuda sevmedim. Bizim ki yeni kasadan daha güzel bi kere
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 400
    bu arada egzos daha iyi bence eski kasalardaki koruma hiç hoş durmuyodu

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda vücutta ağrılara neden olduğu yönünde mesajlar okudum doğrumu arkadaşlar? bide sele önceki modele göre daha mı geniş yoksa bana mı öyle geldi, bir değişiklik var mı o konuda ?

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Depoyu son doldurduğumda km.'yi sıfırlamıştım.
    Tam 275. Km de son çizgi yanıp sönmeye başladı...
    Şansıma 100 m.ilerde benzin istasyonu vardı.
    Tekrar fulledim, 9.73 lt (her seferinde motor dik,ağzına kadar) / 48 ₺ aldı.
    Son çizgi yandığında kaç lt. kalıyor?
    Kafam karıştı...

Motosikleti
    Xmax 400
    ben 100km de 4 litrenin altına inmedim doğru düzgün
    ama genelde 2 kişi oluyorum hep tek gezerkende ortalama hızım genelde 120-130larda oluyo ekonomik sürmüyorum ondan sanırım ama 4 litrenin altına birgün inmek için deneme sürüşü yapıcam

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda vücutta ağrılara neden olduğu yönünde mesajlar okudum doğrumu arkadaşlar? bide sele önceki modele göre daha mı geniş yoksa bana mı öyle geldi, bir değişiklik var mı o konuda ?
    Doğrudur. Her ne kadar dik bir oturuş olduğu düşünülsede az bir eğimli şekilde oturduğumuz aşikar. Bundan dolayı şöyle 250 - 300 km yol yaptıktan sonra bel - bacak ve oradan aldığımız güç kalmayıncada kollara doğru yük binmeye başlamasıyla bileklerde ağrıyor. Haliyle deneme yanılma yoluyla kendi tecrübemle her 100 km de bir mola vermek (ortalama saatte 100 km hızla) yani 1 saatte bir durup molalarda esnemelerle gayet rahat yol alınabiliyor...

Uzun yolda benim hayvan :D (kaçakçı katırı gibi)

Şuayyip ve kildren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Depo üstü çantadan memnun musun? Markası fiyatı nedir? Bi çanta bakıyorum bu ara..

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma günü Cbr250r repsol modelini alarak aranıza katıldım. Motoru almadan önce de forumdaki mesajları takip ediyordum. Şimdi yazmanın sırası geldi
    Bu ilk motorum. Daha önce Honda Motosiklet Eğitim Merkezi'nde 1. eğitimi alırken 150 cc'lik motoru rahat kullanmıştım 250'liliği de kullanırım diye düşünmüştüm. Cuma günü Honda Otosever'den motoru alıp Halkalı'ya götürdüm. Oturuş pozisyonunu netleştiremediğimden ve gaz kolunun tepkisine tam alışamadığımdan dolayı bayağı bi yoruldum, sonra eve gelip güzel bi uyku çektim
    Motorun çift farı var diye sevinirken; kısada sadece sağ farın yandığını, uzunda ise iki farın birden yandığını öğrenmiş olduk. Gece trafiğe çıkarsak uzunları yakıp çıkacaz demek oluyor bu.

Yer : İstanbul
    Meslek : Bilgisayar Mühendisi
    samet10 ve agrasiwe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Mr.Akn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstü çantadan memnun musun? Markası fiyatı nedir? Bi çanta bakıyorum bu ara..
    Motomaxten almistim gecen sene. 4riders marka. Gayet saglam ve güzel bi çanta. Icine genelde tulum yagmurlugumu falan koyuyorum. Tabi biraz daha buyuk olsaydı daha cok işimi görürdü. Birde normal günlerde alıp yaninizda taşımak için omuz askisi var. Mıknatısları içe kıvırıp yaninda gezdirebilirsin krampon çantası gibi. Ama mıknatıslardan dolayı ağırlığı dez avantaj.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma günü Cbr250r repsol modelini alarak aranıza katıldım. Motoru almadan önce de forumdaki mesajları takip ediyordum. Şimdi yazmanın sırası geldi
    Bu ilk motorum. Daha önce Honda Motosiklet Eğitim Merkezi'nde 1. eğitimi alırken 150 cc'lik motoru rahat kullanmıştım 250'liliği de kullanırım diye düşünmüştüm. Cuma günü Honda Otosever'den motoru alıp Halkalı'ya götürdüm. Oturuş pozisyonunu netleştiremediğimden ve gaz kolunun tepkisine tam alışamadığımdan dolayı bayağı bi yoruldum, sonra eve gelip güzel bi uyku çektim
    Motorun çift farı var diye sevinirken; kısada sadece sağ farın yandığını, uzunda ise iki farın birden yandığını öğrenmiş olduk. Gece trafiğe çıkarsak uzunları yakıp çıkacaz demek oluyor bu.

Yer : İstanbul
    Meslek : Bilgisayar Mühendisi

Hayırlı olsun. Bi kac sayfa önceki resmini koyduğum repsol senindi ozaman dostum. Otoseverde çektim o fotoyu :D

bende simetri hastalığı var. O yüzden çift fara kılım kısada tek ,uzunda çift yanmasından dolayı. ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler