Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşine Bende burda Bak
    http://i.hizliresim.com/LPDrMJ.jpg
    haziranın sonu gibi insalaah bende motorumu alacagım bu kırmızı şeritleri ankara da nerede yaptırabiliriz bilen varmı acaba ? siyah renk düşünüyorum lastiklerini zaten değiştirecegim jantlarına da para vermek yerine böyle bir şey işimi görür heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı g1m71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haziranın sonu gibi insalaah bende motorumu alacagım bu kırmızı şeritleri ankara da nerede yaptırabiliriz bilen varmı acaba ? siyah renk düşünüyorum lastiklerini zaten değiştirecegim jantlarına da para vermek yerine böyle bir şey işimi görür heralde
    Herhangi bir motorsikletçi yapar. Ya şeridini sen alırsın ya da oradan alırsın...
    g1m71 bunu beğendi.

Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi piyasaya yeni girmiş bi motor bn olsam temkinli olurdum ama sizi bilemem eğer ki naked tarzı bişi arıyorsan wolf iyi gözüküyor istatistikleri cbr ile eşit sayılır
    Sym'yi pek sevmedim, Enduro bir motor alana kadar, ya pulsar, ya honda aslında İnsanlar Pulsardan memnunlar, bana da yeterli gelir diye düşünüyorum. Ve sadece marka ve imajı için o para verilir mi verilmez mi noktasındayım.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkese merhaba, F650 GS motosikletim çalındı , boyum 1.88, kilon 80, F650 bana çok hoş geliyordu ama şimdi o motoru almam bütçeden dolayı mümkün değil. F650'yi ikinci el almıştım ve artık 2. el almak istemiyorum.
    Bir motosiklete ihtiyacım var ve Pulsar'ı bekliyordum ama çift farlı CBR 250'yi görünce çok beğendim.
    Sizlere iki sorum olacak.(yarın gidip ikisine de bakacağım eğer bayiler de var iseler)
    1- 1.88 boy ile bu motosikletlerde görüntü ve kullanım olarak sıkıntı yaşar mıyım?
    2- Aradaki 5.500 TL.fark benim için önemli ama bütçemi zorlayıp halledebileceğim bir rakam ama CBR 500'e çıkamam.

Ben, Motosiklet biraz da zevk işi, git kırmızı CBR 250 al diyorum ama 5.500 TL. de az değil.
    %90 Şehir içi kullanacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız veya tavsiyeleriniz neler lütfen, yazar mısınız?
    kesinlikle pulsar derim cbr 250 si olan biri olarak fiyat performans on numara bence

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle pulsar derim cbr 250 si olan biri olarak fiyat performans on numara bence
    peki 5.500 tl. senin için çok da önemli olmasaydı, ne yapardın?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben yanıp sönerken 72 km yol gittim daha da gidermiydi bilemem ama gittim.
    Ben bizim depo 13 litre diye biliorum arkadas 10 litre benzin almis tahminen 3 litre kalmis o hesapla dedigin gibi 72 km yol yapmis olabilirsin ben kitapcikta yazani soyledim bende isik yandiginda tehlikeye atmiyorm 30 km icinde benzin aliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Ben motorumu 10000 de aldim servise goturdum ama sadece yagini suyunu deistirdiler... smdi 12000 oldu daha once hic hava filtresi deismemis birakin temizlenmemis bile gecen gun soktum temizledim motorun sesi deisti fren balatalarida bitti artik haftaya servise gittigmde deistiricem o esnada hava filtresinide yeniliyim bakalim ondan snra bi benzin hesabi yapmayi planliyorum
    agrasiwe bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    cevap yine aynı çünkü cbr 13000 tl yi kesinlikle hak etmiyor bence pulsar 200 hak ediyor hem hondanın ayakları yere bassın biraz ayrıca 2. motorum şu an cbr acemiyim yani , ben zaten pulsar 200 ns alacaktım ama bana göre biraz geç çıktı bekleyemedim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    5.500 tl nin çokta önemi olmasaydı 13 bine 5.500 daha kasar gider mt-07 alırdım :D şaka bir yana bence görüntüsü hangisinin hoşuna gidiyorsa onu al. Çünkü pulsarla cbr'ı yanyana koysan görüntüden öte öyle çokta ahım şahım bir fark olacağını sanmıyorum. tamam yeni motor falan pulsar ama beğeneni çok. fiyat performans olarak iyi deniyor. nolur cbr kalite olarak atiklik olarak bi tık öndedir. Ama 5.500 fazla verecek kadar da değildir diye düşünüyorum. Eee ozamanda geriye görüntü kalıyor. Cbr pulsardan daha kaslı duruyor daha dikkat çekiyor bu bir gerçek. O yüzden gidip pulsar alıpta "yav hiç kimsenin dikkatini çekemiyom güzel değil be bu motor" diyip üzülmenide istemeyiz. Çünkü Pulsar bi duke değil. Hafif makyajlı bir cbf yada ybr gibi benim gözümde.

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 tl nin çokta önemi olmasaydı 13 bine 5.500 daha kasar gider mt-07 alırdım :D şaka bir yana bence görüntüsü hangisinin hoşuna gidiyorsa onu al. Çünkü pulsarla cbr'ı yanyana koysan görüntüden öte öyle çokta ahım şahım bir fark olacağını sanmıyorum. tamam yeni motor falan pulsar ama beğeneni çok. fiyat performans olarak iyi deniyor. nolur cbr kalite olarak atiklik olarak bi tık öndedir. Ama 5.500 fazla verecek kadar da değildir diye düşünüyorum. Eee ozamanda geriye görüntü kalıyor. Cbr pulsardan daha kaslı duruyor daha dikkat çekiyor bu bir gerçek. O yüzden gidip pulsar alıpta "yav hiç kimsenin dikkatini çekemiyom güzel değil be bu motor" diyip üzülmenide istemeyiz. Çünkü Pulsar bi duke değil. Hafif makyajlı bir cbf yada ybr gibi benim gözümde.
    derdim dikkat çekmek değil, sadece motorun üzerinde mt-o7 ve mt-09 da da olduğu gibi çok sırıtmamak ve motorun görüntü kalitesinin de çin malı ayarında olmaması, yarın gidip ikisine de bakacağım. hangisi olursa olsun kötü karar olmayacak.
    MT-07 ile görüntüm http://i.hizliresim.com/8naPRr.jpg
    MT-09 ile görüntüm http://i.hizliresim.com/GnmPr7.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inmek binmek zor değilmi ya ayaklığa basıp mı binmeye çalışıyorsunuz?
    Ben file içine çanta ve kask koydum ayağımı kaldırıcam diye bacaklarım koptu
    ayaklığı kırabilirsiniz, dikkat ltf.
    kakare bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bizim depo 13 litre diye biliorum arkadas 10 litre benzin almis tahminen 3 litre kalmis o hesapla dedigin gibi 72 km yol yapmis olabilirsin ben kitapcikta yazani soyledim bende isik yandiginda tehlikeye atmiyorm 30 km icinde benzin aliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Ben motorumu 10000 de aldim servise goturdum ama sadece yagini suyunu deistirdiler... smdi 12000 oldu daha once hic hava filtresi deismemis birakin temizlenmemis bile gecen gun soktum temizledim motorun sesi deisti fren balatalarida bitti artik haftaya servise gittigmde deistiricem o esnada hava filtresinide yeniliyim bakalim ondan snra bi benzin hesabi yapmayi planliyorum
    ben Yağı - Yağ Filtesini -Hava filtresini değiştirdim. Yukarıda gördüğün resim son bakımlı hali. Motorun sesinden tutta gidişine dbriyaj kavramasına kadar herşey değişti. hele 8-9 bin devire çakınca sanarsın kı pistte yarısıyosun. Valaha çok tatlı oldu. hele 1-2 diyince altımdan füze gibi bi gidişi var BAKIMLI motor da sana bakar bakarsan. HAVA FİLTRE EN önemlisi YAKITTA!
    ardacik bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma günü Cbr250r repsol modelini alarak aranıza katıldım. Motoru almadan önce de forumdaki mesajları takip ediyordum. Şimdi yazmanın sırası geldi
    Bu ilk motorum. Daha önce Honda Motosiklet Eğitim Merkezi'nde 1. eğitimi alırken 150 cc'lik motoru rahat kullanmıştım 250'liliği de kullanırım diye düşünmüştüm. Cuma günü Honda Otosever'den motoru alıp Halkalı'ya götürdüm. Oturuş pozisyonunu netleştiremediğimden ve gaz kolunun tepkisine tam alışamadığımdan dolayı bayağı bi yoruldum, sonra eve gelip güzel bi uyku çektim
    Motorun çift farı var diye sevinirken; kısada sadece sağ farın yandığını, uzunda ise iki farın birden yandığını öğrenmiş olduk. Gece trafiğe çıkarsak uzunları yakıp çıkacaz demek oluyor bu.

Yer : İstanbul
    Meslek : Bilgisayar Mühendisi
    bende senin motoru incelemiştim otoseverde. Ben 2 kere gittim hiç ilgilenmediler acaba sizinle ilgilendiler mi yoksa başka bir yerde bulamadınızda mı ordan aldınız. Bende temmuza ayırttırdım siyah renk geliyormuş o zamana alacağım ancak sırf hizmetleri güzel diye pendikten alacağım.

Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaslar herkese selam cbr 250 2013 yeni almis bulunmaktayim, istanbulda 600km falan surdukten sonra ilk uzun yoluma ciktim, Mersin'e dogru gitmekteyim her 100km de bir duruyorum, uzunyol deneyimi olan arkadaslardan tavsiyeleri olan varmi?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Allah kolaylık versin hayırlı yolculuk kazasız belasız

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Barbossa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese selam cbr 250 2013 yeni almis bulunmaktayim, istanbulda 600km falan surdukten sonra ilk uzun yoluma ciktim, Mersin'e dogru gitmekteyim her 100km de bir duruyorum, uzunyol deneyimi olan arkadaslardan tavsiyeleri olan varmi?
    yoldayken mi tavsiye verelim :D dura dura hayırlısı ile git inşallah

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Barbossa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tikcaci takmiyosan kulak tikaci kullanmani tavsiye ederim. Çünkü rüzgar sesi her nekadar kaskin dünyanın en sessiz kaskida olsa kulaklarinin canına okuyacaktir. 400 km sonra sonra sürekli o sese maruz kalmandan dolayi dayak yemiş gibi bi sersemlik yapar. Ayrıca yorgun hissettiğinde gerekirse 100 değil 50 km de bir dur. Çünkü boyun ağrısı ve yorgunluk dikkatini dağıtır. Gerekli eşyaları da yanina alıp cikmissindir diye düşünüyorum :D lastik tamir seti ıvır zivir. Allah kaza bela göstermesin. Tez zamanda sağlam varasın mersine. (Mersini ayri bi severim ayrıca)
    theplatoon bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese.
    elimde cbr 250 r alternatör kapak contası mevcut 1 adet .
    isteyen olursa bana özelden ulaşsın ..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı mystic80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin motoru incelemiştim otoseverde. Ben 2 kere gittim hiç ilgilenmediler acaba sizinle ilgilendiler mi yoksa başka bir yerde bulamadınızda mı ordan aldınız. Bende temmuza ayırttırdım siyah renk geliyormuş o zamana alacağım ancak sırf hizmetleri güzel diye pendikten alacağım.
    bende geçen sene oradan aldım. Ilgisizler satış konusunda. Ama ben ilgilerine değil alabildiğim fiyata baktım. Diğer bayiiler daha fazla fiyat çekmişti. Ki satin aldiktan sonra bayiyle işin kalmıyor. Servis iyi olsun yeter. Tavsiyem alabildiginiz en hesapli bayiden almaya çalışın. Yapabiliyorsaniz pazarlık yapın. Ama motosikletin peynir ekmek gibi satıldığı bu dönemde o da çok zor.
    Bu arada geçen gece taksimde siyah 2014 kasa gördüm. 500r mı diye baktım 250r dı. Siyah demek ki bazı bayiilerde var
    g1m71 bunu beğendi.

siyahını ben hala bulamadım ya her bayiyi arıyorum kırmızının çok gittiğini söylüyorlar siyah gelirmi bilemeyiz diyorlar. haziran sonunda bi parti daha gelcekmiş beklemekteyim hala .

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Bu zamana kadar siyah 250r durması biraz garip geldi bana çünkü her renk çoğu bayide bikaç günde tükendi. Biraz farklı düşünüyoruz yani 200 lira fazla veririm hakeden kazansın diye. Bikaç bayıye sordum hepsi 13.5 anahtar teslim fiyatı çektiler bir farkda yok zaten yine de öneri için teşekkürler.
    g1m71 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı mystic80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar siyah 250r durması biraz garip geldi bana çünkü her renk çoğu bayide bikaç günde tükendi. Biraz farklı düşünüyoruz yani 200 lira fazla veririm hakeden kazansın diye. Bikaç bayıye sordum hepsi 13.5 anahtar teslim fiyatı çektiler bir farkda yok zaten yine de öneri için teşekkürler.
    Dostum bayide görmedim. Eleman istiklalde yanımdan geçti. Gerçi plakaya bakamadım o sirada. Belkide buradan almadı kimbilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler