Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    gunaydın 1000 i kacırmadan herkese yalovadan yazıyorum nıce 1000 lere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Honda Hayat Onda CBR 250 R ile Hayat BAMBAŞKA!

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Hehehe aynen 1000. Sayfada bende yerimi alayim

slm.dostum ikimizde aynı foruma üyeyiz.işim gereği bir çok motor kullanıcısı arkadaşla görüşüyorum.anlaşamadığımız konuyu bende çok merak etdim.gençler bizden bilgi isterken sorularını gerçek cevap değil duymak istedikleri şeyleri duymayınca pek hoşlarına gitmiyor.bazı arkadaşlar yabancı sitelerde motor üzerinde kısa slip on tüpler görüyor görüntü olarak on numara güzel.ama TR şartları trafik cezaları şehir içinde insanları rahatsız edip kallavili küfürle birlikde şikayet işitmeleri işin cabası.bir çok motor kullanıcısı beni ve hand made custom (özel el yapımı egsoz)ürünlerimi bilirler.ben nacizane 1978 yılından bu yana 36 yıldır bu sektörün içinde alaylı tabiriyle çekirdekden içindeyim.sırf para kazanmak için mmillet ne isterse olur kardeşim hemen yapıp yolluyorummu diyeyim.benim ne yabancı nede yerli kelli felli markalarla ne yarışa nede ekonomik olarak rekabete niyetim yok.ben yılların verdiği bilgi ve tecrübelerimi paylaşıp el emeği sanatımı satıyorum.insanların beni yok akrepmiş,yok yoshimiş,şuymuş buymuş muhabbetleride doğrusunu söylemek gerekirse gizliden gizliye hoşuma gidiyor vayyy ben neymişim havaları.bir çok genç arkadaşımın düşdüğü hata ve yanılma tek ve çift silindir motorlardan ısrarla yüksek cc 4 silindir motor sesi istemeleri.bu teknik olarak mümkün değil.birinde sıralı piyano gibi birbirini tamamlayan piston hiç boşluk olmayan insanın iki kürek kemiği arasını titreten güzel bir ses.ötekisi ise tek piston patır patır ve gaz bırakımı patlayan bir ses.bu sistemi büyük oranda egsoz girişine desibelkiller ,süper trapla bir nebze çözdük.yani işin özü isterseniz en pahalı ithal bir markayı motorunuza taksanız.yada en ucuzunu egsoz direk def oldukdan sonra içinde sıkışma ve gelen komperesör sesini izole etmedikden sonra sesler birbirine yakındır.bu sıkışmalar olmadıkdan sonra motordan ses alırsınız ama güç alamazsınız.rampada baygınlık,düz yolda hız kaybı ve yakıtınızın 100/30 da artmasıda çabası.bu bilgiler çoğu insanı rahatsız eder.çünkü kimsenin bilmek istemediği ama malesef acı gerçekler.haaa bu arada tecrübeler hayatda yenen kazıkların bileşkesidr derler.yaşımız genç zamanla öğreniyoruz.ben sadece bilgimi paylaşıyorum.aramızda anlaşamadık demişsin ya .hodrimeydan sayfalarımızda ninja,haysong ve cbr lerin sesleri mevcut dinleyin tekrar fikir alışverişi yapalım.kazasız belasız sürüşler dilerim.tekeriniz her daim düz bassın.saygılarımla.avcrom ex-ha-ust.https://www.facebook.com/photo.php?v...5703158&type=3.
    agrasiwe ve shrek bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Beyler mera ettiğim bir soru var, bir kaçgündür araştırıyorum, çevrenizde en fazla kaç km yapmış cbr250r gördünüz acaba ? ben tüm forumları araştırdım, ama 50 000 km ye yakın bulamadım, sadece cbr250 forumu olan yabancı forumda bir kişi 48000 küsür km de motor yenilediğini kullanım değerlerinin de 7000 - 8000 devir aralığında olduğunu söylemiş... bununla ilgili varmı bilgisi olan, ben şu kadarda gördüm diyecek olan
    ?

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    forza46 yamaha mt-07 ye bi bak derim. ben hep bakıyorum. daha erken ama bakıyorum işte.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler mera ettiğim bir soru var, bir kaçgündür araştırıyorum, çevrenizde en fazla kaç km yapmış cbr250r gördünüz acaba ? ben tüm forumları araştırdım, ama 50 000 km ye yakın bulamadım, sadece cbr250 forumu olan yabancı forumda bir kişi 48000 küsür km de motor yenilediğini kullanım değerlerinin de 7000 - 8000 devir aralığında olduğunu söylemiş... bununla ilgili varmı bilgisi olan, ben şu kadarda gördüm diyecek olan
    ?
    bence cbr nın motoru 50.000den fazla gider

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ?
    Şuana kadar bi tane 42.000 km'de olan gördüm ve bir sıkıntısı yoktu. Tabi o arkadaşta ikinci el almış. Belkide km'si düşürülmüş bile olabilir. Bence bizim motor rahat 50.000'i geçer adam gibi bakımını yapıp hırpalanmadan kullanılırsa. Bir de bizim motorun o kadar km'lerde bulunamama sebeplerinden birisi başlangıç motoru olarak kullanılması. Millet alıp ortalama 5 bin km binip piştim ben beni 600'lük paklar diyip satıyor. Çok az kişi var 25-30 bin km'yi cbr250r üstünde yapan...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cbr nın motoru 50.000den fazla gider
    bence ile olmuyor abi ya, araştırdım sağlam bir gilgi bulamadım ancak bunu bulabildim neden bu motorun uzun ömürlüğüğüne takıldığımı sorarsanız eğer 3 ayda 7500 kmden fazla yol yapmışım, bu demek ki senelik 30 000 kmlere yakın yol yapıcam bu motor beni götürecek mi ? çünkü işim gereği 250 cc üzerine de çıkamayacağım, eğer bir aksilik olmazsa işe hep motorumla gidip gelicem zaten. o sebeple sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuana kadar bi tane 42.000 km'de olan gördüm ve bir sıkıntısı yoktu. Tabi o arkadaşta ikinci el almış. Belkide km'si düşürülmüş bile olabilir. Bence bizim motor rahat 50.000'i geçer adam gibi bakımını yapıp hırpalanmadan kullanılırsa. Bir de bizim motorun o kadar km'lerde bulunamama sebeplerinden birisi başlangıç motoru olarak kullanılması. Millet alıp ortalama 5 bin km binip piştim ben beni 600'lük paklar diyip satıyor. Çok az kişi var 25-30 bin km'yi cbr250r üstünde yapan...
    çok enteresan ama ya, 2011 den beri hiçmi kurye bu motoru kullanmamış hiçmi 2011 den beri benim gibi düzenli işine gidip gelen olmamış, hiç mi 2011 den beri 50 000 km yi geçen olmamış hayret ya.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    çok enteresan ama ya, 2011 den beri hiçmi kurye bu motoru kullanmamış hiçmi 2011 den beri benim gibi düzenli işine gidip gelen olmamış, hiç mi 2011 den beri 50 000 km yi geçen olmamış hayret ya.
    Dostum, AEA - Barkın abi sürekli söylüyor ya Türkiye'de 50.000'in üzerinde motosiklet yok diye. 91 model motosiklet bile 50.000 altı
    agrasiwe ve tanjuzafer bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

dış mihrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım ıstersen sana bır sıgortacı numarası verebılırım
    selam dostum, özelden atabilirsen numarayı ve bilgileri çok memnun olurum.
    "Umutsuzluk manevi bir intihardır" J.Sartre

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forza46 yamaha mt-07 ye bi bak derim. ben hep bakıyorum. daha erken ama bakıyorum işte.
    çok beğeniyorum ben de ama yüksek vergi diliminden ötürü şu an için beni aşıyor
    Yavuz Sultan Selim Han

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Sayfalar önce fuarda Cbr 125 almak isterken Cbr aldım diye yazmıştım. Hakkaten de kaparoyu vermiş, imzaları atmıştım. Fuarın ikinci günü ehliyet kursunu aradığımda ehliyetlerin biraz gecikeceğini söylediler. Mart ortası almayı planladığım ehliyet almam neredeyse nisanı bulacaktı. Durum böyle olunca bir ay daha bekleyeyim 2014 model alayım dedim.

Beklediğime değdi doğrusu. Öğleden sonra Honda aradı, motorun geldiğini söyledi. Ben siyah istemiştim ama siyahın gelmediğini kırmızı,repsol ve beyaz renk istersem alabileceğimi söylediler. Kırmızıyı benim için ayırmalarını istedim telefonda. Gittiğimde repsolu göremedim.

Eskisine göre biraz daha gösterişli olmuş. Köşeler sivrilmiş. Far ve egzoz hepimizin malumu.

Danışmak istediğim bir şey var. Bayi, plaka ve ruhsat işlemlerini kendisi yaparsa 520 TL alacağını söyledi. Ben kendim yapmaya kalksam ne kadara patlar acaba? Aradaki farka değer mi sizce? Bir de işlemleri kendim yapmaya kalkarsam en az 2 gün gecikecek motoru almak.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfalar önce fuarda Cbr 125 almak isterken Cbr aldım diye yazmıştım. Hakkaten de kaparoyu vermiş, imzaları atmıştım. Fuarın ikinci günü ehliyet kursunu aradığımda ehliyetlerin biraz gecikeceğini söylediler. Mart ortası almayı planladığım ehliyet almam neredeyse nisanı bulacaktı. Durum böyle olunca bir ay daha bekleyeyim 2014 model alayım dedim.

Beklediğime değdi doğrusu. Öğleden sonra Honda aradı, motorun geldiğini söyledi. Ben siyah istemiştim ama siyahın gelmediğini kırmızı,repsol ve beyaz renk istersem alabileceğimi söylediler. Kırmızıyı benim için ayırmalarını istedim telefonda. Gittiğimde repsolu göremedim.

Eskisine göre biraz daha gösterişli olmuş. Köşeler sivrilmiş. Far ve egzoz hepimizin malumu.

Danışmak istediğim bir şey var. Bayi, plaka ve ruhsat işlemlerini kendisi yaparsa 520 TL alacağını söyledi. Ben kendim yapmaya kalksam ne kadara patlar acaba? Aradaki farka değer mi sizce? Bir de işlemleri kendim yapmaya kalkarsam en az 2 gün gecikecek motoru almak.

http://i57.tinypic.com/5minet.jpg
    fiyat ne kadar hocam ?

Vay yeni kasa cbr250r gelmiş demek, hayırlı olsun, kazasız bin. Yalnız abs yok gibi, doğru mu?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    ohhh be :D 13bin verilir işte şimdi buna

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohhh be :D 13bin verilir işte şimdi buna
    bene tipe de para verilmez, öncekiden biraz yakışıklı diye o kadar para yine verilmez..

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    fiyat ne kadar hocam ?
    13.000 TL şimdilik. Haziran'da tekrar zam gelecekmiş. Pazarlığı yüksekten tutmak için mi dedi bilemiyorum tabii.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay yeni kasa cbr250r gelmiş demek, hayırlı olsun, kazasız bin. Yalnız abs yok gibi, doğru mu?
    Dükkanın kapanmasına 10 dakika kala yetişebildim. Özelliklerine bakamadım bile. Abs olsaydı bu fiyata vereceklerini pek sanmıyorum.
    agrasiwe bunu beğendi.

düş gezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Benim makine 28500'de.Mart 2013 trafiğe çıkışlı.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    bencede verilmez ama kendimi teselli ediyorum böyle düşünerek :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler