Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    benim km teli birkez daha koptu ve gidip değiştirdim. tel için 15 ytl verdim ve karışık haldeyim. bu aletlerin sarf'a girdiği soyleniyor. önceki için para almamışlardı ama cumartesi ogleden sonra oldugu için işimi görmek namına çıkma bir tel takıp yolladılar.

2dir oluyor. bir kez daha koparsa Motana'yı arayıp cırlayacagım. ne şekilde kopabilir ki bir km teli?? ben bu teli 2 defa ustuste koparmak için ne yapmış olabilirim?? suçum nedir yani? bakalım 3. de olay olacak valla. sinirim bozuldu aksam vakti. efendi efendi gidip geliyoruz, sinek misali kucuk ama can sıkan bir durum oldu boyle.

bir de motor koruma demirim daha evvel bahsettiğim yatırma olayında kırılmış ortasından. henüz tam bir ayrılma yok ama çatlagı gozle gorebiliyorsunuz. çarpma şiddetini bilmiorum ama 20 km cıvarında hızla yere dusurup en fazla 2-3 metre suruklenince kırılıyorsa motor koruma demirinde bir sorun olmalı diye düşünüyorum. değiştirilebilir mi diye sordum olumsuz yanıt oldu. bakalım kaynak maynak bir şey deneyeceğiz. içime sinmezse söküp yenisini takacagım. evin duvarına asarım artık. merak ettiğim 20km de kırılıyorsa 100le fln ne hale gelirdi? brr..

bu mesajı pek sevdiğim suzuki servisini yermek için yazmadım. ama boyle bir durum ve benim de yaşadığım kucuk sıkıntılar var. belirteyim, bilgi paylaşayım dedim.

herkese keyifli sürüşler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Arkadaşlar merhaba,
    Hadi ben 2 haftadır izindeydim yeni döndüm.Herkes mi biryerlere çıktı yaw kimsenin sesi soluğu çıkmıyor.Topic nerdeyse bıraktığım yerlerde hala...Bu arada ehliyetim olmadığı için maalesef motorumla gidemedim tatile ve bütün tatilim boyunca aklımdan hiç çıkaramadığım bir soru vardı.Acaba 15 gün çalışmadıktan sonra tekrar marşa bastığımda beni ne kadar uğraştıracaktı?Bilin bakalım noldu?Aynen tahmin ettiğiniz gibi arkadaşlar.İlk marşta aldı sanki sadece 1 gece önce kapatmışım gibi.Sonuç olarak Grand Eagle sahibi olduğum için keyfim acayip yerinde iyi ki almışım diyorum.Bir de şu topiği biraz canlı tutabilsek tadından yenmeyecek.Motorlarımızın sorunsuz olmasının da bunda bir rolü olabilir mutlaka ama yine de bir el atalım canlandıralım derim ben...
    Herkese keyifli sürüşler arkadaşlar,

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    nautilus hosgeldin, bence en onemli sebep forumda masai sahibi az kisiyiz ve motorla ilgili verecek bilgi kalmadi sanki masallah motorlar probemsiz olunca anca sukadar kilometre olduk problem yok falan diyebiliyoruz. Bakalim Km ler ilerleyince belki bişeyler yazarız.

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Az önce motorumun taşıtlar vergisini ödedim.30 YTL miş.Ancak anlamadığım bir konu var.Bu ödemeyi internetten yaptım.Ruhsatımı elime Haziran 2006 da almama rağmen Ocak 2006 vergisi ödenmemiş gözüküyor.Hatta küçük bir gecikme bedeli de var.Bu ödenmeden ruhsat nasıl çıkar ki.Nerde bir yanlışlık var anlamadım.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bende temmuz odenmemiş gorunuyordu. 2 taksit 30 ytl lik fln. abuk subuk bı durummuş.

biraz evvel parmaklarımı arabanın kapısına sıkıştırdım salak gibi. sanırım 1-2 gun suremeyecegım motoru ıcım gıdıo ya 2 gundur bınmıorum zaten!

neyse haftasonu ehliyet sınavı varmış. ehliyet olayını kolayladık bakalım.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    bende maliyenin sitesinden baktım 2006 yılına ait 2 taksit var, sanırım anahtar teslim fiyatı vergiler hariç, vergilerin odendigine dair bir belgede olmadigina gore odeyeceğiz paşa paşa.

selam arkadaşlar bende grand eagle sahıbıyım bı sorunum var benım motor rampa aşagı ınerken cukura dustumu ön amartısorlerden ses gelıyo oyle tahmın edıyom acaba amartısorlerın bakımı falan varmıı ? sadece o sorunun var 100 km oldu sorun yok sımdılık ama o ses benı delı edıyo yaaa

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Sürekli zırıl zırıl bişeyse normal değil,ama sert birt şekilde girdiğin anda gelen bir sesse o kadar olacak işini yapıyor o anda amortisör

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mtv

Arkadaslar MTV nin motorun trafige cikabilmesiyle ilgisi yok. Yilda iki defa bunu idemek mecburiyetindeyiz. Motorunuzu Haziran 30 da ruhsat alarak trafige cikartirsaniz Ocak ve Temmuz olmak uzere iki donemi de odersiniz. 31 Temmuz son gun ikinc taksit icin odemediyseniz cezaya dusmemek icin yatirin.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    cinedev gecen hafta gordum ben seni levent te işe giderken motor iyi duruyordu hocam.

ben de bir bakayım su vergiye. arkadaslar bir toplantı yapalım 4-5 kişi varız Grand Eagle a binen, onumuzdeki haftasonu fln nasıl?

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amore ve gabe geçmiş olsun öncelikle

uzun süredir yazamıyordum bir bakayım dedim arkadaşlar ilk uzun yol deneyimimi (300 Km) sorunsuzca atlattım.

Yolda bakım olsada hatta bazen ortada yol olmasada

tek sorun gabeinde yaşadığı kontağı tutan vidaların gevşemesi oldu

bunun haricinde 80-90 la gayet hoş bir yolculuktu.

Fakat 4. vitesle 120 yapan motorun 5ci vitese aldığımda neden 80 90 km hıza düştüğünü bir türlü çözemedim izmire dönünce servisle konuşacağım

izmirden erdeğe kadar çok rüzgarlıydı 2 3 kere serit bile değiştirti rüzgar aman diyim rüzgarlı havada yolculuk çok yoruyor

herkse tekrardan iyi yazlar

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ttopchu hoşgelmişin, nerelerdesin dostum ya

ben bu aksam bınecegım 3 gunden sonra ilk defa. ısıtmadan cıkarıyorum her defasında aman sız bu yanlışa duşmeyin. sonra sagır oluyor motor gaz almaya baslayıncaya kadar catlıyorum yolda

valla benım motorda 4 uncu vıtes daha guzel gıdıyo ttopchu bılgılendırırsen sevınırız bye 5 ıncı vıteste motor bırazcık rahatlıyo hız artırmıyo

Eyvallah Gabe, motor yakisikli valla.

Bu 4.- 5. vites mevzuu daha once genel olarak konusulmustu forumlarda. 4de daha devirli daha saglam gitmesi 5te dusus olmasi normal merak etmeyin. 5 o hiza cikana kadar biraz zaman gecmesi gerekiyor.

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    ttopchu hoşgeldin aramıza tekrardan
    gabe bu toplantı işini ne zaman önce ben de söylemiştim kimseden ses seda çıkmamıştı aslında çok iyi olur ama bu ehliyetsizlik mahvediyor beni şu aralar denetimleri de çok artırdılar eylül sonuna kadar debelenecez böyle mecburen.

Arkadaşlar minicik bir sorunum var bu arada kornam gaz vermediğim sürece çalmıyor ne zaman gazı açıyorum o zaman çalıyor.Ne bu şimdi?

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    onumuzdeki haftasonu yapalım hem ehliyet de gelmiş olur rahat rahat gider geliriz.

valla nautilus cozemedim dediğin şeyi korna ısınıyor olamaz heralde. sen bi deponu sokup kornaya giden kabloyu kontrol et.

şimdi indim üstünden, bostancı kadıkoy sahil yolu her yanı dolaştık. ağır trafiğe girdik, fenerbahçe maçının bitiminde stadın oradaydık, dondurmamızı yedik modada ve sahilden basıp kalamıştan fln döne döne geldik evimize. toplam 6 kişi fln kalmıştık akşamın sonunda ama 2 tane masai grand eagle aslanlar gibi çekti çevirdi akranlarının yanında sahiplerini boynu bükük bırakmadı; helal olsun.

bubu'nun sözü kulağımda:

"abi ben satarsam fln nasıl ayrılacağım bundan?"
    galiba satmayacağız dostum

Motosikleti
    Yamaha MT07
    ttopchu hosgeldin, arkadaslar dun buyuk bir unutkanlik gostererek anahtari selenin acilmasina saglayan yuvada birkarak yaklasik 7 saat sureyle orada durmasini saglamisim. is icin gittigim banka merkizinin kapali otoparkinda oldu bu olay allahtan.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    xeros ustune yazsaydın "buyrun alın" diye buyuk geçmiş olsun, helal midir nedir, kimse bulaşamamış

Sigorta

Benim motorda sigorta atmasi problemleri oluyordu bir ara. Sonunda sorunu buldum ve cozdum. Anadolu yakasina 2 gecisimden birinde motor bozuluyor. En son 2 hafta kadar once gene sigorta atmasi problemi yasadim. 3 tane sigorta degistirdim yok olmuyor, kontagi kapattigim anda sigorta yaniyor. Ben ne yaptim bu sigorta olmadan da akim gecer ve sorun olan yer yanar diyerek sigortayi cikartip iki demiri birbirine bagladim. ve catlak kiremit fardan cikti. Fardan dumanlar yukselmeye basladi hemen kontagi kapattim. Megersem farin icindeki kablolar zamanla hafif de olsa asinmis ve distaki metal yuzeye degmis. E boyle olunca motoru korumak icin sigorta atiyor ve akimi kesiyor ki yanmayalim. kablolari bantla izole edince olay hhalloldu. Dert etmeye degmeyecek kadar kucuk bir olay yani aslinda.
    Bu arada aksam saat 8e dogru bu olay geldi basima ve Anadolu yakasindaki servislerin hicbiri yardimci olmadi. Hepsini telefonla aradim. Daha dogrusu kiziltopraktakini korlasi ve altan motoru. Bir tek altan motora hak veriyorum elinde is vardi ve o saatte kartaldan kalkip gelmesi mumkun degil. Ama ozellikle Korlas kadar adi bir firma yoktur herhalde. Motoru satiyorlar servis de veriyorlar amma ufacik bir sey olunca biz o motoru pek bilmiyoruz falan filan. Haram olsun kazandiklari paralar.
    Bu arada motorumuz tas gibi valla, gule gule kullanin.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    evet ilginc bir durum uzerine kilitler koyarsin sabitlersin ama genede calinir , anahtarı uzerinde bırakırsın birsey olmaz tabi biraktigim yer gercekten guvenligi saglam biryerdi zaten orya bırakmak icinde 15 dakka falan guvenligi gecmek icin ugrastim o yuzden sansliydim. cinedev sorunu bulduguna sevindim ancak servis olayina uzuldum altan motora biz gidiyoruz gabe ile memnunuzda ancak hic basimiza acil bir durum gelmedi gelirse ne olur bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler