Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düzgün sökmeyi becerebilirsen bi lambaya bak istersen,lamba patlamış olabilir,hemen yenisi ile degistirirsin. şıkırtıya benzeyen bi sesse zincirden olabilir,yağı azalmıştır her 250 - 300 km de yağlamak lazım imiş,onun dışında süspansiyon vs. ile ilgili bir bilgim yok ne desem yalan olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    gıcırtı normal aslında, wd 40 ile motorun gorunen (sakınola suspansıyonlara bulasma) baglantılarını yaglamanı onerırım.

şu sinyaller de şansına bozulmuş olabilir, bunun yanısıra sinyal lambalarını bir soküp tellerin, baglantıların saglam olup olmadıgına bakarsan iyi olur. ben 4-5 defa yaptım bu işlemi.

bir keresinde de arka stop / fren lambam yanmıordu mesela. gece sürüyordum üstelik gebertiyorduk kendimizi haybeye. açtım, söktüm komple. duy'a temas eden kablo kopmuş lehim yerinden. elimden geldiği için bu tarz şeyler halettim hemen. aman, motoru calıstırmadan once bu tarz seyleri kontrol etmeyi unutmayın dostlar.

atavratbraveheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Sanırım problem anahtarda çünkü sol ön we arka sinyal yanmıyor eğer ampul olsaydı birisi yanardı diye düşünüyorum bayramdan sonra servise götüreceğim bakalım ne diyecekler iki gün sinyalsiz gezsem bi şi olmaz sanırım...Sese gelince onu hala çözemedim ama dişliden gelmediğine eminim daha motor 104 km de zincir ya da dişli değildir sanırım.Büyük ihtimalle ben onu yıkarken ön süspansiyonların yağını aldım we bu yüzden gıcırtı yapıyor.Bilemiyorum
    Gabriel şu wd 40 dediğin ne?(Kusura bakma gerçekten bilmiyorum ) Sanırım motor hakkında öğreneceğim çok şey war

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    WD 40 akıllara zarar bir sprey-yağ oluyor. aksamın gıcırdıyan her bir baglantı yerine (amortisor ve gevşememesi gereken vidalar hariç) sıkıp sesi anında kesebilirsin. Birçok buyuk markette bulunmakta.

bir de motor zinciri 200-300 km arasında yaglanır, ama yeni aldım 104 km de diyerek yağından emin olmamalısın. cok az yaglanarak montajı yapılıp verilmiş olabilir.

sinyal ve gıcırtıyı servise danışman da fayda var.

bugun ben de şoyle bir çıktım 40-50 km kadar yol yaptım. biraz evvel girdim eve, ozlemişim ya. motosiklet gerçekten ozgurluk demek benim için. bir de sagını solunu değiştirip kendime mal ettiğim için daha bir seviorum motorumu

gabe senin motor hakkaten özgün oldu
    bide kaç km oldu toplamda, bayadır kullanıyosun

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    aslına bakarsan, en son kazamdan sonra pek fazla binemedim. yağmurlar fln da başlayınca haftada 1-2 akşam ancak işte. malum benim iş yeri biraz uzakta. git gel nerden baksan 70-80km yol ve köprü geçişi, otoban sürüşü demek. 3000km deyim şu an. pek fazla binmemişim denebilir

Motosikleti
    mr 250 destro
    motorumu bugun surdum bıraz.suspansıyon cok guzel gaz guzel yıyıyor guzel yol tutuyor ama frenlerı kotu vıtesler kotu cok tıtresım var tamgazda motor abuklasıyor.benım gorusum ;bu arada 1999senesınden berı motor kullanıyorum deneyımlerıme dayanarak bu yorumları yazdım

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Gabe tavsiyelerin için çok teşekkürler arkadaşım... O wd 40 her eve lazım bi yağ sanırım dün motorumla Amerikan polisi gibi bütün denizli'yi gezdim süpeerrr bir duygu bu motorla gezmek...Yanlız en fazla 85 görebildim...Kaç yapar bu motor???

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    135km yaptım ben, rodajtaki motoru 100'un uzerinde kullanmamanı da ayrıca tavsiye ederim. ilk 1000km sakin sakin takıl.

vitesleri, doğru hızlarda ve aralıklarda yukseltirsen 110u cok rahat gorursun. benim motorla ikinci seviye gazda direk 80 goruyorum ben. rodaj cok onemli unutma

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Babacan bu rodaj ne yaw?Herkes bundan bahsediyor adını çok duydum ama ne olduğunu bilmiorum... Çok soru soruyorum ama kusura bakma gayrı kardeş

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Rodaj'ı kelime olarak forumda aratırsan epey detaylı bilgi sahibi olabilirsin. fekat kısaca sıfır aldıgın motosikletin ilk 1000km boyunca sakince sürülmesi ve fazla zorlanmaması, alıştırılması demektir. rodajın sonlarına dogru biraz yuklenip motoru güzelce açabilirsin ayrıca da.

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu bugun surdum bıraz.suspansıyon cok guzel gaz guzel yıyıyor guzel yol tutuyor ama frenlerı kotu vıtesler kotu cok tıtresım var tamgazda motor abuklasıyor.benım gorusum ;bu arada 1999senesınden berı motor kullanıyorum deneyımlerıme dayanarak bu yorumları yazdım
    fren arka fren ayarını kilitlemeyecek şekilde biraz daha sıkılabilr,ama arka zayıf denebilir gerçekten,ben ön - arka toplam fren performansından memnunum, vitesler ise ilk 1000 km den sonra rahatlıyor, ilk 1000 boyunca özellikle 1-boş-2 arası zor geçiyor,grandım bugünkü Ankara mt gezimizin ardından 1500 km ye dayandı, amortisörleri de bugün baya bi test edilmiş oldu

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Beyler selam, atavratbraveheart san bi kisaltma bulalim ya bu nicki yazmak uzun oluyor bendede sin yal anahtarı bozuk sol sinyal bir sefer tıkladıgında hemen calişiyor ama sağ taraf ilk seferde calişmıyor 2 3 sefer hızlı hızlı yapıyorum calişiyor eger calişmazsa sağa dogru itili 1 2 saniye tutuyorum birden bırakıyorum calişiyor ben alıştığım için otomatiğe bağladım zorlanmıyorum bir denesene sende.
    Bu arada frenler zayıf deniyor on fren degilde arka biraz zayif sayılabilir diğer motorlara gore ama ben onada alıştım cok rahat geliyor bana su anda durma konusunda hic sıkıntı cekmiyorum. bence en kotu yanı titresim 90 dan sonra uzun sure gidilemiyor.
    bende cok rahat 110 oluyor biraz zorlarsan 120

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzunca bir aradan sonra tekrar merhabalar arkadaşlar.
    --------------------------------------------------------------------------
    @kadir
    @R3N
    @atavratbraveheart
    @maverick

motorlarınız hayırlı olsun arkadaşlar. Kazasız belasız sağ eliniz kararlı sürüşler
    @gabe abi geçmiş olsun
    @gabe abi daha da büyük geçmiş olsun
    bir kaç yeni alacaz şu bilgileri verirmisiniz diye soru gelmiş arkadaşlar zaten yanıt vermişler. Daha önceki mesajlarıda okursanız rodaj öncesi sonrası benzin değerleri yapılan değişikliklerin ne akdar ve nereden olduğu yzılmış bir sürü mesaj mevcut.
    Bir arkadaş izmirde motor olmadığını söylemiş. İzmir doğa motor (suzuki bayisidir) dan motoru getirtebilirsiniz arkadaşlar ilgili insan:

Kaidr AKYOL
    +902324357063-64
    www.dogamotor.com

Ankara Caddesi 285 Sok. No:1 Bornova/İZMİR (yeni açılan VAtan Bilgisayarın Yanı)
    Motor şu an için yaklaşık 4000 km de hala sorunsuz (nazar değmesin)

Arada motora yaptığım değişiklikleri özetlemek gerekirse:
    uzun yl deneyiminden sonra motora ön cam taktırdım 0 ytl civarına bağlantı aparatlarıyla denk gelsi) ama gabe inkinden değişik kıvrımsız drek yükselen bir şekilde
    sinyalleri değiştirdim (ama yeni aldıklarım çok dandik çıktı yarın tekrar eskilerini taktıracağım)
    ön sinyalleri farın hemen yanından arkaya çektim (çok daha şık duruyor)
    koruma demirinin üzerine sis farı taktırdım (özellikle yol çalışması olan veya hiç bilmediğiniz karanlık yollarda 2 3 metre önünüzü gösteriyor gayet aydınlık olarak)
    şu ana kadar motorumun bana attığı en büyük kazık erdek izmir yolunda oldu
    meğersem aküm aldığım günden beri şarj sorunu varmış. (şarj yapan parçada yani sorun) uzun süre uzunlarla yolculuk ettiğimde sinekleri temizlemek üzere mola verdiğimde motorum bir daha çalışmadı.

Eğer motorunuzda marşa bastığınızda çalışmıyor ve aküden caaaaaarrrtttt diye ses gelirse bilinizki akünüz bitmiştir.

tabi ben bunu yol yardımı arayıp (pazar sabahı allahın dağında saat 6 sularında yolda kalmışken anadolu sigorta yol yardımı aramak ve yardım almak mükemmel oldu. Herkese tavsiye ederim) çekiciyi bekleyip, çekicinin beni 20 km çekerek (çok komikti büyük çekici geldi rampadan motoru kamyano yüklemek ve indirmek bir dertti birde motor devrilmesin diye üzerinde gitmek daha da komikti) o saatte nöbetçi elektirikçiye götürmesi sonucunda öğrendim.

Akü sorunu olduğunu öğrenip aküyü 5 saat şarj ettirmek biraz sıkıcıydı (bu esnada sis farlarını taktırdım )

Neyse izmire geldikten sonra servise gittiğimde bir elektrikçi (motor elektirikçisiymiş izmirde en iyi oymuş) çağırdılar bana şu saatte gel dediler. Bu şarj ünitesinin bir sorunu varmış ve adam parça değiştirmeden (keşke değiştirse garantiye girecekti) halletmiş ama sırrını kimseye açıklamamış.

-------------------------------------------------------------------------

Lastikler konusunda bende çok gerginim özellikle yağmurlu veya ıslak ortamlarda direk hızımı 30 a falan düşürüyorum. Ama çin malı (ucuz babında) bir motorunda lastiğini hemen değiştirmek ilginç geliyor. O yüzden 1 yıl sonra kışın (yani motor yaklaşık 1.5 yıllık olduğunda) deiştirmeyi düşünüyorum

ttopchu , uzun zamandır yoktun, seni yeniden görmek sevindirici
    verdiğin bilgiler ve hayırlı olsun dileklerin için saol..
    daha önce sis farı ile ilgili mesajın yoktu sanırım yanlış mı hatırlıyorum. bende koruma demirinin üzerine sis farı takmak istiyorum ama istediğim akımda bi far bulamadım,hep 35 - 50 watt. senin sis farları nasıl, artık olmazsa zealsun da ekipman olarak gelen fardan arayacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamiyle yan sanayi farlar lambalarının wattlarını kontrol etmedim çünkü çok kısa süreli yakıyorum.

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar bujılerı soktum orjınal japan ngk cıktı ampullerı soktum phılıps cıktı bunlar guzel bence ama hakkıkaten aku dandık yaw.sorunum yok akuden yana ama cın malı bır aku var ateslemenın beynıde cın malı!dıkkat etmek lazım vıtes koluda cok dandık

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    ttopchu hosgeldin, ozlettin kendini walla.
    lastikler cin mali ama kotu degiller ben herturlu yagmurda kullandim gayet sağlıklı bir suruş sundular bana...

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Alıntı xeros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selam, atavratbraveheart san bi kisaltma bulalim ya bu nicki yazmak uzun oluyor bendede sin yal anahtarı bozuk sol sinyal bir sefer tıkladıgında hemen calişiyor ama sağ taraf ilk seferde calişmıyor 2 3 sefer hızlı hızlı yapıyorum calişiyor eger calişmazsa sağa dogru itili 1 2 saniye tutuyorum birden bırakıyorum calişiyor ben alıştığım için otomatiğe bağladım zorlanmıyorum bir denesene sende.
    Bu arada frenler zayıf deniyor on fren degilde arka biraz zayif sayılabilir diğer motorlara gore ama ben onada alıştım cok rahat geliyor bana su anda durma konusunda hic sıkıntı cekmiyorum. bence en kotu yanı titresim 90 dan sonra uzun sure gidilemiyor.
    bende cok rahat 110 oluyor biraz zorlarsan 120
    Xeros bendeki problem sanırım gabe'nin dediği gibi bağlantı sorunu sanırım.Bi kaç gün önce servise gittim elemanlar ön tekerdeki ses problemini çözdüler.Sprey gibi bi şi sıktılar ve ses o anda kesildi Sinyal muhabbeti ise çok komikti o güne kadar yanmayan sinyal serviste cillop gibi çalışmaya başladı servisdekilere durumu anlattığımda eğer sorun devam ederse gel bakalım dediler.Şu anda yine yanmıyor Yarın bi gidip baktıracağım...
    Bu arada bütün Grand Eagle'cıların Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun....

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    temassızlık vardır o zaman. lehim ya da baglantı yerleri cıkmıştır.

bu arada bugunkü Cumhuriyet Yürüyüşünden sonra bizim Masai'ler kesinlikle 10 üzerinden 10 aldı. hararet fln da yapmadılar arka koltuk olmadığından biraz loneRider görünümümüz var ama olsun. zaten zorlasalar da almayı dusunmuyorum motoruma kimseyi )

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler