Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet. 15w40 3 litre petrol ofisi marka yağ aldım 34 tlye.
    Bodrumdan gelirken 2004 kırmızı bi ybr denk geldi. Yolda resmen kaşınıyodu, kaşıdım, tokatladım. Adamı geçiyorum, ışıklarda duruyorum, adam ışık mışık dinlemiyo basıp gidiyo yeşil yanıyo tekrar yakalayıp tokatlıyorum, ışıklarda gene basıp geçiyo. Benim yaşlarda bide. En son 3 km lik rampa vardı, tozunu attırdım rampada. Fatihin salcano iyi çıktı, helal olsun diyorum. 12.5 luk ybr ye duman yutturdu.

Gelelim 2 ci meseleye. Titan bilindiği üzere iyi sarj etmiyodu. Elektrik yetersizdi. 12.5 voltu çok zor geçiyodu ve aküyü doldurmuyodu. Tanıdık tamircime götürdüm konjektör değiştirecem. Başka konjektör taktık aynı, başka, başka, başka derken sorunun statörde olduğunu çözdük. Çünkü direk elektrik verdiğimizde ampülü patlatması lazımmış ama ampül bağladık. Zor yanıyo. Biraz gaza asılınca canlanıyo ama patlatmıyor. Usta statörü söküyodu bıraktım motoru tamirciye babamı çağırdım.

Babam benim salcanoyla beni almaya geldi. 8+8 = 16 km. Eve geldik. Babam diyo gelirken bastım motor gidiyo ama km 60 şı zor geçiyo km bozukmu diyo. Ben hangi 60 şı dedim km yi gösterdim bumu dedim. He o 60 dedi. Baba dedım o 60 km değil, 60 mil dedim. Meğerse 100 km yi devirmiş yolda
    abi sana kötü motor mu verdik kıymetini bil iyi salcanolardan biridir bendeki seri az yakar iyi çeker cinsden

geçmiş olsun cg de gene mi sorun çıktı işte diyom size honda mondanın artık işi bitmiş atın çöpe gitsin

abi mili km sanmış desene baban motor gitmiyor diyede basmışta basmıştır allah bilir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet fatih 100 km/h zı devirmis, motor gidiyor ama 60 şı zor geçiyor, ibrenmi bozuk diyor sorma yav, akü sarj etmiyodu, konjektör bozuktur, ucuza sıyırırız derken sorun statörde çıktı motoru ustada bıraktım ben anlamam statör mtatör. Yapsın versin bana. Paraysa para. Ben bindiğim motora bakarım arkadaş. Öyle hurda niyetine binmem. Sorun istemem.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    evet fatih 100 km/h zı devirmis, motor gidiyor ama 60 şı zor geçiyor, ibrenmi bozuk diyor sorma yav, akü sarj etmiyodu, konjektör bozuktur, ucuza sıyırırız derken sorun statörde çıktı motoru ustada bıraktım ben anlamam statör mtatör. Yapsın versin bana. Paraysa para. Ben bindiğim motora bakarım arkadaş. Öyle hurda niyetine binmem. Sorun istemem.
    zaten en masrafsız tamir bakımdır derler

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    S.a arkadaslar özlemedinizmi beniii :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    A.S. ÖZLEDIK dersek yalan söylemış oluruz... sen gelmeyelı şişman forumdaşlar rahat... hemde tof aşk ı olanlarla başka sıtelerde buluşuyoz
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Demek özlemediniz he canınız sagolsun..Gercekler bunlar..Sisman deyiller..Kemikleri iri sadece Öteki forum nerede... ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    TOFAŞ çıların bulundugu forumlar canım...

evet şişman degılız kemıkler ırı sadece özellıklede göbek kemıklerı oyle bır kemık varsa tabı

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    datlı arabasiklet.comda takılıyo artık galiba?
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    tatlı kaçtı adamı özlemedık dedık görunmeyıverdı... kış geldı artıkın motor muhbbetlerı yazdan kalma olacak çogu kışı ıcın benımde dahıl ... bu hafta yaylara kar yagdı en aşagı nısan / mayıs ayına kadar tatıl...
    adem80 keşke sezın oldugunuz yerde yada taf280 oldugu cografyada olsaydık... konyada dagların ıcındeyız karasal ıklım bızım gıbı motorsıkletı sevenlerın belını bukuyor...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nihayet üçerlerden evraklar geldi.
    biraz paralanayım. hemen ruhsat plakayı çıkaracağım.

yarında kaskım gelecek.
    bu arada kullanım kitapçığınıda yollamışlar

meriç sen plakayı geçen aylarda çıkarmıştın. neler bekliyor beni ?
    ne lazım hazırlıklı gideyim..?
    Abi sana gelen belgelerle sigortacıya gidip sigortanı yaptır.
    Ardından trafiğe gidiyorsun,orada dosya açtırıp,gerekli işlemler için seni yonlendiriyorlar.
    En son 200 Tl civarı bi masrafı vardı ocak ayında ama şimdi ne kadar tutar bilmiyorum.
    Takipçiye verirsen de 50-100 tl arası bi masraf daha olur.

Motosikleti
    acaba ruhsatı ocak ayında çıkarsam 46 tl bu yılki vergiden yırtarmıyım ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ramizan bi ara ortada toplanalım bodruma arabayla bile gelene gezmek için motor + kask + kalacak yer + yeme, içme verilir. Yeterki dostlar gelsin.
    ramizan83 bunu beğendi.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba ruhsatı ocak ayında çıkarsam 46 tl bu yılki vergiden yırtarmıyım ?
    Her halükarda yatırırsın Devlet affetmez öyle seyleri

ramizan bi ara ortada toplanalım bodruma arabayla bile gelene gezmek için motor + kask + kalacak yer + yeme, içme verilir. Yeterki dostlar gelsin.
    Çok iyi bir teklif abi. Fırsat olursa kaçar gelirim oralara

Motosikleti
    az önce servisteydim.
    usta 10 dakika içinde bütün sorunları giderdi.
    zinciri gerdi.
    ön balatayı ayarladı. ama değiştirmedi. o çizik içindeki disk ve rambo bıçağından devşirme orjinal balata şimdi çıt ses çıkartmadan duruyor. inanılmaz.
    gaz ayarını kıstı. rolantiyi 1600 devire düşürdü. gaza dokununca hoplama yokoldu.

usta 10 numara olunca motorda 10 numara oluyomuş
    fat280 bunu beğendi.

Hadi hayırlısı olsun diyelim o zaman

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet rapsy isteyen herkes misafirim olarak gelebilir. Neyle gelecekleri önemli değil, elimde 2 motor var zaten. Herşey var. Gelmek isteyen buyursun.
    Tahsin sorunlarının giderildiğine sevindim.
    Gelelim benim diğer cg titana. Sorun halledildi. Statörde sorun yok. Değişmedi. Konjektör yetersiz veya arızalıymış. Elindeki cinliler de 12.5 voltu geçmiyodu. Bitane bulmuş usta nerden bulduysa. Şimdi rahat 14 voltlara çıkıyomuş. Aküm şarj edecek artık yani. O derttende kurtuldum. Buji piposu ve buji kablosunuda yenilettim. Kısmet olursa yarın gidip alacam motorumu. (cg titan es rr)

evet rapsy isteyen herkes misafirim olarak gelebilir. Neyle gelecekleri önemli değil, elimde 2 motor var zaten. Herşey var. Gelmek isteyen buyursun.
    Tahsin sorunlarının giderildiğine sevindim.
    Gelelim benim diğer cg titana. Sorun halledildi. Statörde sorun yok. Değişmedi. Konjektör yetersiz veya arızalıymış. Elindeki cinliler de 12.5 voltu geçmiyodu. Bitane bulmuş usta nerden bulduysa. Şimdi rahat 14 voltlara çıkıyomuş. Aküm şarj edecek artık yani. O derttende kurtuldum. Buji piposu ve buji kablosunuda yenilettim. Kısmet olursa yarın gidip alacam motorumu. (cg titan es rr)
    Hadi hayırlı olsun diyelim abi.Salcano sağolsun xenon gündüz farı alarm çakmaklık vb. ile sürekli elektrik tesisatınada yüklensemde tık demedi şükür.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ona bakarsan fatihe sattığım titan 17 yılda bir kere bile elektrik arızası çıkarmamıştı. Biraz şans işi diyorum ben.

Abi o motorun son durum ne oldu ya.Fatih verdimi satışı?

Motosikleti
    meriç çakmaklık telefonunu şarj edebilir mi ?
    benim bir "çalınan motosikleti bulma" projem var. motorun grenajına turkcell hatlı bir cep telefonu gizleyeceğim. ve sadece motor çalışırken şarj olmasını sağlayacağım.
    allah korusun motor çalınırsa turkcell servislerinden telefonu yani çalınan motorumu bulacağım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)