Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bujilerde iridyum takıldı ,çift tırnaklı buji. serviste değişti fakat markasını bilmiyorum. 10.000 km'den sonra çift tırnaklı takılıyormuş
    hayırlı olsun kaç para verdin iridyumlara
    her tamirci bir şey söylüyor ama mantıgı ters iridyum buji her zaman takılır daha uzun ömürlüdür genelde 60 000 km gider daha sert metal oldugunda ateşleme elektrodu aşınmaz ancak üzerindeki orjinali en az 10 000 km gideceği için o zaman değiştirmek daha ekonomik olur nurettin kardeşim
    selamlar halidoncuğum. her şeyden önce nasılsın dostum? kazasıs , belasız günler ve sürüşler.
    valla bana denilen çift tırnaklı bujilerin 10.000 km den sonra takılabildiği idi ve 10.000 de takıldı. neyse hava filitresini aldım bu gün(27 TL) ancak yan sanayii galiba çünkü bir vida deliği zorla deng geldi ve tam sıfır yerine oturmadi.şimdi benzin farkını izleyeceğim artık.
    iyi günlerde ol dostum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam karanım,
    Benim işyeri İTÜ Teknokentte. İnşallah karşılaşırız. Teşekkür ederim motora ilginden dolayı. Benden önceki sahibinin zevki güzelmiş demek ki.

İşçilik fiyatı uygun bence. Parça fiyatı da malum. Bizim bu motorda bazı parçalar çok pahalı, bazı parçalar ucuz. Eğer ki pahalı bir parçaya denk gelirsen internetten sipariş vermeni öneririm. Usta'nın da yapacak birşeyi yok. O da bu tip durumlarda Kanuni'den siperiş veriyor.

Gideceğin günü önceden söylersen belki ben de gelebilirim seninle. Benim de ufak tefek şeyler için uğramam gerekiyor. Görüşemezsek selamımı söylemeyi unutma
    Evet Uzay gerçektende güzel gerçi bizim motorlarımızın hepsi çok güzel ne yapsan yakışıyor.Ama senin eksozlarla cc bar ayrı bir hava vermiş.Aidikurt arkadaş gerçektende zaman harcamış motoruna .güle güle kullan.Bende ulusta çalışıyordum,şimdi etilerde işe başlıcam benim meslek turizm.Motoruda çarşamba belki götürebilirim ama kesin değil.Yakınlarda bir yerde bi gv 650 olması güzel.gideceğim zamanı haber veririm,gidersemde selamını iletirim.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Arkadaşlar selam,
    Birkaç gündür iş yoğunluğu nedeniyle siteye uğrayamadım şöyle bir baktım baya sohbet dönmüş forumun aktif olması çok sevindirici gerçekten.

Öncelikle haftasonu Kaya abiye uğradım ( Kayar2 ) Tanıştık güzelbir sohbet ettik birlikte. Saolsun bu arada benim motorun statör vs.. değerlerini ölçtü. Anladığım kadarıyla herşey normal çıktı. Kaya abi teşekkür ederim tekrar ilgin için. Tekrar geleceğim sana

KARANIM Aramıza hoşgeldin. Bu arada sana yakın bir gv 650 daha var Bende Levent Sülün sokakta çalışıyorum bu taraflara yolun düşerse görüşelim.
    He birde not: Sakın UZAY ın cc barına aldanıpta arkasından gitme. Hele ki maslak sanayi 2. kısım da. Allah muhafaza tekerin kayabilir.
    Tecrübeyle sabittir.

Son olarak bugün trafik şubeye gittim ruhsat işlemleri için. 1 mayıs tarihinde yürürlüğe giren kanun sebebiyle motorumun üzerindeki 41 plaka artık motora zimmetli oldu :( 34 yapamadığım için üzüldüm ama sadece 46 tl masraf ödediğim içinde sevindim. Neyse 1 hafta ruhsatım olmayacak. Metrobüs sana geliyoruuum

selamlar hepinize.

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı Ahmet Güney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    Birkaç gündür iş yoğunluğu nedeniyle siteye uğrayamadım şöyle bir baktım baya sohbet dönmüş forumun aktif olması çok sevindirici gerçekten.

Öncelikle haftasonu Kaya abiye uğradım ( Kayar2 ) Tanıştık güzelbir sohbet ettik birlikte. Saolsun bu arada benim motorun statör vs.. değerlerini ölçtü. Anladığım kadarıyla herşey normal çıktı. Kaya abi teşekkür ederim tekrar ilgin için. Tekrar geleceğim sana

KARANIM Aramıza hoşgeldin. Bu arada sana yakın bir gv 650 daha var Bende Levent Sülün sokakta çalışıyorum bu taraflara yolun düşerse görüşelim.
    He birde not: Sakın UZAY ın cc barına aldanıpta arkasından gitme. Hele ki maslak sanayi 2. kısım da. Allah muhafaza tekerin kayabilir.
    Tecrübeyle sabittir.

Son olarak bugün trafik şubeye gittim ruhsat işlemleri için. 1 mayıs tarihinde yürürlüğe giren kanun sebebiyle motorumun üzerindeki 41 plaka artık motora zimmetli oldu :( 34 yapamadığım için üzüldüm ama sadece 46 tl masraf ödediğim içinde sevindim. Neyse 1 hafta ruhsatım olmayacak. Metrobüs sana geliyoruuum

selamlar hepinize.
    Ahmet kardeş adım ERSİN biricik bebişim oğlumun adıda KARAN.Bu foruma ilgim daha öncelerden devam ediyor motorumu almadan öncede takip ediyordum.bizim topicin hepsini okudum bilgi dağarcığımı genişlettim.yakınlarda seninde olman sevindirici ,inşallah birgün ayarlarda bişeyler yaparız.Uzayın tarif ettiği ustaya bende gittim.yazılanları daha önceden okuduğum için temkinliydim arka frenle duvar dibinden ağır ağır indim.ustada uyardı tabiii.
    Bu plaka olayıda güzel oldu aslında herkes plakasıyla bütünleşir.
    Sanırım sende yiyecek içecek sektöründesin.bende etiler madoya başlıcam inşallah.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Ahmet Güney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse 1 hafta ruhsatım olmayacak. Metrobüs sana geliyoruuum
    Ruhsat fotokopisi ve noter satış kağıdı bir ay süre ile ruhsat yerine geçiyor. Sakın binme metrobüse falan. Ben birtek kar yağdığında binmiyorum motora, on da da kan ağlıyorum
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Ersin temkinli olman güzel. İşte beni uyaran biri olmadığı için ben soluğu yerde aldım. Allahtan motorda çizik dahi olmadı yoksa kahrolurdum walla. Bu arada ben reklam sektöründeyim. Ajansta çalışıyorum.

Uzay hiç aklıma gelmedi noter satışı felan. Çektirdiğim fotokopileri trafikte aldılar bende bişey kalmadı Elimde sadece trafik şubenin verdiği bugün git haftaya gel yazısı var oda bir işe yaramaz sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar halidoncuğum. her şeyden önce nasılsın dostum? kazasıs , belasız günler ve sürüşler.
    valla bana denilen çift tırnaklı bujilerin 10.000 km den sonra takılabildiği idi ve 10.000 de takıldı. neyse hava filitresini aldım bu gün(27 TL) ancak yan sanayii galiba çünkü bir vida deliği zorla deng geldi ve tam sıfır yerine oturmadi.şimdi benzin farkını izleyeceğim artık.
    iyi günlerde ol dostum.
    hayırlı olsun nerden aldın hava filitresini eskisinden daha iyidir yan sanayide olsa uzun ismimi yazmaya ugraşma nurettin kardeşim kaya de daha kolay senin için rahmetli amcam da senin gibi telafuz edyordu topragınca yaşayasın

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun nerden aldın hava filitresini eskisinden daha iyidir yan sanayide olsa uzun ismimi yazmaya ugraşma nurettin kardeşim kaya de daha kolay senin için rahmetli amcam da senin gibi telafuz edyordu topragınca yaşayasın
    kaya dostum selamlar. olur böyle hitab ederim. allah amcana rahmet eylesin.
    filitreyi önce avcılardaki st kanuni servisine sordum 150 fiyat çekti her halde tüm takım olarak.
    kendi servisime telefon açtım ,usta ben sana getiririm bir ara gel al dedi , ertesi günde oğlu alıp geldi.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdar geçmiş olsun abi, o yolda da sol şeritte motorun susmasını düşünüyorum da kabus gibi, en yavaş giden 120yle çıkıyor orayı, hatta bahsettiğin yerde 4-5 şeride çıkıyor yol, en soldan en sağa iyi kurtarmışsın.

Bu arada bahsettiğim hafif teklemenin en kuvvetli ihtimali karbüratör boruları üzerinde görülen ince çatlaklar olduğuna göre, her iki borunun da dış yüzeyine 1 kat silikon katman sürmeyi düşünüyorum. hem varsa çatlağı tıkar hem de yenilerine karşı korur diyorum, ne dersiniz?
    Abi ne diyosun ecel terleri döktüm. Yoğun trafikte sağ şerit benden hızlı gelirken ve ben de durmadan yavaşlarken toplam 4 şerit değiştirdim Neyseki 11 yıllık trafik tecrübemiz var

Olaydan sonra internette biraz araştırma yaptım. Ve bir çok kişinin bu problemi yaşadığını gördüm. Tahminimce motorsikletin altında kalan svicin mili zamanla zift ve yağ kaplanıp ya takılıyor ya da kalitesiz bir sviç kullanmışlar bazı devirlerde rezonansa (aşırı titreşim) girip devreyi kesiyor. Tabii suçlu ayak svici de olmayabilir ama 1. zanlı o gibi duruyor. Ben de ayaklığın unutulma riskinin başıma daha önce 10 kez filan gelen motor kapanma riskinden çok daha düşük olmasından dolayı svici şimdilik iptal ettim. (kabloyu kesip kısa devre yapmanız yeterli) Kapattığımdan beri başıma bir daha öyle bir olay gelmedi. Bakalım biraz daha gözlem yapacağım.

Karbüratör borularında çatlaklar derin değilse hiçbirşeyi etkilemezler. Bence silikonla filan uğraşma. Tekleme hangi durumlarda oluyor?
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaya dostum selamlar. olur böyle hitab ederim. allah amcana rahmet eylesin.
    filitreyi önce avcılardaki st kanuni servisine sordum 150 fiyat çekti her halde tüm takım olarak.
    kendi servisime telefon açtım ,usta ben sana getiririm bir ara gel al dedi , ertesi günde oğlu alıp geldi.

150 tl olan enjeksiyonlununki nurettin kardeşim şayet mecidiyeköye yolun düşerse merkez yedek parçadan daha uygun alırsın

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Ben de huylandım şimdi wd40 falan sıkayım belki sviçin ömrünü uzatır.

Abi benim düşük devirlerde oluyor kesiklik, tabi düşük devirlerde daha çok belli ediyor kendini.
    Ayrıca jikleyi tamamen kapattığımda stop etmesine bakarak bi yerde bir kaçak olduğunu düşünmeye başladım.

Bu arada nasıl bir hava filtresiymiş o 150TL'ye topu topu kağıt bi filtre değil mi

Motosikleti
    Bence önce rolanti ayarını kontrol ettir

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Arkadaşlar , hepinize kazasız günler.
    aranızda bu tak tak vuruş sesine müdahale ettireniniz oldu mu ? neler yapıldı ve kaça çıktı?

Motosikleti
    2006 cbr 600f

vibrasyon

Merhaba, çok uzun süredir motosikletten ayrı kaldım... Bu süre içinde hep gv650 ilanlarını takip ettim. Sonunda almaya karar verdim ve bir gv650 kullanıcısı arkadaşımın motosikletini kullandım yaklaşık 30 dk. kadar. Son 1 haftadır da v-strom la yaklaşık 1000 km yol yaptım.
    v-strom ile aynı motora sahip olduğunu söyledi arkadaş ama;
    hızlanma v-stroma göre daha iyi gibi geldi (v-strom 6 vites alduğu için sanırım)
    arka lastik yol tutuşu bariz şekilde daha iyi hayallerimi yıkan tek şey var vibrasyon. Ellerde hiç bir şey yok ama ayaklarım motordan inince resmen karıncalanma hissinden uyuştu.
    Aynı motora sahipken gv650 de neden bu kadar vibrasyon var? Sizlerde de bu şekilde mi? Yoksa arkadaşın motosikletine has bir durum mu?
    Motor gerçekten birebir aynı mı? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Gerçekten de şu anda almak istediğim iki motosikletten biri gv650. Ama vibrasyon dolayısıyla neredeyse vaz geçtim diyebilirim. Birde artçı ile kullanan arkadaşlar artçı rahat mı? Çünkü ilk motosikletimde eşimle yaklaşık 5000 km yapmıştık... Onun rahatı da benim için önemli...
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, çok uzun süredir motosikletten ayrı kaldım... Bu süre içinde hep gv650 ilanlarını takip ettim. Sonunda almaya karar verdim ve bir gv650 kullanıcısı arkadaşımın motosikletini kullandım yaklaşık 30 dk. kadar. Son 1 haftadır da v-strom la yaklaşık 1000 km yol yaptım.
    v-strom ile aynı motora sahip olduğunu söyledi arkadaş ama;
    hızlanma v-stroma göre daha iyi gibi geldi (v-strom 6 vites alduğu için sanırım)
    arka lastik yol tutuşu bariz şekilde daha iyi hayallerimi yıkan tek şey var vibrasyon. Ellerde hiç bir şey yok ama ayaklarım motordan inince resmen karıncalanma hissinden uyuştu.
    Aynı motora sahipken gv650 de neden bu kadar vibrasyon var? Sizlerde de bu şekilde mi? Yoksa arkadaşın motosikletine has bir durum mu?
    Motor gerçekten birebir aynı mı? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Gerçekten de şu anda almak istediğim iki motosikletten biri gv650. Ama vibrasyon dolayısıyla neredeyse vaz geçtim diyebilirim. Birde artçı ile kullanan arkadaşlar artçı rahat mı? Çünkü ilk motosikletimde eşimle yaklaşık 5000 km yapmıştık... Onun rahatı da benim için önemli...
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Merhaba,

Vibrasyon konusunda hiçbir şikayetim yok. Ayaklarımda ellerimde hiç uyuşma, karıncalanma vs olmuyor. Ama aldığım günden beri maksimum 140 ile gittim İstanbul trafiği yüzünden. Daha yüksek hızları bilemem. Artçım eski motoruma göre daha rahat.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhaba dostlar kendi motorumu satarak çok farklı karaterde olan bir motora yöneldim artık Shadow750 sahibiyim.Ama GV serisi bütün başlıkları takipteyim her zaman.Görüşmek ümidiyle...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar kendi motorumu satarak çok farklı karaterde olan bir motora yöneldim artık Shadow750 sahibiyim.Ama GV serisi bütün başlıkları takipteyim her zaman.Görüşmek ümidiyle...
    Hayırlı olsun yeni motorun

Motosikleti
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah,

Hayırlı olsun. Shadow her cruiser sevenin ilgisini çeken bir alet.

Nedir ilk hissettiğin farklar? Bizim motora göre iyi ve kötü yanları neler? Konfor, sürüş, yol tutuş, motor gibi açılardan bir kıyaslama yaparsan seviniriz.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Emrah hayırlı olsun. Üzüntü ile sevinci aynı anda hissettim. Allah kaza bela vermesin. Biz ayrılamadık gv'den kendi adıma umarım yanlış yapmıyorum
    Gv 650 vuruntusu ile dl 650 vuruntusu arasında bir fark yok ama bizim motosikletler uzun yolculukta bel ağrısı yapmaya mahkumdur oturuş pozisyonundan dolayı.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    Arkadaşlar bende motorumu sattım şuan evlilik olayına yogunlastım ama inşallah seneye gene iki tekerim hayırlı günler kazasız belasız yolculuklar diliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler