Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Her beklentiye cevap veren,yüksek teknoloji içeren ve oldukça çekici motosiklet gv650 keyifle yıllarca kazasız belasız kullanmak dileğiyle...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yolculuklar ilkercim. evet öyleydi satacaktım ama vazgeçtim zate ilanı falan da kaldırdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 PM ----------

be sadece tubeless olanlarda kullanılıyor diye biliyorum. yaklaşık 20 bara kadar hava basıyor delik olan yeri tıkıyor. en yakın lastikçiye ulaştırır.
    Halukcuğum, hem şamriyelli hem de tubles olanlarda kullanılabiliyor. Ama önce batan nesnenin çıkarılması gerekiyor. Bastığı hava ise 20 psi, 20 bar değil. arabaya basılan hava bile bar cinsinden maksimum 2-2.5 arası. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Naci hocam fizikteki ısı-sıcaklık kavramlarındaki karmaşa psi-bar olayında da yaşanıyor. Yanlış söylesekte doğru olanı uyguluyoruz. Bilgi için teşekkürler

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    emrahçım ilanı çektigine sevindim o kadar uğraştın başkası keyif sürecekti valla iyi oldu yolculuk ne zaman festival için. Bu arada çarşamba başlıyoz çantalar için aparat imalatına bakalım nasıl olacak olursa zaten başka yapanlarda olur iyi bir örnek olacak başka uğraşan yok sanırım haluk bey kendi yapmıştı harika olmuştu ama neyse bitince resimleri koyucam

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuana kadar nette ve günlük hayatta 1 i 650GTR ve 3 ü GV650 olmak kaydıyla konjektör arızasıyla karşılaşım.Memleketin diğer köşelerinde başka olmuşmudur bilemem ama bence bir sıkıntı var.Yani oturup kafa yoruyorumda,Ayvalıktada bir GV650 sahibinde daha gördüm.şöyle bir marşa bastı "çat çut" takıldı.Marşı yenileyince hemen aldı, yani belki konjektör değilde marş dişlisi mi? motorumu? bi şey çok voltaj düşürüyor ve bunun sebebide (arada bir marş dişlisi ısınıpta şişince mi takılıyor yoksa dişlisimi kırık,marş motorunda kaçak mı var) şu marş zımbırtısı gibi geliyor.Çünkü motorun aküsü voltmetreye bağlıyken gördüm,marş dediğim şekilde takıldığında voltmetredeki gösterge resmen dibe vurup tekrar normal voltaja düşüyor.YAni normal marş esnasında voltmetre 5amp kadar düşerken,marş takıldığında 0 oluyor.Müthiş bir akım çekimi.Bu da başta akü ve konjektör olmak üzere diğer tesisata yük bindiriyor.Bu benim tezim ve kendimce kronik sorun olarak görüyorum.Ayvalıktaki GV650 de bu şekilde marşa basınca kararımı bu yöne doğru kaydırdım.Doğrudan konjektör olmasa bile bir elektirik organı tesisata yük bindiriyor.Ben elektirikçi değilim.Ama kafamda böyle birşey oluştu.2008 ve üstü GV650 liler için birşey söylemiyorum.Zira onlarda benzin deposunun delinmemesi için takoz sistemi geliştirmişler.Gidonu tutan ve alyanla sıkılan 2 civata daha uzunları takılarak gevşeme sorunu giderilmiş.Ben bunları kendi imkanlarla hallettim.

Belki bu dediğimiz elektrik sorunuda araştırmalar sonucu telafi edilmiş olabilir.Bunların hepsi varsayım.

Eski sayfalara baktım ama bulamadım,formda bir abimizi marş için çelik dişli takılmasından bahsediyordu?? nacre nike abimizdi galiba??? Bu aralar formada aktif değil. Bu konu hakkında yardımı olabilceğini düşünüyorum.(şimdi dışardan okuyanlar biri GV650ler ne kadar sorunluymuş diyecekler ama aslında bu bahsettiğim sorunların hiçbiri (konjektör dahil) yolda bırakmayan ufak şeyler.Serviste yatan ve sorunu çözülemeyen F-650liler,transalpler yanında bizim sorunlar devede kulak kalıyor)

Bu arada konjektörüm büyük ihtimal uyum sağladı,far açık-kapalı akü şarj ediyor ve marşı nazlanmadan çeviriyor.Bu sorunuda halletim galiba.. P:

BMW F-650 konjektörü GV650 ile uyumludur yaklaşık 4 gündür kullanıyorum ve hiç bir problem yok.

off gece gece ne çok konuştum yaff,belkide gevezelik yaptım... kusura bakmayın.Ben yatayım yavaştan...
    arkadaşlar bu konu hakkında önceden bir kez yazmıştım. aynen denildiği gibi oluyordu yani bir tak sesinden sonra marş normal alyordu taa ki bir gün artık marş basmayana kadar.tabii soğumasını bekledikten sonra çalışmıştı. ustanın dediği şu ki marş dişlisi sıcakla şişme yapıyor,soğuyunca tekrar çalışıyor istersen dişliyi çelik dişli ile değişelim demişti. kabu ettim ,dişlinin aynısını çelik olarak yaptırdı(tornacıda)ve taktı,o günden sonra ne şişme oluyor,be tak tuk sesleri.tabii bu değişimi garanti kapsamında yaptı(sağ olsun)
    bu arada sorun tekrarlarsa BMV E-650 konjektörü kaç para? teşekkürler

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konu hakkında önceden bir kez yazmıştım. aynen denildiği gibi oluyordu yani bir tak sesinden sonra marş normal alyordu taa ki bir gün artık marş basmayana kadar.tabii soğumasını bekledikten sonra çalışmıştı. ustanın dediği şu ki marş dişlisi sıcakla şişme yapıyor,soğuyunca tekrar çalışıyor istersen dişliyi çelik dişli ile değişelim demişti. kabu ettim ,dişlinin aynısını çelik olarak yaptırdı(tornacıda)ve taktı,o günden sonra ne şişme oluyor,be tak tuk sesleri.tabii bu değişimi garanti kapsamında yaptı(sağ olsun)
    bu arada sorun tekrarlarsa BMV E-650 konjektörü kaç para? teşekkürler
    merhabalar dostum çelik dişli konusunu siz açmıştınız şimdi hatırladım.Düzeldiğine sevindim gerçekten.Sizin ustanızla nasıl irtibata geçebiliriz.Tam olarak anlatılırsa aynı uygulamayı bende yapmayı düşünüyorum...F-650 konjektörü bana 180 TL ye mal oldu ama ustanın elinde yanlışlıkla bir BMW için alınmış ve takılmamış elinde kaldığı için bu fiyata verdi.Asıl katalog fiyatı nedir bilemiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 PM ----------

Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrahçım ilanı çektigine sevindim o kadar uğraştın başkası keyif sürecekti valla iyi oldu yolculuk ne zaman festival için. Bu arada çarşamba başlıyoz çantalar için aparat imalatına bakalım nasıl olacak olursa zaten başka yapanlarda olur iyi bir örnek olacak başka uğraşan yok sanırım haluk bey kendi yapmıştı harika olmuştu ama neyse bitince resimleri koyucam
    tabi tabi abi sizin çanta uğraşınızı referans alacağım bende sonucu ve detaylı fotolarınızı bekliyorum.Festival için perşembe günü İzmire doğru yola çıkacaz bir kaç festivale gidecekle beraber yol yapılacak işte.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    murat bey benim yaptığım çanta takma aparatları konusunda deneyimlerimi paylaşabilirim telefonunuzu gönderirseniz sizi ararım. bir kere öncelikle saç değil boru kullanın ve her iki yana yaptırdığınız aparatı arkadan plakalık ışığının oradan bir yerden sabitleyin yoksa yolda kötü sallanıyor. bu ikisi çok önemli

Motosikleti
    gv 650
    haluk bey aynen dediğiniz gibi planladık usta sandalyeci adam boruya her şekli veriyo iyi bir kaynak ustası ayrıca bakalım çaarşamba start vercez sabahtan 2 saatte biter dedi yapılırkende resim çekmeye çalışıcam bende merakla bekliyorum .Teli özelden yolladım ok

Motosikleti
    Shadow VT750
    sabahtan 2 saatte biter dedi
    en az 4 saat
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    gv 650
    en az 4 saat
    emrahçım olsun da ben akşama kadar beklemeye razıyım

Motosikleti
    Shadow VT750
    emrahçım olsun da ben akşama kadar beklemeye razıyım
    tabi murat abicim bende keyifle beklerim,bakım ve aksesuar için ayrılan zamanlar çok zevkli geçiyor.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam millet.ben izmir'e geldim.motoru otoparka koydum abone olacağım ve otoparka bırakacağım.böylesi daha güvenli diye düşünüyorum.fotoğraflar bol ama koymaya şuan vaktim yok en yakın zamanda paylaşacağım sizlerler.motorla yaklaşık 500 km yol yaptım bir günde ve oldukça yorucuydu.bu yüzden saat başı mola verdim neredeyse.hal böyle olunca yolculuk biraz uzadı.bu ilk seyahatim olduğu için böyle oldu diye düşünüyorum.daha sonrakilerde bu kadar uzun sürmez diye değerlendiriyorum.ama çok fazla zevk aldım.

emrah bu arada kontra tekniğini denemeye korkuyorum.yolda gelirken bir kez virajda tehlike yaşadım gibi oldu,onda da çok heyecan yaptım,hızlı girdim galiba motoru yatırdım biraz ama virajı alamayacağımı anladım yolun biraz dışına çıktım baktım mıcırlar beni bekliyor hemen frenden elimi ve ayağımı çekip gaza çok hafif yüklendim ve kendiliğinden toparladı.sonra bir daha yaşamadım.
    kontra tekniği o kadar yaygın kullanılıyor mu onu bile bilmiyorum.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet.ben izmir'e geldim.motoru otoparka koydum abone olacağım ve otoparka bırakacağım.böylesi daha güvenli diye düşünüyorum.fotoğraflar bol ama koymaya şuan vaktim yok en yakın zamanda paylaşacağım sizlerler.motorla yaklaşık 500 km yol yaptım bir günde ve oldukça yorucuydu.bu yüzden saat başı mola verdim neredeyse.hal böyle olunca yolculuk biraz uzadı.bu ilk seyahatim olduğu için böyle oldu diye düşünüyorum.daha sonrakilerde bu kadar uzun sürmez diye değerlendiriyorum.ama çok fazla zevk aldım.

emrah bu arada kontra tekniğini denemeye korkuyorum.yolda gelirken bir kez virajda tehlike yaşadım gibi oldu,onda da çok heyecan yaptım,hızlı girdim galiba motoru yatırdım biraz ama virajı alamayacağımı anladım yolun biraz dışına çıktım baktım mıcırlar beni bekliyor hemen frenden elimi ve ayağımı çekip gaza çok hafif yüklendim ve kendiliğinden toparladı.sonra bir daha yaşamadım.
    kontra tekniği o kadar yaygın kullanılıyor mu onu bile bilmiyorum.
    Hoşgeldin İlker abi.Bende içimden geçiriyordum sizi ses çıkmadı diye.En önemli aşama olan ilk uzun yolunuzu sorunsuz atlattınız ya gerisi fazlasıyla gelir artık.

İlk uzun yoluma bende motora başladıktan 8-10 ay sonra çıkmıştım ve anladım ki ben daha motor kullanma konusunda hiçbirşeymişim gerçekten.Ve hala kendimi tam anlamıyla iyi hissetmiyorum bende.Bunun farkında olmak iyi birşey aslında.Kontra tekniğine gelince 30-40km/h dan sonra bütün virajları kontrayla almak zorundayız.Motosikletin fiziksel yapısı gereğiyle gidon dönüşü bırakılıp kontraya geçilir.Tabi bu hız yükseldikçe kontra becerisi dahada ortaya çıkar.Önceleri 70 le giderken bile hafif virajda yattığımda viraj dışına savruluyordum.Psikolijikmen motoru yatırmaktan korkar hale gelimiştim.Hatta bir gün normal sertlikteki viraja 80 civarı bir hızla girdim ve virajın dışına savrulup sizinde söylediğiniz gibi karşı şeride geçip tekeri asvalttan mıcıra düşürdüm.Allahtan aptalca bir hareket yapıpta frenlere asılmadım motoru düzleyip hafifçe kompresör yaptırdım ve ardından açtım ayakçığı ve motorun yanında bi cigara yaktım.Ne yaptım ben dedim.Bu kadar basit bir viraja bu düşük süratle giremiyorum neyi eksik yapıyorum dedim kendi kendime.

Kısacası kontra şehir içinde pek yapmadığımız ama şehirler arası yolda abartısız her virajda uygulayacağımız bir teknik.Motoru yatırmaktan korkmayın,fazla yattığında o sinyallerini zaten verecektir.Ya eksoz yada ayak pegleri sürtmeye başlayınca limitlere yaklaştığınızı anlarsınız.Ben her virajda yeni bir pratik yaparak kontramı geliştirmeye çalışıyorum.Gövedinin duruşu,burun ucunun istikameti ve gözlerin viraj dışına odaklanması çok önemli.Bence trafik sürücüleri,karayolları vs.. den önce ilk büyük tehlike kendimiziz.Beceri konusunda profesyonel bir destek almak aslında bu işin en mantıklı kısmı.10 yıldır motor kullanan adamlar,ufak bir hareketi dahi gösteremiyorlar bu hocaların yanında.

Neyse abi ne çok konuştum gene.Festival konusu ne durumda nöbet falan demiştiniz en son

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    merhabalar dostum çelik dişli konusunu siz açmıştınız şimdi hatırladım.Düzeldiğine sevindim gerçekten.Sizin ustanızla nasıl irtibata geçebiliriz.Tam olarak anlatılırsa aynı uygulamayı bende yapmayı düşünüyorum...F-650 konjektörü bana 180 TL ye mal oldu ama ustanın elinde yanlışlıkla bir BMW için alınmış ve takılmamış elinde kaldığı için bu fiyata verdi.Asıl katalog fiyatı nedir bilemiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 PM ----------

tabi tabi abi sizin çanta uğraşınızı referans alacağım bende sonucu ve detaylı fotolarınızı bekliyorum.Festival için perşembe günü İzmire doğru yola çıkacaz bir kaç festivale gidecekle beraber yol yapılacak işte.
    arkadaşım, merhaba. teşekkür ederim. düzeldiği hakikaten çok iyi. benim usta yeni kapıda tekay motorda RECEP usta . ilgili ve hoş bir insan. eminim yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    nurettin_ kardeşim bahsettiğiniz çelik dişlinin bir resmi varsa paylaşabilirmiyiz? maliyeti nedir? parasını ödeyip yedekleme yapabilirmiyiz, malum bizimki bugün ilk marşta tak demiyor ama yarınlar için tedbir olsun.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    emrah çok teşekkürler.ya kontra tekniğini ilk başta yaparken motoru yatırmaktan korkuyorum o yüzden cesaret edemiyorum.ama uzun yolda gerçekten çok bambaşka bir keyfi var motor kullanmanın.yarın akşam resimleri paylaşacağım.festivale geleceğim emrah.ama cumartesi nöbetim var satamadım bir türlü.herkes işim var diyor.pazar günü nöbetten sonra nişanlımı alıp arabayla geleceğim.artık o şekilde olacak.inşallah görüşrüz kardeşim...

herkese iyi akşamlar..

Motosikleti
    gv 650
    evet sonunda içime dert olan işi bitirdim huzurlarınızda çantalı gv 650

Motosikleti
    gv 650

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 PM ----------

uzzun uğraşlar sonunda ( 7 saat ) bitti ama bende bittim nöbetten çıkmıştım uykusuz perişan oldum umarım olmuştur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 PM ----------

inanılmaz zahmetli iş milimetrik hesaplar aksilikler ama içimize sindi herkez merakla bekliyodu ben dahil

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    muratgorgulu çantalar çok hoş olmuş.hep merak etmişimdir.acaba cruiser tarzı motora deri tarzı değil de bu tarz çantalar nasıl gider diye.çok şık olmuş.tebrikler.tüm işlem ne kadara mal oldu?

Motosikleti
    gv 650
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratgorgulu çantalar çok hoş olmuş.hep merak etmişimdir.acaba cruiser tarzı motora deri tarzı değil de bu tarz çantalar nasıl gider diye.çok şık olmuş.tebrikler.tüm işlem ne kadara mal oldu?
    sağol kardeşim teşekkür ederim çantalar 500 tl takma aparatı yani en zoru 80 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler