Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    emrah kardeşim geçmiş olsun beteri var sıkma canını bu arada bmw konjektörü ne kadar galiba bendede sorun var gibi sanki akü her geçen gün azalıyo gibi birkaç kez basınca bitiyo gibi

abicim bana telini verirsen görüşelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah kardeşim geçmiş olsun beteri var sıkma canını bu arada bmw konjektörü ne kadar galiba bendede sorun var gibi sanki akü her geçen gün azalıyo gibi birkaç kez basınca bitiyo gibi

abicim bana telini verirsen görüşelim
    anladım abi inş. korkulacak bir durum değildir sizdeki.Murat abi sizin GV kaç modeldi??Marşa basarken cırt şeklinde takılıp bir kaç kezde tekrarlayınca akünüz boşalıyor mu peki??Tavsiyem ön farınıza bir anahtar düğmesi koydurun ve akü durumunuz kritiğe geldiğinde gündüzleri far yakmadan dolaşın,arka lambalar önemli değil led olduğu için fazla bir yük bindirmiyor....Teli PM den gönderiyorum size.

benim arızalanan konjektörüm,motordaki yeri sol ön krom kapağın altında sigortaların bulunduğu bölgede.

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    gv 650
    emrahçım ruhsatta 2007 diyo ben alalı 2 ay oldu ön far hep yanıyo 2 kere uzun yol yaptım motor hiç durmadan nerdeyse 5 saat çalıştı şu ana kadar aksilik yaşamadım ama marşa 3 den fazla basınca akü koyveriyo aldıgım adam aküyü yeni aldım demişti ondan kafam karıştı ben bugün nen iyisi ustaya sorim bakim şarj yapiyomi ararım seni

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    2007 ve sonrasında sorun duymadım. Evde modem bozulmuştu yeni modemle devam
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bence bunları kronik sorun diye nitelendirmek yanlış. Eminim Emrah'ın motorunda olan bu arıza diğerlerinde yok. Emrah senin için üzüldüm lakin konjüktörü bu forumu okuyan ve motor teknikten az anlayan kişiler bu satırları yanlış anlayabilirler.. Bu alet anladığım kadarı ile akü şarj etme aleti. Ve her motorda bulunur ve her motorda da GV650 de arıza yapma olasığı kadar diğer model ve tür motorlarda da arıza yapma olasılığı aynı. Mesela gaz kesme olayı GV250 ler için kronik diyebiliriz ki şimdiye kadar ben hiç rahatsız olmadım ancak bu konjektör arızası münferit bir durum ve asla GV650 için kronik değil.. Bence...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Shadow VT750
    şuana kadar nette ve günlük hayatta 1 i 650GTR ve 3 ü GV650 olmak kaydıyla konjektör arızasıyla karşılaşım.Memleketin diğer köşelerinde başka olmuşmudur bilemem ama bence bir sıkıntı var.Yani oturup kafa yoruyorumda,Ayvalıktada bir GV650 sahibinde daha gördüm.şöyle bir marşa bastı "çat çut" takıldı.Marşı yenileyince hemen aldı, yani belki konjektör değilde marş dişlisi mi? motorumu? bi şey çok voltaj düşürüyor ve bunun sebebide (arada bir marş dişlisi ısınıpta şişince mi takılıyor yoksa dişlisimi kırık,marş motorunda kaçak mı var) şu marş zımbırtısı gibi geliyor.Çünkü motorun aküsü voltmetreye bağlıyken gördüm,marş dediğim şekilde takıldığında voltmetredeki gösterge resmen dibe vurup tekrar normal voltaja düşüyor.YAni normal marş esnasında voltmetre 5amp kadar düşerken,marş takıldığında 0 oluyor.Müthiş bir akım çekimi.Bu da başta akü ve konjektör olmak üzere diğer tesisata yük bindiriyor.Bu benim tezim ve kendimce kronik sorun olarak görüyorum.Ayvalıktaki GV650 de bu şekilde marşa basınca kararımı bu yöne doğru kaydırdım.Doğrudan konjektör olmasa bile bir elektirik organı tesisata yük bindiriyor.Ben elektirikçi değilim.Ama kafamda böyle birşey oluştu.2008 ve üstü GV650 liler için birşey söylemiyorum.Zira onlarda benzin deposunun delinmemesi için takoz sistemi geliştirmişler.Gidonu tutan ve alyanla sıkılan 2 civata daha uzunları takılarak gevşeme sorunu giderilmiş.Ben bunları kendi imkanlarla hallettim.

Belki bu dediğimiz elektrik sorunuda araştırmalar sonucu telafi edilmiş olabilir.Bunların hepsi varsayım.

Eski sayfalara baktım ama bulamadım,formda bir abimizi marş için çelik dişli takılmasından bahsediyordu?? nacre nike abimizdi galiba??? Bu aralar formada aktif değil. Bu konu hakkında yardımı olabilceğini düşünüyorum.(şimdi dışardan okuyanlar biri GV650ler ne kadar sorunluymuş diyecekler ama aslında bu bahsettiğim sorunların hiçbiri (konjektör dahil) yolda bırakmayan ufak şeyler.Serviste yatan ve sorunu çözülemeyen F-650liler,transalpler yanında bizim sorunlar devede kulak kalıyor)

Bu arada konjektörüm büyük ihtimal uyum sağladı,far açık-kapalı akü şarj ediyor ve marşı nazlanmadan çeviriyor.Bu sorunuda halletim galiba.. P:

BMW F-650 konjektörü GV650 ile uyumludur yaklaşık 4 gündür kullanıyorum ve hiç bir problem yok.

off gece gece ne çok konuştum yaff,belkide gevezelik yaptım... kusura bakmayın.Ben yatayım yavaştan...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    yok yok iyi olmuş arada gevezelik etmek lazım. buarada ben sizlere bişey sormk istiyorum. kayışınıza herhangi bir bakım yaptırıyormusunuz. st kanuninin sitesindeki kullanma kılavuzunda periyodik bakımda kayışın yağlanıp temeizlenmesi diye bişey yazıyodu benim ustada hayır sadece pudralanır ıslaklığı pisiliği alır dedi ve bunu wild star kullanan bir abimiz de söyledi. bilgisi olan varmı.

Motosikleti
    gv 650
    haluk bey arkadaşınız doğru söylemiş kayış bakım gerektirmez arada bakar olun çamur pislik varsa su tutun kurulayabildiniz kadar kurulayın sorun yok yola devam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    egzosu biraz daha ufak yapsalarmış daha güzel olurdu bana göre...

Motosikleti
    Kayışa kimyasal teması son derece zaralı,sadece yıkama ve hafif puduralama yeterli.

Motosikleti
    gv 650
    arkadaşlar latik değiştiren varmı gerçi makinalar daha yeni ama ne tavsiye edersiniz fiyatlar baya uçuk ama kore malı shinko var en hesaplı gt250r da da shinko takılıymış araştırdım biraz kore malı diye vermiş veriştirmişler ama kullanan yok klasik durum yani ama teknolojii üst seviyede diyolar bazı büyük firmalardan üstün bile ama yinede sizlere sorayım dedim hiç duyan bilen varmı

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar latik değiştiren varmı gerçi makinalar daha yeni ama ne tavsiye edersiniz fiyatlar baya uçuk ama kore malı shinko var en hesaplı gt250r da da shinko takılıymış araştırdım biraz kore malı diye vermiş veriştirmişler ama kullanan yok klasik durum yani ama teknolojii üst seviyede diyolar bazı büyük firmalardan üstün bile ama yinede sizlere sorayım dedim hiç duyan bilen varmı
    GV250 de shinko vardı.Iı ıııhh uymaz bizim gibi makinelere Hele yağmurda..

Ledo abimiz michealen almıştı galiba ona danışmakta fayda var.

Motosikleti
    Bencede asfaltla temas ciddiye alınmalı, pahalıda olsa üstündeki orjinalleri kaliteli tercih sebebi olabilir.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar.ben antalya'dayım yarın sabah bir terslik olmazsa motorumla yola çıkacağım ve izmir'e gideceğim.sabah 9 gibi çıkmayı planlıyorum.akşama kadar 100-150 kmde bir molalar vererek izmir'de olmayı planlıyorum.dün itibariyle motorun kontrollerini yaptırdım.şuan 2965 kmde.yağını değiştirmedim.4000 km'ye kadar sıkıntı yaratmaz diye düşündüm.zincirini kontrol ettirdim.usta diğer kontrolleri de yaptı ve gönül rahatlıyla bin git dedi.yanıma yinede zincir spreyi ve lastik tamir köpüğü alacağım.ilk defa uzun yol tecrübem olacak ama sık molalarla üstesinden geleceğimi düşünüyorum.yolun ve motorun fotoğraflarını çekip izmir'e varınca sizlerle paylaşırım..

haluk abi motorunu satacakmışsın sanırım.üzüldüm o kadar çanta falan imal ettin emek verdin.neyse hayırlısı olsun.

tavsiyelerinizi bekliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    İyi yolculuklar dilerim.Sağlıcakla git ve gel Resimleri paylaşırız artık
    gv250 lastikleri dubless bildiğim kadar,köpüğün iç lastikli olanlarda kullanıldığını biliyordum. Durabileceğin hızlarda ve dikkatli kullanırsan sorun yaşamazsın dostum.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 2965 kmde.yağını değiştirmedim.4000 km'ye kadar sıkıntı yaratmaz diye düşündüm.
    Yağ değiştirmedim derken, sanıyorum 1000. km'deki ilk servisten beri değiştirmediğini kast ediyorsun.

Eğer öyle ise, hiç bir sorun olmaz. Sadece seviye kontrolü yap, yeter.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Shadow VT750
    selam arkadaşlar.ben antalya'dayım yarın sabah bir terslik olmazsa motorumla yola çıkacağım ve izmir'e gideceğim.sabah 9 gibi çıkmayı planlıyorum.akşama kadar 100-150 kmde bir molalar vererek izmir'de olmayı planlıyorum.dün itibariyle motorun kontrollerini yaptırdım.şuan 2965 kmde.yağını değiştirmedim.4000 km'ye kadar sıkıntı yaratmaz diye düşündüm.zincirini kontrol ettirdim.usta diğer kontrolleri de yaptı ve gönül rahatlıyla bin git dedi.yanıma yinede zincir spreyi ve lastik tamir köpüğü alacağım.ilk defa uzun yol tecrübem olacak ama sık molalarla üstesinden geleceğimi düşünüyorum.yolun ve motorun fotoğraflarını çekip izmir'e varınca sizlerle paylaşırım..

haluk abi motorunu satacakmışsın sanırım.üzüldüm o kadar çanta falan imal ettin emek verdin.neyse hayırlısı olsun.

İlker abi GV250 formundada yazmıştım.Bu ilk yolculuğuz sizin için çok önemli tecrübe olacak.Virajlara uygun hız,viteste ve kağıt üzerinde okuduğumuz kontra tekniğini tam anlamıyla uygulayabileceğin bir yolculuk olacak.İyi yolculuklar dilerim.Fotoğraflarını bekliyorum.Bende yakıda festival için için İzmire geçicem.Üstelik MT.net üyeleriyle beraber festivale gidilecek uygun olursa bizim ekibe katılarak Gümüldür festival alanına gaz açabiliriz.Görüşmek üzere.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 PM ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv250 lastikleri dubless bildiğim kadar,köpüğün iç lastikli olanlarda kullanıldığını biliyordum. Durabileceğin hızlarda ve dikkatli kullanırsan sorun yaşamazsın dostum.
    Serden abi bende yanıma alıyorum lastik köpüğünü.Kullanım yeri tube&tubeless lastikler için olduğu söyleniyor.Yani bizim dubleks lastiklerede uygun diye biliyorum.Satıcıda öyle demişti.Allah kullanmayı nasip etmez inş.

Motosikleti
    Öğrendiğim iyi oldu,bulunsun diye bende alırım ilk fırsatta.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT

iyi yolculuklar ilkercim. evet öyleydi satacaktım ama vazgeçtim zate ilanı falan da kaldırdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 PM ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yolculuklar dilerim.Sağlıcakla git ve gel Resimleri paylaşırız artık
    be sadece tubeless olanlarda kullanılıyor diye biliyorum. yaklaşık 20 bara kadar hava basıyor delik olan yeri tıkıyor. en yakın lastikçiye ulaştırır.

Motosikleti
    Shadow VT750
    haluk abi aynen bende çektim ilanı(sildim daha onaylanmamış duruyor ilan) walla bunlar ruhlu makineler hissediyor satılık olduğunu şaka bi yana eski bir topikte yazımı gördüm.Başlığı hayalinizdeki motor hangisidir diye.Bende ah bi GV650 lim olsa başka bişy istemem yazmışım hayaliyle yaşadığım bi motoru niye satayım.Ben daha çok km ler yapacam kızımla =))) hem hiç bi sıkıntısıda kalmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler