Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah,

Hayırlı olsun. Shadow her cruiser sevenin ilgisini çeken bir alet.

Nedir ilk hissettiğin farklar? Bizim motora göre iyi ve kötü yanları neler? Konfor, sürüş, yol tutuş, motor gibi açılardan bir kıyaslama yaparsan seviniriz.
    t.ederim,çok sağolun.Shadowu bursadan binerek getirdim.İlk fark edilen şey frenleme ve performans.GV650 gerçekten serilikte rakipsiz,belli bir süreden sonra shadowun uzun yol keyfi öne çıkıyor yumuşak süspansiyon buna ek olarak 35 kg'a yakın ek ağırlığı ve gidon genişliği sürüşü çoık yumuşak ve konforlu hale getiriyor.40km/h geçtikten sonra iki elinide bırakıp motora arkanı dönebilirsin o derece iyi bir ağırlık merkezi ve konfor var...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:24 ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah hayırlı olsun. Üzüntü ile sevinci aynı anda hissettim. Allah kaza bela vermesin. Biz ayrılamadık gv'den kendi adıma umarım yanlış yapmıyorum
    Gv 650 vuruntusu ile dl 650 vuruntusu arasında bir fark yok ama bizim motosikletler uzun yolculukta bel ağrısı yapmaya mahkumdur oturuş pozisyonundan dolayı.
    Serden abim başta sizi tanımak çok güzeldi,GV650 nin kullanım yapısı ap ayrı bir alet tadını çıkartın,eminim yıllarca daha keyifle bineceksiniz...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Hayırlı olsun Emrah kazasız belasız güle güle kullan.

Shadowa geçince ortalama seyir hızın azalmakla beraber konforun artmış görünüşe göre.

Yine yeni yol maceralarını bekliyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    emrah hayırlı olsun allah güzel günlerde kullanmak nasib etsin ben motorumu alırken 750 ile gv 650 arasında kalmıştım geçen sene 14000 de 7000 tl alacaktım temiz motordu ama gv 650 görünüşü bana aynen şu nu dedi bin sırtıma seni uçuruyum (hakikaten uçurdu ama fakat bir volvo kıskandı uçmasını)ve gv650 tercih ettim sıfır oluşuda uzun süre sıkıntı yaşamam diye düşündüm ,
    750 uzun yol testin de fren ve denge daha iyi diyorsun sehir içi kullanımın nasıl ve yakıt sarfiyetının fazla olacagı kesin nekadar fazla yakacak tercübeni yazarsan memnun olurum
    kaça sattın kaça aldın alanada satanada hayırlı olsun derim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende motorumu sattım şuan evlilik olayına yogunlastım ama inşallah seneye gene iki tekerim hayırlı günler kazasız belasız yolculuklar diliyorum
    hayırlısı olsun murat kardeşim 2 tekeri sattım diye üzülme hayat boyu birlikte olacagın 2 ayaklı daha önemli önce onu al seneye 2 tekerinde olur inşallah kaça verdin motoru alanada satanada hayırlı olsun derim

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Herkese kazasiz surusler diyerek cumleme baslamak istiyorum bir kac aydir motor da cc yukseltmeyi dusunuyorum ve aklimda su anda fiyat/performans olarak (tabi dusuk km de bi avantaj) iki motor var ikiside hyosung biri gv650 digeri ise GT650 R biliyorum diyceksinizki kardesim napiyorsun sen 2si ayri kategori Ama asagi yukari performanslri ayni ve benim icin yeternce tatmin edici. Benim GV kullanicilari olarak size sorum bir bu motorun kronik sorunlari nelerdir? birde GV650 ile uzun yol sizi ne kadar yoruyor? Bu ikinci sorum 2 model arasinda gidip gelmeme neden oluyor. iki makinaninda gorunusu cok iyi performans 10 numara (bana gore) kendi kategorilerinde gorunusleri cok iyi tek sorun Kullanim rahatligi ve cikabilcek sorunlar? Biliyorum bir cok kere sorulmustur fakat sizlerden ricam guncel olarak tekrar aciklayabilirseniz sevinirim.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Dikkat ederseniz yerli-yabancı sitelerde bu motosiklet kullanıcılarının yaşadıkları sorunlar sıralı şekilde hepimizin motosikletinde karşımıza çıkıyor. Bizlerde tecrübelerden,deneyimlerden yararlanarak korelilerin olası eksikliklerini elimine ederek sıfır hata yolunda ilerliyoruz. Bu motosikleti seviyorsak verdiğimiz emeğede değer bence.
    Hatırlarsanız kronik sorunların başında benzin deposu vardı resimlerle sorunu nasıl çözdüğümüzü gösterdik ve olay kapandı.
    ]

Kısa gidon vidaları sorundu uzunları ile çözdük.

Servisteki diğer 2008 modelgv650 deki gidon durumunu merak ettim ve sökmek için gittiğimde
    Her zaman söylediğim gibi fabrika işi çözmüş,bizimkinin tam tersine saplama gidon kullanmış.

Bilinen ve illaki yaşanacak üç numaralı sorun statör bunuda çözersek kronik bir sorun zaten kalmıyor,gerisi tadını çıkarmak diyelim.
    Sorun diye yazıp,çizdiklerimiz her markanın her modelinde yaşanabilen olasılıklardır.
    Araştırdıkların ve işin ustalarından yaptığın yaratıcı,teknik bilgi donanımlı açıklamalarından dolayı tekrar teşekkürler. Ustama direk yazdıklarını okutarak zaman kaybını sıfırlama düşüncesindeyim. Bu motosikletin kullanıcılarındaki öne çıkan bu araştırmacı ve paylaşımcı ruhu gerçekten takdir ediyorum. Saygılarımla.
    Eski yazdıklarımı tekrar aktardım,sizde haklısınız 100 sayfalık bir birikimi incelemek zaman istiyor.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Viceroy emeğin için teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldu tekrar teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mrock emrah shadow bırakamıyorsun heralde siteye girip sorularımı cevaplıyamaşın
    merakla test sonuçlarını bekliyorum arızasız kazasız zevkli sürüşler dilerim bütün arkadaşlara

Motosikleti
    Serilik,süspansiyon ve fren açısından gv üstün ama iş bunlarla da bitmiyor. Emrah meraklı ve araştırmacı ruha sahip.Kazanımlarını paylaşacaktır.
    Sayfasından özet alıntı aktarabilirim,ekleme çıkarma Emrah'tan artık.
    Alıntı modixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de filoma geçtiğimiz salı günü kattığım 2006 sonu Shadow VT 750 C4 ile bu gruba katılmış oldum.
    Sizlerin çok değerli deneyimlerini dikkatle inceledim ve bir kaç da kendim katmak isterim:
    1- Gaz anormal derecede hassas. adeta derece derece çevirmekle yol alıyor veya yavaşlıyor.
    2- Arka taraf çizgiden koptuğu anda çok zevkli bir kontraya cevap verme karakteri var. Yeter ki ürküp aşırı tepki vermeyin.
    3- Özellikle balıksırtı yolda arkada yolcu taşımayı sevmiyor. Derhal yolcunun ağırlığı ne tarafa yığılı ise o tarafa dönme eğilimine giriyor.
    4- Maşa ve gidon açıları nedeniyle yön vermeye olan tepkileri ağır ve hantal. Özellikle dar virajları düşük hızla alırken yıkılma / yatma yönünde müthiş bir istek sergiliyor.
    5- Dar dönüşlere hızlı girecek olursanız hafifçe ön freni "tıklamakla" kurtarıyor. Ama bu da deneyim gerektiren bir uygulama. Aniden fazla uzun ön fren sıkarsanız kafa virajdan kopabiliyor. Ama yine de toparlaması çok kolay.
    Sizlerden gelen "vites sesleri" benim Shadow' da yok. Ama şaftın gaz verme ve kesme anında verdiği tıkırtıyı sizler OK demezseniz servise göstermeyi düşünüyorum.
    Şimdilik bu kadar; daha da dikkatimi çeken konu olursa sizlerle paylaşacağım.
    Selam , sevgi ve saygılar.
    MMS
    Alıntı modixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka kampanadaki fren kolunu ileri doğru boşluğunu elinle al, somunun çubuk üzerinde birkaç diş boşluk bıraktığını göreceksin. O boşluğu aldın mı yeter. fazla sıkma amannnn... arka fren kilitlenir her basışta yoksa.
    Bir de neredeyse herkesin tekrarladığı frenden önce debriyaj sıkma olayına Shadow' da aman girme, arkayı fırlatmaya o kadar meraklı ki o kadar olur ancak. Fren es kaza kilitlerse direkt makina önüne yatıyor. (Alçak düşüş.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Serilik,süspansiyon ve fren açısından gv üstün ama iş bunlarla da bitmiyor. Emrah meraklı ve araştırmacı ruha sahip.Kazanımlarını paylaşacaktır.
    Sayfasından özet alıntı aktarabilirim,ekleme çıkarma Emrah'tan artık.
    teşekkür ederim ilgin için

Motosikleti
    Rica ederim.
    Tercih klasik görünüşlü jopon olacaksa, tartışmasız doğru tercih shadow veya vn900 olacaktır.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    shadow olan arkadaşımıza hayırlı olsunla başlamak istedim. arkadaşlar hepimize kazasız sürüşler dilerim.
    Hakikaten makinelerimizin karşılaştığımız sorunlarıyla kafa yorup çözüm getirmek zevki olmaya başladı . hele ki çözülen sonuçlar mutlu ediyor. şimdi ben kafamı boştayken duyulan tak tak sesine takmış durumdayım. geçen hafta kaynımla birlikte debriyaz bölümünü söktük, balatalar gayet iyi ve muntazamdı.ancak tasa oturan son balatanın(baskı balatası ?) dişlerinde vuruntuya ait izler vardı. dizleri zımparalattık fakat yine ses devam etti. balataları dizmeden önce orjinal pulun yanına , yine debriyaz pulu olan başka bir pul koyduk ve ses kesildi. çok mutlu olduk fakat sürüşe geçince mutluluğumuz yarım kaldı .çünkü ; vites kaçırdı. tekrar söktük ve sonuçta debriraj tasının arkasındaki yayların boş olup çarptığına karar verip , tornada yaylarabir çare bulmak lazıma geldi dayandı.
    Şimdi soru: her hangi biri böyle bir işlem yaptı mı? doğru çözüm mü ve maliyeti?

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Bu motoru araştırıken buldum hyo nun 30.yıl için sanırm özel üretim gv650 si var bu modelden türkiye ye geldi mi bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Ya da normal bi gv yi bu motora benzetmek ne kadar bir masraf açar bir kaç fikir alabilirmiyim?

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru araştırıken buldum hyo nun 30.yıl için sanırm özel üretim gv650 si var bu modelden türkiye ye geldi mi bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Ya da normal bi gv yi bu motora benzetmek ne kadar bir masraf açar bir kaç fikir alabilirmiyim?
    4 adet geldigini duydum birini gördüm boya masrafı sök tak yaklaşık 1000 tl tutar tahminim

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar,güzel dilekleriniz için t.ederim.

Shadow vt 750 C4 ile 4 günde yaklaşık 500 km yol yaparak motora adaptasyon sorununu aştım diye düşünüyorum.Aldığım motor 2005 model ve 9050 km'de.Servis bakımları işli ve zamanında yapılmış.

Shadowun koltğuna ilk oturduğunuzda GV650 den farklı olarak sanki bir kamyonun içine binmiş gibi motorun burnunu ve heybetini görüyorsunuz.Koltuk çok rahat hele artçı kısmı çok daha başarılı.Süspansiyonlar GV650 den daha yumuşak ve konforlu.Araçlardan yansıyan ön amortisörün salınım hareketleri gözünüz okşuyor.Her nekar amortisör yerinde durmadan hareket ediyor gibi görünsede kasa büyük salınımlar göstermiyor.Tabiri caizse sanki vapurun üstünde gider gibi bozuk zeminde tatlı talı yaylanıyor.İşte bu süspansiyonu çok sevdim

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Daha sonra üzerine geçipte 1. vitese alınca gaz tepkili turbo dizel bir araç gibi fırlama gösteriyor.Ama devrin çabuk bitmesinden dolayı bir üst vitese çabuk geçiyorsunuz.GV650 de devirleri ruh halime göre sonu gelmeyecekmiş gibi uzatabiliyordum.Düşük deve ayarlı torku sayesinde durma hızına yakın bir hızdaylen bile 3. viteste gaza tepki vererek ağır kasayı güçlü bir şaft aktarımıyla yerinden sıçratıyor.Genel olarak baktığımda GV650 den sonra bolca 6. vistesi aradım... shadowda yaklaşık 110 km /h civarı 5 . vitese geçiş motora çok devir yaptırmama adına önemli.... 120 km/h motorun 5. vites devri çok düşük ayrıca gaza tepkisi en fazla olan tempolu sürüş aralığıdır.150km/h kadar hızla bir çıkış gösteriyor ve gaza sona bamadığım halde 165 km/h gibi bir hıza hiç zorlanmadan çıkıyor.Ama dediğim gibi düşük dere göre ayarlandığından dolayı devir çabuk bitiyor ve 165 km/h dan sonra ivmelenmesi çok çok düşük oluyor.Bence aerodinamik yapısı 150 km/h üstüne göre değil bu motorun fakat uzun yolda düşük devirle 120 km/h oranını yakalaması benim için çok güzel bir durum.Frenlemeye gelince tepkisi kasayla doğru orantılı daha hantal ve dozajı artırırsanız ön tekeri kitlemeniz içten bile değil.İşçilik kalitesine gelince pek bir yorum getirmeye gerek yok.

Uzun lafın kısası herkes kendi tarzını belirlemesini iyi bilmeli.Ben 200 km/h civarı ve üstü hızlara bir daha ulaşamamaya hiç üzülmüyorum.Herkesin sürüş karakteri farklı.Gaza tepkisi iyi olduğu sürece beygirden kısıp torka çekilen bir motor karakteri bana ve motorculuk yaşamıma daha iyi geleceğe benziyor.Sürüş deneyimlerim devam edecek,iyi geceler.....[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:48 ----------
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,güzel dilekleriniz için t.ederim.

Shadow vt 750 c4 ile 4 günde yaklaşık 500 km yol yaparak motora adaptasyon sorununu aştım diye düşünüyorum.aldığım motor 2005 model ve 9050 km'de.servis bakımları işli ve zamanında yapılmış.

Shadowun koltğuna ilk oturduğunuzda gv650 den farklı olarak sanki bir kamyonun içine binmiş gibi motorun burnunu ve heybetini görüyorsunuz.koltuk çok rahat hele artçı kısmı çok daha başarılı.süspansiyonlar gv650 den daha yumuşak ve konforlu.araçlardan yansıyan ön amortisörün salınım hareketleri gözünüz okşuyor.her nekar amortisör yerinde durmadan hareket ediyor gibi görünsede kasa büyük salınımlar göstermiyor.tabiri caizse sanki vapurun üstünde gider gibi bozuk zeminde tatlı talı yaylanıyor.işte bu süspansiyonu çok sevdim

[ımg]http://img99.imageshack.us/img99/8217/shdl.jpg[/ımg]

uploaded with ımageshack.us

[ımg]http://img204.imageshack.us/img204/3980/img2461i.jpg[/ımg]

uploaded with ımageshack.us

daha sonra üzerine geçipte 1. Vitese alınca gaz tepkili turbo dizel bir araç gibi fırlama gösteriyor.ama devrin çabuk bitmesinden dolayı bir üst vitese çabuk geçiyorsunuz.gv650 de devirleri ruh halime göre sonu gelmeyecekmiş gibi uzatabiliyordum.düşük deve ayarlı torku sayesinde durma hızına yakın bir hızdaylen bile 3. Viteste gaza tepki vererek ağır kasayı güçlü bir şaft aktarımıyla yerinden sıçratıyor.genel olarak baktığımda gv650 den sonra bolca 6. Vistesi aradım... Shadowda yaklaşık 110 km /h civarı 5 . Vitese geçiş motora çok devir yaptırmama adına önemli.... 120 km/h motorun 5. Vites devri çok düşük ayrıca gaza tepkisi en fazla olan tempolu sürüş aralığıdır.150km/h kadar hızla bir çıkış gösteriyor ve gaza sona bamadığım halde 165 km/h gibi bir hıza hiç zorlanmadan çıkıyor.ama dediğim gibi düşük dere göre ayarlandığından dolayı devir çabuk bitiyor ve 165 km/h dan sonra ivmelenmesi çok çok düşük oluyor.bence aerodinamik yapısı 150 km/h üstüne göre değil bu motorun fakat uzun yolda düşük devirle 120 km/h oranını yakalaması benim için çok güzel bir durum.frenlemeye gelince tepkisi kasayla doğru orantılı daha hantal ve dozajı artırırsanız ön tekeri kitlemeniz içten bile değil.işçilik kalitesine gelince pek bir yorum getirmeye gerek yok.

Uzun lafın kısası herkes kendi tarzını belirlemesini iyi bilmeli.ben 200 km/h civarı ve üstü hızlara bir daha ulaşamamaya hiç üzülmüyorum.herkesin sürüş karakteri farklı.gaza tepkisi iyi olduğu sürece beygirden kısıp torka çekilen bir motor karakteri bana ve motorculuk yaşamıma daha iyi geleceğe benziyor.sürüş deneyimlerim devam edecek,iyi geceler.....[color="silver"]

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 01:57 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 01:48 ----------[/sıze]
    emrah kardeş hayırlı olsun güle güle kullan...

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 adet geldigini duydum birini gördüm boya masrafı sök tak yaklaşık 1000 tl tutar tahminim
    Peki türkiye de bu işlemi yapabilcek iyi bir yer varmıdır?

Motosikleti

Herşeyi benzetseniz bile ekzoz yeni alınacak zannedersem.

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Herşeyi benzetseniz bile ekzoz yeni alınacak zannedersem.
    zevkler renkler tartışılmaz ama metalik mavi daha çok dikkat çekiyor ve kullanımı daha kolay 30.yıl üretimi renginden başka bir özelliği yok yeni partide st kanuniye kırmızı siyah geleceğini duydum ama nasıl bir tip pek bir açıklama yok
    istanbulda bu işi yapacak yer ler bulunur ancak sadece boya için söküp takmaya degermi sahsen ben ugraşmam önemli olan makina ,taklit 30.yıl yapmaya ugraşmam dogrusu ancak kazalı filan toplanması gereken bir motor olursa değişiklik anlamında yapılanabilir egsoz için kolay bir uygulama var mazeme bir kaç kimyasalla ve ısı işlemi ile matlaştırılabiliyor

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Beni etkileyen sadece motorun rengi oldu siyah kırımızı uyumu süper olmuş (siyah hastası olduğum belli oluyordur ) Motor kısmınında boyalı olması çok hoşuma gitti. Önemli olan bunu düzgün yapabilcek yer olması. Gt 650R ile GV650 arasında kararsız kalıyorum zaaten 30.yıl modelinden bulsam hemen alırım

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS

Hyosung GV650 Bagaj Braketi

Arkadaşlar, özellikle Haldun Abi,

Bende bagaj braketi yok. Internetten aşağıdaki modeli beğendim.

http://www.asianiron.com/luggage/car...k-chrome-gv650

Buna benzer birşeyi nasıl yaptırabilirim ve ne kadara mal olur? Yardımlarınızı bekliyorum...Adamlar 89 dolar artı yol parası şeklinde fiyat vermişler...

Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler